Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Engem cseppet sem zavarna az sem, ha több mint 500. ;)
A kérésd a végén teljesülni fog. 2-3 hónapja azon izmoztam, hogy legyen 400 oldalon belül. Most van 460 oldalon úgy, hogy még az Sz-300 végét zárogatom le, AVR sehol, csapatlégvédelem sincs befejezve. Erre jönne rá legalább néhány konfliktusban a SAM-ek elemzése, a légi háborúkat a végén szinte teljesen ki kell hagynom, egyszerűen túl nagy témák. Még, ha törlök pár régi dolgot, akkor is azt látom most, hogy ez 500 oldal felett lesz valamivel...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest
D

danielblack

Guest
A kérésd a végén teljesülni fog. 2-3 hónapja azon izmoztam, hogy legyen 400 oldalon belül. Most van 460 oldalon úgy, hogy még az Sz-300 végét zárogatom le, AVR sehol, csapatlégvédelem sincs befejezve. Erre jönne rá legalább néhány konfliktusban a SAM-ek elemzése, a légi háborúkat a végén szinte teljesen ki kell hagynom, egyszerűen túl nagy témák. Még, ha törlök pár régi dolgot, akkor is azt látom most, hogy ez 500 oldal felett lesz valamivel...
Ez mind érték, nem szabad törölni semmit. Nyugodtan lehet 800 oldal is ha bírod :D
 
M

molnibalage

Guest
Ez mind érték, nem szabad törölni semmit. Nyugodtan lehet 800 oldal is ha bírod :D
Most 482 oldal a terjedelem úgy, hogy a SAM rész még mindig nincs lezárva (se naval, se csapatlégvédelem). A korábban írt részek fogalmazásmódja és nyeltvana botrányosnak az utoljára írt 100 oldalhoz, ezért most átfésülöm és újraírom ezeket a részeket is. Ordító eltérés lesz a mostani változathoz képest ezen a téren is.

Én most azt mondom, hogy isteni csoda lenne, ha 550 oldal alatt végetérne az írás. Viszont nyár közepére nem készül el, sanszosan a végére sem... Messze túlnötte azt a tartalmat, amit még 4 hónapja is bele akartam tenni.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 780
8 333
113
Most 482 oldal a terjedelem úgy, hogy a SAM rész még mindig nincs lezárva (se naval, se csapatlégvédelem). A korábban írt részek fogalmazásmódja és nyeltvana botrányosnak az utoljára írt 100 oldalhoz, ezért most átfésülöm és újraírom ezeket a részeket is. Ordító eltérés lesz a mostani változathoz képest ezen a téren is.

Én most azt mondom, hogy isteni csoda lenne, ha 550 oldal alatt végetérne az írás. Viszont nyár közepére nem készül el, sanszosan a végére sem... Messze túlnötte azt a tartalmat, amit még 4 hónapja is bele akartam tenni.
Én még csak 400 oldalnál tartok :):oops:
 
M

molnibalage

Guest
Én még csak 400 oldalnál tartok :):oops:
Az, amit neked adtam, annak első 100 oldal is elavult már. Ha most elolvasnád újra, helyenként rá sem ismernél, annyira át lett fogalmazva, hogy még jobban érthető legyen, na meg magasabb színvonalú lett a szöveg.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 780
8 333
113
Az, amit neked adtam, annak első 100 oldal is elavult már. Ha most elolvasnád újra, helyenként rá sem ismernél, annyira át lett fogalmazva, hogy még jobban érthető legyen, na meg magasabb színvonalú lett a szöveg.
Küldjek cserébe egy szintén elavult képet? :)
 
M

molnibalage

Guest
Holnap lehet, hogy felteszek egy rövid előzénetet, hogy össze lehessen vetni a fejlődést a mostani változattal. ;)
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
Aki soha nem tanult oroszt, annak gépelgetni is nehéz a karaktereket. Igen, az adatok nagy része azért sejthető, hogy micsoda, de akkor ezzel a lendülettel innentől fogva írhatnám angol nyelven az összes művemet is, úgy kb. egy nagyságrenddel több ember olvasná kint. Ki olvasna el egy 500 oldalas angol anyagot az itteniek közül, ha úgy készülne a HT összefoglaló?
Aki soha nem tanult oroszt, az kezdjen el oroszt tanulni :D Tanulni nem bűn.
Ki olvassa el az itteniek közül az 500 oldalas magyar nyelvű doksidat?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 347
113
Aki soha nem tanult oroszt, az kezdjen el oroszt tanulni :D Tanulni nem bűn.
Ki olvassa el az itteniek közül az 500 oldalas magyar nyelvű doksidat?
Én mindenképp elfogom olvasni - még ha nem is tanulok meg jegyzek meg belőle annyit, amennyi Molni szerint kívánatos lenne:(
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Aki soha nem tanult oroszt, az kezdjen el oroszt tanulni :D Tanulni nem bűn.
Ki olvassa el az itteniek közül az 500 oldalas magyar nyelvű doksidat?
Nem tudom, majd kiderül. Nagyok sokaknak ajánlott lenne...
Orosz próbáltam tanulni egy évig. Nem nagyon ment.
Én csak egy 462 oldalas változatát olvastam :oops:
A végleges változat alapján egyes részekre rá sem fogsz ismerni. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Egyébként a nagy projekt az lenne, hogy le kellene fordítani angolra, mert ez angolul is olyan anyag, ami páratlan. Nyomokban sincs a neten ennyire összerakott anyag. Ekkora szöveget egyedül, ha napi egy oldalt fordítanék, akkor is 1,5 év alatt csinálnék meg...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Egyébként a nagy projekt az lenne, hogy le kellene fordítani angolra, mert ez angolul is olyan anyag, ami páratlan. Nyomokban sincs a neten ennyire összerakott anyag. Ekkora szöveget egyedül, ha napi egy oldalt fordítanék, akkor is 1,5 év alatt csinálnék meg...
...hát, így jártunk! Ha egy áramlástani mérnököt alkalmaz a MOL..!;)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nem a MOL-nál dolgozom. Nem értem, hogy mire célzol a többi résszel.
Az utolsó információm szerint..!?
Ha, ennyi időd van a hobbidra? Hát...! (és nem sértésnek szántam!)
Nem titok, hogy már nyugdíjas vagyok, de nekem nincs annyi időm, hogy egész nap a monitor előtt üljek és más topikokban is a saját véleményemet védjem, mint Te aktív létedre! Tanultam emberi lélektant, magánban megbeszélhetjük, ha akarod!;)