Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Tőlem csak hat pontot kapott. A tankos részre nem is emléxem.

16.03 egy fél másodpercre tűnik fel.
Ahhoz képest, hogy nagyon kevés pénzből forgatták nem olyan rossz, a történeten lehetett volna még csiszolni, a főhős két énjét ügyesen megcsinálták.
Érdekes, hogy senki sem akart pénzt adni rá, és amikor nagy nehezen elkészült szinte semelyik mozi sem akarta vetíteni, majd állítólag a szponzor tiltotta meg a dvd kiadást és a további forgalmazást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kukorica János

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
16.03 egy fél másodpercre tűnik fel.
Ahhoz képest, hogy nagyon kevés pénzből forgatták nem olyan rossz, a történeten lehetett volna még csiszolni, a főhős két énjét ügyesen megcsinálták.
Érdekes, hogy senki sem akart pénzt adni rá, és amikor nagy nehezen elkészült szinte semelyik mozi sem akarta vetíteni, majd állítólag a szponzor tiltotta meg a dvd kiadást és a további forgalmazást.

Akkor picit hasonlít a lovasíjászra? Azt sem akarták játszani a mozik :D
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93

Ezt főként az idősebb korosztálynak ajánlom, akik a szocializmus hazugsága után a nyugati hazugságban nőttek fel. Itt második világháború a németek szemszögéből.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ezt főként az idősebb korosztálynak ajánlom, akik a szocializmus hazugsága után a nyugati hazugságban nőttek fel. Itt második világháború a németek szemszögéből.

Szerintem ne ajánld senkinek, mert lényegében úgy hazugság és propaganda, ahogy van. Ha valakit érdekel a döntések gazdasági és politikai háttere az eredeti dokumentumok fényében, akkor ezt ajánlom:

Tömören az volt a lényeg, hogy példátlan mértékű és ráadásul hitelből finanszírozott költekezés után a gazdasági összeomlás elől (a hitelből finanszírozásról egész nemzetek kifosztására átállás) menekült Hitler a háborúban egy olyan időszakban, amikor úgy látta, hogy még nyerhet, mielőtt a nyugati fegyverkezés felfutna. Ez a pőre valóság a mítoszok mögött.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
16.03 egy fél másodpercre tűnik fel.
Ahhoz képest, hogy nagyon kevés pénzből forgatták nem olyan rossz, a történeten lehetett volna még csiszolni, a főhős két énjét ügyesen megcsinálták.
Érdekes, hogy senki sem akart pénzt adni rá, és amikor nagy nehezen elkészült szinte semelyik mozi sem akarta vetíteni, majd állítólag a szponzor tiltotta meg a dvd kiadást és a további forgalmazást.
Tudom. Nagyon vártam is.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Szerintem ne ajánld senkinek, mert lényegében úgy hazugság és propaganda, ahogy van. Ha valakit érdekel a döntések gazdasági és politikai háttere az eredeti dokumentumok fényében, akkor ezt ajánlom:

Tömören az volt a lényeg, hogy példátlan mértékű és ráadásul hitelből finanszírozott költekezés után a gazdasági összeomlás elől (a hitelből finanszírozásról egész nemzetek kifosztására átállás) menekült Hitler a háborúban egy olyan időszakban, amikor úgy látta, hogy még nyerhet, mielőtt a nyugati fegyverkezés felfutna. Ez a pőre valóság a mítoszok mögött.

Akkor pont neked és a pőre valóságodnak való, ez a kétrészes dokumentum film. :D
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Last Ship c. sorozat, főszerepben egy AB romboló (meg Chandler kapitány)
...
Személy szerint én először poénból néztem, mert Michael Baytől csak gombafelhőből vártam sokat, de összességében kellemes: a taktikai részek igényesen ki lettek dolgozva, a hajó nem túl overkill, karakterek is vannak, és időről időre előveszik a löveget is, meglehetősen kreatív módon. Születtek szép megoldások, mint amikor egy rakás kifeszített alufóliával zavarták meg az ellenség radarját, hogy ne tűnjön fel a lelécelésük

Megnéztem 4 részt, és nem vagyok lenyűgözve, cserébe viszont többször lekarmoltam az arcom. Csak ami így hirtelen felsejlik még:
  • Az első részben az „orosz” helik (CH-53 és Eurocopterek) támadása egészen fájdalmas. És ha már CGI, akkor rajzolhattak volna tényleg orosz típusokat.
  • A Móricka-radarkijelző alapján legalább 1000 km-re robban tőlük egy nuki, ami persze olyan, mintha 20 km-re lennének tőle, és valahogy még az EMP is kiüti a rendszereket, de varázslatos módon semmi maradandó károsodás nincs, mindent sikerül visszakapcsolni.
  • Gitmon a csipet-csapat remek taktikai érzékkel olyan szinten hagyja körbezáratni magát a kórházban, hogy még az ajtót is rájuk láncolják.
  • Az alufóliás húzásra egyszerűen nincsenek szavak, annyira bugyuta volt. És még mindig nem világos, hogy hogyan vált lopakodóvá a romboló.
  • Kedvencem még a jelenetről-jelenetre véletlenszerűen megjelenő, majd nyomtalanul eltűnő fedélzeti helikopter.
És közben nagyon, tipikusan amerikai az egész, az összes létező klisével, és pátosszal, de biztos csak én vagyok megkeseredett vénember, aki semminek nem tud örülni. ;)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Megnéztem 4 részt, és nem vagyok lenyűgözve, cserébe viszont többször lekarmoltam az arcom. Csak ami így hirtelen felsejlik még:
  • Az első részben az „orosz” helik (CH-53 és Eurocopterek) támadása egészen fájdalmas. És ha már CGI, akkor rajzolhattak volna tényleg orosz típusokat.
  • A Móricka-radarkijelző alapján legalább 1000 km-re robban tőlük egy nuki, ami persze olyan, mintha 20 km-re lennének tőle, és valahogy még az EMP is kiüti a rendszereket, de varázslatos módon semmi maradandó károsodás nincs, mindent sikerül visszakapcsolni.
  • Gitmon a csipet-csapat remek taktikai érzékkel olyan szinten hagyja körbezáratni magát a kórházban, hogy még az ajtót is rájuk láncolják.
  • Az alufóliás húzásra egyszerűen nincsenek szavak, annyira bugyuta volt. És még mindig nem világos, hogy hogyan vált lopakodóvá a romboló.
  • Kedvencem még a jelenetről-jelenetre véletlenszerűen megjelenő, majd nyomtalanul eltűnő fedélzeti helikopter.
És közben nagyon, tipikusan amerikai az egész, az összes létező klisével, és pátosszal, de biztos csak én vagyok megkeseredett vénember, aki semminek nem tud örülni. ;)
Pont ezért tetszik ;-)
Azt azért vedd figyelembe, hogy Michael Bay a producer. Szóval nekem ez félig vígjáték. Plusz a legutóbbi MB filmekhez képest ebben van forgatókönyv, minőségi színészi játék és ... IDŐNKÉNT LŐNEK A FŐ LÖVEGGEL :-D
A második évadtól amúgy már kicsit komolyabban vették talán magukat, a harmadik évad viszont teljesen elmebeteg volt.
Szóval kell hozzá némi perverzió, bár nem annyi mint a Danger-5-hoz (annak a 2. évadát én is feladtam), és kevésbé kretén mint az Archer (abból is meg kellett nézni párat, hogy rájöjjön az ember, hogy mi az eget lát).
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 984
113
Megnéztem 4 részt, és nem vagyok lenyűgözve, cserébe viszont többször lekarmoltam az arcom. Csak ami így hirtelen felsejlik még:
  • Az első részben az „orosz” helik (CH-53 és Eurocopterek) támadása egészen fájdalmas. És ha már CGI, akkor rajzolhattak volna tényleg orosz típusokat.
  • A Móricka-radarkijelző alapján legalább 1000 km-re robban tőlük egy nuki, ami persze olyan, mintha 20 km-re lennének tőle, és valahogy még az EMP is kiüti a rendszereket, de varázslatos módon semmi maradandó károsodás nincs, mindent sikerül visszakapcsolni.
  • Gitmon a csipet-csapat remek taktikai érzékkel olyan szinten hagyja körbezáratni magát a kórházban, hogy még az ajtót is rájuk láncolják.
  • Az alufóliás húzásra egyszerűen nincsenek szavak, annyira bugyuta volt. És még mindig nem világos, hogy hogyan vált lopakodóvá a romboló.
  • Kedvencem még a jelenetről-jelenetre véletlenszerűen megjelenő, majd nyomtalanul eltűnő fedélzeti helikopter.
És közben nagyon, tipikusan amerikai az egész, az összes létező klisével, és pátosszal, de biztos csak én vagyok megkeseredett vénember, aki semminek nem tud örülni. ;)

Szerintem egesz nezheto a sorozat. A technikai kerdesek es a kifogasaid... nezd, teljesen jogos, de akiknek keszulnek az ilyen sorozatok nem ilyen szemmel nezik es ezzel tisztaban is vannak a keszitok. A klisek es a patosz... nos ez pont ugy megtalalhato a mostani orosz es egyeb alkotasokban, szinten azt gondolom, hogy akiknek keszulnek az ilyen sorozatok azoknak erre igenyuk van.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szerintem egesz nezheto a sorozat. A technikai kerdesek es a kifogasaid... nezd, teljesen jogos, de akiknek keszulnek az ilyen sorozatok nem ilyen szemmel nezik es ezzel tisztaban is vannak a keszitok. A klisek es a patosz... nos ez pont ugy megtalalhato a mostani orosz es egyeb alkotasokban, szinten azt gondolom, hogy akiknek keszulnek az ilyen sorozatok azoknak erre igenyuk van.
Leginkabb az a bajom, hogy nagyon nincs is jobb (Netflixen meg főleg). Scifit szívesebben néznék, de Expanse masodik évad már lement, Killjoys még nem jött ki. A Dark Matter meg ... hát ott mintha kezdenék elhinni a készítők, hogy ezért valaki fizet nekik, mert a 3. évadra mar valami forgatókönyv-félét is össze sikerült hozni. De akkor képest a Last Ship egy árnyalt karakterekkel teli műremek (nem az).
Jobb híján február-márciusban ledaráltam 4 évad Vikingset, na az kifejezetten tetszett, áprilisi Critical Massra ki is festettek a lányok Flokinak. Megnéztem egy évadnyi Frontiert (érdekes bemutatása a Hudson Bay Companynak, Lemilre tök jó posztot lehetne belőle írni), a Black Sails első évada nekem csalódas volt (evadzáróban mennek ki vegre tengerre, bár később állítólag jobb).
Elkezdtem nézni a Shootert, majd kiegyenesedtek az agyhullámaim. Még krumpit pucolni se lehet alatta.
House of Cards és Blacklist nekem már túl sok a "szociopatás bácsi néni eltapos mindenkit a genyába" zsánerből. Érdekes meg minden, csak úgyis letankolnak mindenkit.
Designated Survivor pont azért jó, mert az első évad végéig tudák csűrni csavarni azt, hogy kik a hunyók, miközben alacsonyan szállnak a cápák a húszadik senkiből hirtelen elnökké előléptetett fickó körül.
Néztem még egy évadnyi Travellerst és valami masik időutazösat, de rá kellett jönnöm, hogy ehhez képest a Legends of Tomorrow második évada marha jó lett, elsősorban a válogatottan gonosz bácsik miatt (Damien Darkh for Prezident).
Ha már itt tartunk, Netflix-Marvel:
- Jessica Jones egy kicsit túl véres lett, de Kilgrave karakteréről el lehet hinni a gyakorló elmebetegséget.
- Daredevil jobban tetszett, első évadban a Fisk zseniális volt, a második évadot Punisher dobta fel. Meg az Elektra :rolleyes:. Szerintem minőségre jobban ki van egyensúlyozva mint az Arrow-Flash univerzum.
- Luke Cage. Hát, nem biztos, hogy én vagyok a célcsoport - teljesen indokolatlan zenei betétek minden felé, és teljes fekete világfájdalom. Úgy, hogy a fószer full golyóálló, tehát a sorozat első 10 percében megfelelő helyekre leosztott maflással elintézte volna az egészet. De szerencsére Shades és a képviselő asszony elviszi a hátán a dolgot, csak juss el az 5. részig.

Ilyenkor sajnálom, hogy befejeződött a Person of Interest, mert nem találtam még egy sorozatot, ahol badass levelben bárki is megközelítwtte volna a Mr Reese-Root párost (+Shaw-Fusco).
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Black Sails első évada nekem csalódas volt (evadzáróban mennek ki vegre tengerre, bár később állítólag jobb).

Egyfelől jobb a sztori, másfelől beleerőltettek egy olyan PC szálat amitől egy évre elment a kedvem az egésztől (Flint valójában a nője férjébe szerelmes...).
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Egyfelől jobb a sztori, másfelől beleerőltettek egy olyan PC szálat amitől egy évre elment a kedvem az egésztől (Flint valójában a nője férjébe szerelmes...).
Flint?! Áh, mindegy. Mondjuk azon a kalóz-szigeten tényleg mindenki mindenkivel, szóval nekem tök mindegy, amíg nagy hajók sok ágyúval pozdorjázzák egymást. De amikor még S1 végén se voltak képesek legalább arra, hogy rommá lőjék a Bálnát, ehelyett azon filozofáltak, hogy hazudott-e a kapitány egy kalózhajón. Jó, nem kalóz, hanem "szuverén fennhatóság alá nem tartozó tengerészeti szabadfoglalkozású".

Miiiikoooor lesz már fent a Vikings 4. évadának második fele Netflixen?! Abban legalább tisztességes iparosmunkát végeznek.