Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
@Mackensen

Akagit miert kellet most kidobni amikor eppen dicsert? Soha ilyen pozitiv nem volt korabban.
Kukorica Janos tortenelmi tenyeket irt le. Mi azzal a baj?
A kantint is csak siman lezartad, pedig Joker tegnap direkt rakerdezett, hogy maradhat-e politikai topik vagy sem.

Mi a franc folyik itt? Oke, tegnap Cifu osszekeverte Gwynne Shotwell-t Kate Tice-szal es ettol meghasadt az univerzum (Pillango-hatas, vagy mi a fene. Durva volt, na. :)), de basszus, pentek van. Lazits mar egy kicsit! :cool:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Mack amit csinálsz már megmagyarázhatatlan.
Azért mert valaminek az említése, mint a pavlovi nyáladzó reflex felháborodást vált ki belőled attól még kulturált hangnemben, alátámasztva került leírásra.
Nem tudod elkülöníteni a pirézekről való írást a mocskos pirézezéstől. Pirézebb akarsz lenni a pirézektől. Nem tudom ismersz-e pirézt? Én igen, és nagyon kétlem, hogy kitiltották volna a helyedben.
Olyan indoklással, hogy a plecsnis kommunisták megirigyelték volna... Csak ellenszenv alapján... Sinodefence :'D
Konkrétan amit Jani berakott videót, most nézem, én még nem láttam, érdekes. Zsidó ember megy utána Auschwitznek, ennyi erővel az is Náci, mert a hagyományostól eltérően lát dolgokat?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
A zsidók, amikor elárulták Németországot (Rosa Luxemburgék) az első világháború végén és ezért Németroszág elbukja a háborút ahogy Magyarországon is történt kiírták magukat a társadalomból.

Nekem ennyi bőven elég volt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
A zsidók, amikor elárulták Németországot (Rosa Luxemburgék) az első világháború végén és ezért Németroszág elbukja a háborút ahogy Magyarországon is történt kiírták magukat a társadalomból.

Nekem ennyi bőven elég volt.
Aha, csak erre azt írta, hogy a németek így gondolhatták. Csodálatosan kihagytad a kontextusból a lényegét, ami teljesen elveszi az élét, illetve konkrétan IGAZAT írt. A német nép nagy többsége ahogy egyébként nálunk is, így gondolták az emberek. Ez volt az alapja a zsidógyűlöletnek.

Ezt konkrétan benézted szerintem, remélem hogy csak véletlenül...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
Megint megpróbáljátok védeni a védhetettlen, kimagyarázni a kimagyarázhatattlant stb. stb.
Ezt a filmet már láttam.
Olyan nincs, hogy "a zsidók"' ezt vagy azt cisnálták. Nem béllyegezhetsz meg egy egész népet semmiért sem, ezzel közvetve mondjuk elismered teszem azt a Benes dekrétumok jogosságát, mikoris pont minket magyarokat kiáltottak ki egységes népként bűnbaknak.
Csak persze az ugyebár jogtalan és csúna dolog, mert az rajtunk csattant, de ha németországi zsidóságról van szó akkor ővék a kolletkív vétség mindenért, ami utána következett.
Ja és persze kiírták magukat a társadalomból, tehát ami utána következett a társadalom részéről már teljesen OK volt.
Nos fiúk, aki ilyesmiket megenged magának az repül, még ha történetesen civilizáltan is írja le.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ezt a filmet már láttam.
Olyan nincs, hogy "a zsidók"' ezt vagy azt cisnálták. Nem béllyegezhetsz meg egy egész népet semmiért sem, ezzel közvetve mondjuk elismered teszem azt a Benes dekrétumok jogosságát, mikoris pont minket magyarokat kiáltottak ki egységes népként bűnbaknak.
Csak persze az ugyebár jogtalan és csúna dolog, mert az rajtunk csattant, de ha németországi zsidóságról van szó akkor ővék a kolletkív vétség mindenért, ami utána következett.
Ja és persze kiírták magukat a társadalomból, tehát ami utána következett a társadalom részéről már teljesen OK volt.
Nos fiúk, aki ilyesmiket megenged magának az repül, még ha történetesen civilizáltan is írja le.
Ossze akarod mosni a dolgokat es ez nem szep toled.
Azt megsem irhatta le, hogy a muzulmanok, nemetek vagy a lengyelek voltak... Megjegyzem nekunk a kialakult patthelyzet utan az a kis lazadas 19-ben az orszag ketharmadaba kerult. Vedd csak oket! Lelked rajta, eszetlen. o_O
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 723
3 821
113
Megint megpróbáljátok védeni a védhetettlen, kimagyarázni a kimagyarázhatattlant stb. stb.
Ezt a filmet már láttam.
Olyan nincs, hogy "a zsidók"' ezt vagy azt cisnálták. Nem béllyegezhetsz meg egy egész népet semmiért sem, ezzel közvetve mondjuk elismered teszem azt a Benes dekrétumok jogosságát, mikoris pont minket magyarokat kiáltottak ki egységes népként bűnbaknak.
Csak persze az ugyebár jogtalan és csúna dolog, mert az rajtunk csattant, de ha németországi zsidóságról van szó akkor ővék a kolletkív vétség mindenért, ami utána következett.
Ja és persze kiírták magukat a társadalomból, tehát ami utána következett a társadalom részéről már teljesen OK volt.
Nos fiúk, aki ilyesmiket megenged magának az repül, még ha történetesen civilizáltan is írja le.
Mikor vonták vissza a Benes dekrétumokat?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Megint megpróbáljátok védeni a védhetettlen, kimagyarázni a kimagyarázhatattlant stb. stb.
Ezt a filmet már láttam.
Olyan nincs, hogy "a zsidók"' ezt vagy azt cisnálták. Nem béllyegezhetsz meg egy egész népet semmiért sem, ezzel közvetve mondjuk elismered teszem azt a Benes dekrétumok jogosságát, mikoris pont minket magyarokat kiáltottak ki egységes népként bűnbaknak.
Csak persze az ugyebár jogtalan és csúna dolog, mert az rajtunk csattant, de ha németországi zsidóságról van szó akkor ővék a kolletkív vétség mindenért, ami utána következett.
Ja és persze kiírták magukat a társadalomból, tehát ami utána következett a társadalom részéről már teljesen OK volt.
Nos fiúk, aki ilyesmiket megenged magának az repül, még ha történetesen civilizáltan is írja le.

Mac, tortenelmi es tudomanyos kontextusban is lehet nepcsoportokkal kapcsolatos velemenyt alkotni vagy tenyeket kozolni. Ez se nem rasszizmus, se nem antiszemitizmus (vagy epp antimagyarizmus). Nem is uszitas.

Amit en problemanak erzek, az az, hogy ebben a csodalatos uj vilagban mar a velemenynyilvanitast es a tenyek kozleset is korlatozzak - ebben az esetben korlatozzatok -, ami az ertelmes parbeszedet is ellehetetleniti es bizony ellenetes azzal, amit az emberi jogok, liberalizmus mint eszme takart.

Erobol megoldani dolgokat sosem jo es sosem vezet jora. Tenyleg x-edik alkalommal irom le, hogy kb. ez az egyetlen olyan magyar forum, ahol megfernek egymassal kulonbozo vilagnezetek, meg akkor is , ha van idonkent "osztas" es fontos a hozzajarulasotok is ehhez moderatorkent.
Viszont van, amikor ez kontraproduktiv, jelen esetben az indoklasodnal a "csuszos lejto" nevu ervelesi hibat kovetted el.
Es nem, ez nem oncelu kritika; pl. akkor, amikor vallalhatatlan zsidoviccekert moderaltal hozzaszolot, azzal egyetertettem.

Nem akarok vitazni errol, csak leirtam a velemenyemet. Esetleg el lehetne gondolkodni azon, hogy legyen valami olyan feature, hogy amikor a vitapartnerek sem ertenek egyet valaki moderalasaval, akkor vissza lehessen hozni egyuttes szavazassal vagy mittomen legyen forraskritika, akarmi.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 894
21 364
113
Megint megpróbáljátok védeni a védhetettlen, kimagyarázni a kimagyarázhatattlant stb. stb.
Ezt a filmet már láttam.
Olyan nincs, hogy "a zsidók"' ezt vagy azt cisnálták. Nem béllyegezhetsz meg egy egész népet semmiért sem, ezzel közvetve mondjuk elismered teszem azt a Benes dekrétumok jogosságát, mikoris pont minket magyarokat kiáltottak ki egységes népként bűnbaknak.
Csak persze az ugyebár jogtalan és csúna dolog, mert az rajtunk csattant, de ha németországi zsidóságról van szó akkor ővék a kolletkív vétség mindenért, ami utána következett.
Ja és persze kiírták magukat a társadalomból, tehát ami utána következett a társadalom részéről már teljesen OK volt.
Nos fiúk, aki ilyesmiket megenged magának az repül, még ha történetesen civilizáltan is írja le.

Te nem vagy zsido, ugye Mackensen? Gondolom nem, mert a zsidoknak sokkal korrektebb a tureshataruk es kepesek ertelmes vitara a temaban. A nevetsegesen tul meg elkepeszto is, amikor valaki egy ilyen temara jobban ugrik, mint maguk az "erdekeltek"... Jelen esetben pedig te probalod vedeni a vedhetetlent es kimagyarazni a kimagyarazhatatlant. Az utolso mondatod pedig, h valaki akkor is repul ha a velemenyet civilizaltan irja le... nos ez olyan magasfoku arroganciat, szuklatokoruseget es es mutat, amit egy obijektiv moderator nem engedne meg maganak... sot! Szep estet!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Te nem vagy zsido, ugye Mackensen? Gondolom nem, mert a zsidoknak sokkal korrektebb a tureshataruk es kepesek ertelmes vitara a temaban. A nevetsegesen tul meg elkepeszto is, amikor valaki egy ilyen temara jobban ugrik, mint maguk az "erdekeltek"... Jelen esetben pedig te probalod vedeni a vedhetetlent es kimagyarazni a kimagyarazhatatlant. Az utolso mondatod pedig, h valaki akkor is repul ha a velemenyet civilizaltan irja le... nos ez olyan magasfoku arroganciat, szuklatokoruseget es es mutat, amit egy obijektiv moderator nem engedne meg maganak... sot! Szep estet!
Ez a komment simán kitiltást ér. Tényleg nehéz megállni hogy ne fulladjon zsidózásba egy beszélgetés?
 
  • Tetszik
Reactions: endre

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ez a komment simán kitiltást ér. Tényleg nehéz megállni hogy ne fulladjon zsidózásba egy beszélgetés?

Ebben mi volt szerinted a zsidozas? Ne menjuk mar el liberalnaciba.
Ez konkretan surolta a szemelyeskedes hatarat (azert surolta, mert ez egy komplex helyzet, ahol az objektivitasban mod oldalrol bejatszhat ilyen szempont), de ezert kitiltani valakit enyhe tulzas szerintem _ebben_ az esetben.

Masreszt nyilvan es nem egy kozpenzbol mukodtetett forum; az uzemeltetok es modik dontik el, hogy mi fer bele es mi nem (nekik), de - ahogy irtam - jo lenne legalabb ennek a kis zugnak konstruktivan mukodnie. A hatalyos torvenyek szerintem jo iranyadoak a moderalashoz.
 
  • Tetszik
Reactions: emel and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 517
44 815
113
Ez a komment simán kitiltást ér. Tényleg nehéz megállni hogy ne fulladjon zsidózásba egy beszélgetés?
Osztán miért érne kitiltást, hol zsidózás az ha valakitől megkérdezik a származását? Tőlem megkérdezheti bárki, nem fogok magyarozással vádaskodni. Teljesen korrektül felvetett egy dolgot, úgy hogy elmondta azt, hogy pl. ezért még egy normális zsidó ember sem kapta volna fel a vizet, amiért Mac meg igen. Megéltük itt a fórumon azt ami az ATV ben történt meg Kálmán Olga és Schiffer András között a turulos emlékmű kapcsán, mikor a zsidó állította már le a művésznőt hogy ne akarja már ennyire sajnálni! Akkor azon jót röhögtem, de ezen itt már nem tudok...
 
Status
Not open for further replies.