MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
359
558
93
Oroszország ellen hirtelen indított 59 tomahawk-hoz kérdés: milyen indítási pozícióba kellene AB-t juttatni, hogy onnan fél Szibériát átrepülve értelmes célpontokat találjon el. Legalább a Barents-tengerről.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nem érdekel. Nem is tartozik ide.
Jó, elfogadom , hogy nem is tartozik ide,de:
Te tettél be egytáblázatot:
4nic1.jpg
, mivel hét kemény hónapot töltöttem el Olenyegorszkban, hát tényleg nem "semmi", ami mondandód van!
Szolgálati közlemény: Hahó Molni, talán valóban voltam ott, mint megszólítottalak vót? Igazad van, hogy nem tudhatod, pedig van néhány bizonyítékom, de csak négyszemközt!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 311
54 753
113
Fáradt vagyok már ahhoz, hogy értelmes választ írjak , de aki a magyar hadseregből, egy porszívóból és egy moszkvicsból következtet az orosz haderő és a MIG-31-esek állapotára az nagyon nincs képben....

És ismétlem önmagam. A google térképeken nincs fenn minden infó, ugyanis a google minden olyat leszed amit egy adott ország kér. Ez mindegyik országnál így van, még hazánknál is. És nem olyan bénán csinálják, hogy egy nagy fekete négyzet van helyette :D Pont az a lényeg, hogy úgy szedik le, hogy nyomát se lásd....
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Fáradt vagyok már ahhoz, hogy értelmes választ írjak , de aki a magyar hadseregből, egy porszívóból és egy moszkvicsból következtet az orosz haderő és a MIG-31-esek állapotára az nagyon nincs képben....

És ismétlem önmagam. A google térképeken nincs fenn minden infó, ugyanis a google minden olyat leszed amit egy adott ország kér. Ez mindegyik országnál így van, még hazánknál is. És nem olyan bénán csinálják, hogy egy nagy fekete négyzet van helyette :D Pont az a lényeg, hogy úgy szedik le, hogy nyomát se lásd....
És mégis ott van, ahol én (is) megtaláltam. Nyilván te is bármiből oroszt vennél, ha vehetsz németet is. Az Aeroflott könyörgött Putyinnak, hogy ne kelljen Su-100ast venniük. (Mondjuk én veszek orosz cuccokat, mert szeretem őket.) Stb,stb.
Különben písz, és barátság.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
És mégis ott van, ahol én (is) megtaláltam. Nyilván te is bármiből oroszt vennél, ha vehetsz németet is. Az Aeroflott könyörgött Putyinnak, hogy ne kelljen Su-100ast venniük. (Mondjuk én veszek orosz cuccokat, mert szeretem őket.) Stb,stb.
Különben písz, és barátság.
.., hümm, ellent mondasz saját magadnak! Nicsevo, kein problem, no problem, pas de problème és no hay problema.
Pedig Spanyolország egy múzeuma orosz titánból van! Mondhatjuk orosz építészetnek?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
.., hümm, ellent mondasz saját magadnak! Nicsevo, kein problem, no problem, pas de problème és no hay problema.
Pedig Spanyolország egy múzeuma orosz titánból van! Mondhatjuk orosz építészetnek?
Mert az élet és a világ nem fekete - fehér. Písz és respect.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem tudom volt e már ez a videó.
Négy Míg-31 működik együtt egy A-50-nel cirkáló rakéták ellen a Kara tenger fölött
A Kh-55-ös cirkáló rakétákat Tu-95-ről indították. A CM-ek 300 m-en közlekedtek és 10 km-rel a cél előtt lőtték le őket R-33-sal.
A Míg-ek 90 km-ről tudták befogni a CM-eket.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Van ebben néhány közeli felvétel a MiG-35 gyártásáról is! :)
Egyébként nekem kissé manufakturálisnak tűnik a gyártás során az egymáshoz méricskélős-ceruzával bejelölős lemezesmunka. Egy javítás során még elmegy (hiszen ekkor már egy kissé meggyötört, itt-ott megvetemedett, méretváltozásokat szenvedett sárkányról van szó, tervezési méretek ekkor már nem mindig számítanak), de egy vadi új gépet így gyártani?! Ezért kellett a PG-ben a MiG-21-eken is minden borítólemezre a belső felületükön ráfesteni a gépszámot, mert majdnem biztos volt, hogy másik gépre nem passzolna, enélkül aztán turkálhattunk volna a több gépre való burkolólemez-kupacban, hogy mindegyikre megtaláljuk a sajátját. :(
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 574
14 477
113
Én azt ne mértem, hogy erre a feladatra miért nem egy nagyobb, mondjuk tu-22M méretű gépet alkalmaznakaz oroszok.

Annak nagyobb lehetne a hatósugara és a radarja, több/nagyobb rakétát vihetne, lehetne váltás személyzet és a személyzet tudna pisilni/kakilni a bevetés közben.

Mivel a potenciális ellenség 2-3 stratégiai bombázó ill. az ezekről indított robotrepülők, esetleg haditengerészeti járőrök/felderítők ezért különösebb manőverező képesség nem lenne szükséges.
 
M

molnibalage

Guest
Én azt ne mértem, hogy erre a feladatra miért nem egy nagyobb, mondjuk tu-22M méretű gépet alkalmaznakaz oroszok.

Annak nagyobb lehetne a hatósugara és a radarja, több/nagyobb rakétát vihetne, lehetne váltás személyzet és a személyzet tudna pisilni/kakilni a bevetés közben.

Mivel a potenciális ellenség 2-3 stratégiai bombázó ill. az ezekről indított robotrepülők, esetleg haditengerészeti járőrök/felderítők ezért különösebb manőverező képesség nem lenne szükséges.
CM vadászatra? Felesleges. A MiG-31 légiutántöltéssel repült már 7,5 órás bevetést is. Ez bőven elég.
Ezen felül a MiG-31 létezik, a Tu-22M méretű nehézvadász meg nem. Mindent ki kéne hozzá fejleszteni, isten pénze nem elég rá. A Tu-22M nincs gyártásban és felesleges átalakítandó példány sincs belőle szerintem.

Ezen felül pont a rakéta 100 km körüli HMZ-je határolja be a lehetőségeket az R-33 esetén. Nincs értelme több rakétát tenni egy platfromra, mint 4 db. Könnyebb igény szerint elosztani a tűzerőt.

A 2-3 strat bombázós rész homályos nekem. Cirka 60 db B-1 aktív és van éb kb. 70 db B-52H. (persze van hadrafoghatóság...)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 574
14 477
113
CM vadászatra? Felesleges. A MiG-31 légiutántöltéssel repült már 7,5 órás bevetést is. Ez bőven elég.
Ezen felül a MiG-31 létezik, a Tu-22M méretű nehézvadász meg nem. Mindent ki kéne hozzá fejleszteni, isten pénze nem elég rá. A Tu-22M nincs gyártásban és felesleges átalakítandó példány sincs belőle szerintem.

Ezen felül pont a rakéta 100 km körüli HMZ-je határolja be a lehetőségeket az R-33 esetén. Nincs értelme több rakétát tenni egy platfromra, mint 4 db. Könnyebb igény szerint elosztani a tűzerőt.

A 2-3 strat bombázós rész homályos nekem. Cirka 60 db B-1 aktív és van éb kb. 70 db B-52H. (persze van hadrafoghatóság...)

pisikaki?

7 és fél óra azért elég hosszú bevetés, végtagok is elgémberednek, stb.

Szvsz akár a Tu22M-et is át lehetne tervezni, és újra gyártásba lehetne venni.

A Tu-22M-re akár nagyobb - és ez által nagyobb hatótávú - rakéta is felférhetne.

A 2-3 alatt a típusok számát értem. Egyik sem egy közelharc-bajnok.

A pénzen túl szvsz semmi nem szól ellene, mellette viszont szinte minden.

Ráadásul kettős feladatú lehetne.
 
M

molnibalage

Guest
pisikaki?

7 és fél óra azért elég hosszú bevetés, végtagok is elgémberednek, stb.
Rendszeresen repülnek ennyit pilóták. Kényelmetlen? Igen. Kíbírják? Igen. Akkor erre nem fog senki elkölteni 10 mrd USD-t..

Szvsz akár a Tu22M-et is át lehetne tervezni, és újra gyártásba lehetne venni.
Isten pénze sem elég, a MiG-31 meg van.

A Tu-22M-re akár nagyobb - és ez által nagyobb hatótávú - rakéta is felférhetne.
Lásd fent. Az R-37-et sem tudták befejezni és az enyészeté lett...

A 2-3 alatt a típusok számát értem. Egyik sem egy közelharc-bajnok.
A típusz szám ok, de a platfromok tulajdonsága hol érdekel bárkit? A MiG-31-nek semmiféle reális esélye nincs magukat a támadó gépeket lelőni, mert NATO terület vagy az orosz partoktól messze, messze már úton lehet az AGM-86. Volt egy hosszú prevew Sz-300 posztom abban volt ott egy fontos térkép a tengerpartokról. A MiG-31-nek gyakorlatialg esélye nincs még egy B-1/B-52-őt megcsipni, nemhogy egy JASSM-os B-52-őt.
Distancia_a_la_costa.png



A pénzen túl szvsz semmi nem szól ellene, mellette viszont szinte minden.

Ráadásul kettős feladatú lehetne.
Ami azt jelentené, hogy ha átalakítod a meglevő Tu-22M gépeket, akkor se nem elég ASM platfrom (most is az, USA ellen nevetségesen kevés, mindenki más ellen meg overkill) se nem elég PVO vadász nem lenne.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként meg a történelem és az oroszok eldöntötték a kérdést...
Volt Tu-128, 4 db rakéával, kicsivel MiG-31 üres tömeg felett. A MiG-31 picivel kisebb lett...
A trend elég egyértelmű, ez a méret szerintük is elég.
Az okos ember a CM-eket a lehető leginkább szétszórva küldi, tehát az, hogy egy gépen ott van 16 db rakéta értéktelen, mert úgysem tudja ellőni. Mind a 16 db HMZ-je egy pontból indul. Szétdobod 4 db MiG-31-re és kapsz egy 400 km-es sávot.

Könnyebb a tűzerőt balanszolni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
tarzaan
Abból indulj ki, hogy a B-1 kifejlesztése már a 70-es évektől folyt, és eredetileg szuperszonikus, az ellenséges terület fölé behatoló gépként tervezték az alkalmazást. Ennek megfelelő lett a MiG-31 is ilyen nagy sebességű. Aztán attól, hogy a B-1 sebességét lekorlátozták, és a CM-ekkel felszerelve már be se kellett hatolni az ellenséges légtérbe, Ivánéknak nem lett több pénzük hogy kifejlesszenek egy új, nagyobb de lassúbb, váltószemélyzettel repülő típust. Nagyjából akkor, mikor kiderült hogy az adott feladatra ez is elég lenne, az is kiderült hogy a Szu. gazdaságilag összeroppan, és volt elég hosszú időszak, mikor arra se nagyon volt pénzük, hogy a meglévő gépekkel túl gyakran körberepüljék saját bázisaikat. Jelenleg gazdaságilag visszakapaszkodtak annyira, hogy amijük van azt már kb. normálisan képesek kihasználni, de több, főleg nagyméretű gépre, radikálisan új fejlesztésekre szerintem még egy ideig max. csak vágyálomként gondolhatnak. Két kivétel amikre nyögvenyelősen kiszorították a pénzt: a Szu-57 ami ugye tényleg égetően kell ("hangyányit" így is lemaradva a Raptortól), és a Jak-130 az 50 éves Albák leváltására (ami aranyos kis repülő csak éppen elfogy az élettartamuk, ráadásul azon képezni a mai képernyős gépekre kerülő pilótákat ugye már nagyon gáz lenne?!). Szóval használják azt ami van, amíg szét nem esik, és reszelgetik a régi gépeiket ...
A többi meg ... tényleg "csak" pénzkérdés lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed