[HUN] Mil Mi-8/17 "Hip"

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Zord mar elvesztette a hitelesseget, foleg amiota minden evben megirja az aktualis nato naggyules kapcsan, hogy akkor ezen alkalombol veszunk uj heliket, aztan megsem (benfentes forrasai, ugye...). Az a mondata meg kifejezetten vicces, hogy a szocik fejleszteset hagytak veszi az orbanek. Ertem, hogy az mno-t megvette a baloldal (vagy mi az eppen aktualis nevuk) de akkor azt is ertjuk, hogy miert lettek hirtelen a szocik a sereg fo fejlesztoi a szemeben.
(Nem, a fenti mondat nem azt jelenti, hogy szerintem jo, hogy nem fejlesztettek, csak nagyjavitottak a gepeket!)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Pfff....ez már -már Trautmanni (aranysas) magaslatokban szárnyal...Bezzeg amikor repülni lehet ezen az ócska technikán akkor csillogog a szemük!
Persze hogy csillog a szemük, hiszen ekkor nem lőnek rájuk. Ezeknek a gépeknek viszont elsősorban mégiscsak katonai feladataik vannak amikor a lövöldözés sajnálatosan előfordulhat, akkor meg tényleg nem ártana valami önvédelmi rendszer. Ráadásul pont az infracsapda-szórók az egész nagyjavításból az egyik legpitiánerebb költség, szóval nem ezen kellene spórolni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az a mondata meg kifejezetten vicces, hogy a szocik fejleszteset hagytak veszi az orbanek.
(Nem, a fenti mondat nem azt jelenti, hogy szerintem jo, hogy nem fejlesztettek, csak nagyjavitottak a gepeket!)
Én nem nagyon tartom viccesnek, tényszerűen viszont sajnos igaz. Jó lenne, ha nem azt néznénk hogy ki mondja azt amit mond, hanem azt hogy ez mennyire igaz, valósághű.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Én nem nagyon tartom viccesnek, tényszerűen viszont sajnos igaz. Jó lenne, ha nem azt néznénk hogy ki mondja azt amit mond, hanem azt hogy ez mennyire igaz, valósághű.
Mar bocs, de eppen azert ilyen finom es visszafogott a kritikam mert azt is neztem, hogy ki mondta. Milyen fejlesztest csinaltak a szocik???, Jezusom... az meg a szanalom netovabbja, ha azt irja, hogy jo, de akartak... ja akartak... eladni MEG 100 tankot az isis-nek, azt akartak.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Persze hogy csillog a szemük, hiszen ekkor nem lőnek rájuk. Ezeknek a gépeknek viszont elsősorban mégiscsak katonai feladataik vannak amikor a lövöldözés sajnálatosan előfordulhat, akkor meg tényleg nem ártana valami önvédelmi rendszer. Ráadásul pont az infracsapda-szórók az egész nagyjavításból az egyik legpitiánerebb költség, szóval nem ezen kellene spórolni.
Nyilvan nem kellene, azt a reszt nem is kritizalta senki a cikkben.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Szerintem meg az vicces, hogy vki még elhiszi, hogy a szocik fejlesztettek bármilyen képességet!
Amúgy ez szállító helikopter, az a fontos hogy repüljenek.
Így van, csak olyan gépen ami alkalmas az NVG használatára, éjszaka is lehet repülni, a másikkal meg nem, vagy csak erősen korlátozottan. Némi különbség...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Azért szerintem azt is lehetne emlegetni a 77 iraki tankkal kapcsolatban hogy az Orbán kormány is túladott vagy 100 T-72-ön.
https://htka.hu/2014/08/26/csehorszagba-szallitanak-58-t-72-es-harckocsit/
http://index.hu/belfold/2014/08/19/tavaly_nyar_ota_tudunk_az_elado_tankokrol/
http://nol.hu/kulfold/afrikaba-kerulhetnek-volt-magyar-t72-esek-1512441
Amiket ráadásul a csehek (gondolom haszonnal) felújítva tovább is adtak Afrikába. Szóval azért nincsen különbség az oldalak között...
(amúgy a Wikipedia szerint Iraknak adtunk még BMP-1 és Btr80 gépeket is)
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Azért szerintem azt is lehetne emlegetni a 77 iraki tankkal kapcsolatban hogy az Orbán kormány is túladott vagy 100 T-72-ön.
https://htka.hu/2014/08/26/csehorszagba-szallitanak-58-t-72-es-harckocsit/
http://index.hu/belfold/2014/08/19/tavaly_nyar_ota_tudunk_az_elado_tankokrol/
http://nol.hu/kulfold/afrikaba-kerulhetnek-volt-magyar-t72-esek-1512441
Amiket ráadásul a csehek (gondolom haszonnal) felújítva tovább is adtak Afrikába. Szóval azért nincsen különbség az oldalak között...
(amúgy a Wikipedia szerint Iraknak adtunk még BMP-1 és Btr80 gépeket is)
1. Az a 100 az 58.
2. Csehorszag es az isis kozott van kulonbseg
3. a forrasok: index, wikipedia, nol. Nagyon "hitelesek"
4. Eladta, penzert, nem elajandekozta.
Ezeket a kulonbsegeket latom 2 perc alatt, de lehet lenne tobb is, ha szannek ra idot.

(Nem, a fenti hozzaszolasom NEM azt jelenti, hogy szerintem nem kellene venni modern es sok hk-t, mielott megint valaki megprobalja kiforgatni a szavaim)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
1. Az a 100 az 58.
2. Csehorszag es az isis kozott van kulonbseg
3. a forrasok: index, wikipedia, nol. Nagyon "hitelesek"
4. Eladta, penzert, nem elajandekozta.
Ezeket a kulonbsegeket latom 2 perc alatt, de lehet lenne tobb is, ha szannek ra idot.

(Nem, a fenti hozzaszolasom NEM azt jelenti, hogy szerintem nem kellene venni modern es sok hk-t, mielott megint valaki megprobalja kiforgatni a szavaim)

Isis-nak eladni-ra valami forrás? Mert az, hogy adtunk Iraknak, aztán zsákmányolt belőle az Isis, az eléggé csúsztatás, hogy az Isisnek lett eladva. Szocik ideje alatt nem is nagyon volt Isis még. Nem túl nagy fejlesztés, de mégis csak lett két N gépünk a szocik alatt, szóval kicsit néz szét a narancs szemüveg mögül, és utána kiabálj jézus után :)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Ez ebben a topikban off, csak azt akartam jelezni hogy más is adott túl harckocsikon.
http://index.hu/belfold/2014/08/19/tavaly_nyar_ota_tudunk_az_elado_tankokrol/
kb 2milli/db, hát majdnem ajándék ár.
Az irakiak kiszállítását és felújítását Mo. fizette, emlékeim szerint valami 4millió dollár volt, de nem tudom már hogy ezt hol olvastam.
Elárulnád mi a megbízható hírforrás?
Nem Mo. fizette:
"Száleh Szirhán vezérőrnagy tájékoztatása szerint az iraki védelmi tárca több mint 3 millió dollárt (642 millió forintot) költött a harcjárművek korszerűsítésére, de még ez is kis összeg ahhoz képest, amibe újonnan kerültek volna."
http://index.hu/kulfold/1113t72/

"Gyurcsány Ferenc közölte: a tankok szállítása NATO-, illetve egyéb források segítségével valósul meg."
http://www.origo.hu/nagyvilag/20041211magyarorszag.html

Ellenkező információ hiányában fogadjuk el, hogy Gyurcsány most esetleg igazat mondhatott.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 245
113
Így van,de örömmel felhasználja egy kis politizálásra...
Jut eszembe van olyan rep technikaval foglalkozó újságíró aki anélkül szokott publikalni hogy a kormányt ekézné?
Zord,Kele,Kővári,Trautmann kicsit már túltolták...szerintem...meg azon néhányak (?) szerint is akik az utóbbi kettő miatt nem veszik többé az aranysast...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Így van,de örömmel felhasználja egy kis politizálásra...
Jut eszembe van olyan rep technikaval foglalkozó újságíró aki anélkül szokott publikalni hogy a kormányt ekézné?
Zord,Kele,Kővári,Trautmann kicsit már túltolták...szerintem...meg azon néhányak (?) szerint is akik az utóbbi kettő miatt nem veszik többé az aranysast...

Mivel az összes nagy kiadó valamelyik pártoldalé, így kénytelen vagy politikai színezetet is beleírni. Gondolom, ha Zord dicsőítő irásokat írna, akkor vígan éljeneznél neκi... Neki ellenzéki a melóhelye, ez van, fogadd el. Létező problémákról ír, amikről más nem igazán
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Persze hogy csillog a szemük, hiszen ekkor nem lőnek rájuk. Ezeknek a gépeknek viszont elsősorban mégiscsak katonai feladataik vannak amikor a lövöldözés sajnálatosan előfordulhat, akkor meg tényleg nem ártana valami önvédelmi rendszer. Ráadásul pont az infracsapda-szórók az egész nagyjavításból az egyik legpitiánerebb költség, szóval nem ezen kellene spórolni.

Valószínűleg azért, mert nem tervezték, hogy harci körülmények között is használják (persze ez elég hülyén hangzik egy hadseregnél). Gondolom, hogy elsősorban kutató mentő helyzetben (itthon), katasztrófa esetén, vészhelyzetekben használnák, háború esetén meg gyorsan pótolnák, vagy csak a hátországban használnák.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 166
113
Szerintem meg az vicces, hogy vki még elhiszi, hogy a szocik fejlesztettek bármilyen képességet!
Amúgy ez szállító helikopter, az a fontos hogy repüljenek.

Az An-2-es egy kiváló szállítórepülőgép, mégse használja már Észak Koreán kívül senki "harci" feladatra. Nem csak az a fontos, hogy repüljenek velük, hanem, hogy harcfeladatra is képesek legyenek. Ez egy honvédségi beszerzés, katonai közepes szállító helikopterek nagyjavításáról, ami 2017-ben különösen egy ilyen régi technika esetében nem maradhatott volna korszerűsítés nélkül. De mégis így maradt.
Elnézést, de kérném, hogy ne akarjunk már mindenáron a sz*rból erényt kovácsolni.