Deszant / partraszálló / partraszállító hajók

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113

Haditengerészethez akartam berakni de nem találtam topikot hozzá. Kísérleti jármű de a videó szerint ilyen megoldás váltaná a jelenlegi partraszállító járműveket.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113

Haditengerészethez akartam berakni de nem találtam topikot hozzá. Kísérleti jármű de a videó szerint ilyen megoldás váltaná a jelenlegi partraszállító járműveket.
Eltekintetve attól, hogy prototípus, stb... Nem tűnik jobbnak, mint egy légpárnás. Lassabb, és a hasznos teher/térfogat sem tűnik sokkal jobbnak (talán még rosszabb is).
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Egyébként érdekes, hogy mikor először hajókáztam melóban, akkor féltem a tengeri betegségtől, pedig nem volt elviselhetetlen egy ekkora behemóton, sokkal inkább a rezgés....
Miután partra tettek minket még vagy két napig úgy aludtam el, hogy rezgett az egész testem...legalább is úgy éreztem.
(Ne kérdezd meg milyen hajó volt....Francia, nagy, több emeletes, vitt mindent, gyalogost, teherautót,APC-t,stb......a kajálda szűk volt, viszont nagyon jót ettünk! Bőségesen! Meg szétb@szkodtuk kezünk-lábunk, mert hogy ne unatkozzunk combat-local-oztunk végig a szűk beltérben :) Priccsek nagyon szűkek voltak, az enyém kb 10 centi magasan volt a padlózat felett, felettem még 3 ágy, 4 egy oszlopon. És este a sípolás után be kellett menni, se cigi, se mászkálás, nem volt jó a szűk beltérben. Sötétítve mentünk.)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 245
113
Egyébként érdekes, hogy mikor először hajókáztam melóban, akkor féltem a tengeri betegségtől, pedig nem volt elviselhetetlen egy ekkora behemóton, sokkal inkább a rezgés....
Miután partra tettek minket még vagy két napig úgy aludtam el, hogy rezgett az egész testem...legalább is úgy éreztem.
(Ne kérdezd meg milyen hajó volt....Francia, nagy, több emeletes, vitt mindent, gyalogost, teherautót,APC-t,stb......a kajálda szűk volt, viszont nagyon jót ettünk! Bőségesen! Meg szétb@szkodtuk kezünk-lábunk, mert hogy ne unatkozzunk combat-local-oztunk végig a szűk beltérben :) Priccsek nagyon szűkek voltak, az enyém kb 10 centi magasan volt a padlózat felett, felettem még 3 ágy, 4 egy oszlopon. És este a sípolás után be kellett menni, se cigi, se mászkálás, nem volt jó a szűk beltérben. Sötétítve mentünk.)

Ouragan, Foudre vagy Mistral osztály lehetett gondolom, időponttól függően.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Ouragan, Foudre vagy Mistral osztály lehetett gondolom, időponttól függően.
2005.
Karib tenger.
Cél Marie-Galante. Holland SOF, meg valami hajó ami támogatott, Argentína legnagyobb hadihajója-ami szintén passz.
Egy század Mexico-i ejtőernyős, ők helivel jöttek, mi, a 3REI megerősített százada, partra szállt.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and ZeiG

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 245
113
2005.
Karib tenger.
Cél Marie-Galante. Holland SOF, meg valami hajó ami támogatott, Argentína legnagyobb hadihajója-ami szintén passz.
Egy század Mexico-i ejtőernyős, ők helivel jöttek, mi, a 3REI megerősített százada, partra szállt.

Akkor talán a Foudre vagy a testvérhajója a Siroco. Most a chilei, illetve a brazil flottánál szolgálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Akkor talán a Foudre vagy a testvérhajója a Siroco. Most a chilei, illetve a brazil flottánál szolgálnak.
Passzolom.
Ütközött, kinyílt a külső héj...
A gyalogság a legalsó szinten volt, illetve a páncélozott gépek is farral rakodtak be....
Kiözönlöttünk gyalogosok, előnyomultunk 3-500métert, a Holland SOF lerakta a foszforeszkáló jeleket nekünk.
Mikor meg volt a periféria, ez kb 20 perc volt, hallani lehetett a nagy hidraulikák sivítását, ahogy a rámpát kinyomja a hajó, és jöttek a nehéz gépek.
Aztán meg etetett minket :)
Mindig jött a melegkajás járat. Jól tartott minket az a dög.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Többször volt már róla szó, hogy nem aktív specifikus topikokat be kellen olvasztani nagyobb gyűjtő topikokba (pl a JMSDF különböző fregatt és romboló osztályai helyett összesítő topikokat hoztam létre, azok pl szerintem beváltak), de maradhat persze az Oosumi külön topik. Annyiból mondjuk egyedülálló, hogy egyelőre az egyetlen nagyobb japán osztály, amelyik elárasztható dokkfedélzettel rendelkezik.
Egyébként ez a dolog személy szerint engem érdekelne....
Hogyan is van ez a lesüllyesztjük a gép s@ggét, aztán úszkál mindenki amerre akar ,dolog.....
Illetve ez taktikailag hogy van megszervezve? ( Láttam fotókat a keringő gépekről....)
Ez a taktika hová fejlődik? Mi az irány?
A légpárnás gépeket mindenki kukázta?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Egyébként ez a dolog személy szerint engem érdekelne....
Hogyan is van ez a lesüllyesztjük a gép s@ggét, aztán úszkál mindenki amerre akar ,dolog.....
Illetve ez taktikailag hogy van megszervezve? ( Láttam fotókat a keringő gépekről....)
Ez a taktika hová fejlődik? Mi az irány?
A légpárnás gépeket mindenki kukázta?
Nem.
Tudtommal a Marines nemcsak használja őket, de gyakran azok a fő partra rakó platformjai.
Elvileg most új programot indítanak a cseréjükre.
Az új LCAC osztály teszterei már megérkeztek a Navyhoz:
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113

Na megtaláltam.....
A " Foudre" osztály tud kompokat is eregetni, és ott van a deszant fedélzet felett a gépes deszant rámpa.
Amit nem értek az-az hogy én orrban szálltam ki.....
Gyakorlatilag partra futott a hajó....
(Van egy pici zavar a térben....Megpróbálok képet keresni, igaz dia alapon.....abban az időben nem volt még sd kártya, nem kell röhögni :) )
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Amit nem értek, hogy az ábrák szerint a " Siroco", kulázik....Én meg az orrmányból másztam elő.....
A "Siroco" is lepkézik elöl?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 359
113
Egyébként ez a dolog személy szerint engem érdekelne....
Hogyan is van ez a lesüllyesztjük a gép s@ggét, aztán úszkál mindenki amerre akar ,dolog.....
Illetve ez taktikailag hogy van megszervezve? ( Láttam fotókat a keringő gépekről....)
Ez a taktika hová fejlődik? Mi az irány?
A légpárnás gépeket mindenki kukázta?
Alapvetően "ennyi" a dolog, a megrakodott kisebb partraszállító járművek (légpárnások, hajók) kiúsznak az elárasztott dokkból, és elindulnak a part felé, a helikopterek szinén. Ehhez megfelelő helyzet szükséges, tehát legalább időleges, lokális légifölényre van szükség, megfelelő távon megtisztított partvidékre (itt most elsősorban a partvédelmi fegyverekre, lövegekre, rakétákra gondolok).

Hogy hova fejlődik, az jó kérdés, az amerikaiak épp most igyekeznek újragondolni a teljes tengerészgyalogsági, és ezzel partraszálló doktrínájukat, kivonják a nehézfegyverzetet, a hangúlyt úgy tűnik, hogy a légi mozgásra helyezik. A kínaiak meg épp most építik ki az eddig meglévő amerikai kapacitásokat.

Légpárnások vannak még bőven, a nyugatiak amerikait használnak, az oroszoknak van még régi szovjet légpárnásuk, a legnagyobb típus a világon (nem is fér be semmilyen hajóba), a kínaiak az ukránoktól vettek ebből a szovjet típusból, illetve az amerikait "lekoppintották", az szintén befér az elárasztható dokkokba.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Alapvetően "ennyi" a dolog, a megrakodott kisebb partraszállító járművek (légpárnások, hajók) kiúsznak az elárasztott dokkból, és elindulnak a part felé, a helikopterek szinén. Ehhez megfelelő helyzet szükséges, tehát legalább időleges, lokális légifölényre van szükség, megfelelő távon megtisztított partvidékre (itt most elsősorban a partvédelmi fegyverekre, lövegekre, rakétákra gondolok).

Hogy hova fejlődik, az jó kérdés, az amerikaiak épp most igyekeznek újragondolni a teljes tengerészgyalogsági, és ezzel partraszálló doktrínájukat, kivonják a nehézfegyverzetet, a hangúlyt úgy tűnik, hogy a légi mozgásra helyezik. A kínaiak meg épp most építik ki az eddig meglévő amerikai kapacitásokat.

Légpárnások vannak még bőven, a nyugatiak amerikait használnak, az oroszoknak van még régi szovjet légpárnásuk, a legnagyobb típus a világon (nem is fér be semmilyen hajóba), a kínaiak az ukránoktól vettek ebből a szovjet típusból, illetve az amerikait "lekoppintották", az szintén befér az elárasztható dokkokba.
Igen, az tény hogy dübörögtek felettünk a MIRAGE-ok folyamatosan...
Még az út alatt is, hallani lehetett őket a dög belsejében is. Éjjel-nappal ott cirkáltak körülöttünk.
Légpárnás kimaradt az életemből :(
Engem csak kib@sztak a partra....tuti azért mert borsodi vagyok :D