Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 008
53 988
113
A hozzám hasonló almafabékák kedvéért nem lehetne nyitni egy rövidítések topikot?
Amraam,hmz,mvrap,bla,bla,bla....?
Vagy megoldani hogy felismerje a fórum,és ráteszem a kurzort,és kiírja a teljes rövidítést,akár külföldiül(is) ?
:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 158
113
Hová tuntek a biztpol topikok? Nem látszódnak a legutolsó hozzászólások dobozban.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Hová tuntek a biztpol topikok? Nem látszódnak a legutolsó hozzászólások dobozban.

Egy korábban meghozott döntés értelmében a biztpol témák alapértelmezetten nem jelennek meg:
  • a fórum jobboldali "Új hozzászólások" dobozában
  • az "Aktív témák" listában
  • és nemsokára a htka.hu "Épp beszédtéma" listájában sem
A biztpol témák aktivitásának nyomon követésére továbbra is van kényelmes lehetőség!

Nem kell mást tenni, mint jelezni a fórumnak, hogy követnétek 1-1 topicot:

xenforo-tema-kovetese.jpeg


Ezt követően nincs más teendő, mint a fórum fejlécében, ugyanazon a fekete sávon, ahol az aktív témák linkje van a "Követett témák" linkre kattintani. A fórum ki fogja listázni az összes olyan követett témát, amiben van olvasatlan hozzászólás. De meg lehet jeleníteni azokat is, amiket követünk, de nem rendelkeznek olvasatlan kommenttel:

xenforo-kovetett-temak.jpeg


Követhetünk egész fórumokat is:

xenforo-forum-kovetese.jpeg


Igaz a "Követett fórumok" listában csak az jelenik meg, ha van friss hozzászólásos topic:

xenforo-kovetett-forumok.jpeg


Természetesen a listákon felül lehet kérni mindenféle értesítést is a fórumtól. Különösen egész fórumok követése esetében.

A döntés mögött a következő indok húzódik meg: ahogy a pár héttel ezelőtti, biztpollal kapcsolatos itteni csörte során is meg lett tárgyalva, ez egy haditechnikai témájú oldal és fórum. Ehhez természetesen kapcsolódik a biztpol, van létjogosultsága, de roppant módon zavaró, hogy jellemzően az ukrán és szír topicba folyamatosan bedobált 1-1 tweet, videó, esetleg nem is feltétlenül nagy értéket képviselő propaganda poszt miatt 2-3-4 biztpol topic elvesz helyet az aktivitási listákon az oldal fő csapásirányát jelentő témáktól.

Mint akkor is jeleztem a forgalmi statisztikákból látszik, hogy az oldal látogatóinak nagyobb részét hidegen hagyja a biztpol részleg és a helyzet az, hogy ez azóta sem változott, sőt a biztpol forgalma még csökkent is egy kicsit.

Ennek apropóján döntöttem úgy, hogy OK, legyen továbbra is biztpol, de akit az / az is érdekel, az majd bekukkant oda magától.

Azért is nem jeleztem előre, mert egy kis tesztnek is szántam. Összesen 3-an jeleztétek itt-ott, hogy nincsenek listázva a szokott helyeken a biztpol témák. Ti is csak jópár órányi kommentelés után. Azaz aki a biztpol topicokon is pörög, az magától is bemegy a biztpol kategóriába. De még csak nem is kell neki, hiszen kérhet kényelmes, szűrt listát az aktivitásról.


No, tehát ez az oka.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 158
113
Egy korábban meghozott döntés értelmében a biztpol témák alapértelmezetten nem jelennek meg:
  • a fórum jobboldali "Új hozzászólások" dobozában
  • az "Aktív témák" listában
  • és nemsokára a htka.hu "Épp beszédtéma" listájában sem
A biztpol témák aktivitásának nyomon követésére továbbra is van kényelmes lehetőség!

Nem kell mást tenni, mint jelezni a fórumnak, hogy követnétek 1-1 topicot:

xenforo-tema-kovetese.jpeg


Ezt követően nincs más teendő, mint a fórum fejlécében, ugyanazon a fekete sávon, ahol az aktív témák linkje van a "Követett témák" linkre kattintani. A fórum ki fogja listázni az összes olyan követett témát, amiben van olvasatlan hozzászólás. De meg lehet jeleníteni azokat is, amiket követünk, de nem rendelkeznek olvasatlan kommenttel:

xenforo-kovetett-temak.jpeg


Követhetünk egész fórumokat is:

xenforo-forum-kovetese.jpeg


Igaz a "Követett fórumok" listában csak az jelenik meg, ha van friss hozzászólásos topic:

xenforo-kovetett-forumok.jpeg


Természetesen a listákon felül lehet kérni mindenféle értesítést is a fórumtól. Különösen egész fórumok követése esetében.

A döntés mögött a következő indok húzódik meg: ahogy a pár héttel ezelőtti, biztpollal kapcsolatos itteni csörte során is meg lett tárgyalva, ez egy haditechnikai témájú oldal és fórum. Ehhez természetesen kapcsolódik a biztpol, van létjogosultsága, de roppant módon zavaró, hogy jellemzően az ukrán és szír topicba folyamatosan bedobált 1-1 tweet, videó, esetleg nem is feltétlenül nagy értéket képviselő propaganda poszt miatt 2-3-4 biztpol topic elvesz helyet az aktivitási listákon az oldal fő csapásirányát jelentő témáktól.

Mint akkor is jeleztem a forgalmi statisztikákból látszik, hogy az oldal látogatóinak nagyobb részét hidegen hagyja a biztpol részleg és a helyzet az, hogy ez azóta sem változott, sőt a biztpol forgalma még csökkent is egy kicsit.

Ennek apropóján döntöttem úgy, hogy OK, legyen továbbra is biztpol, de akit az / az is érdekel, az majd bekukkant oda magától.

Azért is nem jeleztem előre, mert egy kis tesztnek is szántam. Összesen 3-an jeleztétek itt-ott, hogy nincsenek listázva a szokott helyeken a biztpol témák. Ti is csak jópár órányi kommentelés után. Azaz aki a biztpol topicokon is pörög, az magától is bemegy a biztpol kategóriába. De még csak nem is kell neki, hiszen kérhet kényelmes, szűrt listát az aktivitásról.


No, tehát ez az oka.


Erre gondoltam én is, csak vártam egy hivatalos megerősítést. :)
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Egy korábban meghozott döntés értelmében a biztpol témák alapértelmezetten nem jelennek meg:
A biztpol. forumokba iroknak ez igy elegge megneheziti a dolgat..., de ha valaki csak olvaso akkor gyakorlatilag szamara eltunnek a biztpol. oldalak.
Gratulalok Tcat, MacKensen! Igen gerinces dontes es peldas kivitelezes volt. o_O
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Gratulálok, így egy csomó minőségi és az oldal tematikájához kapcsolódó témát dob fel, mint pl.: UFO, Kantin Magyarország, Humor, stb. ...

Ja, csak 3-an reagáltak ... mert le lett írva, hogy lett Feléd jelezve, az emberek jelentős része meg nem gyp-s, vagy papagáj, hogy már feltett kérdést ismételgessen.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Gratulálok, így egy csomó minőségi és az oldal tematikájához kapcsolódó témát dob fel, mint pl.: UFO, Kantin Magyarország, Humor, stb. ...

Mikor hogy: az Aktív témák listaoldalon most éppen az első 20 témából 5 db, ami nem haditechnika. Szerintem jó arány.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 717
113
A kérdésem egyszerű; belátható időn belül beszántjátok a biztpol témákat?

Igen, vagy nem?

Ha már a korlátozást is "...Egy korábban meghozott döntés értelmében..." hajtottátok végre előre bejelentés nélkül, akkor nem csodálkoznék, ha már ez is ellenne döntve...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Mikor hogy: az Aktív témák listaoldalon most éppen az első 20 témából 5 db, ami nem haditechnika. Szerintem jó arány.
Na, most!
1970 április 3. Hány ember halt meg az Astoriánál és mennyi volt a súlyos sebesült (a metro átadás)? Én ott voltam és mentettem! Hál' Istennek még vannak rá tanúk!
Sehol nem találsz rá forrást!
Ezt csak azért hoztam fel példának, hogy a sok k@anyázás közt is van érdemleges információ, ami hasznos lehet a világkép megítélésében.
Ha, azt vesszük, akkor a HT. fórum e részének is ez kell, hogy legyen! Mint, ahogy a Balassi Intézet (volt munkásőr központ) az Alsóhegy utcában. Bocsika! Én így látom!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 812
113
Egy korábban meghozott döntés értelmében a biztpol témák alapértelmezetten nem jelennek meg:
  • a fórum jobboldali "Új hozzászólások" dobozában
  • az "Aktív témák" listában
  • és nemsokára a htka.hu "Épp beszédtéma" listájában sem
A biztpol témák aktivitásának nyomon követésére továbbra is van kényelmes lehetőség!

Nem kell mást tenni, mint jelezni a fórumnak, hogy követnétek 1-1 topicot:

xenforo-tema-kovetese.jpeg


Ezt követően nincs más teendő, mint a fórum fejlécében, ugyanazon a fekete sávon, ahol az aktív témák linkje van a "Követett témák" linkre kattintani. A fórum ki fogja listázni az összes olyan követett témát, amiben van olvasatlan hozzászólás. De meg lehet jeleníteni azokat is, amiket követünk, de nem rendelkeznek olvasatlan kommenttel:

xenforo-kovetett-temak.jpeg


Követhetünk egész fórumokat is:

xenforo-forum-kovetese.jpeg


Igaz a "Követett fórumok" listában csak az jelenik meg, ha van friss hozzászólásos topic:

xenforo-kovetett-forumok.jpeg


Természetesen a listákon felül lehet kérni mindenféle értesítést is a fórumtól. Különösen egész fórumok követése esetében.

A döntés mögött a következő indok húzódik meg: ahogy a pár héttel ezelőtti, biztpollal kapcsolatos itteni csörte során is meg lett tárgyalva, ez egy haditechnikai témájú oldal és fórum. Ehhez természetesen kapcsolódik a biztpol, van létjogosultsága, de roppant módon zavaró, hogy jellemzően az ukrán és szír topicba folyamatosan bedobált 1-1 tweet, videó, esetleg nem is feltétlenül nagy értéket képviselő propaganda poszt miatt 2-3-4 biztpol topic elvesz helyet az aktivitási listákon az oldal fő csapásirányát jelentő témáktól.

Mint akkor is jeleztem a forgalmi statisztikákból látszik, hogy az oldal látogatóinak nagyobb részét hidegen hagyja a biztpol részleg és a helyzet az, hogy ez azóta sem változott, sőt a biztpol forgalma még csökkent is egy kicsit.

Ennek apropóján döntöttem úgy, hogy OK, legyen továbbra is biztpol, de akit az / az is érdekel, az majd bekukkant oda magától.

Azért is nem jeleztem előre, mert egy kis tesztnek is szántam. Összesen 3-an jeleztétek itt-ott, hogy nincsenek listázva a szokott helyeken a biztpol témák. Ti is csak jópár órányi kommentelés után. Azaz aki a biztpol topicokon is pörög, az magától is bemegy a biztpol kategóriába. De még csak nem is kell neki, hiszen kérhet kényelmes, szűrt listát az aktivitásról.


No, tehát ez az oka.

Akkor a követések számából esetleg láthatóvá válik majd az is (nyilván nem nekünk, mezei usereknek, hanem a szerkesztőség tagjainak), hogy hányan is érdeklődnek a biztonság politika iránt a regisztrált felhasználók közül.:)
Szerintem lesz sok olyan követője is bizonyos Biztpol topikoknak, akik itt nagyon Hadtech vonalasoknak mondják magukat.;)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A kérdésem egyszerű; belátható időn belül beszántjátok a biztpol témákat?

Ezt csak azért hoztam fel példának, hogy a sok k@anyázás közt is van érdemleges információ, ami hasznos lehet a világkép megítélésében.

Szerintem lesz sok olyan követője is bizonyos Biztpol topikoknak, akik itt nagyon Hadtech vonalasoknak mondják magukat.;)

Valamit tisztázzunk újfent. Újfent, mert ilyen-olyan formában szerintem már többször leírtam az elmúlt hetekben, de nyilván nem juthatott el minden érintetthez: engem ugyan mérsékelten érdekel a biztpol, de nem vitatom, hogy kapcsolódik a szigorúan vett haditechnikai témákhoz, hozzá tesz a képhez. Az is teljesen nyilvánvaló, hogy vannak olyanok az olvasótáborban, akik mindkét téma iránt érdeklődnek. Éppen ezért nem is szeretném ténylegesen kiiktatni. Már csak azért sem, mert akkor a HT témákban jönne elő időnként... ;)

Lehet, hogy egyeseknek úgy érzik, - főleg a múltkori csörte óta - hogy keresztesháború van kibontakozóban a biztpollal szemben. Ez így nem fedi a valóságot. Viszont kérlek vegyétek figyelembe, hogy ez nem a Biztonságpolitikai Kerekasztal, hanem a Haditechnikai Kerekasztal, ahol természetesen lehet szó a biztpolról is, de nem a haditechnika rovására! Engedtessék meg nekünk, hogy az amúgy tényleg szerencsétlen ukránok és szírek mindennapi harcai, illetve a köréjük felfűződő propaganda helyett az oldal és a fórum témájaként a haditechnikát preferáljuk. Ez ilyen egyszerű, nem kell ebbe többet belelátni.

Igen, valamilyen szinten persze korlátozás a most foganatosítottak, de nem érzem úgy, hogy hú de nagyon kitoltam volna a biztpol olvasókkal, hiszen tényleges korlátozás nem lett bevezetve: a biztpol ténylegesen 1 kattintásra van az érdeklődők számára.

Vegytiszta biztpol diskurzusra tudom ajánlani néhány fórumtársunk által indított biztpol fórumot, amit gondolom sokan ismertek, hiszen ahogy nézegettem a biztpolban aktívak jó része regisztrálva van ott is - csak valamiért mégis itt aktív biztpol vonalon.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 812
113
Valamit tisztázzunk újfent. Újfent, mert ilyen-olyan formában szerintem már többször leírtam az elmúlt hetekben, de nyilván nem juthatott el minden érintetthez: engem ugyan mérsékelten érdekel a biztpol, de nem vitatom, hogy kapcsolódik a szigorúan vett haditechnikai témákhoz, hozzá tesz a képhez. Az is teljesen nyilvánvaló, hogy vannak olyanok az olvasótáborban, akik mindkét téma iránt érdeklődnek. Éppen ezért nem is szeretném ténylegesen kiiktatni. Már csak azért sem, mert akkor a HT témákban jönne elő időnként... ;)

Lehet, hogy egyeseknek úgy érzik, - főleg a múltkori csörte óta - hogy keresztesháború van kibontakozóban a biztpollal szemben. Ez így nem fedi a valóságot. Viszont kérlek vegyétek figyelembe, hogy ez nem a Biztonságpolitikai Kerekasztal, hanem a Haditechnikai Kerekasztal, ahol természetesen lehet szó a biztpolról is, de nem a haditechnika rovására! Engedtessék meg nekünk, hogy az amúgy tényleg szerencsétlen ukránok és szírek mindennapi harcai, illetve a köréjük felfűződő propaganda helyett az oldal és a fórum témájaként a haditechnikát preferáljuk. Ez ilyen egyszerű, nem kell ebbe többet belelátni.

Igen, valamilyen szinten persze korlátozás a most foganatosítottak, de nem érzem úgy, hogy hú de nagyon kitoltam volna a biztpol olvasókkal, hiszen tényleges korlátozás nem lett bevezetve: a biztpol ténylegesen 1 kattintásra van az érdeklődők számára.

Vegytiszta biztpol diskurzusra tudom ajánlani néhány fórumtársunk által indított biztpol fórumot, amit gondolom sokan ismertek, hiszen ahogy nézegettem a biztpolban aktívak jó része regisztrálva van ott is - csak valamiért mégis itt aktív biztpol vonalon.

Èn csupàn megjegyeztem, hogy sz új rendszer alkalmas lehet statisztikai felmèrèsekre is.
Majd ti eldöntitek, hogy hasznàljàtok-e ilyesmikre.:)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 158
113
Nem kell "sírni" Biztpol volt, van és lesz. :) A HTKA fő profilja a haditechnika maradjon is az . 2008 óta olvasom a HTKA-t akkor végképp nem volt és müködött.
Aki sokkal több infót szeretne biztpol témákról( a htka mellett) itt megteheti .:

16831004_881767635259873_5203121826518429992_n.jpg
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nalam is eltuntek.
https://forum.htka.hu/online/?type=guest
Ha megnézitek nyilvánvalóvá válik, hogy a vendégek akik ötször annyian olvassák az oldalt mint a tagok szinte kivétel nélkül a biztpol topikot olvasgatják és a többit le sem szarják.
Sokszoros a biztpolt olvasók száma mint a többi topiké.
Az ilyen népszerű fórumot meg kell szüntetni mert ha ez így folytatódik még komoly befolyásunk lesz a közvéleményre és megszűnik az olvasók manipulálhatóságának az esélye.
M i lesz így a demokráciával?:rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 834
65 430
113
Na ja... csak azokat a technikákat amikről a haditech oldalakon beszélgetünk a biztpol topicokban látom működni vagy épp elfüstölni ugye... de aztán nekem mindegy.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Megsúgom Macknek ehhez semmi köze.
Manus manum lavat.
Az elozo esetben o tamadta a biztpolt, most pedig te.
Aki sokkal több infót szeretne biztpol témákról( a htka mellett) itt megteheti .:
Csak rettenetes az a blogmotor. Es miert ne lehetne az egy haditech es biztpol oldal egyszerre? Ha mar egyszer itt beszantjak az egyiket...
 
Status
Not open for further replies.