[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
A legjobb stratégiai játék!
Hát, ezzel azért vitatkoznék. A IV. rész játékmechanika szemponjából sokkal kiegyensúlyozottabb, de az II, III és IV-ben is vannak komoly balanszproblmák. A IV. rész sokkal kisebb frakció és szörnymennyiség miatt utált részben, illetve egyeseknek nem tetszik, hogy a hős is halhat. A legnagyobb elbaszása a IV-nek sajnos a hadjárata, ahol borzalmas pályákat sikerül összehozni.

A III igen, legenda, de objektíven nézve a IV. részben több potenciál lehetett volna. A többi résszel nem játszottam.
 
M

molnibalage

Guest
Hát, ezzel azért vitatkoznék. A IV. rész játékmechanika szemponjából sokkal kiegyensúlyozottabb, de az II, III és IV-ben is vannak komoly balanszproblmák. A IV. rész sokkal kisebb frakció és szörnymennyiség miatt utált részben, illetve egyeseknek nem tetszik, hogy a hős is halhat. A legnagyobb elbaszása a IV-nek sajnos a hadjárata, ahol borzalmas pályákat sikerül összehozni.

A III igen, legenda, de objektíven nézve a IV. részben több potenciál lehetett volna. A többi résszel nem játszottam.
Mármint későbbieket, az I-IV között minndel.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hát, ezzel azért vitatkoznék. A IV. rész játékmechanika szemponjából sokkal kiegyensúlyozottabb, de az II, III és IV-ben is vannak komoly balanszproblmák. A IV. rész sokkal kisebb frakció és szörnymennyiség miatt utált részben, illetve egyeseknek nem tetszik, hogy a hős is halhat. A legnagyobb elbaszása a IV-nek sajnos a hadjárata, ahol borzalmas pályákat sikerül összehozni.

A III igen, legenda, de objektíven nézve a IV. részben több potenciál lehetett volna. A többi résszel nem játszottam.

Nyilván elég erősen szubjektív a véleményem, de felénk a III. egy rohadt nagy legenda.
 
M

molnibalage

Guest
Befürödtél? Azt hogyan kell érteni? :)
Nem tetszett?
Nagyon nem. Totál lineáris játékmenet, totál eldugott nüansztól lesz esetleg alternatív vége. Szintezés semmi, a játékmenet FPS része a DOOM 1-hez tendál. A grafika szép, minimális atmoszfére megvan, de rémgyenge volt számomra mindkettő, gyenge közepes alattiak.
 

"AZO29"

Active Member
2016. december 20.
166
217
43
Nem vagyunk egyformák (még jó) nekem nagyon nagyon tetszett az egész, a légkör miatt és főleg, hogy nem nyugatiak fejlesztették.
A játék még a második rész is hozta az akkori viszonylag elterjedt trendeket, cső pálya, lineáris játékmenet.
De nekem így lett kedvencem. Azt mondják ez open world lesz szóval ez igen! :)
 
M

molnibalage

Guest
A Witcher 3 GoG kiadása óta kurva magasan van a mércém... Cirka 36 vagy 40 USD-ért olyan minőség és tartalom + az összes extra. OST, artbook. Ehhez képest olyan pofátlan áron vannak a steamen dolgok, hogy a pofám leszekad. A GoG-on az akció meg nem csak nyáron van...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113

Erőteljesen tudom ajánlani a biztpol látogatók 99%-ának, a szíriai konfliktust mutatja be Szír oldalról, egy rendőrből lett katona viszontagságain keresztül.
Van benne minden amit a konfliktusból láthattunk: öngyilkos robbanó autó, hummerre eszkábált TOW, fehér sisakos provokáció (amit természetesen meg kell hiúsítani)...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Szenved még valaki rajtam kívül ezzel:


...vagy csak én vagyok ilyen kitartó :cool:
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Nem pont társadalom, de máshová se passzolna: megtaláltam az Open Red Alert játékot (Red Alert 1, Tiberian Dawn). Mondjuk a C&C First Decade is megvan eredetiben, de az Open RA támogat mindenféle windowst és os-t.
Néhány hét játék után természetesen elkezdtem túrni a szabályokat (rules.ini helyett egység és épület típusonként külön szabályok vannak), hogy megokosítsam az egységeket:
Jeepre (Allied) és APC (Su)-re vulcan gépágyú,
Light tankra (Allied) 90mm (erre inkább rakéta kellene + géppuska)
Medium (Allied) és Heavy (Su) tankokra Vulcan gépágyú másodlagos fegyverként
Radarjammer (Allied) rakéta zavaró képessége megnövelve akkorára mint a radarzavarója (terv: építhetik szovjetek is).

Még a gyalogságot kellene megokosítani: rakétavetősnek kellene gránát másodlagos fegyvernek.
 
M

molnibalage

Guest
Nem pont társadalom, de máshová se passzolna: megtaláltam az Open Red Alert játékot (Red Alert 1, Tiberian Dawn). Mondjuk a C&C First Decade is megvan eredetiben, de az Open RA támogat mindenféle windowst és os-t.
Néhány hét játék után természetesen elkezdtem túrni a szabályokat (rules.ini helyett egység és épület típusonként külön szabályok vannak), hogy megokosítsam az egységeket:
Jeepre (Allied) és APC (Su)-re vulcan gépágyú,
Light tankra (Allied) 90mm (erre inkább rakéta kellene + géppuska)
Medium (Allied) és Heavy (Su) tankokra Vulcan gépágyú másodlagos fegyverként
Radarjammer (Allied) rakéta zavaró képessége megnövelve akkorára mint a radarzavarója (terv: építhetik szovjetek is).

Még a gyalogságot kellene megokosítani: rakétavetősnek kellene gránát másodlagos fegyvernek.
Van általános szg. játék topik.
https://forum.htka.hu/threads/kantin-számítógépes-játékok-általános-topik.1198/
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd