Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kialakult egy vita a náci jelképek ömlesztéséről a biztonságpolitikai topikokba. A moderátorok véleménye érdekelne erről a jelenségről amit nyíltan kérdek, mert közérdekű lehet, hogy a fórumban van-e helye a náci jelképek ömlesztésének.

Konkrétan az a vitatott gyakorlat, ahogy "gioo" két éves hírekkel meg öt éves képekkel szórja tele a fórumot, pusztán azért mert azokon náci jelképek vannak. Azt sem írja mellé, hogy mikor, hol, kiről készültek a képei, csak random náci tartalmat ömleszt amit épp a google kidob elé. Folyamatosan és mániákusan tölt fel egyes topikokat náci jelképekkel amitől már nem lehet úgy benézni a HTKA-ra, hogy ne lásson az ember minden oldalon ilyen tiltott önkényuralmi jelképeket. Neki köszönhetően több horogkereszt és náci rúna jelenik meg a HTKA-n mint a kurucinfón, az alfahíren és a kitartas.hu-n összesen.

Tényleg ide züllött a HTKA fórum, hogy a topikok ömlesztett náci jelképek tárházává válnak? Ha igen akkor segítek én is beljebb rúgni a mocsárba és bevállalom az orosz biztpol topikot, ahova minden nap beteszek majd négy éves híreket és nyolc éves képeket random orosz nácikról, hogy az a topik is telítődjön szépen horogkeresztekkel meg náci rúnákkal és trappoló náci hordákkal.

És addig csinálom majd amíg a moderáció meg nem tiltja a náci jelképek ömlesztését vagy amíg gioo is be nem fejezi ezt. Csak mielőtt elkezdem kikérném a moderátorok véleményét, hogy rendben van-e ha rendszeresen náci jelképeket fogok ömleszteni ugyanúgy ahogy gioo csinálja.

Világossá kell tenni, hogy ez rendben van-e.
Zavar téged az, amit a tükörben látsz?!! Szerintem nem a tükör tehet róla, az csak a valóságot mutatja...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
vigyázz megharap
Nem harap csak rossz látni, hogy a HTKA olyan oldal lett ahol minden oldalon horogkeresztekkel és trappoló náci hordákkal találkozik az ember. És ti teszitek ilyenné.

Mellesleg van egy ilyen törvény is:

Önkényuralmi jelkép használata
335. §128 Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon
a) terjeszt,
b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy
c) közszemlére tesz,
ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

Persze egy ilyen eldugott fórumon nem kell attól tartani, hogy bárkit is büntetőjogi felelősségre vonás érne a folytatólagos náci jelkép terjesztésért és közszemlére tételért.

De ha még a helyi moderáció sem szankcionálja ezt akkor tényleg ez lesz ebből az oldalból, a HTKA ahol a magyar internet legnagyobb náci jelkép gyűjteménye gyűlt össze.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
És ti teszitek ilyenné.
Parancsolsz? Komolyan mondom nem nyugszol addig amíg a fenyegetőzésedre fajsúlyos választ nem kapsz valakitől. Kevesebb vagdalkozás jót fog tenni hidd el.
Egy internetes fórumon vagy ember...

A jogi részének fuss neki újra. A törvény és a bírói joggyakorlat a saját kontextusban történő használatot bünteti. Oktatási-ismeretterjesztési céllal és más által bemutatva teljesen jogszerű.
Amúgy jogi lépéseket. Legalább nem csak én fogom tudni ki vagy :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
Parancsolsz? Komolyan mondom nem nyugszol addig amíg a fenyegetőzésedre fajsúlyos választ nem kapsz valakitől. Kevesebb vagdalkozás jót fog tenni hidd el.
Egy internetes fórumon vagy ember...

A jogi részének fuss neki újra. A törvény és a bírói joggyakorlat a saját kontextusban történő használatot bünteti. Oktatási-ismeretterjesztési céllal és más által bemutatva teljesen jogszerű.
Amúgy jogi lépéseket. Legalább nem csak én fogom tudni ki vagy :p
Téged én nem soroltalak a ti közé, ha magadra vetted akkor magadra vess. Az a náci jelkép ömlesztés ami itt megy nem oktatási céllal folyik hanem uszítási céllal ami szerintem csak súlyosbító körülmény.

Nem fogom feljelenteni a gioo-féléket mert azt sem tudom kik ők. És azt sem akarom, hogy megtudjátok én ki vagyok mert szerintem kriminális alakok vagytok. Csupán annyit teszek, hogy kimondom: kriminális uszító náci jelkép ömlesztők vagytok, értse magára az aki.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 665
12 372
113
Kialakult egy vita a náci jelképek ömlesztéséről a biztonságpolitikai topikokba. A moderátorok véleménye érdekelne erről a jelenségről amit nyíltan kérdek, mert közérdekű lehet, hogy a fórumban van-e helye a náci jelképek ömlesztésének.

Konkrétan az a vitatott gyakorlat, ahogy "gioo" két éves hírekkel meg öt éves képekkel szórja tele a fórumot, pusztán azért mert azokon náci jelképek vannak. Azt sem írja mellé, hogy mikor, hol, kiről készültek a képei, csak random náci tartalmat ömleszt amit épp a google kidob elé. Folyamatosan és mániákusan tölt fel egyes topikokat náci jelképekkel amitől már nem lehet úgy benézni a HTKA-ra, hogy ne lásson az ember minden oldalon ilyen tiltott önkényuralmi jelképeket. Neki köszönhetően több horogkereszt és náci rúna jelenik meg a HTKA-n mint a kurucinfón, az alfahíren és a kitartas.hu-n összesen.

Tényleg ide züllött a HTKA fórum, hogy a topikok ömlesztett náci jelképek tárházává válnak? Ha igen akkor segítek én is beljebb rúgni a mocsárba és bevállalom az orosz biztpol topikot, ahova minden nap beteszek majd négy éves híreket és nyolc éves képeket random orosz nácikról, hogy az a topik is telítődjön szépen horogkeresztekkel meg náci rúnákkal és trappoló náci hordákkal.

És addig csinálom majd amíg a moderáció meg nem tiltja a náci jelképek ömlesztését vagy amíg gioo is be nem fejezi ezt. Csak mielőtt elkezdem kikérném a moderátorok véleményét, hogy rendben van-e ha rendszeresen náci jelképeket fogok ömleszteni ugyanúgy ahogy gioo csinálja.

Világossá kell tenni, hogy ez rendben van-e.
Hát kérem ez van. Kilencmillió fasiszta országa vagyunk. Nincs mit tenni.

És ha már itt tartunk. Jó lenne abbahagyni ezt a folyamatos nácizást meg sírást, műrettegést. Hogy egykori kedves vezetődet idézzem: "Itt lehet bennünket hagyni, kérem szépen! Tessék! Lehet menni!” Nem kötelező itt nyüszíteni, meg műrettegni, mikor elfogyott a mondanivaló.
Könnyű rásütni mindenre, hogy náci, ami nem tetszik, vagy nem kikezdhető logikus érvekkel. Legtöbben azt sem tudjátok, hogy mi a náci. Még a lefontosabb alapvető lényegi különbséget nem tudnátok megmondani a fasizmus és a nemzetiszocializmus között, de felváltva ezt ordítozzátok mindenre ami nem ti vagytok.
Sajnos nem az a legnagyobb baj ezzel, hogy rohadtul unalmas. A fő gond az, hogy egy idő után már nem lehet a szót, amely egy borzalmat takar komolyan venni és az emberek akkor sem fogják komolyan venni, amikor már nagyon kellene. Devalváljátok a kifejezést, kiüresítitek, elhasználjátok. Az igazi nácik meg röhögnek rajtatok és köszönik szépen, hogy folyamatosan koptatjátok a torkukon tartott kés élét.
A másik baj, hogy amit tesztek, az kontraproduktív. Annyira hülyék vagytok, hogy az ember inkább vállalja, hogy rásütik a náci bélyeget egy teljesen hétköznapi, de nektek nem tetsző dolog miatt, mint hogy egy gyékényen áruljon veletek. Ti fogjátok újra elhozni a pogromokat, mert addig bőszítitek a kisembert, amíg elég indulat lesz benne, hogy valami borzalmat tegyen, és ti vagytok akik folyamatosan életben tartjátok bennük a zsidókkal kapcsoalatos negatív sztereotipiákat. Ti nem hagyjátok, hogy a zsidóság belesímuljon a társadalomba, mert ti tépitek fel folyamatosan azt a sebet, ami már rég begyógyulhatott volna, ha nem piszkálnátok állandóan. A médiából szinte csak az árad felém, hogy nap mint nap igyekeznek meghasonlítani önmagammal:
Szereted a hazád? Náci vagy.
Fontos a család? Náci vagy.
Szózat alatt könnyezel? Náci vagy.
Magyar zászló a kezedben? Náci vagy.
Márciusban kokárda? Náci vagy.
Fiú vagy és lányt szeretsz? Náci vagy.
Más a véleményed? Náci vagy.
Elvitted előlem az utolsó zsemlét a boltban? Náci vagy.

És így vagyunk mi a kilencmillió fasiszta országa.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Lehetetlenné válik a normális mérsékelt működés ha minden oldalhoz horogkeresztek és vonuló nácik adják a hátteret.

Én még soha nem lobbiztam senki szankcionálásáért de szerintem gioo elmehetne szabadságra egy kis időre. Korábban ugyanez volt vele a hullafotók miatt. Akkor használt a figyelmeztetés mert leállt a hullafotókkal de átállt a nácifotókra. Én hiába figyelmeztetem.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz
T

Törölt tag 1526

Guest
Gioo nem náci hanem egy olyan szociopata aki mindig megtalálja a lehető legszélsőségesebb tartalmakat és kitapétázza velük a HTKA fórumot. Ami a HTKA cikkoldalára is sötét árnyat vet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Én még soha nem lobbiztam senki szankcionálásáért
1503333422095s.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1526

Guest
No offense, de arra az egész biztpol részleg azt vet...
Mert szélsőséges szólásszabadságot engedtek, olyat is szabad itt amit a törvény betűje amúgy tilt és ezt a szélsőségesek ki is használják. Korábban is voltak már itt kriminális esetek a tiltott toborzáshoz kapcsolódó információkról, most épp a tiltott jelképekkel való visszaélés folyik, necces dolgokat pedzeget egy társaság akiket túlságosan toleráltok.

Az első komment amit ma megláttam azt állította egy népcsoportról, hogy a 80%-uk semmirekellő. Jelentettem és valaki ki is moderálta. Utána kezdtek ömleni a horogkeresztes meg nácis képek. Ha nem vállaltok be egy nagytakarítást a biztpol részlegen és bezárni sem akarjátok, akkor ezek a tartalmak a cikkoldal kísérői maradnak.
 
  • Tetszik
Reactions: panoz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem harap csak rossz látni, hogy a HTKA olyan oldal lett ahol minden oldalon horogkeresztekkel és trappoló náci hordákkal találkozik az ember. És ti teszitek ilyenné.

Mellesleg van egy ilyen törvény is:

Önkényuralmi jelkép használata
335. §128 Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon
a) terjeszt,
b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy
c) közszemlére tesz,
ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.

Persze egy ilyen eldugott fórumon nem kell attól tartani, hogy bárkit is büntetőjogi felelősségre vonás érne a folytatólagos náci jelkép terjesztésért és közszemlére tételért.

De ha még a helyi moderáció sem szankcionálja ezt akkor tényleg ez lesz ebből az oldalból, a HTKA ahol a magyar internet legnagyobb náci jelkép gyűjteménye gyűlt össze.
Ha ilyen jól tudod idézni a törvényt, akkor idézd már a benne felsorolt kivételeket is.
 
  • Tetszik
Reactions: mentuhotep

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Lehetetlenné válik a normális mérsékelt működés ha minden oldalhoz horogkeresztek és vonuló nácik adják a hátteret.

Én még soha nem lobbiztam senki szankcionálásáért de szerintem gioo elmehetne szabadságra egy kis időre. Korábban ugyanez volt vele a hullafotók miatt. Akkor használt a figyelmeztetés mert leállt a hullafotókkal de átállt a nácifotókra. Én hiába figyelmeztetem.
Te csak ne figyelmeztess senkit, nem vagy te moderátor. Vannak olyan országok, ahol az ilyen náci jelképekkel való felvonulást tiltják és büntetik, és vannak olyanok ahol nemhogy tiltják, büntetik, hanem támogatják. Ezek közül az egyik országot te folyamatosan dicsőíted, lelkesen felmagasztalod.
AKKOR MI IS A PROBLÉMÁD A NÁCIKKAL?!!
 
Status
Not open for further replies.