Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
t50-2.jpg
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 852
113
Most akkor fogadjuk el hogy 2019-ben megkapja az első12 pakfa gépet a légerő?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Fade értem én az oroszfóbiádat / undorodat, csak nem érdekel.

Te kérdezted, hogy mért tartják még Orosz linkek is nem túl jónak PakFa radarkeresztmetszetét. Nem mindha nem írtak volna le kb oroszok is, hogy mért "nem túl jó", de gondolom lusta voltál elolvasni, hát belinkeltem a szokásos képet ami kb összefoglalja.

Szakmailag válaszoltam. Ebből kihozni oroszundort megint a szokásos ennyit tudsz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
És mi van azon a képen?Mer közel sem biztos,hogy kompresszor lapát!!!Csak ezt nem vagy képes felfogni.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
És mi van azon a képen?Mer közel sem biztos,hogy kompresszor lapát!!!Csak ezt nem vagy képes felfogni.

Emlékeim szerint nem a kompresszor lapátos képet linkeltem, hanem az egyik összefoglalóst.

"A nem vagy képes felfogni". Tehát nem is azt linkelem de már megint hülyézel? megnt szavakat(képet) adsz más szájába? Ráadásul olyan alapján hülyézel le mást amit nem mondott?
Sokadszorra kérlek, hogy ne adj olyat a számba amit nem mondtam.
Főleg, úgy, hogy jól tudod, hogy én voltam az aki 5+éve rámutatott arra, hogy azok nem biztos, hogy kompresszorlapátok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
A grafikán is rajta van ha jól emlékszem...
Ezen kívül az RCS csökkentés a hajtóművek eltüntetesével a leghatékonyabb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Megnéztem az ominózus képet.A megállapítások több mint fele a hajtóműre vagy a beömlő nyílásra vonatlozik.Bár azt nem értem,hogy az orosz gépen miért baj a fülketető kerete ha az F-35-nél az ég világon semmi kivetnivaló nincs ellene.
 
  • Tetszik
Reactions: joker and fip7

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Megnéztem az ominózus képet.

Lehetne máskor úgy, hogy megnézed a képet, elolvasod, értelmezed amit írtam és csak utána hülyézel le? Mert így fordítva, hogy lehülyézel és utána nézed meg hát elég hülyén jön ki. Nem?

A megállapítások több mint fele a hajtóműre vagy a beömlő nyílásra vonatlozik.Bár azt nem értem,hogy az orosz gépen miért baj a fülketető kerete ha az F-35-nél az ég világon semmi kivetnivaló nincs ellene.

Ahogy látom amit lehetett/tudtak 56ban javítottak is belölle. Fülketetőnél meg nem a keret léte a probléma. Képet összefoglalónak raktam be jokernek tény nem magyaráz mi mért, de hát kép összefoglalónak berakva annak aki lusta utánaolvasni. Az orosz link közül vmeliyk jól leírja mik is a gondok érdemes elolvasni, translate egész jól fordít angol/németre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 834
113
Mit javítottak az 56-os gépen?Kapott a hajtómű egy lefestetett fém burkolatot a festetlen fém burkolat helyett?
Vagy a segéd beömlőt oldalt elforgatták de a benne lévő rács ugyan úgy 90 fokos szöget zár be a menetiránnyal?Vagy a pilótafülke mögötti beömlőn változtattak minimálisan amire mellesleg szemből rá sem lehet látni?Csak az olyan idiótáknak akik a képet csinálták jelentenek ezek a dolgokvérdemi változást, annak aki egy kicsit(nem nagyon épp csak annyira,hogy tudja hogy eddig is volt a hajtóműnek burkolata és nem hitte ennek az ellenkezőjét csak azért mert nem volt színre fújva)is konyít hozzá annak nem!
Fémből van a merevítő???Akkor mi van?Szöget zár be a menetiránnyal ezen kívül takarja a jelentős részét a fülketető plexije.
Szóval ha annyira lényegi lenne ez a reflexió szempontjából akkor ugyan olyan bevonatot kapna a fülketető mint az F-22-n van(talány aranyat használnak a fülke árnyékolására ha jól emlékszem).

Ezen kívül ha már kijavították az óriási hibákat akkor minek hozod fel a képet érvként?Magadat hazudtolod meg azzal,hogy leírod:"Ahogy látom amit lehetett/tudtak 56ban javítottak is belölle."

Amit te érvként állítasz az egy óvodás ákombákom rajza a Nemzeti Galériában.
És ennek az oldalnak a repülős topickjai nem miattam Nemzeti Galériák az ákombákomodhoz képest(csak a félreértések elkerülése végett)!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7