[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
GRU. tiszt még juniusban esett el,most hozták nyilvánosságra (akna végzett vele)
_BHhN1WEeG8.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and gacsat

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Mióta hoznak nyilvánosságra a GRU-val-, annak tagjaival-, balesetekkel-, műveleti területen történt dolgokról (akár halálesetekről) kapcsolatban bármit is?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 462
113
Ez a csoportos sétàlgatàs, vizipipàzàs vagy nagy bàtorsagra, vagy nagy ostobasàgra vall. Én az utolsóra tippelek. Az oroszok se mentesek ettől...
 

mirella

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
175
269
63
Több orosz hajó is áthalad a két szoroson most, csak érdekességképpen a következő 2 kép. A törököknél az őrhajók üzemanyaggal való ellátása jó üzlet lehet. :):)

" 1 hr1 hour ago
Török parti őrség Kaan class járőrhajók TCSG106 & TCSG19 monitor Axentu, Kunikov & Priboy áthaladó déli Boszporusz háttal"

Cx9zPUQWgAAhH5D.jpg


Cx9zO_sXEAAgdJp.jpg
Az őrhajók törökök,egyébként megingyen kapják a terroristáktól a katonai segítségért cserébe......
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Van hozza ott lőszer? Nem gyenge, hogy szép lassan 40 éves fegyver és még mindig modernnek néz ki, gondolom nézhettek ki a fejükből anno amikor megjelent.
Ilyenkor az osztrákokat nem lehetne kifaggatni, hogy mégis kinek adták el ezt a sorozatszámú fegyvert?

Tuneziaban az osszes korforgalom, nagyobb hotel elott fegyveres orseg van. Azoknal a fegyvereseknel is mindnel ezt a Steyr AUG fegyvert lattam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Az ausztrálok sem panaszkodnak rá(nem rég modetnizálták őket)pedig ott lent délen és Afganisztánban is van por.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
4 percnyi tomeny sikeres ISIS VBIED tamadasok, koztuk egy VBIED vs. M1 Abrams, Mosulban. Szinte hihetetlen, hogy hany esetben latni, hogy a haditechnika egyetlen helyre van osszevonva, van ugy hogy 10-12 harci jarmu zsufolodik ossze egyetlen utcatorkolatban. Kezdem erteni miert megy ilyen lassan, ekkora vesztesegekkel az Assad -fele hadmuvelet...

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.

Azon en is csodalkoztam, mert elotte par masodperccel meg lottek a kocsira a lanctalpasbol. Gondolom a panik az oka, akkor nem tudnak esszeruen gondolkodni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Elég jól összevgáják a felvételeket, viszont az M1-nél nem tudom mit csináltak, hogy oda tudott érni, a másik amelyik először belerohant a lánctalpasba, ott is ki kellett volna tolasson, mert volt még 7-8 másodperce, hátramenetben padlógázzal le tudott volna lépni ha be van indítva a motra. Hiányoznak az őrök akik kiszúrják a VBIED-eket, mert sokszor letolt gatyával éri őket egy ilyennek a megjelenése.

Mondjuk lehet én látom rosszúl, de nem úgy tűnik nekem mintha az Ambramsnek bármi baja is lett volna ettől a bombától.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az ausztrálok sem panaszkodnak rá(nem rég modetnizálták őket)pedig ott lent délen és Afganisztánban is van por.
Én nem tudom csak a hallottak alapján nyilatkoztam.Viszont azt tudom és ezt te is,hogy annak,hogy mit rendszeresítenek nem sok köze van ahhoz mennyire felel meg valaminek (M-széria,G36).És szerintem azok az ausztrálok akik választhatnak nem aug.-ot visznek magukkal mint ahogy a német sem g36.-ot ma már. Én mint hadi alkalmasságról írtam és elég csak keresni rajta a fix optika mellett a nyílt irányzékát :) (tudom hogy a modernizált már RAS.-os)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 792
75 846
113
Én nem tudom csak a hallottak alapján nyilatkoztam.Viszont azt tudom és ezt te is,hogy annak,hogy mit rendszeresítenek nem sok köze van ahhoz mennyire felel meg valaminek (M-széria,G36).És szerintem azok az ausztrálok akik választhatnak nem aug.-ot visznek magukkal mint ahogy a német sem g36.-ot ma már. Én mint hadi alkalmasságról írtam és elég csak keresni rajta a fix optika mellett a nyílt irányzékát :) (tudom hogy a modernizált már RAS.-os)
Beszéltem jó pár német katinával az ég adta egy világin semmi bajuk nem volt a G36-al.Ráadásul már az A3 verziót kapják a botrány miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Én úgy tudom avval volt a gond ,hogy a hirtelen hőingadozásra ami Afgánba jött a képbe a test vetemedett és így a RAIL.-is a tetején ami vitte magával az optikát így romlott a pontosság.Ráadásul a korai verziókon is ugye fix. optika volt használható nyílt nélkül.
De valami csak volt ha botrány is volt meg új verziót gyártanak.
Basszus ez nem olyan mint az autógyártás,hogy jaj visszahívunk 1500db.-ot mert lehet elmegy a szervo benne :)