A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Nem Honvédség, Rendőrség, de azért beteszem. Valami bővebb infója valakinek ? Illetve, Honvédségnél valami új gépkarabély ? Semmi hír ?

http://combatgear.blog.hu/2017/10/12/uj_geppisztoly_csapatprobaja#more12955885

2014-ben tartott a CZ próbalövészetet a rendvédelmi szerveknek.Ott volt a Tek,Nak,Bv,Orfk,Brfk,stb.Eléggé sok darab és féle pisztolyt kihoztak,de hogy pontosan miket,arra már nem emlékszem.A P-09,a P-07 tuti kint volt.Annyit löhettünk vele,amennyit akartunk,nem volt megkötés.Volt kint Scorpio Evo is.Nekem pl nagyon tetszett,de többen ugy gondoltuk,hogy a nagy tűzgyorsaságához túl kicsi a tárbefogadó képesség.Kint volt a Bren is.Hogy most melyik változata,passzolom.Az egyik rövid,a másik hosszabb csővel.Nagyon kis kezes dögök.Csehektől hallottam viszont hogy afgánba voltak vele gondok,de késöbb azokat megoldották.Meg volt kint egy mesterlövészpuska,ha jol emlékszem talán a 750-es,mert 308-as volt.Az is bitang jó volt.
Ezután mi vártuk,hogy mi lesz,mert mindenki pozitiv véleménnyel hagyta ott a lőteret,de késöbb kiderült,hogy a Glock megtámadta a fegyvertendert.Ezután hosszu ideig csönd volt.Aztán azt hallottuk,hogy egyes "nagynevü" lőkikek tesztelnek egy SIG tipust.De ezután megint nagy csend.És most egyszer csak feltüntek a CZ-k....
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
  • Tetszik
Reactions: marton and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
A rendőrségnél mennyi amd-65 van még raktáron? Gondolom pár ezer db tól nem több. Én azokat átalakítanám 22 es kaliberre. Megtanulni a fegyverhasználatot ideális lenne a lőtereken. Egyébként ha ha szereznek majd be új fegyvert,néztem a honlapjukat. Az 5.56 os karabélyváltozat 2000 usa dolcsiért megyen? Kicsit sokkalom érte az árat. Ha nagy tételben kéri a vásárló akkor bő 20-25% lehet alkudni az árból. Ez 6000 db esetében kb 4-5 millárd ft lenne.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
2014-ben tartott a CZ próbalövészetet a rendvédelmi szerveknek.Ott volt a Tek,Nak,Bv,Orfk,Brfk,stb.Eléggé sok darab és féle pisztolyt kihoztak,de hogy pontosan miket,arra már nem emlékszem.A P-09,a P-07 tuti kint volt.Annyit löhettünk vele,amennyit akartunk,nem volt megkötés.Volt kint Scorpio Evo is.Nekem pl nagyon tetszett,de többen ugy gondoltuk,hogy a nagy tűzgyorsaságához túl kicsi a tárbefogadó képesség.Kint volt a Bren is.Hogy most melyik változata,passzolom.Az egyik rövid,a másik hosszabb csővel.Nagyon kis kezes dögök.Csehektől hallottam viszont hogy afgánba voltak vele gondok,de késöbb azokat megoldották.Meg volt kint egy mesterlövészpuska,ha jol emlékszem talán a 750-es,mert 308-as volt.Az is bitang jó volt.
Ezután mi vártuk,hogy mi lesz,mert mindenki pozitiv véleménnyel hagyta ott a lőteret,de késöbb kiderült,hogy a Glock megtámadta a fegyvertendert.Ezután hosszu ideig csönd volt.Aztán azt hallottuk,hogy egyes "nagynevü" lőkikek tesztelnek egy SIG tipust.De ezután megint nagy csend.És most egyszer csak feltüntek a CZ-k....
A döntéshozók se végtelenségik halogathatják a fegyvertendert. Elvileg már alig van karabélyunk raktáron. Másrészt tudjuk hogy a rendőrség prioritást élvez. Már ép ideje lenne a V-4 gyártói kapacitását is kihasználni. Mert az északi szomszédaink bizony az utóbbi időben belehúztak rendesen a fejlesztésekbe. Saját tőke+külfi tőke. Mert mire megalapoznánk bármiféle fegyvergyártást itthon .......................
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 191
3 465
113
A rendőrségnél mennyi amd-65 van még raktáron? Gondolom pár ezer db tól nem több. Én azokat átalakítanám 22 es kaliberre. Megtanulni a fegyverhasználatot ideális lenne a lőtereken. Egyébként ha ha szereznek majd be új fegyvert,néztem a honlapjukat. Az 5.56 os karabélyváltozat 2000 usa dolcsiért megyen? Kicsit sokkalom érte az árat. Ha nagy tételben kéri a vásárló akkor bő 20-25% lehet alkudni az árból. Ez 6000 db esetében kb 4-5 millárd ft lenne.
Ha a rendőrség új géppisztolyokat kapna, akkor a régi AMD-65-ket odaadhatnák legalább az "objektumokat" őrző ÖVT-seknek, vagy az ÖTT-seknek gyakorlatozni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and tomsinner

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 960
113
például így, IDF, páncélos-iskola.
A gyakorlatok egy része. HMWV-re, épített harckocsiattrappokkall, M-113, al a rendszerből kivont M-60-kal folynak.
ez itt egy t-72 szimulátor:

Ze%b4elim%20Hamer%20T-72M%20simulator.jpg



d
Azzal nincs gond van az egyetemnek 2 db tökéletes működő (csoda) 72-ese de azok attól még ugyan olyan régi dögök mint a többi. Vagyis amíg nincs modern eszközrendszer addig arra képzik a tiszteket is ami van.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 121
93
A rendőrségnél mennyi amd-65 van még raktáron? Gondolom pár ezer db tól nem több. Én azokat átalakítanám 22 es kaliberre. Megtanulni a fegyverhasználatot ideális lenne a lőtereken. Egyébként ha ha szereznek majd be új fegyvert,néztem a honlapjukat. Az 5.56 os karabélyváltozat 2000 usa dolcsiért megyen? Kicsit sokkalom érte az árat. Ha nagy tételben kéri a vásárló akkor bő 20-25% lehet alkudni az árból. Ez 6000 db esetében kb 4-5 millárd ft lenne.
Nem pár ezer. Az összes egyenruhás rendörnek van a helyi, kapitánysági fegyverraktárakban. Kb 20,000 db tuti van. Plusz az objektumvédelmi és csapaterös fegyverek. Ez nálunk pl. 2 db. PKM és egy Dragunov.Meg van ahol az üti objektumör is éjszaka, vagy egyedül van bent a szolg irányito. Ott pl van hogy állandoan az iroasztal mellett van egy AMD.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Itt már foglalkoztunk valami magyar cég által modernizált AMD-vel. Elég jó formát hoztak ki belőle, meg ugye marad is a lőszer (szétkapná a terroristát lazán, még mellényben is), aztán arról is csend lett. Ha tényleg ilyen sok AMD van még a rendőrségnél, akkor már csak a magyar ipar erősítése miatt (gondolom az alkatrészek importáltak) én foglalkoznék egy olyan mennyiség modernizációjával, amely a területvédelmi tartalékosoknak legalább elég legyen.
Persze ha a színfalak mögött megállapodtak a Skorpio3 és a Bren rendszeresítéséről, nem fogok duzzogni ;)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Itt már foglalkoztunk valami magyar cég által modernizált AMD-vel. Elég jó formát hoztak ki belőle, meg ugye marad is a lőszer (szétkapná a terroristát lazán, még mellényben is), aztán arról is csend lett. Ha tényleg ilyen sok AMD van még a rendőrségnél, akkor már csak a magyar ipar erősítése miatt (gondolom az alkatrészek importáltak) én foglalkoznék egy olyan mennyiség modernizációjával, amely a területvédelmi tartalékosoknak legalább elég legyen.
Persze ha a színfalak mögött megállapodtak a Skorpio3 és a Bren rendszeresítéséről, nem fogok duzzogni ;)
Valószínűleg elírás, de az egyik kék ruhás szerv vizsgaanyagában szerepel a szóban forgó AMD-65M, mint kellék. Hozzáértők, nevettünk is rajta rendesen, hogy ezt most hogy?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and marton

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

Tudom, hogy az embernek boldognak kellene lennie egy hazai fejlesztés hallatán, de amikor egymás után olyanokat olvasok, hogy asszondja: ...sportlövőknek szánt új fejlesztése... ami méreteit tekintve nagyjából akkora, mint egy H&K MP5, lőszer tekintetében viszont lényegesen erősebb...

...szóval akkor nem tud őszinte lenni a mosolyom.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Hazai fejlesztést amikor taglaltuk, én mindig amellett álltam, hogy gyártsunk licenszben kézifegyvereket, szereljünk össze Rosomakot, de én semmit sem fejlesztenék, és ezeknél komolyabbat sem gyártanék, mert ilyen kis mennyiségnél, ami nekünk kell, nem látom értelmét.
De ez a subcompact témát érdekesnek találom, mert: van, adott, a rendőrségi raktárakban lévők nagy része szerintem vadi zsír állapotú. Most ergonómikusan zérók, de jó alapok a fenti fejlesztésre, mert így töredék áron lehetne korszerűbb fegyverrel felszerelni pl. a tartalékosokat mintha újakat vennénk (amiket úgysem fogunk) . Konkrétan én a Budapest utcáin járöröző katonákat is ezzel szerelném fel, mert kisebbek,, és ha már kicsit sznoboskodunk is, jobban néznek ki,
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Hazai fejlesztést amikor taglaltuk, én mindig amellett álltam, hogy gyártsunk licenszben kézifegyvereket, szereljünk össze Rosomakot, de én semmit sem fejlesztenék, és ezeknél komolyabbat sem gyártanék, mert ilyen kis mennyiségnél, ami nekünk kell, nem látom értelmét.
De ez a subcompact témát érdekesnek találom, mert: van, adott, a rendőrségi raktárakban lévők nagy része szerintem vadi zsír állapotú. Most ergonómikusan zérók, de jó alapok a fenti fejlesztésre, mert így töredék áron lehetne korszerűbb fegyverrel felszerelni pl. a tartalékosokat mintha újakat vennénk (amiket úgysem fogunk) . Konkrétan én a Budapest utcáin járöröző katonákat is ezzel szerelném fel, mert kisebbek,, és ha már kicsit sznoboskodunk is, jobban néznek ki,
Még ha nem is modernizálnák. A tartalékosoknak bőven elegendő lenne arra a feladatra amire kellene. A modernizálásra szánt pénzt meg fektessék be új korszerű gépkarabélyokba + személy védelembe+felszerelésekbe. Nekünk amennyi katonák van jelenleg most 9000-10000 db bőven elegendő lenne egy modern karabélyból. Így raktárra is jutna tartalékba,ha szükség úgy kívánja.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 121
93
De ez a subcompact témát érdekesnek találom, mert: van, adott, a rendőrségi raktárakban lévők nagy része szerintem vadi zsír állapotú. Most ergonómikusan zérók, de jó alapok a fenti fejlesztésre.

Nem zsír újak. Ugyanazokat kaptuk meg, amikkel felszerelték 40 éve az akkor felszerelőket. Évente van lövészet, pár 20-as tárat el szoktunk lőni. Gondolom a rendszerváltás előtt többet lőttek az akkori kollégák. Pár ezer lövés mindegyikben benne van, még úgy is hogy az utóbbi 21 évben csak évente nagyjából csak 1 napra lettek elővéve a lövészetre. Jelzem ezek a fegyverek, legalábbis a mi megyénkben, fegyvermestert sosem láttak.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
158
160
43
Nem zsír újak. Ugyanazokat kaptuk meg, amikkel felszerelték 40 éve az akkor felszerelőket. Évente van lövészet, pár 20-as tárat el szoktunk lőni. Gondolom a rendszerváltás előtt többet lőttek az akkori kollégák. Pár ezer lövés mindegyikben benne van, még úgy is hogy az utóbbi 21 évben csak évente nagyjából csak 1 napra lettek elővéve a lövészetre. Jelzem ezek a fegyverek, legalábbis a mi megyénkben, fegyvermestert sosem láttak.
Alapvetően inkább ez a helyzet, annak ellenére, hogy 2001-ben a RFT-ről amikor mentünk lőni Ízbégre szó szerint "zsír" újak voltak... azzal kezdhettük, hogy szépen megpucoltuk őket... régi szép idők..
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Attól függetlenül hogy "zsír" újak vagy sem. Mint korábban felvázoltam. Az ÖMT hoz meg ÖTT hoz tökéletesen meglelne az a fegyver+ maradék fég ak ból. Rendvédelmi feladatokhoz egy jó 9 mm jobban megfelelne. Tudom ebben is lehetne vitatkozni hosszasan. (De személy szerint nem akarok trolkodni emiatt :D) Péntek van. Jön a hétvége számomra munkával. Egyébként a teszt sikerült az ÖTT hez. Az erkölcsihez a nyomtatvány elküldve. Úgy hogy ha minden rendben lesz ebben a hónapban a szerződés meg is lesz az ÖTT hez. Évi 20 nap részemről ki lehet bírni. No majd meglátjuk mit hoz a jövő. Káromkodást? Vagy adjunk neki még egy esélyt? Mivel bármikor ki lehet lépni.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
Itt már foglalkoztunk valami magyar cég által modernizált AMD-vel. Elég jó formát hoztak ki belőle, meg ugye marad is a lőszer (szétkapná a terroristát lazán, még mellényben is), aztán arról is csend lett. Ha tényleg ilyen sok AMD van még a rendőrségnél, akkor már csak a magyar ipar erősítése miatt (gondolom az alkatrészek importáltak) én foglalkoznék egy olyan mennyiség modernizációjával, amely a területvédelmi tartalékosoknak legalább elég legyen.
Persze ha a színfalak mögött megállapodtak a Skorpio3 és a Bren rendszeresítéséről, nem fogok duzzogni ;)

És ki fogja őket modernizálni itthon?
Ez már egy lefutott kör.A probléma az,hogy aki kicsit is fegyveres témában mozog nap mint nap,az tudja,hogy az eddig bemutatott " modernizáciok "minősége,ár/érték aránya csúnyán közelít az atyaúristen kategóriához.A honvédségnek amugy is olyan eszközre kellene átállnia,ami beleillik a szövetségi logisztikába,tehát nem 7,62x39 43M löszert eszi,hanem 5,56-ot.A lőszer gyártás és felhalmozás megoldható a Ruag-on keresztül,de az AMD nem 5,56.És logisztikailag fentartani a két/több kalibert butaság.