Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Technikai frissítés:

A fórumon is be lett vezetve a képek "csak amikor kell" betöltése. Ez alatt azt kell érteni, hogy a böngésző csak akkor fogja betölteni a belinkelt képeket, amikor az azokat tartalmazó hozzászólás a böngészőablak látható részébe kerül. Azaz 1-1 topic betöltésekor az ablakban kezdetben nem látszó hozzászólások képtartalma nem generál feleslegesen adatforgalmat, feleslegesen nem töltődik be. Csak amikor tényleg kell.

Így egy képekkel vastagon megrakott, nagyobb adatforgalmat generáló topicoldal megúszható kisebb adatforgalommal is, ha nincs végigpörgetve - mondjuk abból adódóan, mert az aktuális oldal korábbi hozzászólásait már olvasta a látogató. Hogy mennyire kevesebbel az persze függ attól is, hogy mennyi és milyen komment látszik a böngészőablakban a topic megnyitásakor.

Lassabb netkapcsolat esetében ez akár szemmel is látható lehet, mert a betöltés alatt álló képek helyén a beérkezésükig az alábbi gif van jelölő elemként:
ajaxload.info_B4B4DC_facebook.gif

Amint a böngésző betöltötte a belinkelt képet, a gif-et lecseréli a képre.

A némi adatforgalom spórolás mellett másik előnye a mókának, hogy a böngésző egy kicsit gyorsabban tudja legenerálni a topic oldalakat, mert nem kell adott esetben sok-sok lekéréssel betöltenie az összes belinkelt képeket.

Tesztelve:
  • desktop: chrome, firefox, edge, ie11
  • mobil: chrome, firefox, valamilyen gyárilag telepített böngésző
Nálam működött mindenhol szépen.

(A híroldal részen ez a lazy load már be van kapcsolva 1-2 hónapja.)
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Néhány régebbi hozzászólást próbáltam visszakeresni a fórumban, de a kelleténél jobban megszenvedtem vele, mert sehogy sem tudtam rávenni a keresőt arra, hogy a kötőjelet és a perjelet ne hagyja figyelmen kívül.
Jelenleg, ha beírom, hogy "mig-21", akkor a kereső eldobja a kötőjelet, és arra keres rá, hogy "mig" és "21", amit ezután visszadob, mert a keresett kifejezések túl rövidek. Persze lehet, hogy van ennek valami trükkje, és csak én voltam hülye, :) de amennyiben ez így van beállítva, akkor szerintem érdemes lenne átállítani, a kereső használhatósága sokat javulna tőle.
Emellett az is sokat segítene, ha a 3 karakter hosszú kifejezésekre is lehetne keresni (jelenleg 4 a minimum).
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Kéretik törölni a Szíriai topicból a #45253 hozászolásomat, mivel a képet 2* küldtem el.

Elnézést kérek a többlet munkáért. Büntetést kiagyaltam magamnak, a sört 10 perccel később nyitom ki. :rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak én látom úgy, hogy a GIF-eket elnyeli a fórum, vagy tényleg nem jeleníti meg őket?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Valami nem fasza a képfeltöltéssel.Vagy 5x rá kellett frissítenem az oldalra mire betöltötte azt a képet amit feltöltöttem a T-72 topickba.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Valami nem fasza a képfeltöltéssel.Vagy 5x rá kellett frissítenem az oldalra mire betöltötte azt a képet amit feltöltöttem a T-72 topickba.

Abban a kommentedben, amiben nem jelent meg, ott valamiért nem stimmelt a beillesztett képből a fórum által generált bbcode. Mondjuk furcsa, mert az 1. és 3. kommentben meg OK volt, csak a 2.-ban nem. (A 2 duplát töröltem.)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 277
113
Akkor most mi a helyzet a csatolt/linkelt képek thumbnailezésével?

Nem tudná a fórummotor megoldani, hogy bizonyos méret fölött a képek csak thumnailként jelenjenek meg?
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Abban a kommentedben, amiben nem jelent meg, ott valamiért nem stimmelt a beillesztett képből a fórum által generált bbcode. Mondjuk furcsa, mert az 1. és 3. kommentben meg OK volt, csak a 2.-ban nem. (A 2 duplát töröltem.)
Valami hasonló volt a
#3223
hsz-ben írtamnál. Túl gyors akartam lenni, és nem jött fel a Fórumban a kép. Utána frissítettem a Chrome böng.-t, viszont akkor megjelent.

Bonyin írtam biztos, tehát a böngésző frissítésénél megjelent a beillesztés utáni elfogadásnál nem megjelenő kép.

Ugye világos amit leírtam? :rolleyes: [ ez tetszik, csak ezért :hadonaszos: /:)/ ]

Tehát nálam lehet tesztelni.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
A Zlin topikban felmerült mellékszál pár nappal ezelőttről:

Ez itt a nagy baj szerintem, sokan azt sem tudják, hogy vannak hírek is és csak a forumra koncentrálnak, pedig az itt csak másodlagos.

Jogos felvetés, így a fórum főoldalán a jobboldali oszlopba az imént bekerült a legújabb 5 hír. Nem csak nekik, de elsősorban azoknak, akik csak a fórumot használják - hátha adódik más érdekesség is nekik nálunk :)

Illetve változtattam az oldalsávban a widgetek sorrendjén. A legújabb hozzászólások került legfelülre.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Hali, nem tudom bannolva vane :), de ha nem lenne gond, tudnatok boviteni a smily-keszletet egy thumbs-up verzioval is? Sokkal valasztekosabban tudnam kifejezni magam vele bizonyos esetekben. Koszi
/burkolt fenyegetozes/ Amig nincs addig kenytelen leszek a kardosat hasznalni :hadonaszos:
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
nem lehetne rendet csinálni a honvédelem topikba?, mert momentán a napi politizálás és a szájkarate megy, pedig erre van itt is elég gumitopik....
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 277
113
Sziasztok!

Nem lehetne a Like gombot +1-re vagy Egyetértek-re változtatni?

Mert van sok olyan komment, ami nem tetszik, de egyetértek vele.

Többi fórumozó mit gondol erről? Lehet reagálni.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Ez nem benyalás :hadonaszos:

De, éppen írtam 1 hozzászólást, és közben egy diszkrét ablak jelezte:
  1. Hozzószólások érkeztek mióta legutóbb betöltötted ezt az oldalt. View them?
Lehet, hogy az elmúlt évszádban is meg volt , de csak most vettem észre. [Mert bamba, aki bamba.]

Jól tudom, hogy a kis öröm is kell, ezért részemről Grat. a programozónak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Ez nem benyalás :hadonaszos:

De, éppen írtam 1 hozzászólást, és közben egy diszkrét ablak jelezte:
  1. Hozzószólások érkeztek mióta legutóbb betöltötted ezt az oldalt. View them?
Lehet, hogy az elmúlt évszádban is meg volt , de csak most vettem észre. [Mert bamba, aki bamba.]

Jól tudom, hogy a kis öröm is kell, ezért részemről Grat. a programozónak.
Pedig, elég régi...
Bocsika, ha ellöktelek a nyalástól!:p De, tudod mit?:hadonaszos:!
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and zeal
Status
Not open for further replies.