A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
23783767_1480374601999986_6966956497859138177_o.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Illetve ez a 140K, ez akármennyire is degradálóan hangzik, ez betanított munkának megfelelő beosztás. Ezzel távol álljon tőlem hogy meg akarjak bántani bárkit is, de ha szakközép iskoláról beszélünk, az ugye katonai szakközép, ott már őrmester a minimum azonnal. A tisztes állománytábla régen a sorosoknak volt fenntartva, ma meg a szerződéseseknek van. Hivatásos állomány, tehát akinek legalább egy középfokú szakirányú végzettsége van, az ettől azért jobb helyzetben van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Illetve ez a 140K, ez akármennyire is degradálóan hangzik, ez betanított munkának megfelelő beosztás. Ezzel távol álljon tőlem hogy meg akarjak bántani bárkit is, de ha szakközép iskoláról beszélünk, az ugye katonai szakközép, ott már őrmester a minimum azonnal. A tisztes állománytábla régen a sorosoknak volt fenntartva, ma meg a szerződéseseknek van. Hivatásos állomány, tehát akinek legalább egy középfokú szakirányú végzettsége van, az ettől azért jobb helyzetben van.

Milyen a betanított munkások évi fizikai felmérője a közeli gyárban? Mit szerelnek télen kinn az erdei szalag mellett a sárban?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Milyen a betanított munkások évi fizikai felmérője a közeli gyárban? Mit szerelnek télen kinn az erdei szalag mellett a sárban?
Pl. fogják a lapátot és csőtörésnél a fagyos földet ássák hajnal kettőkor. Vagy nagykabátban, épülő emeletes ház vázszerkezetén dolgoznak. Nem tudtam hogy az útépítések és építkezések leállnak októbertől áprilisig.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Milyen a betanított munkások évi fizikai felmérője a közeli gyárban? Mit szerelnek télen kinn az erdei szalag mellett a sárban?
Az a helyzet, hogy ahhoz hogy térdig érő sárban az erdei út mellett fát vághasson, már ahhoz is kell egy döntővizsga mondjuk még neki is(ahol azért szintén kell tanulni összetettebb dolgokat is). S az attól még télen is végrehajtandó meló lesz, ugyan úgy fázni fog ilyen időben, és koszos is lesz, meg el is fárad de cefetül a végére.

Mondtam hogy nem akarok megbántani senkit, de ettől ez még tény marad, aki nem hivatásos, az a civil életben betanított munkás kategóriának felel meg.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
A fejed emelkedett annyival...Én az emelés előtt nettó 100.000Ft körül kerestem most meg nettó 140.000 Ft körül keresek.Lehhet számolni!!!
Államnál mindenhol ez van haverom a NÉBIH kistisztviselője ként 150 000 ft nettója van egyetemi veszettséggel Budapesten nagy műszeres. Nekem is 160 nettóm van rendelkezésre állási pótlékkal együtt vízügyes ként.
Államnak dolgozni már csak ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Én technikus minősítéssel nettó 160-185 ezer között keressek itt észak keleten váltó műszakban. Ami azt jelenti hogy heti 1-2 éjszakám megvan. Ez itt már "nagyon" jó fizúnak számít. Ha észak Dunántúlon lennék munkavállaló akkor bőven 200 felett lennék. Párszor gondolkodtam én is hogy váltok. De család mellett á. Vagy megyünk mindannyian,vagy maradunk itt. Jelenleg az utóbbinál tartunk "még".
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Az a helyzet, hogy ahhoz hogy térdig érő sárban az erdei út mellett fát vághasson, már ahhoz is kell egy döntővizsga mondjuk még neki is(ahol azért szintén kell tanulni összetettebb dolgokat is). S az attól még télen is végrehajtandó meló lesz, ugyan úgy fázni fog ilyen időben, és koszos is lesz, meg el is fárad de cefetül a végére.

Mondtam hogy nem akarok megbántani senkit, de ettől ez még tény marad, aki nem hivatásos, az a civil életben betanított munkás kategóriának felel meg.
Ez pontosan így van. Mindenhol megvannak a kategóriák.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Államnál mindenhol ez van haverom a NÉBIH kistisztviselője ként 150 000 ft nettója van egyetemi veszettséggel Budapesten nagy műszeres. Nekem is 160 nettóm van rendelkezésre állási pótlékkal együtt vízügyes ként.
Államnak dolgozni már csak ilyen.
Én akkor meg sem szólalhatok, hivatásos tisztnek lenni ma anyagilag IS MEGÉRI. Tényleg az az egyetlen jó tanácsom mindenki felé, hogy tanulni, tanulni, tanulni!
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Azért azt tegyük hozzá, hogy a betanított munkás kimegy a hidegbe dolgozni, de nem megy ki adott esetben harcolni. Meg ha elküldi a kurva anyjába a főnökét, akkor csak kirúgják és nem kezdenek el katonai bűncselekmény miatt eljárást. Én adnék a szerződéseseknek is több pénzt, meg életutat is akár.

Nyilván soha nem lesz ilyen, de akár az is járható út lenne hogy 18 évesen katona mondjuk 35 éves koráig, utána határőr vagy rendőr 55 éves koráig. Ezt követően meg nyugdíj. Így a honvédségnél mindig fiatal, mozgatható állomány lenne, a rendőrségnél meg 30+os, felnőtt emberek, akik nem macskajancsik 10 évnyi lövészkedés után. Nyilván más a két hivatás, de azért akibe beleverik 10 éven át a parancsuralmi rendszert, jó fizikálisan, meg ért a fegyverekhez, az már félsiker. Onnan már pár hónapos képzéssel az alapokat tudja csinálni. És az sem mellékes, hogy a rendőröket nem mozgatják a világ végére. Tud házat venni, családot alapítani. Akár a szülei közelében. Rendőrség mindenhol van, nem csak pár laktanyában. És kapitányságot vagy örsöt még nem szüntettek meg. Van aki a világ minden kincséért sem lenne rendőr tudom, meg van aki alkalmatlan lenne rá, de ez is egy pályaív lehetne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Azért azt tegyük hozzá, hogy a betanított munkás kimegy a hidegbe dolgozni, de nem megy ki adott esetben harcolni. Meg ha elküldi a kurva anyjába a főnökét, akkor csak kirúgják és nem kezdenek el katonai bűncselekmény miatt eljárást. Én adnék a szerződéseseknek is több pénzt, meg életutat is akár.

Nyilván soha nem lesz ilyen, de akár az is járható út lenne hogy 18 évesen katona mondjuk 35 éves koráig, utána határőr vagy rendőr 55 éves koráig. Ezt követően meg nyugdíj. Így a honvédségnél mindig fiatal, mozgatható állomány lenne, a rendőrségnél meg 30+os, felnőtt emberek, akik nem macskajancsik 10 évnyi lövészkedés után. Nyilván más a két hivatás, de azért akibe beleverik 10 éven át a parancsuralmi rendszert, jó fizikálisan, meg ért a fegyverekhez, az már félsiker. Onnan már pár hónapos képzéssel az alapokat tudja csinálni. És az sem mellékes, hogy a rendőröket nem mozgatják a világ végére. Tud házat venni, családot alapítani. Akár a szülei közelében. Rendőrség mindenhol van, nem csak pár laktanyában. És kapitányságot vagy örsöt még nem szüntettek meg. Van aki a világ minden kincséért sem lenne rendőr tudom, meg van aki alkalmatlan lenne rá, de ez is egy pályaív lehetne.
Nem ennyire radikális, de van tervezet szinten sokféle variáció az életpályamodelleknél. A tied sem rossz, csak nem lehetne kivitelezni, te is tudod nagyon jól, hogy az hogy valaki akár jó lövészkatona, még nem jelenti azt hogy meg is tudná tanulni a BTK-t, pláne nem azt, hogy katonáskodás után tudna uralkodni magán, mikor az arcába ordít egy részeg/neveletlen polgár. Hamar meg lennének borítva a tiszteletlen népek, az meg már nem Europeér hozzállás.
Kötelező pályaívként így nem lehet bevezetni. Amúgy viszont aki önként menne, és ALKALMAS rá, olyat ismerek nem is egyet, tehát kizárva ez az életút nincsen.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Én akkor meg sem szólalhatok, hivatásos tisztnek lenni ma anyagilag IS MEGÉRI. Tényleg az az egyetlen jó tanácsom mindenki felé, hogy tanulni, tanulni, tanulni!
Oké nem mindegy hogy mit! én is 1,5 éve dolgozom jelenlegi munkahelyem bátor voltam és váltok új helyen már 220 K nettóm igen ám de egyenként 30-40 M műszerekből 3 db én felek majd.
Montezuma intelmét hozom fel. Ő privátban az a tanácsot adta bár mi is az aktuális munkám az végezzem 110%-al mivel valójában csak az remélhet aki mindent belead. Adott munkáját ha nem is tetszik neki maximális oda adással végzi és kész a megújulásra.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Milyen a betanított munkások évi fizikai felmérője a közeli gyárban? Mit szerelnek télen kinn az erdei szalag mellett a sárban?
Szerintem nálunk jó pár gépkezelö föként a fiatalokrol beszélünk simmán hozna egy 20 km es menetgyakorlatott málhafelszereléssel. Azért egy 12 órrás müszakot végig kell nyomni fizikálisan.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
Molni ne sertodj meg, de te onnét se lépsz le ahol most vagy. Pedig már párszor kevesellted a fizetesed és megbecsulesed. :) Sima gyári meloskent kb negymillo három körül zárom majd az évet bruttóban. De nem azt csinálom amit szeretnék, viszont örülök hogy annak idején leszereltem. Fél lábbal kint, fél lábbal a boriben, napi szinten hát ki lehet próbálni. Rég volt, így legalább kicsit több katona sztorik van mint az atlagnak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and zsolti

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 362
113
Molni ne sertodj meg, de te onnét se lépsz le ahol most vagy. Pedig már párszor kevesellted a fizetesed és megbecsulesed. :) Sima gyári meloskent kb negymillo három körül zárom majd az évet bruttóban. De nem azt csinálom amit szeretnék, viszont örülök hogy annak idején leszereltem. Fél lábbal kint, fél lábbal a boriben, napi szinten hát ki lehet próbálni. Rég volt, így legalább kicsit több katona sztorik van mint az atlagnak. :)
Ez megint egy érdekes kérdés. Mikor és mért érdemes váltani!?
Ami tény új munkahely akkor új közeg. Valamint 6-12 hónap próbaidő. Ehhez jön még ha új városba is kell költözni.
Megérie?
Egyik jó barátom asszonya miatt váltott munkahely és várost bizonyos szempontból rosszabb helyre került. Ez történt 13 hónapja , decemberre várják a kisfiúkat.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ez megint egy érdekes kérdés. Mikor és mért érdemes váltani!?
Ami tény új munkahely akkor új közeg. Valamint 6-12 hónap próbaidő. Ehhez jön még ha új városba is kell költözni.
Megérie?
Egyik jó barátom asszonya miatt váltott munkahely és várost bizonyos szempontból rosszabb helyre került. Ez történt 13 hónapja , decemberre várják a kisfiúkat.
Én nem szégyellek váltani, ha megunom a helyemet, vagy valamiért nem jó (vagy a szabadidőm kevés, vagy a pénzem, de volt olyan hogy mindkettő az volt.) A cégnél 150+-t kerestem, de leszereltem és hazajöttem kevesebbért, mert kilóra megvehető k*csögnek néztek akit lehet dobálni az országban ide-oda, meg úgyis befogom a szám, ha nem kapom meg a járandóságom egy részét 7-8 hónapig. Most igaz, hogy kevesebbet keresek ennél jóval, de legalább a saját ágyamban alszok, és a saját életemet élem. Ha maradok, annyiból állt volna, hogy munkába be, aztán vissza az albiba vadidegenek közé, akik közül elég ha csak egy horkol, semmi másról nem szólna az életem csak a munkából, illetve arról, hogy várjam a hívást, hogy menjek már be túlórázni. 7 hónapig elég volt ez, de akkor még laza volt, kitudtam kapcsolni. Nem ezért szereltem fel, amit az arcomba nyomtak végül, és az még a kanyarban sincs, amiért be mertem vállalni, a többi részeiről meg konkrétan hazudtak. Elvileg november végéig kéne hogy legyen fejlemény, akkor talán 1, - 1,5 év múlva vissza megyek, mert hiába ijesztgettek, hogy nem biztos hogy vissza vesznek majd, pedig dehogynem. Olyan emberhiány van folyamatos toborzás mellett is, hogy csoda hogy nem roppant bele a rendszer, az átveréseket meg nem tudják örökké csinálni. De amennyit kellett kínlódni ezekkel, egyre kevesebb a kedvem hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
[
idézek :
A Kowalsky-féle cikkben "örömmel", bár kicsit kételkedve olvastam dr. Simicskó István HM úr szavait: "nem véletlen, hogy a Magyar Honvédség a legmagasabb presztízsű szervezet ma az országban"

Ki is hajítom a presztízsmérő kézi készülékemet, mert biztos elromlott.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz