Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Osztán miért érne kitiltást, hol zsidózás az ha valakitől megkérdezik a származását? Tőlem megkérdezheti bárki, nem fogok magyarozással vádaskodni. Teljesen korrektül felvetett egy dolgot, úgy hogy elmondta azt, hogy pl. ezért még egy normális zsidó ember sem kapta volna fel a vizet, amiért Mac meg igen. Megéltük itt a fórumon azt ami az ATV ben történt meg Kálmán Olga és Schiffer András között a turulos emlékmű kapcsán, mikor a zsidó állította már le a művésznőt hogy ne akarja már ennyire sajnálni! Akkor azon jót röhögtem, de ezen itt már nem tudok...
.

Azért szívesen megmutatnám az 1 évvel ezelőtti Mac-nek a mai Mac-t...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Hozzászólásodat a valóságnak megfelelően javítottam.
:) Konkrétan nem ebben a topikban tevékenykedtem, amiért koncentrációs táborba küldtek, hogy jobban koncentráljak a hozzászólásaimnál, szóval lehet még mindig igaz erre a topikra. Meg kell kérdezni a nagyokat.
 

spunkmeyer

Member
2011. március 31.
83
43
18
Osztán miért érne kitiltást, hol zsidózás az ha valakitől megkérdezik a származását? Tőlem megkérdezheti bárki, nem fogok magyarozással vádaskodni. Teljesen korrektül felvetett egy dolgot, úgy hogy elmondta azt, hogy pl. ezért még egy normális zsidó ember sem kapta volna fel a vizet, amiért Mac meg igen. Megéltük itt a fórumon azt ami az ATV ben történt meg Kálmán Olga és Schiffer András között a turulos emlékmű kapcsán, mikor a zsidó állította már le a művésznőt hogy ne akarja már ennyire sajnálni! Akkor azon jót röhögtem, de ezen itt már nem tudok...

kj: " kiírták magukat a társadalomból "
rr: "Te nem vagy zsido, ugye Mackensen? Gondolom nem, mert a zsidoknak sokkal korrektebb a tureshataruk es kepesek ertelmes vitara a temaban."
A moderátornak nem a vitatkozás a feladata. Ebből nehéz megállapítani, hogy képes-e értelmes vitára, vagy sem. Ergo elég közel áll a személyeskedéshez.
De felmerül a kérdés, hogy zsidózás nélkül nem lehet a vh. katonai vonatkozásairól beszélni? Többeknek sikerült...
Az, hogy a zs... kiírták magukat a társadalomból, xy miatt, nemcsak sértő provokálás, hanem téves álláspont. Pont. Ha ilyet megengedne egy oldal, onnantól a nem csak a ht-t, de a bzitpol-t is el lehet felejteni. Nem kell zsidózni, ilyen egyszerű.
Amúgy K.O. vs Sch.A. vita önmagában is gyöngyszem, de K.O. mostani jobbikhoz viszonyulása után elképesztően furcsa. Ne keverjük ide. Ott a pénz beszél (itt Mac.)
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Én új vagyok, nem befolyásol a "múltam": nekem normális stílusú, szokásostól eltérő nézőpontú, de messze nem szélsőségesnek tűnt K.J. kérdéses hozzászólása. Akár az is lehet, hogy a moderátor is átnézi/gondolja, ha hagyunk neki időt.

Megyek vissza a haditechnikához :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Egy éve még arról ment a vita a kantinban , hogy a magyarok csak szar sört tudnak csinálni, jó sört nem. Ment a nagyüzemi fikázás a magyar sör milyen hitvány minőség. Aztán kiderült, hogy az összes Magyarországon termelő nagy sörgyár külföldi tulajdonban van. Ugye nem meglepetés ,ha a tulajdonos érdekeinek és előírásainak megfelelően készítette el a magyar üzem, Soprontól-Bőcs-ig a "melós kenyerét", elvégre pontosan precízen tud dolgozni. Ám ezt egyesek szerették volna" hitvány "magyar munkateljesítménynek/morálnak/tudásnak beállítani. Az alkoholfok csökkent a borsodi esetében 2011-ben 4,6- ról 4,5-re most jelenleg 4,3%, a kaiser 2011-ben még 5,3%-os volt jelenleg lényegesen kevesebb és még lehetne sorolni a sörfajtákat(Löwenbrau, soproni, ászok, oettinger)
Szeretném kérdezni: Ezt meg lehet-e még vitatni a kantinban, vagy ez is választást befolyásoló belpolitikai kérdés ami nem ildomos itt a fórumon, mert befolyásolhatja a választásokat ?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Én a Csíki vel (majdnem ciucot írtam :oops: , de tényleg) elégedett lennék ha nem volna drága. Adják feléért akkor megveszem mert 6 % körül jár. Addig marad az olcsó sör mert nyáron havi 5-6 kartonnál nem lehet urizálni, minden forintnak jelentősége van. Nyáron muszáj sört inni, fehér fröccsel ki lehet húzni sokáig, de ha vendég jön annak sör kell. Amúgy nincs nagyon bajom az olcsóval, a szlovák zlaty bazsan egy lőre sok 110 ft-os sör mellett. A Lóbányai is elmegy meg minden, csak olcsó legyen. Az erdélyi sörök jók, meg a ruszki sörök, de itt nem jutni hozzá meg drágák is. Néha kuriózumnak veszek egy literes bajkált vagy zsigulit, azok tényleg itatják magukat de 1 liter egy 3 euró kb, azon már kapok 4 liter gagyi sört...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Én a Csíki vel (majdnem ciucot írtam :oops: , de tényleg) elégedett lennék ha nem volna drága. Adják feléért akkor megveszem mert 6 % körül jár. Addig marad az olcsó sör mert nyáron havi 5-6 kartonnál nem lehet urizálni, minden forintnak jelentősége van. Nyáron muszáj sört inni, fehér fröccsel ki lehet húzni sokáig, de ha vendég jön annak sör kell. Amúgy nincs nagyon bajom az olcsóval, a szlovák zlaty bazsan egy lőre sok 110 ft-os sör mellett. A Lóbányai is elmegy meg minden, csak olcsó legyen. Az erdélyi sörök jók, meg a ruszki sörök, de itt nem jutni hozzá meg drágák is. Néha kuriózumnak veszek egy literes bajkált vagy zsigulit, azok tényleg itatják magukat de 1 liter egy 3 euró kb, azon már kapok 4 liter gagyi sört...
Az új IPA most mindent visz ár/érték arányban nálam, de nem kell karton szám inni semmit, a víz a legjobb nyáron is ;)!
 
  • Tetszik
Reactions: torsen

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 819
113
Én a Csíki vel (majdnem ciucot írtam :oops: , de tényleg) elégedett lennék ha nem volna drága. Adják feléért akkor megveszem mert 6 % körül jár. Addig marad az olcsó sör mert nyáron havi 5-6 kartonnál nem lehet urizálni, minden forintnak jelentősége van. Nyáron muszáj sört inni, fehér fröccsel ki lehet húzni sokáig, de ha vendég jön annak sör kell. Amúgy nincs nagyon bajom az olcsóval, a szlovák zlaty bazsan egy lőre sok 110 ft-os sör mellett. A Lóbányai is elmegy meg minden, csak olcsó legyen. Az erdélyi sörök jók, meg a ruszki sörök, de itt nem jutni hozzá meg drágák is. Néha kuriózumnak veszek egy literes bajkált vagy zsigulit, azok tényleg itatják magukat de 1 liter egy 3 euró kb, azon már kapok 4 liter gagyi sört...
Ha már sör akkor jöjjön a gólyatáboros aljasodó avagy Arany Fácán Jägerrel :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Az új IPA most mindent visz ár/érték arányban nálam, de nem kell karton szám inni semmit, a víz a legjobb nyáron is ;)!
A cégben csak vizet ihatok, pet palackos ásványvizet. Ingyen van, adják, mást be se vihetek. Viszont már undorodom az ízétől, a csapvíz meg nem iható. Olyan xar mellékíze van annak az ásványvíznek hogy undorodom már az ásványvíz látványától is. Nyáron megiszok benn 3x1,5 litereket,ilyenkor csak 2x1,5 litert. Mikor haza megyek semmiféle vízre nem vágyom már. A kutamnak viszont százszor jobb íze van meg minőségben is veri az ásványvizeket, csak a gyomrom nem kívánja a vizet.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
A cégben csak vizet ihatok, pet palackos ásványvizet. Ingyen van, adják, mást be se vihetek. Viszont már undorodom az ízétől, a csapvíz meg nem iható. Olyan xar mellékíze van annak az ásványvíznek hogy undorodom már az ásványvíz látványától is. Nyáron megiszok benn 3x1,5 litereket,ilyenkor csak 2x1,5 litert. Mikor haza megyek semmiféle vízre nem vágyom már. A kutamnak viszont százszor jobb íze van meg minőségben is veri az ásványvizeket, csak a gyomrom nem kívánja a vizet.
Pezsgőtablettákkal nem lehet kicsit megbolondítani?
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Egy éve még arról ment a vita a kantinban , hogy a magyarok csak szar sört tudnak csinálni, jó sört nem. Ment a nagyüzemi fikázás a magyar sör milyen hitvány minőség. Aztán kiderült, hogy az összes Magyarországon termelő nagy sörgyár külföldi tulajdonban van. Ugye nem meglepetés ,ha a tulajdonos érdekeinek és előírásainak megfelelően készítette el a magyar üzem, Soprontól-Bőcs-ig a "melós kenyerét", elvégre pontosan precízen tud dolgozni. Ám ezt egyesek szerették volna" hitvány "magyar munkateljesítménynek/morálnak/tudásnak beállítani. Az alkoholfok csökkent a borsodi esetében 2011-ben 4,6- ról 4,5-re most jelenleg 4,3%, a kaiser 2011-ben még 5,3%-os volt jelenleg lényegesen kevesebb és még lehetne sorolni a sörfajtákat(Löwenbrau, soproni, ászok, oettinger)
Szeretném kérdezni: Ezt meg lehet-e még vitatni a kantinban, vagy ez is választást befolyásoló belpolitikai kérdés ami nem ildomos itt a fórumon, mert befolyásolhatja a választásokat ?
Én világ életemben utáltam a sört, amíg Prágában elém nem tettek egy korsónyi barna-szűretlen izét. És akkor megvilágosodtam. Azóta tudom, hogy a SÖR= barna Bernard, barna Krusovice, Radegast, búzás Krusovice. A többit igya mindenki, akinek jól esik.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

koplarovics

New Member
2016. augusztus 30.
5
8
3
"Your post in the thread Gépkarabélyok was deleted. Reason: még egy ilyen és repülsz" -> Merosztakkor mi van. Van ennek a kitiltásosdinak ma már bármi jelentősége? Ha ez bárkit boldoggá tesz, tegye nyugodtan, ez legyen a legnagyobb öröme.
 
Status
Not open for further replies.