A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Témánál maradva... van valakinek tippje, hány milliárdba fáj az elmúlt huszonöt év folyamatos "hadsereg(vissza)fejlesztése?"
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
S

szpg9

Guest
Világos, te most szenvedsz a korrupciótól, értem. Ez rossz. Nem tökéletes a helyzet nálunk sem, javítani kéne. Nincs nekem semmilyen hitem, azon túl hogy a korrupció nem magyar, hanem nemzetközi probléma..

Szerintem tévedsz velem kapcsolatosan. Én nem szenvedek a hazai korrupciótól még, mivel jó vagyok a munkámban és így a divatos programokba, pont a tömeges beruházások miatt most éppen relatíve szakember hiány van.Így rám is szükség van. Emiatt azért sokat is keresek, Éves szinten átlag mimimum megvan a havi 1,0 MFt nettóm, szabadúszó mérnökként... Megtehetném, hogy befogom a pofámat és jópofizok, néhány segget kinyalok és még plecsnit is kapnék a végén...Mert tényleg személyesen ismerem a hatalom egyes letétményesei, gőleg gazdasági terőleten, Azt hittem, azok, akik csak a TV interjukból ismerik ezeket, tudok néhány olyan adalékot leírni, ami elindítja reflexív gondolkodát...De mindenképpen nagyobb megbecsülést, mint most. folyton éreztetik velem, hogy nem álltam be a sorba... Ha itthon lecsengenek a feladatok és már nem látom rózsásan a jövőt kimegyek külföldre dolgozni.és sza..rok mindenkire. De még itt vagyok és szerettem volna tenni valamit a többiekért, példull abban, hogy felnyitom a szemüket, mi megy a színfalak között...Volt olajszőkító ügyfelem, aki józanül nem láttam sosem, de a benzinkútnak álcászott SHELL kütjában felajánlotta, annyi kutvával hentereghetek ingyen, amíg bírom potenciával (ez Dunántúlon volt). Azok az emberek, akika tévében tesznek hitet a hazának való puritán elkötelezettségülről, amikor évekig nekik dolgoztam, bár rendesen megfizettek, meghívtak rendszeresen a magán kasstélyaikba programokra, mert velem olyan jól lehetee tudományos és érdekes témákról társalogni. Ilyenkor volt feladata a konyhaszemélyzetnek, hogy ellássa a vendégeket étellel itallal, desszerttel. Ilyenkor tegeződtünk azokkal, akikról a hírekben van szó. Sokon többfelé részt vettem ilyen alkalmakkor, de üresnek egy elképzelt arisztokrásia majmolásának éreztem az egészet... Ha hisze akarod, ha hiszed nem, fedig ez igaz... Aki nem volt ott, az elsem tudja képezni ezt a fényűzést. A másik oldal a közmunka meg az alacsony bérek. A problémám csak annyi, hegy bármikor lehetek kegyvesztett és akkor egszitenciálisan össze kell húznom magamat....Másoknak szerettem volna bemutatni ezt a kettósséget, házha gondolkodnak rajta. Ilyen néptól valóelzárküzés, meg a szockóban kacsópusztán sem volt. Én akkor ott is jártam, de a kormány vadász épóletek inkább barakkhoz hasonlítanak, mint kacsalábon forgó kastélyhoz. Ha most kimennél oda, inkább kacsalábon forgó vityillókat létnál. Nem az én sorsomért aggüdom jelenleg elsősorban, hanem a kevésbé szerencsés orszűglakókat sajnálom, azokat próbélom felrázni... Az érvelésed a vitánk során a Bacsó Péter Tanu filmjében a magyar narancs jelenetre hasonlított, ami egy kicsit kicsi, sárga és savanyú volt de a mienk. Átültetve mai viszonyokra ugyan van korrupció, de legalább a mienk. Egyébiránt az írásomról is léthatod, nem kétkezi melós vagyok, az előbb leírt társadalmi eseményeken még sosem hallottam azt, mi lenne a köznek jó, de azt viszont sokszor, mi lenne jó x, y magyar milliárdos embernek. Aki nem akar tenni a közért, ne válasszon közéleti pályt. Csak azt se feeledd, hogy ma a közélei pálya a legegyszerűbb módja a saját céljaid megvalósításának. Végezetül volt egy jó ismerősőm, aki fideszes önkormányzati politikus egy önkormányzatban, ő úgy definiálta magát, bocs, de egy megélhetési politikus vagyok. Igaz, ezóa nem álltam vele szóba, mert megvezem, de még iskola igazgató is lehetett belőle....Leírtam itt annyi visszasságot, hogy, aki nem jut arra, hogyha ez így megy tovább ez az ország menthetetlen, akkor ott már bajok vannak, vagy kisebb nagyobb mértékben ennek a berendezésnek a haszonélvezője...
 
S

szpg9

Guest
szpg9

Sikerult a vilag masodik legjobban lerabolt orszagat osszehasonlitanod az usaval. Tenyleg el kell magyarazni, hogy mi a baj ezzel a peldaval?

Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?


Szerintem oltári butaság, amit írtál. A lehetőségem határáig el mentem az információ megosztásban. Ha erre a válaszod a kommented, akkor sajnos negyon butusnak és agymosottnak látlak. Az eddigi hozzászólasaid alapján többet vártam volna tóled. nem összehasonlítottam, hanem inkább meghatároztam a korrupció fokmérójét. ott a legnagyobb, ahol az egyének legalsó szintjéig leér, és ott, ahol ez csak a haditechnikai lobbisták szintjén érezhetó, az az ország kevésbé szenved tőle, mert a teljesítményeit nem köti gúzsba. Annyit leírtam, amit talán még le lehet úgy, hogy nem lesz semmi bajom, nem ér retorzió pld. azzal, hogy teljesen megbyízhatatlan vagyok és megszegem a kötelező titoktartást. De azértírtam annyi morzsát, amiből egy figyelmes, közepes iQ-val megáldott fórumozó is el tud gondolkodni. Egyébiránt sem kressz, sem dudi nem ad ki titkos adatokat, nyilván a saját maguk érdekében. De csak idézném Sharid nevú forumtársunkat, aki szerint az nem érv és mentség a nálunk lévő éllapotokra, hogy máshol is lopnak. Elég dok tehetős, magyarnak dolgoztam az elmúlt évekbem, az akire feltétlen felnézek pozitív példaként, a "Lipóti Pé", polgári nevén Tóth Péter, aki tényleg a közjót tartja maga előtt és az ország fejlődését. És pályázatokon pont Őt nem támogatják eléggé, mikor minden nesze semmi jó faszságra zsákszámra öntik a forintokat. 5 éve ismerem és a dícséretet feltétlen megérdemli...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
S

szpg9

Guest
Sikerult a vilag masodik legjobban lerabolt orszagat osszehasonlitanod az usaval. Tenyleg el kell magyarazni, hogy mi a baj ezzel a peldaval?

Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?

Monjuk az, hogy nem léptem túl azon a ponton, amin már perelhetnének. De nem a konrétumok a lényegesek csak, hanem az elvek... Soksztorit írtam, ami segít a vélemény formáláshoz. De addig ZEAL, amíg ilyen kommentet írsz, amire még többen rá is lájkolnak, csak a meglévő rmechanizmusok továbbélését támogatod, hiszen nem tartasz kivetmivalót semmiben...Egyébiránt a komment írást tényszerű dolgokkal kezdtem, ha az nem volt elég, akkor sajnálom, nem fogom a fát vágni a lábam alatt....Szerintem ebben a témában egy hónapja nem volt ennyi valós tényre utalás leírva. De ha nem vagytok rá vevők, hanyagolni fogom a kommunikációt veletek, rágjátok le a semmit ezerszer még jól, mint teszitek. Az egésznek akkor lenne értelme, hanemcsak sajnálkoznátok, ez sem lesz, az sem lesz, hanem megértenétek miért így működik az országunk. Most nagyot csalódtanm a fórumtársaim, mert ahelyett, hogy a mélyére néznétek a dolgoknak, csak a felszínt kapirgáljátok. Ilyenkor érdekelne melyik hozzászólónak milyen iskolai végzettsége van és hol dolgozik, hány éves. Én mérnök vagyok és 25 éve veszek részt álllami nagyberuházások, sőt kiemelt beruházások tervezésében és bonyolításában, saját cégemmel..Látom a különbségeket, hiszen ez időtájt azért egy-két garnitúra kissé vagy nagyon eltérő hozzáállását megtapasztalhattam...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Nagy a korrupció, begyűrűzik nálunk a legalsó szintig is, ok. Hogyan számoljuk fel, mi a megoldás? Mit kéne tennünk hogy ne legyen az ország menthetetlen?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Sikerult a vilag masodik legjobban lerabolt orszagat osszehasonlitanod az usaval. Tenyleg el kell magyarazni, hogy mi a baj ezzel a peldaval?

Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?

Monjuk az, hogy nem léptem túl azon a ponton, amin már perelhetnének. De nem a konrétumok a lényegesek csak, hanem az elvek... Soksztorit írtam, ami segít a vélemény formáláshoz. De addig ZEAL, amíg ilyen kommentet írsz, amire még többen rá is lájkolnak, csak a meglévő rmechanizmusok továbbélését támogatod, hiszen nem tartasz kivetmivalót semmiben...Egyébiránt a komment írást tényszerű dolgokkal kezdtem, ha az nem volt elég, akkor sajnálom, nem fogom a fát vágni a lábam alatt....Szerintem ebben a témában egy hónapja nem volt ennyi valós tényre utalás leírva. De ha nem vagytok rá vevők, hanyagolni fogom a kommunikációt veletek, rágjátok le a semmit ezerszer még jól, mint teszitek. Az egésznek akkor lenne értelme, hanemcsak sajnálkoznátok, ez sem lesz, az sem lesz, hanem megértenétek miért így működik az országunk. Most nagyot csalódtanm a fórumtársaim, mert ahelyett, hogy a mélyére néznétek a dolgoknak, csak a felszínt kapirgáljátok. Ilyenkor érdekelne melyik hozzászólónak milyen iskolai végzettsége van és hol dolgozik, hány éves. Én mérnök vagyok és 25 éve veszek részt álllami nagyberuházások, sőt kiemelt beruházások tervezésében és bonyolításában, saját cégemmel..Látom a különbségeket, hiszen ez időtájt azért egy-két garnitúra kissé vagy nagyon eltérő hozzáállását megtapasztalhattam...
Melyik garnitúra volt a rendszerváltás óta nagyon eltérő hozzáállású??! Nekem az jött le eddig, hogy mindnenkinek maga felé hajlott a keze...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Szerintem oltári butaság, amit írtál. A lehetőségem határáig el mentem az információ megosztásban. Ha erre a válaszod a kommented, akkor sajnos negyon butusnak és agymosottnak látlak.
Nezd mas szemszogbol! :D
Most akkor kepzeld el, hogy van aki el is olvassa amit irtal. Manapsag mar igen sokaknak tele van a toke a mindenhol korrupcot kialto politikusokkal es ujsagirokkal. 1000 ilyen cikk szuletik naponta. A tied eppen csak egy volt ezek kozul. Megertem, hogy szamodra ez egy szemelyes elmeny, de nekem mint olvasonak egyszeruen nem eleg annyi, hogy "nem beszelhetek rola, de becsszo igy van." o_O
Mas is nyitott szemmel jar. Tudjuk, hogy van korrupcio. Sot, minden szinten letezik. De nem az a tortenet, hogy a a fidesz alatt az 1m huf kereset magassagaba is megerkezett ez a problema. Valamiert szamodra ez most uj info vagy nem is tudom.
Illetve abban is biztos vagyok, hogy ebben az orszagban mindenki jobban fel tudna hasznalni a koltsegvetesi forrasokat, mint az allam. :)
Megjegyzem a kis keresetuek kilatasai erezhetoen javulnak. Nagyon szomoru, hogy a gyemant cipellod fenye megkopott. Igerem foglalkozunk majd azzal is, ha odaertunk. :p
Az eddigi hozzászólasaid alapján többet vártam volna tóled.
Tudsz dicserni... Bar picit manipulativ, de betudom a korabbi negativ jelzok kompenzalasanak. :)
Annyit leírtam, amit talán még le lehet úgy, hogy nem lesz semmi bajom, nem ér retorzió pld. azzal, hogy teljesen megbyízhatatlan vagyok és megszegem a kötelező titoktartást.
Megertem, de ha nem tudom hol faj akkor addig nincs gyogyszer sem. :p
Egyébiránt sem kressz, sem dudi nem ad ki titkos adatokat, nyilván a saját maguk érdekében.
Oket majd mashol aldozzuk fel. Becsszo, ok sem usszak meg. :D
De csak idézném Sharid nevú forumtársunkat, aki szerint az nem érv és mentség a nálunk lévő éllapotokra, hogy máshol is lopnak.
Jaj, ot inkabb ne!
Illetve szerintem ilyet senki sem allitott. En is csak annyit mondtam, hogy rossz volt a peldad. A szlovakokkal, horvatokkal, csehekkel stb talan jobb lett volna osszehasonlitani az orszagot. Egyebkent meg orulok ha jobb peldat hozol haza, barhonnan is jojjon az.

A masik meg, hogy holnap vagy picit jobb lesz az orszagban vagy picit rosszabb. De nincs olyan opcio, hogy varazsutesszeruen megjavulna minden. Az en pici agymosott buksimmal sem gondolom azt, hogy ilyen egyszeruen megoldhato lenne minden problemank.


A katartikus befejezesre is maradt meg smajli. :hadonaszos:
12 ev a korrupcoi buntethetosege. Kerlek mondd, hogy nem kell magaddal vinned a sirba ezeket az eseteket!:)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
S

szpg9

Guest
Nagy a korrupció, begyűrűzik nálunk a legalsó szintig is, ok. Hogyan számoljuk fel, mi a megoldás? Mit kéne tennünk hogy ne legyen az ország menthetetlen?

Én nem vagyok sem politikus, sem társadalomtudós.Mérnök vagyok, talán nem a legrosszabb...Úgy látom az a baj leginkább, hogy a saját forrás és a sok EU-s támogatás nagyon kevés kézbe vándorolt át. Itt, akár Dél-Amerikában, egyre nyilik a szupergszdagok és a szegények között. Pont az a középosztály vékonyodott el, akiknek szerepük lehetne az országban, mint az innováció motorjai, vagy éppen a politikai változások hajtőereje. Ha anyagilag nem független ez a réteg, akkor vagy politikailag szkeptikus lesz mint Én is, aki kb. 10 éve már nem szavazott. Azt szoktam mondani azért, mert az egyik jelőlt hülye, míg a másik hülyébb.... Az ellehetetlenítettek másik része, mint a fiatalok dobbantanak nyugatra, ez egészen máig (a migránsok miatt már nem annyira) egész jó megoldásnak látszott eddig. A harmadik csoport beállt a hatalom mellé és szó szerint várja a koncokat...Őszintén szólva nem tudom mi lesz akkor, ha csökken az EU-s támogatás, mert eddig az tartotta életben az állami-önkormányzati szféra beruházási kedvét.. Mire ez bekövetkezik lesz egy óriási tőkekoncentráció egy csomó inmorális ember kezében. El nem tudom képzelni, mi lesz a vége? Talán az, hogy hosszútávon lesz sok tengődő szegény és lesz sok szupergazdag. Már annyira előre haladott állapotban van az ország külsó és belső pénzügyi kizsigerelése, hogy békés úton nem hiszem, hogy ezen lehet változtatni. De az hogy itt vagy ott (pld. egészségügy, oktatás, , stb.. nincs pénz az elsősorban azért van, mert ezeket a területek nyirbálják meg költségvetésben, mert a fejlesztési programokban írdatlanul lehet túlszámlázni... Nemrégi történet jut az eszembe. Egy dolgot ami csak része volt az egésznek, beáraztam 300 MFt-ra. Erre azt a kritikát kaptam, az nem annyi, hanem 500 MFt. Megkérdeztem miért, hiszen adott árakon történt a kalkuláció. Erre válasz: ebbe az összegbe nem férnek bele azok a járulékos összegek, amiknek bele kell férnie. No engem ezekért a kérdésekért nem szeretnek, csak megtűrnek. De mivel nem vagyok már szűsz, sejtem mire ment ki a költségemelés... Jelen állapotában pont azért látom az országot menthetetlennek, mert akik hatalmon vannak közpénzből kampányolnak (persze objektív tájékoztatásnak hívják az egészet). Akik meg ellenzékiek, többnyire pénz nélkül, kell találniuk egy támogatót, mint pld. sorost vagy Simicskát. Azonnal kikezdik Őket! Csak a híreket nézzétek meg az ORIGÓ-n, tele vannak lejárató cikkekkel. Szerintem ma nem egy magyar titkosszolga feladata az, hogy lejárató infókat gyűjtsenek a politikai ellenfelekről. Itt nem lesz változás. Nyer jövőre, akinek kell és kihúzzák az elévülésig.. Ebből következik, hogy demokrácia is igen korlátozott MO-n.
 
S

szpg9

Guest
Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?[/QUOTE]

Oké, azt hittem ez így is érdekes. De akkor még egy gondolatot. Néha történnek egyes ügyekben feljelentések, még ritkábban még a nyomozást is elrendelik. És ha én is benne voltam, akkor mehetek tanuskodni valamrlyik megyei rendórkapitányságra, mint pld. a jövő héten. Már nem először megyek, sejtem előre mi lesz. Olyan kérdéseket kapok, amikre az igazat válaszolom, de akkor sem derül majd ki semmi... És miért, mert valahogy a vizsgálódókat olyan szálak érdeklik, amelyek a téma szempontjából nem relevánsak. De megtörténik a kivizsgálás, és a végén bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást. Én nem félek, mert nem voltam semmi törvénytelenben benne. Aki meg volt, azért nem fél, mert tudja mi a vizsgálat fő csapásvonala. És elmondhatjuk ez jogállam. Kérem a vádak -feljelentések- ki lettek vizsgálva...Azt szoktam mondani, engem hamarabb lecsuknak valamiért, mint azokat a kisebb-nagyobb fiukat akiknek az ügyeitben tanu voltam vagy éppen leszek...


Beismerem, nem vagyok hős (de egy fecske amúgy sem csinál nyarat), de szerintem inkább hülye lennék, ha itt a neten kitálalnék.. Kapnék a nyakamba egy rágalmazási és rossz hír keltési büntetőpert és ezért nem úsznám meg ítélet nélkül. Nem kapnék erkölcsi bizonyítványt, kizárnának a kamarából és nem tudnám folytatni a munkámat. A politikáról még annyit. Tavaly egy jobbikos vezette város kiemelt beruházását egy F..DESz közeli cég építette... Nekem gyanüs volt a munka nem haladása és ezéert felhívtam a szükséges anyagok beszállítóit. Kiderült, hogy az oda szükséges speckó anyagokat még meg sem rendelték, így nem is lehet számítani a beépítésükre. Én megírtam a levelemben ezt, meg azt, hogy ez valószínűleg szándékos lassítása a beruhásnak azért, hogy a politikai ellenfelek azt tudják mondani, a Jobbik még ezt sem tudja elintézni. Kb. 4 hónap csúszás után kész lett a mű, engem meg az említett építési vállalkozó beperelt rágalmazásért a büntető bíróságon. Úgy ítélték meg, az előzőekben leírt kutakodásom és az az alapján levont következtetések túlmennek a véleménnyilvánítás szabadságán..Aki érdekében cselekedtem, a Jobbik-os polgármester, kísérletet sem tett rá, hogy megvédjen. Ezt akkor is és most is mocsok dolognak tartottam a részéről. Ezért örültem, mikor egy bocsánat kéréssel megüsztam a herce-hurcát. Ha itt kitálalnék, ki védene meg? azt hiszem ugyanúgy senki. Ezért csak a jelenségről írtam, nem konkrétumokról. De így is vállaltam némi kockázatot, mert nincsenek illúzióim. Az itteni bejegyzéseim alapján egy közepesnél rosszabb képességű titkosszolga pontosan tudná, hogy ki vagyok (név, cím). De remélem ilyen mélyre még nem jutottunk, mert ha igen, akkor csak a határ túlsó oldalán lenne keresnivalóm....Ha nálam bátrabb vagy, kérlek írjad le Te a történetedet...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Ezek valós dolgok szerintem is amiket leírsz. A nagy állami beruházások túl vannak számlázva általában. A pályázatokat előre cégekre írják meg, sokszor megvan a fix befutó már a legelején. Korlátozott a demokrácia MO -n. Baj lesz ha elfogynak az úniós források. Nyílik az olló a gazdagok és a szegények közt, sajnos valóban az innovációért felelős középosztály olvad el!

Erre megint csak ismételni tudom magam, hogy ez NEM csak ránk, illetve dél amerikára igaz amit leírtál, rendszerszintű, a globalizáció és a szabad piacos verseny gerjeszti az egész bolygón. Biztos jó mérnök vagy, de elég naívnak tűnsz ebben a kérdéskörben, ha ezeket nem látod át. Az EU vergődik, hiába mosolyognak kifelé kínosan Brüsszelből, az Usa szintén nagy szarban van, örökké nem lehet ezt tartani, hogy lerabolsz más országokat, s közben a bankszektor/tőzsde varázslására van szükség ahhoz hogy elfedje a valóságot. Egyszer nekik is teríteni kell majd a lapokat, és akkor kibukik hogy az a hatalmas Gdp mindenféle kamu szolgáltatásokból és pénzügyi okoskodásokból áll, a valós teljesítmény Kínához képest már a fasorban sincs... S én azt hallom ám, hogy mind nyugat EU ban, mind az Usa ban olvad el a középosztály, csórók és szuper gazdagok lesznek ott is. Korrupció, meg túlszámlázott és előre leosztott állami beruházásokról, kétes alapitványokról is beszélnek a rossz nyelvek. Az Usa ban pl. ami teljesen elfogadott, legális, azt nálunk alaphangon a btk. kezelné, igen a lobbyra gondolok. A sort lehet még folytatni sajnos. Túlragoztuk ezt már, csak nem bírom senkire ráhagyni, hogy a nyilvánvalót úgy állítja be, hogy az csak minket érint, vagy ilyen mértékben csak minket, no meg dél amerikát. A TÚRÓT...
Ettől függetlenül valóban meg kéne ezt oldani, mert tényleg romlásba fog dönteni, de nem csak minket, az egész világot! Mi lehet a megoldás? Kb. az amit Silurusglanis írt, az egész társadalmat alapjaitól újjászervezni. Fog ez menni vér nélkül? Tuti nem! Egyszer kényszerűségből eljön majd, de én pl. nem várom...


Szegény ellenzéknek meg más nincs, csak a jófajta Soros/Simicska támogatás, amiért kikezdik őket, pl. az origó lejájarató cikkeivel.

Itt is azt látom, hogy amíg másnak állt a zászló, addig meg a mostaniaknak volt kevés médiafelület, ők szorultak rá simicskára, s őket kezdte ki azonnal a heti hetes, a népszabadság, a napkelte kinn padon, hvg, etc. Az Origó valóban megér egy misét napjainkban, de azért kérlek légy akkor valóban elfogulatlan(ha már ezt állítod magadról), és kukkantsd már meg pl. az Indexet, vagy a 444.hu-t! Köszi!
 
S

szpg9

Guest
Mas is nyitott szemmel jar. Tudjuk, hogy van korrupcio. Sot, minden szinten letezik. De nem az a tortenet, hogy a a fidesz alatt az 1m huf kereset magassagaba is megerkezett ez a problema. Valamiert szamodra ez most uj info vagy nem is tudom.
Illetve abban is biztos vagyok, hogy ebben az orszagban mindenki jobban fel tudna hasznalni a koltsegvetesi forrasokat, mint az allam. :)
Megjegyzem a kis keresetuek kilatasai erezhetoen javulnak. Nagyon szomoru, hogy a gyemant cipellod fenye megkopott. Igerem foglalkozunk majd azzal is, ha odaertunk. :p

Az egész témát azért veséztem így ki, mert egyik fórumtársunk egy kézlegyintéssel elintézte, korrupció az mindenhol van és ne magunkat szidjuk és ne másokat emeljek piedesztálra... Én is ismerek kiskeresetűeket, nekik nem jobb az életlehetőségük a közmunkából. Néhány dolgot azért írtam magamról, hogy aki olvassa az lássa, nem a Blikkból és a pletykából van tapasztalatom e téren, hanem saját észleléseimből. Nem magamat sajnáltatom, mert én még el tudok menni külföldre dolgozni migránsként is, noha nem vagyok agysebész...Az én tapasztalatom szerint más csak hallani a dolgokról, mint ezeket megélni. A valóságban durvább dolgokról tudok, mint az ATV "lájtos" ilyen jellegű hírei. Engem az zavar, hogy évtizedekre lesz a közelműlt eseményei miatt MO kényszerpályán. És én azért vagyok itthon még, mert nagyjából sok munkával megtalálom a számításom még. Szeretem, ha felkelek és kinézek az ablakon azt a környéket látni, ami minden nap körbevesz. Kár, hogy tömegek kényszerülnek elmenni, pedig valószínű valamikor ők is hasonlóan gondolkodtak mint én erről a kérdésről. De legyünk stílszerüek, leszámítva a diktatűrákat, az egészségesebb mentalitású, gazdaságú társadalmak tudnak legalább elfogadható honvédelmet építeni. Mert miért vennénk tankokat? Azokat nem lehet hazavinni, eladásuk is elég macerás.. Előbb-utóbb nemzetközi szinten is feltűnne a dolog..Viszont a civil beruházásokból egész hatékonyan lehet kivenni a pénzeket.. Sajnálom, hogy jobban nem elégíthettem ki a tények iránti igényeidet...De ha elolvasod egy előző, de mai hozzászólásomat, akkor abból ládod, már megégettem magam...sokkal, de sokkal kisebb horderejű témában...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Most komolyan, menjünk akkor ebbe bele részleteibe hogy az pl. egy szerinted tiszta indikátora annak hogy itt nagyobb a korrupció mi t pl. tőlünk nyugatra, hogy azért nem fegyverkezünk mert azt nem lehet úgy ellopni/hazavinni mint a civil beruházásokat?! Eladni macerás egy tankot?

Hallottál te már arról, hogy pont a haditechnikai fejlesztések, beszerzések a legnagyobb pénzmosodák? Akármit csinálhatsz, úgy árazod túl ahogy akarod, TITKOS. Szinte nincs ilyen fejlesztés, beszerzés masszív korrupció nélkül sehol a világon! Elég csak egyel tőlünk azonnal nyugatabbra nézni, ott az osztrák Typhoon beszerzés, nézz utána!
Te vagy direkt csúsztatsz, vagy extrém naív vagy!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 927
18 398
113
Mas is nyitott szemmel jar. Tudjuk, hogy van korrupcio. Sot, minden szinten letezik. De nem az a tortenet, hogy a a fidesz alatt az 1m huf kereset magassagaba is megerkezett ez a problema. Valamiert szamodra ez most uj info vagy nem is tudom.
Illetve abban is biztos vagyok, hogy ebben az orszagban mindenki jobban fel tudna hasznalni a koltsegvetesi forrasokat, mint az allam. :)
Megjegyzem a kis keresetuek kilatasai erezhetoen javulnak. Nagyon szomoru, hogy a gyemant cipellod fenye megkopott. Igerem foglalkozunk majd azzal is, ha odaertunk. :p

Az egész témát azért veséztem így ki, mert egyik fórumtársunk egy kézlegyintéssel elintézte, korrupció az mindenhol van és ne magunkat szidjuk és ne másokat emeljek piedesztálra... Én is ismerek kiskeresetűeket, nekik nem jobb az életlehetőségük a közmunkából. Néhány dolgot azért írtam magamról, hogy aki olvassa az lássa, nem a Blikkból és a pletykából van tapasztalatom e téren, hanem saját észleléseimből. Nem magamat sajnáltatom, mert én még el tudok menni külföldre dolgozni migránsként is, noha nem vagyok agysebész...Az én tapasztalatom szerint más csak hallani a dolgokról, mint ezeket megélni. A valóságban durvább dolgokról tudok, mint az ATV "lájtos" ilyen jellegű hírei. Engem az zavar, hogy évtizedekre lesz a közelműlt eseményei miatt MO kényszerpályán. És én azért vagyok itthon még, mert nagyjából sok munkával megtalálom a számításom még. Szeretem, ha felkelek és kinézek az ablakon azt a környéket látni, ami minden nap körbevesz. Kár, hogy tömegek kényszerülnek elmenni, pedig valószínű valamikor ők is hasonlóan gondolkodtak mint én erről a kérdésről. De legyünk stílszerüek, leszámítva a diktatűrákat, az egészségesebb mentalitású, gazdaságú társadalmak tudnak legalább elfogadható honvédelmet építeni. Mert miért vennénk tankokat? Azokat nem lehet hazavinni, eladásuk is elég macerás.. Előbb-utóbb nemzetközi szinten is feltűnne a dolog..Viszont a civil beruházásokból egész hatékonyan lehet kivenni a pénzeket.. Sajnálom, hogy jobban nem elégíthettem ki a tények iránti igényeidet...De ha elolvasod egy előző, de mai hozzászólásomat, akkor abból ládod, már megégettem magam...sokkal, de sokkal kisebb horderejű témában...

Ezen a héten úgy látom, Te vagy az ügyeletes semmit hajtó.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 934
113
Oke, durva korrupcio van mar a szinteden is de nem beszelhetsz rola... Akkor ne tedd, de ilyen szoveggel ne gyere! Mi ertelme van igy ennek?

Oké, azt hittem ez így is érdekes. De akkor még egy gondolatot. Néha történnek egyes ügyekben feljelentések, még ritkábban még a nyomozást is elrendelik. És ha én is benne voltam, akkor mehetek tanuskodni valamrlyik megyei rendórkapitányságra, mint pld. a jövő héten. Már nem először megyek, sejtem előre mi lesz. Olyan kérdéseket kapok, amikre az igazat válaszolom, de akkor sem derül majd ki semmi... És miért, mert valahogy a vizsgálódókat olyan szálak érdeklik, amelyek a téma szempontjából nem relevánsak. De megtörténik a kivizsgálás, és a végén bűncselekmény hiányában megszüntetik az eljárást. Én nem félek, mert nem voltam semmi törvénytelenben benne. Aki meg volt, azért nem fél, mert tudja mi a vizsgálat fő csapásvonala. És elmondhatjuk ez jogállam. Kérem a vádak -feljelentések- ki lettek vizsgálva...Azt szoktam mondani, engem hamarabb lecsuknak valamiért, mint azokat a kisebb-nagyobb fiukat akiknek az ügyeitben tanu voltam vagy éppen leszek...


Beismerem, nem vagyok hős (de egy fecske amúgy sem csinál nyarat), de szerintem inkább hülye lennék, ha itt a neten kitálalnék.. Kapnék a nyakamba egy rágalmazási és rossz hír keltési büntetőpert és ezért nem úsznám meg ítélet nélkül. Nem kapnék erkölcsi bizonyítványt, kizárnának a kamarából és nem tudnám folytatni a munkámat. A politikáról még annyit. Tavaly egy jobbikos vezette város kiemelt beruházását egy F..DESz közeli cég építette... Nekem gyanüs volt a munka nem haladása és ezéert felhívtam a szükséges anyagok beszállítóit. Kiderült, hogy az oda szükséges speckó anyagokat még meg sem rendelték, így nem is lehet számítani a beépítésükre. Én megírtam a levelemben ezt, meg azt, hogy ez valószínűleg szándékos lassítása a beruhásnak azért, hogy a politikai ellenfelek azt tudják mondani, a Jobbik még ezt sem tudja elintézni. Kb. 4 hónap csúszás után kész lett a mű, engem meg az említett építési vállalkozó beperelt rágalmazásért a büntető bíróságon. Úgy ítélték meg, az előzőekben leírt kutakodásom és az az alapján levont következtetések túlmennek a véleménnyilvánítás szabadságán..Aki érdekében cselekedtem, a Jobbik-os polgármester, kísérletet sem tett rá, hogy megvédjen. Ezt akkor is és most is mocsok dolognak tartottam a részéről. Ezért örültem, mikor egy bocsánat kéréssel megüsztam a herce-hurcát. Ha itt kitálalnék, ki védene meg? azt hiszem ugyanúgy senki. Ezért csak a jelenségről írtam, nem konkrétumokról. De így is vállaltam némi kockázatot, mert nincsenek illúzióim. Az itteni bejegyzéseim alapján egy közepesnél rosszabb képességű titkosszolga pontosan tudná, hogy ki vagyok (név, cím). De remélem ilyen mélyre még nem jutottunk, mert ha igen, akkor csak a határ túlsó oldalán lenne keresnivalóm....Ha nálam bátrabb vagy, kérlek írjad le Te a történetedet...[/QUOTE]

Jobbikos polgármester nem tud olyan építési vállalkozót találni, aki hozzá lojális? Nem tud úgy megkötni egy szerzödést, ahol záradékolva van mondjuk a kötbér? Felőlem csúszhat egy vállalkozó ha én vagyok a megrendelő, minden károm ÉS még azon túl is ő fogja fizetni... Az építőiparban mindig rábaszik a kivitelező, ha nem készül el határidőre, ez kb 1x1 szint...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

silversisko

Active Member
2011. december 15.
158
160
43
. Elég dok tehetős, magyarnak dolgoztam az elmúlt évekbem, az akire feltétlen felnézek pozitív példaként, a "Lipóti Pé", polgári nevén Tóth Péter, aki tényleg a közjót tartja maga előtt és az ország fejlődését. És pályázatokon pont Őt nem támogatják eléggé, mikor minden nesze semmi jó faszságra zsákszámra öntik a forintokat. 5 éve ismerem és a dícséretet feltétlen megérdemli...


Szerintem az a polgármester aki a településen működő termálfürdőnek betartva disznókat tart úgy ahogy... azért nem feltétlenül a "közjót tartja maga előtt és az ország fejlődését" ez a véleményem.

https://mno.hu/belfold/lipot-a-milliardos-polgarmester-fogsagaban-1351698

Azt hiszem ez a sajtóorgánum nem F.DESZ közeli..... :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
S

szpg9

Guest
Te vagy direkt csúsztatsz, vagy extrém naív vagy![

Nem vagyok sem naív, sem nem csúsztatok. Egyébiránt 25 éve van rálátásom a közpénzek elköltésére. huszonéves srácként (most már 50 múltam) voltan 4 évig egy megyei jogú városnan közbeszerzési bizottsági tag, majd egy másik megyei jogú városban 4 évig városfejlesztési bizottsági tag. Majd részt vettem az EU csatlakozás előkészítésében, nem elméletileg, hanem tevőlegesen mérnöki munkával, a PHARE programokban. Mindig volt 3-4 nagyberuházásom akkoriban.........Akkor azt hittem, tudom élni majd azoknak a független mérnököknek az életét, mint akiket Ausztriában, Ménetországban megismertem. . Aztán rájöttem, hogy ez volt az egyik olyan lufi, ami kipukkadt...rögtön a csatlakozás másnapján. A béreink egyik napról a másikra sűllyedtek a balkáni szintre a NYE-i szinről. Felfogtam a PHARE volt a mézesmadzag, az utána jövő időszakot természetesen a magyar embereknek, munkavállalóknak kell megfizetni. Képzettségem okán én fizettem meg a legkevésbé, sokáig voltak itthon és külföldön jó munkáim, de mindig is zavart, hogy az emberekkel kibaszkuráltak rendesen. Engem nem fenyegetett eddig a munkanélküliség, de emlékszem éltem másfél évet a makói tanyavilágban is. Ott 10 éve még nem volt se víz se villany. A kapcsolatot a világgal az emberek a mobilon tartották, a híreket a telepes rádió biztosította. láttam MO-nak ezt az elfelejtett részét, ahol nem voltak burkolt utak, nem volt a tanyákon hűtőszekrény, ezért amikor az élőállatok nyújtotta kaját színesíteni akarták, konzervet ettek. Dolgoztam a nagy tiszai árvíz után Tiszacsegén is, ahol a település látnivalói között azt mutatták meg nekem először, hogy meddig ért a víz (ablak középig). Akkor morális tusakodást okozott bennem, hogy ilyen helyzetben kérhetek-e egyáltalán pénzt a munkámért? Helyesnek azt tartottam volna, ha ingyen dolgoztam volna. Persze én is pénzból élek, így kértem pénzt, és ki is fizették korrekten, a félig romba dőlt település ellenére (az alacsonyan fekvő vályogházak nem bírták a vizet). Ezeket csak azért írtam le, mert a szociális érzékenység nem áll tőlem távol és az elmúlt 25 évben szinte minden közepes vagy annál nagyobb városban dolgoztam, így jól ismerem az egész országot.... Aztán persze sok év eltelt és sok mindenre ráláttam, pld. autópálya építésre stb....És persze azt is láttam, hogy egyre rosszabb a kozpénz költési morál, ráadásul exponenciálisan rosszabbodva napjaink felé. Itt ZEAL írta azt, hogy nem nagy info értéke van az írásaimnak mert itt kb. minden fórumozó jobban el tudná költeni az állami költségvetést, mint ahogy azt elköltik a választott tisztség viselők... Sok év tapasztalata alapján mondom ebben ZEAL-nak teljesen igaza van. De arra is rájöttem, nem is az a cél (és ez egy igazán lényegi dolog, amibe beleborzongtam) , ma a döntéshozók részéről, hogy a közpénzek optimálisan el legyenek költve. Emiatt tévednek a kritikusok... A cél az ahogy én látom, az ország működő képességének úgy-ahogy történö fenntatása történjen meg, a többi pénzből, főleg a fejlesztésre szánt EU és hazai forrásokból minél több áramoljon megbízható kezekbe. Simicska bukása után mások látványos emelkedésbe kezdtek, ez közismert.

És ebbe a képletbe nem illenek bele a nagy haditechnikai umbuldák. Hogy miért? Amiatt mert az EU civil programokra ad pénzt, és nem légvédelmi rakéta beszerzésre. Létom, bárki állítja az ellenkezőjét, az ország gazdasága EU-s támogatás nélkül már régen térdre bukott volna. Na meg a sokat szidott multik is sokat segítettek... A hadiipari beszerzésekkel az a probléma külföldi beszerzés esetén (pld.: korszerű páncélozott harcjármú), hogy az értékükhöz képest a saját zsebbe történő kihozatal hányadosa sokkal alacsonyabb, mintha ugyanezt a pénzt civil beszerzésekre fordítjuk és azokból veszik ki az arra érdemesültek a részüket. Ráadásul ez kockázat mentesebb is, mivel nincs olyan potens ellenzék, aki az összes civil projektbe bele látna és ezeket a legkönnyebb feltüntetni a közjó előmozdítás érdekében végzett munkaként. Addig míg ez működhet így ne is számíts nagyobb honvédelmi beszerzésre, legfeljebb akkor, ha esetleg a NATO rá kényszeríti az országot. Addig marad a veszélytelnebb umbulda a civil szférában. Egyébiránt, ami kijut az átlagemberhez, az nem veszélyes, sőt alig megkérdőjelezhető. Az igazán lényeges dolgok az egyeztető tárgyalásokon vannak, mert ott bukik ki mindig a lóláb, akkor derülnek ki azok az érdekek, amelyek felé terelik a történéseket. Én magamat tényleg felelős állampogárként definiálom, akinek rohadtul nem tetszik ez a dolog, de kénytelen vagyok részt venni benne, mivel a munkámmak összefügg. És nem a napi érdekességet, hanem a hosszútávű káros hatást látom bennük. Olyan tendenciák érvényesülnek manapság, amelyek veszélyesebbek, mint a háborű utáni szovjet megszállás. Mivel a héten sajnos több ilyet láttam, egyre inkább elegem van ezekből, ezért bátorkodtam az ilyen véleményemet leírni, ügyelve azért arra, hogy olyan konkrétumokat ne írjak, amik miatt konkrétan támadható lennék, elvégre nem a BORS vagyok, hanem egy olyan ember, akinek így vagy úgy a szakmájában ezután is dolgozni kellene, pont azokkal, akiknek a tevékenységét a nemzet szempontjából károsnak tarto. Az én ellenzékiségemből ennyi tellett, az vesse rám a követ, aki ennél messzebb ment....
 
S

szpg9

Guest
Szerintem az a polgármester aki a településen működő termálfürdőnek betartva disznókat tart úgy ahogy... azért nem feltétlenül a "közjót tartja maga előtt és az ország fejlődését" ez a véleményem.

https://mno.hu/belfold/lipot-a-milliardos-polgarmester-fogsagaban-1351698

Azt hiszem ez a sajtóorgánum nem F.DESZ közeli..... :)


Maradjunk annyiban, hogy a kérdéses ember megérdemli a tiszteletet, mivel Lipóton ő a legnagyobb ingatlan tulajdonos és ő is kifizeti a saját ingatlanjai után az adót. Az MO-n sajna természetes, hogy egyik érdekcsoport kikezdi azt, aki beleköp a levesbe. De nézz utána talán annak is, hogy a lipóti fürdő tulajdonosa ki és hogyan szerezte a jövedelmét. Én tudom, de nem írom le. Nekem több millió forintot beígért a fürdő tulajdonosa, ha a Tóth úrral megszakítok minden kapcsolatot. És ezt nemcsak nekem ígérte be, hanem mindenkinek, aki vele dolgozott. Voltak, akik az apanázs miatt rögtön az ellenségévé váltak, én nem...A disznó tartás igaz, hiszen a Tóth úr eredeti képzettsége böllér. De koránt sincsenek ott olyan rossz állapotok. Egyébként a hivatalos vizsgálat is ugyanezt állapította meg. De felhívnám a figyelmedet a képre, ami a cikk illusztrációja. Ez Lipóton a Fő u. 58 szám előtt készült. A Tóth úr, milliárdos létére négy gyermekkel (egy anyától) a mai napig ebben a házban él, ami be ő is született... Hány MO-i milliárdos mondhatja el ugyanezt magától. Ő az az ember, akit én személy szerint becsülök és szeretek. Hiszem, ha magyar milliárdosok nagy része ilyen ember lenne, ez az ország sem ott lenne, ahol....