Tomahawk (BGM-109/UGM-109/RGM-109/AGM-109)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Van ebből kumulatív? Kb 20 centis lukat láttam a fedezéken.
Hahaha, kapizsgálod :D Azért kérdeztem, mert bizony van ebből többféle harci fejjel szerelt változat is, pl láttam én már kazettásat is. Na épp ezért, kiváncsi vagyok hogy ki mennyi találatot vélt látni. Az Orosz források napok óta kötik az ebet a karóhoz, rengeteg helyen és rengetegszer láttam leírva a 23 találatot, az USA meg csöndben van ezzel kapcsolatban...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Hármat én térítettem el, a sufnimban vannak... Jó lesz majd, ha kell a magyar honvédségnek..
 

neptun892

Well-Known Member
2016. augusztus 13.
304
484
63
Hahaha, kapizsgálod :D Azért kérdeztem, mert bizony van ebből többféle harci fejjel szerelt változat is, pl láttam én már kazettásat is. Na épp ezért, kiváncsi vagyok hogy ki mennyi találatot vélt látni. Az Orosz források napok óta kötik az ebet a karóhoz, rengeteg helyen és rengetegszer láttam leírva a 23 találatot, az USA meg csöndben van ezzel kapcsolatban...

Lehet, hogy ennél kevesebb volt?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
A drón vagy UAV egyértelműen nem robot hanem pilóta nélküli repülő.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A drón vagy UAV egyértelműen nem robot hanem pilóta nélküli repülő.

A robotrepülőgép is pilóta nélküli repülő. A robot nem azt jelenti, hogy karjai vannak, meg lábai és lépked mint a terminátor, hanem azt, hogy autonóm módon tud működni, amely persze nem zárja ki a közvetlen (táv)irányítást sem.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Tudom mit jelent a robot direkt megnéztem pontosan.Ettől még az UAV-ra nem mondjuk,hogy robot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 422
44 106
113
Lehet, hogy ennél kevesebb volt?
Nem, én nem hiszem hogy ettől kevesebb lett volna ettől. A Szírek/Oroszok érdeke az lenne hogy minnél kevesebbet kommunikáljanak le. Ha 23 találatot mondanak, fixre veheted, hogy attól csak több lehet, ha hazudnak. Az Usa érdeke meg nyilván az lenne, hogy minnél több találatról tudjon hozni bizonyítékot, viszont ők csöndben vannak. 59 ből ha igaz a 23, az elég vérszegény tényleg. Mai hír, hogy már nem 6 db mig 23, hanem 6 db szu22 és 3 db mig 23 veszteségről van szó a szírek szerint, tehát ettől sanszosan nem kevesebb, inkább több lehet a valós veszteség. Az viszont tény, hogy ma már ment tovább a reptéren a napi rutin.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Na, gyerekek, hova lett a 36 tomahawk?
170407172009-satellite-imagery-of-bombed-syrian-base-0407-super-169.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and endre

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Szerintem a drón is robotrepülőgép. A drón olyan robotrepülőgép, amelyet real-time irányítanak.

De az avatarom meg pont egy "semi-autonomous" eszköz. :p A teljesen autonóm, többször használatos cuccoknak mi lesz a nevük? A félautonómoké? A távirányításúaké? A "kötött programvezérlésű" egyszer haszálatosaké (mint amilyen a Tomahawk is)? Nem egyszerű ez...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
De az avatarom meg pont egy "semi-autonomous" eszköz. :p A teljesen autonóm, többször használatos cuccoknak mi lesz a nevük? A félautonómoké? A távirányításúaké? A "kötött programvezérlésű" egyszer haszálatosaké (mint amilyen a Tomahawk is)? Nem egyszerű ez...

Ha félig vagy teljesen autonóm, akkor meg pláne robotrepülőgép a neve :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
The guided-missile destroyer USS Arleigh Burke (DDG 51), USS Stout (DDG-55), guided missile cruiser USS Philippine Sea (CG-58) launches Tomahawk Land-Attack Missiles.
 
  • Tetszik
Reactions: joker

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Érdekes, hogy milyen közelről biztonságosnak ítélik az indítás megfigyelését.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 430
18 856
113
A KD-20 800 ezer dollárba kerül míg egy Tomahawk 1,1 millió dollárba.
 
M

molnibalage

Guest
Közben alakul a Brazil cirkálórakéta program is.

http://defence-blog.com/news/brazils-cruise-missile-development-program-enters-final-phase.html

off
Kellene egy külön topik amiben ezen kategóriájú fegyverrendszereket lehetne beledobálni. vagy nyitni minden ország ilyen jellegű rendszerének egyet.
on
Szinte mindenből kellene gyűjtőtopik. A leggyakoribb repülőgéptípusokat számítva nincs értelme mindennek külön topikot nyitni. (A tegnapi Britecloud topiknak sem volt sok értelme, simán elfért volna n+1 topikba az anyag.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 511
113
Szinte mindenből kellene gyűjtőtopik. A leggyakoribb repülőgéptípusokat számítva nincs értelme mindennek külön topikot nyitni. (A tegnapi Britecloud topiknak sem volt sok értelme, simán elfért volna n+1 topikba az anyag.)

Nekem mindegy hogy csináljátok, csak legyen követhető és visszakereshető az egyes típusokra vonatkozó hírek és a rá vonatkozó hozzászólások.
Szerintem ez csak típusonként külön topikban megoldható. Fél év múlva már nem lehet semmit sem egyszerűen megtalálni egy gyűjtőtopikban, mert Fórum keresője nem talál meg semmit.