Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 824
113
Most nem tudom, hogy trollkodsz-e, rövid a memóriád....

Az a komment a MiG-31-nél volt, Allesmor volt az egyik kommentelő és volt mégvalaki. Egyszerre lett szinte posztolva a 3 komment, hosszra és tartalomra is szinte ugyanaz volt. Egyszerre írtuk le, de írásakor egyik komment sem volt kint. Semmiféle természet nem volt belecsempészve, a MiG-31 alapvető funkciója és képességei volt a téma.

Ja, megjegyzem nem én kommenteltem be aztán, hogy a like/dislike rendszer mennyit ér, másnak tűnt fel az, hogy három egyforma komment és totálisan eltérő like/dislike, nekem nem sírt a szám, kb. leszartam...

Ha ennyire nem tetszik emlékezni, talán bölcsebb lett volna csendben maradni...
1. Mondom, többször is előfordult.
2. Azóta párszor elpityeregted, hogy dehát ugyanazzal a tartalommal téged mennyien nemtetszikeltek. Csak ennyire nem tetszel emlékezni....
3. Az már nagyon kétségbe lehet esve, akinek a Te tanácsaidra van szüksége... szóval tukmáld valaki másra. ;)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 498
113
Segítsük elő céljaik elérését, adjunk a szarnak egy jó nagy pofont?!! Pont ez a céljuk, hogy csak az ő hangjuk/véleményük legyen a képernyőn vita és ellenvélemény nélkül!!


Nem segíted elő,mert nem reagálsz rá,vagyis senkit sem érdekel,ha van hírünk,infónk az adott topikhoz,írjuk be,de nézzük levegőnek őket,véletlenül se idézettel írjunk hírt.
Ha meg ők idéznek tőlünk,szintén önmegtartóztatás,levegőnek nézés,abból élnek,hogy provokálnak,ordas nagy zöldségeket írnak,linkelnek,mi,meg ráharapunk,és kész a botrány,tiszta hegyi levegők,semmi több.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem segíted elő,mert nem reagálsz rá,vagyis senkit sem érdekel,ha van hírünk,infónk az adott topikhoz,írjuk be,de nézzük levegőnek őket,véletlenül se idézettel írjunk hírt.
Ha meg ők idéznek tőlünk,szintén önmegtartóztatás,levegőnek nézés,abból élnek,hogy provokálnak,ordas nagy zöldségeket írnak,linkelnek,mi,meg ráharapunk,és kész a botrány,tiszta hegyi levegők,semmi több.
Ezt már rég kérni akartam mert ha megnézzük most is mi folyik azt látjuk, hogy én berakom az aktuális híreket, ti meg rólam diskuráltok, pedig egyik topiknak sem én vagyok a témája. Azoknak akik tényleg képtelenek elviselni, hogy vannak az övéktől eltérő vélemények tudok ajánlani egy fórumot ahol csak és kizárólag moszkovita propaganda van és nincsenek ellenvélemények, az ilyen embereknek az a maga a mennyország. De itt a kerekasztalnál ideje lenne már végre megszokni, hogy nem csak a ti véleményetek jelenhet meg és ideje lenne véget vetni az emiatt való állandó rinyálásnak ami már eddig is oldalak százait töltötte meg felesleges fanyalgással.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Ezt már rég kérni akartam mert ha megnézzük most is mi folyik azt látjuk, hogy én berakom az aktuális híreket, ti meg rólam diskuráltok, pedig egyik topiknak sem én vagyok a témája. Azoknak akik tényleg képtelenek elviselni, hogy vannak az övéktől eltérő vélemények tudok ajánlani egy fórumot ahol csak és kizárólag moszkovita propaganda van és nincsenek ellenvélemények, az ilyen embereknek az a maga a mennyország. De itt a kerekasztalnál ideje lenne már végre megszokni, hogy nem csak a ti véleményetek jelenhet meg és ideje lenne véget vetni az emiatt való állandó rinyálásnak ami már eddig is oldalak százait töltötte meg felesleges fanyalgással.
Na, ne mond! És a hülyék mindig odaát vannak?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Na, ne mond! És a hülyék mindig odaát vannak?
Én nem hülyéztem senkit, csak azt mondtam, hogy van olyan oldal ahol nincsenek ellenvélemények és aki képtelen elviselni az övétől eltérő véleményeket annak az a fórum biztos nagyon tetszhet. Mert itt bizony teljesen különböző vélemények is előfordulhatnak és ezt jobb lenne végre így elfogadni, mint hogy oldalak százait teletölteni keserves nyavalygással amiatt mert valaki másképpen vélekedik valamiről.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
kik tényleg képtelenek elviselni, hogy vannak az övéktől eltérő vélemények tudok ajánlani egy fórumot ahol csak és kizárólag moszkovita propaganda van és nincsenek ellenvélemények, az ilyen embereknek az a maga a mennyország. De itt a kerekasztalnál ideje lenne már végre megszokni, hogy nem csak a ti véleményetek jelenhet meg és ideje lenne véget vetni az emiatt való állandó rinyálásnak
Megint ferdítesz... eszem megáll.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Ezt már rég kérni akartam mert ha megnézzük most is mi folyik azt látjuk, hogy én berakom az aktuális híreket, ti meg rólam diskuráltok, pedig egyik topiknak sem én vagyok a témája. Azoknak akik tényleg képtelenek elviselni, hogy vannak az övéktől eltérő vélemények tudok ajánlani egy fórumot ahol csak és kizárólag moszkovita propaganda van és nincsenek ellenvélemények, az ilyen embereknek az a maga a mennyország. De itt a kerekasztalnál ideje lenne már végre megszokni, hogy nem csak a ti véleményetek jelenhet meg és ideje lenne véget vetni az emiatt való állandó rinyálásnak ami már eddig is oldalak százait töltötte meg felesleges fanyalgással.
Nos értem én a többedszerre elsütött és esztétikusan becsomagolt célzást, de a fórumunkat illető moszkovita propaganda jelzőt kikérem magamnak boki nevében is.
Mi is a htka-hoz hasonlóan úgymond lelkes amatőrök vagyunk a saját fórumunkon, azaz egy büdös buznyákot nem kapunk se Moszkvától, se Asszadtól, se kicsi Kimtől, se a Júdea Népe Öngyilkos Felszabadító Fronttól. Mi a saját szabadidőnket és eszközeinket áldozzuk arra, hogy orosz híreket hozzunk, illetve fordítsunk le mind biztpol, mind haditech témákban.
Az, hogy a híreink egy része nem támasztja alá egyes körök széleskörűen elfogadott markáns álláspontját a világgal és annak alakulásával kapcsolatban, illetve az esetek többségében mi sem osztjuk ezen véleményt, még nem jelenti, hogy az állítólagos naaagy orosz propagandagépezet részeként, egy sötét lukból 4 üveg Russzkaja vodka és pelmenyierdő közepette, természetesen Putyin képével díszített laptopról toljuk a fröcsögő propagandát és a topikdestrukcionálást napi 84 órában, miközben a háttérben egy Olga nevű 120 kilós megtermett GRU-s tartótiszt egy medvét lovagolva énekli a szovjet himnusz végtelenített változatát.
Mondjuk e téren pont tőled vicces ilyen véleményt olvasni, de hadd legyek most oly gavallér, hogy nem süllyedek le a személyeskedés bűzös mocsaraiba (hehe úgyis mostanában sokat szerepel ez a jelző ebben a topikban), mert ha akarnék én is említhetnék pár általad alkotott, finoman szólva is érdekes illetve megkérdőjelezhető tartalmú kommentet, de nem teszem, mert momentán van fontosabb dolgom is.

Meleg elvtársi csókkal, izé akarom mondani üdvözlettel:
nyugger

Ui.: A többeiktől elnézést kérek az offban gazdag, bő lére eresztett gondolatmenetemért, remélem nem zavar sokakat.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Nem segíted elő,mert nem reagálsz rá,vagyis senkit sem érdekel,ha van hírünk,infónk az adott topikhoz,írjuk be,de nézzük levegőnek őket,véletlenül se idézettel írjunk hírt.
Ha meg ők idéznek tőlünk,szintén önmegtartóztatás,levegőnek nézés,abból élnek,hogy provokálnak,ordas nagy zöldségeket írnak,linkelnek,mi,meg ráharapunk,és kész a botrány,tiszta hegyi levegők,semmi több.

Trolletetés mindig is lesz, jó régen, az ukrán topicban is felvetette valaki, hogy ne reagáljunk az akkor épp aktuális sz@rkeverőre, persze mindig volt valaki, aki nem bírta ki, és hozzászólt :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Az előbb rossz topikba írtam/küldtem egy hozzászólást.

Másodperceken belül észrevettem, de mivel még rövid határidővel sem lehet szerkeszteni a hozzászólásokat, értesítettem a moderációt.

Mindez a jövőben elkerülhető lenne ennek az abszurd helyzetnek az orvoslásával.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Kíváncsi vagyok ki a két nemmel szavazó, de szerintem nem lövök nagyon mellé, ha az "online szerkesztőségi tagok"-nál található két nick-re tippelek...

:)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Kíváncsi vagyok ki a két nemmel szavazó, de szerintem nem lövök nagyon mellé, ha az "online szerkesztőségi tagok"-nál található két nick-re tippelek...

Mellélőttél, mert szerkesztőségi szavazat nincs egyik lehetőségre sem :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1526

Guest
Kialakult egy vita a náci jelképek ömlesztéséről a biztonságpolitikai topikokba. A moderátorok véleménye érdekelne erről a jelenségről amit nyíltan kérdek, mert közérdekű lehet, hogy a fórumban van-e helye a náci jelképek ömlesztésének.

Konkrétan az a vitatott gyakorlat, ahogy "gioo" két éves hírekkel meg öt éves képekkel szórja tele a fórumot, pusztán azért mert azokon náci jelképek vannak. Azt sem írja mellé, hogy mikor, hol, kiről készültek a képei, csak random náci tartalmat ömleszt amit épp a google kidob elé. Folyamatosan és mániákusan tölt fel egyes topikokat náci jelképekkel amitől már nem lehet úgy benézni a HTKA-ra, hogy ne lásson az ember minden oldalon ilyen tiltott önkényuralmi jelképeket. Neki köszönhetően több horogkereszt és náci rúna jelenik meg a HTKA-n mint a kurucinfón, az alfahíren és a kitartas.hu-n összesen.

Tényleg ide züllött a HTKA fórum, hogy a topikok ömlesztett náci jelképek tárházává válnak? Ha igen akkor segítek én is beljebb rúgni a mocsárba és bevállalom az orosz biztpol topikot, ahova minden nap beteszek majd négy éves híreket és nyolc éves képeket random orosz nácikról, hogy az a topik is telítődjön szépen horogkeresztekkel meg náci rúnákkal és trappoló náci hordákkal.

És addig csinálom majd amíg a moderáció meg nem tiltja a náci jelképek ömlesztését vagy amíg gioo is be nem fejezi ezt. Csak mielőtt elkezdem kikérném a moderátorok véleményét, hogy rendben van-e ha rendszeresen náci jelképeket fogok ömleszteni ugyanúgy ahogy gioo csinálja.

Világossá kell tenni, hogy ez rendben van-e.
 
Status
Not open for further replies.