[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dzsoniboj

New Member
2011. július 14.
11
0
1
A Gripenen asszem egy ideig nem terveztek passzív zavarókat és a tüelőanyag tűzvédelmét sem. Aztán rájöttek, hogy ez így nem buli... Annyira, hogy ma a Gripen kimagasló a passzív zavarók terén a és magyar pilóták beszámolói alapján az ECM rendszer még a jenki F-16C-nél is elég szépen odavágott.

Szia Molni!

Sok beszámolót hallottam már, de az ECM-es sztoriról tudsz mesélni? Köszi előre is!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Nem tom mi a röhejes, azon kívül, hogy vki ellen megnyernek egy háborút , aztán még 12évig elvan az elnöki palotában

1991-ben két céljuk volt: felszabadítani Kuvaitot, és megregulázni Szaddamot. Mindkettő 100 %-ban sikerült is. Ha már akkor el akarták volna mozdítani, az történt volna, mint 2003-ban. Azt se felejtsd el, hogy tönkrezúzták az iraki haderőt, és '91-ben még a hidegháborús amerikai hadigépezettel álltak szemben. Ha akarták volna, a szaudi határtól meg sem álltak volna Törökországig.
Szerbiával ugyanaz volt a cél, mint '91-ben Irakkal, ami szintén sikerült. Sőt, még annyi sem, hiszen egyetlen szövetséges katona sem lépett az ország területére.
 
M

molnibalage

Guest
Sok beszámolót hallottam már, de az ECM-es sztoriról tudsz mesélni? Köszi előre is!

Túl sokat nem. Ostravában mondta az egyik pilóta, hogy mikor használták az ECM-et a jenki F-16 pilóták azért pislogtak egy sort, mert elég sok zavarjelet kaptak.

Na mi van , vége a szólásszabadságnak?
?

A szólásszabadság nem korlátlan. Lásd fóruszabályzat. Ez mint láthatod rám is vonatkozik.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
- GPS vezérlésű bomba mennyire alkalmas pl közvetlen tűztámogatásra?

10+ éves napi gyakorlat Irakban és Afganisztánban.

- GPS vezérlésű bomba alkalmas mozgó cél ellen?

Igen.


Én eddig is gyanítottam, hogy szerintem nem így van, de most megkérdeztem egy igazi szakembert: egy bombázó Tornado pilótát.

A GPS vezérlésű bomba nem alkalmas mozgó cél ellen. Arra lézervezérlésűt használnak.

Én magam még hozzátenném, hogy ha a cél pontos koordinátáját nem ismered, akkor se ér semmit... És tűztámogatásnál bizony előfordulhat...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Piratvitorla

Ezek szerint nem mindegyik típus alkalmas rá, kell hozzá megfelelő AESA radar és adattovábbító, de a Super Hornetek elvileg képesek mozgó célt GPS bombával eltalálni. Ha jól emlékszem, az Aranysasban volt típusismertető, volt, hogy egy gép egyszerre három mozgó, manőverező teherautót lőtt ki így.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Piratvitorla

Ezek szerint nem mindegyik típus alkalmas rá, kell hozzá megfelelő AESA radar és adattovábbító, de a Super Hornetek elvileg képesek mozgó célt GPS bombával eltalálni. Ha jól emlékszem, az Aranysasban volt típusismertető, volt, hogy egy gép egyszerre három mozgó, manőverező teherautót lőtt ki így.

Tehát akkor nem maga a bomba képes rá, hanem a repülőgép. Ilyen alapon a robotpilóta is odavihetné a gépet, hogy buta bombával rendezze le...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 113
113
Elvileg ez a jövő. Mármint robotgép és GPS bomba. A példát azért írtam, mert a lehetőség már most is megvan, csak megfelelő repülőgépre van hozzá szükség. Ezzel nem a pilótát, és nem is a Tornádót akartam becsmérelni. Buta bombával természetesen senki sem fog elintézni egy mozgó célt. Bár ha elég nagyot dobnak elé, vagy mellé, esetleg felboríthatja :)
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
Elvileg ez a jövő. Mármint robotgép és GPS bomba. A példát azért írtam, mert a lehetőség már most is megvan, csak megfelelő repülőgépre van hozzá szükség. Ezzel nem a pilótát, és nem is a Tornádót akartam becsmérelni. Buta bombával természetesen senki sem fog elintézni egy mozgó célt. Bár ha elég nagyot dobnak elé, vagy mellé, esetleg felboríthatja :)

Hogy mi a jövő majd meglátjuk. Nem mindenkinek lesz pénze és akarata ilyeneket venni és ők úgy fognak háborúzni, hogy ne lehessen használni a cuccodat.
A GPS zavarható, lekapcsolható cucc... Ja és valahol jelfedettség se nagyon van...
És egyébként az olaszok használják a GPS vezérlésű bombát, tehát a srác tudta miről beszél...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
És egyébként az olaszok használják a GPS vezérlésű bombát, tehát a srác tudta miről beszél...


Nem hiszünk neki. Rosszul tudja. Olvasson többet az interneten. És ne csak az olasz nyelvű honlapokat. Az hogy az övé nem tudja, az nem jelenti azt hogy másé se. Az olaszok biztos valami butított cuccot kaptak/vettek és különben sem tudják rendesen használni.

(Ez irónia akart lenni. )
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
szépek ezek a műholdak, rossz lenne ha valami bajuk történne

Nem kell semmi bajt okozni a műholdnak.
- Minden berendezés (rendszer) zavarható... Sőt meg is "bolondítható"...
- Egyes helyeken elég vacak a jelek lefedettsége... (Valami rémlik, mintha a Navstar rendszer egyik hátránya az lenne, hogy a sarkok felé egyre rosszabb a lefedettség???)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
ha napszél meg nem sütötte a műholdat, a két ezerötszáz méteres hegygerinc között szamarán közlekedő paraszt felé tartó cirkálórakéta orrában rálát-e az antenna?
 
M

molnibalage

Guest
Tehát akkor nem maga a bomba képes rá, hanem a repülőgép. Ilyen alapon a robotpilóta is odavihetné a gépet, hogy buta bombával rendezze le...

Ezek szerint gőzöd nincs arról, hogy egy harci repülőgép hogyan működik...

(Ez irónia akart lenni. )

Pedig nem annak kellene lennie. Az olasz Tornadok finoman szólva nem a legmodernebb vasak. Attól, mert csak az ő gépe nem tudja az adott fegyverrel az nem jelenti azt, hogy más gép nem tudja más fegyverrel, a GPS bombák képességei sem azonosak, azok is fejlődtek. Egyébként meg már most is van kisméretű és kombinált vezérlésű LJDAM...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Itt jóól meg lehet nézni egy Mi24Vt:
http://englishrussia.com/2013/12/08/helicopter-mi-24v-close-up-images/3/
 
M

molnibalage

Guest
Egy kinti fórumon egy csóka azt bizonygatja folyamatosan, hogy a Mi-24 helik függeszkedés közben nem tudnak rakétát indítani stabilitási gondok miatt. Erről hallott már valaki? Mert én soha a büdös életben nem...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Hát videót nem látni róla, de nem is sok értelmét látom. De szerintem baromság! :D