Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Valaki nem emlékszik rá, hogy az új, járművektől függetlenül fejlesztett orosz tornyok (pl. Dragun) gyűjteménye hol van a fórumban? Köszi!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A vak ember is megmondta ;)



Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz. Nincs semmi aranyos a lombikbébi "unokahúgokban", én csak a társadalmi értelemben vett szörnyeteget látom bennük a terhelt génállományuk miatt.

Kíváncsi lennék, hogy hány perc után vágták volna ki végleg egy amerikai szakfórumról, ha ott kezd bele egy ilyen okoskodásva, hogy: " ez pontosan ugyanolyan belterjesség, mint a feketéké..." stb. stb.


Ott is vagyok (de nem modi). De ez a moderálási szint a szabály, nem pedig a kivétel. Az itteni állapotok a kivétel és személy szerint azon dolgozok, hogy elérjük ezt a szintetn. De Tcat is megmondta, ha nem tetszik, menj máshova. Az internet hatalmas, hidd el vannak olyan fórumok, ahol pont ez a fajta hangnem az elvárás.


Szia.

Génekről beszélt, nem emberekről. Az adott csoportokban a belterjesség jelentős mértéke meg tény. Már, ha ez a része volt a gond. A lombikos rész mondjuk elég húzósnak tűnik... De nem igazán értem, hogy azzal mit is akart mondani.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 601
113
Nos, ezt nem tudom... Pedig ezt az oldalt rendszeresen olvasom. De nekem eddig nem tűnt fel. Persze ez semmit nem jelent. Jó, ha bokira célzol, hát, őt én is sajnálom. De molnit is csont nélkül "kibaszták" anno, nem kis időre...
Boki eszembe sem jutott. Amiért ő ki lett vágva, az olyan dolog volt, amit bokinak nem lett volna szabad leírnia, mert tőle speciel ennél jobbat várok el. Ettől még sajnálom, mert értékes és hasznos infói (jó, is) voltak. Igen, molni is volt már kivágva, de lássuk be, simán (és okkal) lehetett volna sokkal (sokkal-sokkal) többször is kivágva már.

Ha már blogen az aktuális téma, akkor az esetében szerintem (soha nem titkoltam, hogy nem vagyok Mac rajongója, sőt) teljesen jogos volt a ban. Amit ez a figura leírt, és amit az jelent, az egyértelművé teszi, hogy fogalma sincs, hogy mi is az a lombikbébi-program, kik vesznek benne részt és milyen okokból, illetve ezeknek mi a biológiai háttere. Így aztán valóban lábbal taposta a fórumszabályzatot, de szabályzat nélkül is ostoba, primitív suttyóság volt az egész, amit odahányt.
De az egészben az a legdurvább, hogy blogen miatt Mac oldalára keveredtem! ;):D:D:D

A vak ember is megmondta ;)
Meg, mégsem látta meg soha. De ne aggódj, nem vagyok vak. :cool:

De Tcat is megmondta, ha nem tetszik, menj máshova. Az internet hatalmas, hidd el vannak olyan fórumok, ahol pont ez a fajta hangnem az elvárás.
Ja, tulajdonképpen a htka-t is lekapcsolhatja ennyi erővel, végtére is az internet hatalmas, vagy fórumozhattok kettesben-hármasban is itt. Oké, hogy ingyenes az oldal, meg ő az (egyik) üzemeltető, de azért egy ilyen megjegyzés nem túl jó üzenet úgy alapból.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 474
113
Génekről beszélt, nem emberekről. Az adott csoportokban a belterjesség jelentős mértéke meg tény. Már, ha ez a része volt a gond. A lombikos rész mondjuk elég húzósnak tűnik... De nem igazán értem, hogy azzal mit is akart mondani.
Hát persze, Göbbelsz is pont ilyesmikről beszélt már a 30-as években. Vannak ugyebár a rossz génű emberek és a jó génű emberek. A cigányok, arabok, zsidók rossz génű emberek, akiknek a génjeiknek ki kellett volna pusztúlniuk. Persze kétlem, hogy a cigányok, zidók, arabok génje csak úgy magától kipusztúlhatott volna, úgy, hogy maguk az emberek nem :D
Ami a belterjességet illeti kíváncsiságnól beítam a keresőbe
https://www.google.com/search?sourc...i30k1j0i5i30k1j0i13i30k1j33i160k1.8HjjUOdBvW0
Nem nagyon találok még csak áltudományosnak nevezhető adatokat sem.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 601
113
De nem igazán értem, hogy azzal mit is akart mondani.
Azt, hogy akinek nem lehet természetes úton gyereke, az egy genetikai hulladék, azt. Így, konkrétan és egészen pontosan ezt jelenti, amit leírt, és úgy egyébként nettó baromság. (Nem vagyok érintett a lombikbébi-programban semmilyen módon, csak szólok.) A többit Mac fentebb kifejtette, de az a rész engem blogentől már meg sem lep. (Nálam már régóta ignoreban van.)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 474
113
Boki eszembe sem jutott. Amiért ő ki lett vágva, az olyan dolog volt, amit bokinak nem lett volna szabad leírnia, mert tőle speciel ennél jobbat várok el. Ettől még sajnálom, mert értékes és hasznos infói (jó, is) voltak. Igen, molni is volt már kivágva, de lássuk be, simán (és okkal) lehetett volna sokkal (sokkal-sokkal) többször is kivágva már.

Ha már blogen az aktuális téma, akkor az esetében szerintem (soha nem titkoltam, hogy nem vagyok Mac rajongója, sőt) teljesen jogos volt a ban. Amit ez a figura leírt, és amit az jelent, az egyértelművé teszi, hogy fogalma sincs, hogy mi is az a lombikbébi-program, kik vesznek benne részt és milyen okokból, illetve ezeknek mi a biológiai háttere. Így aztán valóban lábbal taposta a fórumszabályzatot, de szabályzat nélkül is ostoba, primitív suttyóság volt az egész, amit odahányt.
De az egészben az a legdurvább, hogy blogen miatt Mac oldalára keveredtem! ;):D:D:D

Meg, mégsem látta meg soha. De ne aggódj, nem vagyok vak. :cool:

Ja, tulajdonképpen a htka-t is lekapcsolhatja ennyi erővel, végtére is az internet hatalmas, vagy fórumozhattok kettesben-hármasban is itt. Oké, hogy ingyenes az oldal, meg ő az (egyik) üzemeltető, de azért egy ilyen megjegyzés nem túl jó üzenet úgy alapból.
Úgy beszéltek ezekről az emberekről mintha megöltem, vagy legalábbis végleg kitettem volna őket.
Egy, legrosszabb esetben két hónapra vannak kitéve.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Ja, tulajdonképpen a htka-t is lekapcsolhatja ennyi erővel, végtére is az internet hatalmas, vagy fórumozhattok kettesben-hármasban is itt. Oké, hogy ingyenes az oldal, meg ő az (egyik) üzemeltető, de azért egy ilyen megjegyzés nem túl jó üzenet úgy alapból.

Én úgy vélem teljesen megállta a helyét az a javaslatom... :) Ugyanis abból már nagyon elegem van, hogy néhányan lényegében követelőznek, számonkérnek, mert bizonyos dolgok nem úgy működnek itt, ahogy Ők szeretnék. Marhára nem így működik a dolog.

Úgy vélem, hogy az épkézláb kritikák, javaslatok eddig alapvetően mindig megfontolásra kerültek és ha olyannak ítéltük, akkor (idővel) változtatunk is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Boki eszembe sem jutott. Amiért ő ki lett vágva, az olyan dolog volt, amit bokinak nem lett volna szabad leírnia, mert tőle speciel ennél jobbat várok el. Ettől még sajnálom, mert értékes és hasznos infói (jó, is) voltak. Igen, molni is volt már kivágva, de lássuk be, simán (és okkal) lehetett volna sokkal (sokkal-sokkal) többször is kivágva már.

Ha már blogen az aktuális téma, akkor az esetében szerintem (soha nem titkoltam, hogy nem vagyok Mac rajongója, sőt) teljesen jogos volt a ban. Amit ez a figura leírt, és amit az jelent, az egyértelművé teszi, hogy fogalma sincs, hogy mi is az a lombikbébi-program, kik vesznek benne részt és milyen okokból, illetve ezeknek mi a biológiai háttere. Így aztán valóban lábbal taposta a fórumszabályzatot, de szabályzat nélkül is ostoba, primitív suttyóság volt az egész, amit odahányt.
De az egészben az a legdurvább, hogy blogen miatt Mac oldalára keveredtem! ;):D:D:D

A lombikos rész miatt egy figyelmeztetés elég lett volna szerintem, Bár nem tudom, hogy volt-e a rovásán még más is... Tudod, gyakran jobb tanítani, mint tiltani, vagy mi. Persze az ő esetében vannak kétségeim eme módszer hatékonyságáról. :D

Hát persze, Göbbelsz is pont ilyesmikről beszélt már a 30-as években. Vannak ugyebár a rossz génű emberek és a jó génű emberek. A cigányok, arabok, zsidók rossz génű emberek, akiknek a génjeiknek ki kellett volna pusztúlniuk. Persze kétlem, hogy a cigányok, zidók, arabok génje csak úgy magától kipusztúlhatott volna, úgy, hogy maguk az emberek nem :D
Ami a belterjességet illeti kíváncsiságnól beítam a keresőbe
https://www.google.com/search?source=hp&q=cigány+belterjesség&oq=belterjesség+cigá&gs_l=psy-ab.3.0.0i22i30k1.685.9387.0.11048.22.19.2.0.0.0.232.2393.0j13j1.14.0....0...1.1.64.psy-ab..6.16.2406.0..0j35i39k1j0i30k1j0i5i30k1j0i13i30k1j33i160k1.8HjjUOdBvW0
Nem nagyon találok még csak áltudományosnak nevezhető adatokat sem.


Borsodi vagyok. Van némi empirikus tudásom e téren. :( Amúgy meg ne hülyülj már, de tényleg!
Tessék:
http://vmek.oszk.hu/02000/02048/02048.pdf

Remélem, elég hiteles. :)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
A vak ember is megmondta ;)



Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz. Nincs semmi aranyos a lombikbébi "unokahúgokban", én csak a társadalmi értelemben vett szörnyeteget látom bennük a terhelt génállományuk miatt.

Kíváncsi lennék, hogy hány perc után vágták volna ki végleg egy amerikai szakfórumról, ha ott kezd bele egy ilyen okoskodásva, hogy: " ez pontosan ugyanolyan belterjesség, mint a feketéké..." stb. stb.

Csa hogy mi nem amerikaiak vagyunk.

Ha annyira odavágysz, költözz oda. Mi jól járunk, talán te is, az amcsikat meg le***m.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 601
113
Én úgy vélem teljesen megállta a helyét az a javaslatom... :) Ugyanis abból már nagyon elegem van, hogy néhányan lényegében követelőznek, számonkérnek, mert bizonyos dolgok nem úgy működnek itt, ahogy Ők szeretnék. Marhára nem így működik a dolog.
Ez a fórumokkal jár, ha láttál már más fórumokat is, akkor tudod. Ha ezt nem bírod, hagyd itt az egészet vagy kapcsold le a fórumot. Vagy az oldalt. Egy mozdulatért cserébe visszakapod a nyugalmadat. ;):)

Úgy vélem, hogy az épkézláb kritikák, javaslatok eddig alapvetően mindig megfontolásra kerültek és ha olyannak ítéltük, akkor (idővel) változtatunk is.
Helyes, csak így tovább.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 474
113
Borsodi vagyok. Van némi empirikus tudásom e téren. :( Amúgy meg ne hülyülj már, de tényleg!
Tessék:
http://vmek.oszk.hu/02000/02048/02048.pdf

Végigolvastam a tartalomjegyzéket, de ilyen témájú tanulmányt nem látok.
Ok, senki nem állítja, hogy nem létezne cigánykérdés. Sőt, azt sem állítja senki, hogy nem lehetséges az, hogy vannak olyan zárt települések ahol beltersesség is kialakúlhat, de innen az út az egész blogen bejegyzéséig kicsi hosszú.

Ez a fórumokkal jár, ha láttál már más fórumokat is, akkor tudod. Ha ezt nem bírod, hagyd itt az egészet vagy kapcsold le a fórumot. Vagy az oldalt. Egy mozdulatért cserébe visszakapod a nyugalmadat. ;):)

Vagy lekapcsoljuk inkább azokat akik a nyugalmat megzavarják..
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
A vak ember is megmondta ;)



Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz. Nincs semmi aranyos a lombikbébi "unokahúgokban", én csak a társadalmi értelemben vett szörnyeteget látom bennük a terhelt génállományuk miatt.

Kíváncsi lennék, hogy hány perc után vágták volna ki végleg egy amerikai szakfórumról, ha ott kezd bele egy ilyen okoskodásva, hogy: " ez pontosan ugyanolyan belterjesség, mint a feketéké..." stb. stb.




Szia.

De blogen nem feketékről írt, hanem oylan népcsoportokról, amikkel kapcsolatban még szakemberek is ténykén kezelik, hogy kulturális hagyományaikban masszívan benne van a belterjes házasodás/szaporodás.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 311
4 601
113
A lombikos rész miatt egy figyelmeztetés elég lett volna szerintem, Bár nem tudom, hogy volt-e a rovásán még más is... Tudod, gyakran jobb tanítani, mint tiltani, vagy mi. Persze az ő esetében vannak kétségeim eme módszer hatékonyságáról. :D
Nálam ezek már nem kétségek. Valószínűleg nincsenek statisztikák arról, hogy milyen etnikumúak, vallásúak a lombikbébis szülők, de erős a gyanúm, hogy nálunk (Magyarországon) a cigány-arab-zsidó párok aránya összesen is elhanyagolható a (fehér) magyarokhoz képest. Ő meg ezeket a magyarokat (is) genetikai hulladékozta le, ráadásul erősen alaptalanul. Olvass tovább:

De blogen nem feketékről írt, hanem oylan népcsoportokról, amikkel kapcsolatban még szakemberek is ténykén kezelik, hogy kulturális hagyományaikban masszívan benne van a belterjes házasodás/szaporodás.
És gyakorlatilag semmi közük a lombikbébikhez, mert el sem jutnak odáig. Blogen arról hadovált össze totálisan fogalmatlan hülyeként, hogy a lombikbébi-program olyan elkorcsosítás és belterjessé tétel, mint az arabok-cigányok-zsidók között van. Ez BAROMSÁG a lombikbébi-program kapcsán, annak semmi köze sem a belterjességhez, sem az elkorcsosításhoz.

Ohh, köszi az iránymutatásért, nagyszerű javaslat :)
Tudom, szívesen. (Ne csinálj úgy, mintha nem értetted volna.)

Vagy lekapcsoljuk inkább azokat akik a nyugalmat megzavarják..
Az is működhet, csak lehet benne szerepe némi (tapintatosan fogalmazva) "ízlésbeli" tényezőknek is, mert nem mindenkit ugyanaz zavar. :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 816
2 512
113
Itt még mindig az a baj egyesekkel, hogy azt nem értik, hogy ez egy haditechnikai oldal! Nem egy direkt fórum! Ha én lennék itt a modi akkor már minden biztpol, kantin és egyéb fórumrészt lekapcsoltam volna a gányba! Szerencsétekre nem én vagyok az! De hogy most megint azon megy a vita, hogy valaki egy gén problém miatt ki lett bannolva, hát besz@rok! Mi a gyík volt benne a haditechnika?? Már magát a kommentet kellett volna törölni az első pillanatban, aztán pedig az összes többit aki hozzászólt válogatás nélkül jól megfigyelmeztetni!! HADITECHNIKA!! Értitek ezt a szót?? Akinek meg nem tetszik! Szabad világ! Lehet lépni, csinálni saját oldalt, fórumot egyebet! Bocs a kirohanásért megint, de az lesz a vége, hogy tényleg megunja @Tcat ès bezár a bazár! Na akkor mi lesz??:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Ez rád is ugyanúgy vonatkozik...."mr önkéntes mod"..
Ne foglalkozz vele...ennyi.....Hidd el nem véletlenül engedik ezeket is..

Itt még mindig az a baj egyesekkel, hogy azt nem értik, hogy ez egy haditechnikai oldal! Nem egy direkt fórum! Ha én lennék itt a modi akkor már minden biztpol, kantin és egyéb fórumrészt lekapcsoltam volna a gányba! Szerencsétekre nem én vagyok az! De hogy most megint azon megy a vita, hogy valaki egy gén problém miatt ki lett bannolva, hát besz@rok! Mi a gyík volt benne a haditechnika?? Már magát a kommentet kellett volna törölni az első pillanatban, aztán pedig az összes többit aki hozzászólt válogatás nélkül jól megfigyelmeztetni!! HADITECHNIKA!! Értitek ezt a szót?? Akinek meg nem tetszik! Szabad világ! Lehet lépni, csinálni saját oldalt, fórumot egyebet! Bocs a kirohanásért megint, de az lesz a vége, hogy tényleg megunja @Tcat ès bezár a bazár! Na akkor mi lesz??:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
Status
Not open for further replies.