A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Molni ne sertodj meg, de te onnét se lépsz le ahol most vagy. Pedig már párszor kevesellted a fizetesed és megbecsulesed. :) Sima gyári meloskent kb negymillo három körül zárom majd az évet bruttóban. De nem azt csinálom amit szeretnék, viszont örülök hogy annak idején leszereltem. Fél lábbal kint, fél lábbal a boriben, napi szinten hát ki lehet próbálni. Rég volt, így legalább kicsit több katona sztorik van mint az atlagnak. :)
Kicsit unom már, hogy ennyire fáziskésésben van mindenki. Azóta rendeződött ez a bérkérdés. Nem éri meg váltani. Kicsit sem. A kockázata váltásnak messze nagyobb, mint a maradásnak főleg annak fényébn, hogy mennyire kedvező és rugalmas a munkahelyen. Elég sokat emelktek és, ha ehhez képest esetleg +10-15%-ért nem éri meg a váltás kockázata. Megkeresem már azt átlagbért, ami a tapasztalatom megér.

Dudi nettó 140k-s fizetése olyan szinten nevetséges, hogy arra szavak nincsenek. 2006/07-ben DIÁKIMUNKÁVAL kerestem TESCO-ban éjszakai műszakban 5500 HUF-ot 8 órás műszakban. Nettóban. 10 éve. Ennék fényében nagyon elvihatottnak vagy béketűrőnek kell lenni, hogy bárki a Honvédségnél maradjon, nemhogy odamenjen. Halál kényelmes árufeltőltői és pénztárosként ennél többet lehet keresni úgy, hogy nem kell hidegbn, esőben, kánikulában a terepen szopni, hanem légkondis épületben dolgozhatsz.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Kicsit unom már, hogy ennyire fáziskésésben van mindenki. Azóta rendeződött ez a bérkérdés. Nem éri meg váltani. Kicsit sem. A kockázata váltásnak messze nagyobb, mint a maradásnak főleg annak fényébn, hogy mennyire kedvező és rugalmas a munkahelyen. Elég sokat emelktek és, ha ehhez képest esetleg +10-15%-ért nem éri meg a váltás kockázata. Megkeresem már azt átlagbért, ami a tapasztalatom megér.

Dudi nettó 140k-s fizetése olyan szinten nevetséges, hogy arra szavak nincsenek. 2006/07-ben DIÁKIMUNKÁVAL kerestem TESCO-ban éjszakai műszakban 5500 HUF-ot 8 órás műszakban. Nettóban. 10 éve. Ennék fényében nagyon elvihatottnak vagy béketűrőnek kell lenni, hogy bárki a Honvédségnél maradjon, nemhogy odamenjen. Halál kényelmes árufeltőltői és pénztárosként ennél többet lehet keresni úgy, hogy nem kell hidegbn, esőben, kánikulában a terepen szopni, hanem légkondis épületben dolgozhatsz.

Egyébként a TESCO-s árufeltöltést is nevezhetjük fizikai munkának. 8-10 órán keresztül pakolgathatod az árukat megállás nélkül, leülni sem lehet, ezért megfájdul az ember háta, és volt összesen ha jól emlékszem 2x10 percnyi evés szünet.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Kicsit unom már, hogy ennyire fáziskésésben van mindenki. Azóta rendeződött ez a bérkérdés. Nem éri meg váltani. Kicsit sem. A kockázata váltásnak messze nagyobb, mint a maradásnak főleg annak fényébn, hogy mennyire kedvező és rugalmas a munkahelyen. Elég sokat emelktek és, ha ehhez képest esetleg +10-15%-ért nem éri meg a váltás kockázata. Megkeresem már azt átlagbért, ami a tapasztalatom megér.

Dudi nettó 140k-s fizetése olyan szinten nevetséges, hogy arra szavak nincsenek. 2006/07-ben DIÁKIMUNKÁVAL kerestem TESCO-ban éjszakai műszakban 5500 HUF-ot 8 órás műszakban. Nettóban. 10 éve. Ennék fényében nagyon elvihatottnak vagy béketűrőnek kell lenni, hogy bárki a Honvédségnél maradjon, nemhogy odamenjen. Halál kényelmes árufeltőltői és pénztárosként ennél többet lehet keresni úgy, hogy nem kell hidegbn, esőben, kánikulában a terepen szopni, hanem légkondis épületben dolgozhatsz.
Te is tudod, hogy durvan csusztatsz... a tescoban mikor kaptal durvanan magas plusz %-ot a keritesorzesert? Mikor kaptal plusz illetmenyt a nyelvvizsgadert?
Ez epp olyan mint az orvosok bere: alapbol nevetsegesen alacsony, nem eri meg a 6 ev egyetemet plusz a szo szerinti eletfogytiglani tanulast (nem am ugy mint az EUs alapelv, hanem szo szerint, kulonben ugrik a diplomad), DE ehhez jon plusz tobb szaz % (!) ha ugyelsz, tehat mondjuk bevalalsz egy vasarnapot a honapban, meg 2 delutant. Felesegem orvos es mondjuk 2-3 ugyelettel egy honapban megduplazza a fizujat, raadasul ugyelni kotelezo az orvosoknak, mert hat nem mondhatjak, hogy szombaton haljanak meg az emberek (ahogy Dudi sem mondhatja, hogy vasarnap nem kell megvedeni Magyarorszagot) es mivel neki meg olyan is a specializacioja ami eleg nyugis (nem sebesz, rohammentos,...) sokszor meg pihenni is tud az ugyeletben, jobban mint otthon. Szoval ha valaki idedobb egy netto X vagy Y-t az mindent jelent, csak azt nem hogy mibol el es milyen szinvonalon.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként a TESCO-s árufeltöltést is nevezhetjük fizikai munkának. 8-10 órán keresztül pakolgathatod az árukat megállás nélkül, leülni sem lehet, ezért megfájdul az ember háta, és volt összesen ha jól emlékszem 2x10 percnyi evés szünet.
  • Nekünl 2x15 perc volt a névleges, de az éjszakai műszakvezető jófej volt és kibulizta azt, hogy azegyik 30 perces legyen és az elején az eligazítás 10 perc volt, akkor is ültünk.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli
M

molnibalage

Guest
Te is tudod, hogy durvan csusztatsz... a tescoban mikor kaptal durvanan magas plusz %-ot a keritesorzesert? Mikor kaptal plusz illetmenyt a nyelvvizsgadert?
Ez epp olyan mint az orvosok bere: alapbol nevetsegesen alacsony, nem eri meg a 6 ev egyetemet plusz a szo szerinti eletfogytiglani tanulast (nem am ugy mint az EUs alapelv, hanem szo szerint, kulonben ugrik a diplomad), DE ehhez jon plusz tobb szaz % (!) ha ugyelsz, tehat mondjuk bevalalsz egy vasarnapot a honapban, meg 2 delutant. Felesegem orvos es mondjuk 2-3 ugyelettel egy honapban megduplazza a fizujat, raadasul ugyelni kotelezo az orvosoknak, mert hat nem mondhatjak, hogy szombaton haljanak meg az emberek (ahogy Dudi sem mondhatja, hogy vasarnap nem kell megvedeni Magyarorszagot) es mivel neki meg olyan is a specializacioja ami eleg nyugis (nem sebesz, rohammentos,...) sokszor meg pihenni is tud az ugyeletben, jobban mint otthon. Szoval ha valaki idedobb egy netto X vagy Y-t az mindent jelent, csak azt nem hogy mibol el es milyen szinvonalon.
Nem csúsztattam semmit. Ezen felül diákmeló volt, az suliszövetkezeet szerinted mennyire nyúlt le? Hétvégi pótlék nem is volt nekem, szerdán és szombat este is ugyanazt a bért kaptam...

A kerítésőrzés körülményeiről meg azt láttam, hogy borzalmasak meg azt, hogy nem is fizették ki őket egy ideig és az sem valami fantasztik pénz. Egyébként meg ez nem előre tervezhető és fasza az, hogy szépen oda vezényelnek és semmit sem tehetsz ellene.

Szóval nem tudom, hogy mi a frászkarikát akartál ezzel a kommentel, mert a benne levő dolgok nem relveánsak a téma szempontjából. Csapongsz összevissza...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nem csúsztattam semmit. Ezen felül diákmeló volt, az suliszövetkezeet szerinted mennyire nyúlt le? Hétvégi pótlék nem is volt nekem, szerdán és szombat este is ugyanazt a bért kaptam...

A kerítésőrzés körülményeiről meg azt láttam, hogy borzalmasak meg azt, hogy nem is fizették ki őket egy ideig és az sem valami fantasztik pénz. Egyébként meg ez nem előre tervezhető és fasza az, hogy szépen oda vezényelnek és semmit sem tehetsz ellene.

Szóval nem tudom, hogy mi a frászkarikát akartál ezzel a kommentel, mert a benne levő dolgok nem relveánsak a téma szempontjából. Csapongsz összevissza...
LOL te hasonlitottad a tescos jovedelmedet a honvedsegihez, aztan mikor leirom hogy ez miert hulyeseg, akkor meg te irod, hogy ja, hat raadasul a diakszov meg le is csipett belole,... szoval? :p
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Egyébként meg ez nem előre tervezhető és fasza az, hogy szépen oda vezényelnek és semmit sem tehetsz ellene.
ez is fasza... sajnos pont hogy tervezheto, egyre nagyobb szukseg van katonakra es foleg a hatarra vag ykoszovoba, szoval biztos lehetsz az extra illetmenyben is. Es ez igy is marad, hacsak nem lesz kormanyvaltas es ujra egy linderbela a hadugyminiszter.
"semimt sem tehetsz ellene" -eppen ahogy egy konyvelo sem tehet ellene semmit hogy bizony a befogadott szamlat muszaj bevinni a fokonyvbe, az orvos sem tehet ellene semmit ha aznap o van a mutoben es muteni kell. Ugyanigy a hataror sem lepodik meg reggel amikor felkel, hogy hogy kerultem en a hatarra...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Azt is tedd hozzá, hogy ez alapfizetés volt akkor is, meg most is. Bármi kiküldetés van, vagy extra túlmunka, akkor azért nem ennyi az annyi. Egyébként sajnos kevés, ez tény. Nektek kéne még emelés egyértelműen, bár én ahhoz kötném nagyon erősen, hogy ki mit hoz a teljesítményteszteken. Lehet hogy engem utálnának ezért, de én azoknak téríteném el felfelé a bérezését, akik jó eredményeket hoznak a fizikai és szakmai teszteken. Aki csak azért jön, mert "át akar telelni" két szezonmunka közt, annak bőven elég a 140k. Azok az emberek, akik odateszik magukat, HIVATÁSKÉNT élik meg a Honvéd létet, ettől az összegből a kétszer ennyi sem lenne sok. De azért cserében ÉN elvárnám hogy talpasként a saját szakfeladatát PROFI szinten tudja, tényleg ne legyen túlsúly, kiváló legyen a fizikai és mentális tűrőképesség.

Természetes,hogy ezen nincs túlóra meg szolgálat meg gyakorlat meg hasonlók.Nem is azt hívják alapilletménynek!

Én régen leléptem volna már...

Nyilván nem én leszek az új Rokefeller de a azt csinálom amit szeretek meg persze ez alapilletmény amit írtam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Illetve ez a 140K, ez akármennyire is degradálóan hangzik, ez betanított munkának megfelelő beosztás. Ezzel távol álljon tőlem hogy meg akarjak bántani bárkit is, de ha szakközép iskoláról beszélünk, az ugye katonai szakközép, ott már őrmester a minimum azonnal. A tisztes állománytábla régen a sorosoknak volt fenntartva, ma meg a szerződéseseknek van. Hivatásos állomány, tehát akinek legalább egy középfokú szakirányú végzettsége van, az ettől azért jobb helyzetben van.

Csak azt ne felejtsd el,hogy aki frissen végzett őrmesterként az gyakorlatilag katonai analfabéta!Ezen kívül a Honvédség egyáltalán nem honorálja a különböző katonai végzettségeket pedig van pár belőle nekem is.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Természetes,hogy ezen nincs túlóra meg szolgálat meg gyakorlat meg hasonlók.Nem is azt hívják alapilletménynek!



Nyilván nem én leszek az új Rokefeller de a azt csinálom amit szeretek meg persze ez alapilletmény amit írtam.
De jó lenne nekem is, ha nem számolták volna fel mellőlem anno a rakétaosztályt, vagy a felderítőket nem viszik Debrecenbe. Sajna nem kóterben, albérletben (mikor van saját is) képzelem el az életem, vagy nagyobb távolságú ingázással, ha meg tényleg költöznöm kéne, akkor meg felkéne mindent adnom, amit elértem eddig az életben, mert egy Szolnokon vagy Debrecenben nem annyiba mennek a lákásárak, mint itt. :/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Nem csúsztattam semmit. Ezen felül diákmeló volt, az suliszövetkezeet szerinted mennyire nyúlt le? Hétvégi pótlék nem is volt nekem, szerdán és szombat este is ugyanazt a bért kaptam...

A kerítésőrzés körülményeiről meg azt láttam, hogy borzalmasak meg azt, hogy nem is fizették ki őket egy ideig és az sem valami fantasztik pénz. Egyébként meg ez nem előre tervezhető és fasza az, hogy szépen oda vezényelnek és semmit sem tehetsz ellene.

Szóval nem tudom, hogy mi a frászkarikát akartál ezzel a kommentel, mert a benne levő dolgok nem relveánsak a téma szempontjából. Csapongsz összevissza...

A kerítésőrzést kifizették mindig mindenkinek ez biztos,aki mást mondott az hazudott.Kerítésőrzéssel heti 55-60000 közt kerestem cserében nem voltam otthon hetekig és amikor hazajutottam sem voltam otthon heteket és ez ment fél évig.A körülményekre lehet panaszkodni de a pénzre nem még akkor sem,ha a civilek 99%-nak eszébe nem jutna ilyen feltételek(elhelyezés,kaja,munkarend stb...) mellett kerítést őrizni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
Csak azt ne felejtsd el,hogy aki frissen végzett őrmesterként az gyakorlatilag katonai analfabéta!Ezen kívül a Honvédség egyáltalán nem honorálja a különböző katonai végzettségeket pedig van pár belőle nekem is.

Sajnos egyet kell értenem, sőt a frissen végzett Hadnagy sem sokkal jobb mint az Őrmester. Tanulni kell a valóságot mindkettőnek, viszont az elméleti alapjaik azért jók, sokkal jobbak mint egy szerződésesnek.

Ezért lenne itt az ideje annak amit írtam, hogy valódi meritokrácia legyen, tehát a belső tanfolyamokat, végzettségeket modul rendszerben DÍJAZNI kéne! Ugyan úgy ahogy leírtam azt is, hogy ha valaki tényleg fitten tartja a testét, és naprakészen a tudását. Aki jól teljesít jól keres, aki nem, az meg nem, ha nem tud változtatni mehet. Így képzelem el ÉN a profi haderőt.

Ehhez amúgy semmi más nem kell már, csak pénz, az viszont a legkevesebb :p !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
A kerítésőrzést kifizették mindig mindenkinek ez biztos,aki mást mondott az hazudott.Kerítésőrzéssel heti 55-60000 közt kerestem cserében nem voltam otthon hetekig és amikor hazajutottam sem voltam otthon heteket és ez ment fél évig.A körülményekre lehet panaszkodni de a pénzre nem még akkor sem,ha a civilek 99%-nak eszébe nem jutna ilyen feltételek(elhelyezés,kaja,munkarend stb...) mellett kerítést őrizni.
Így igaz, én is úgy tudom hogy a pénz jó. S ha magasabb beosztásban magas alapfizuval került le valaki, abból konkrétan családok tollasodtak meg az elmúlt időszakban. Iszonyat pénzeket lehet vele hazavinni pluszban. Az is tény, hogy nem családbarát. Viszont a zsetonra panaszkodni én még embert nem hallottam...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 526
113
Kicsit unom már, hogy ennyire fáziskésésben van mindenki. Azóta rendeződött ez a bérkérdés. Nem éri meg váltani. Kicsit sem. A kockázata váltásnak messze nagyobb, mint a maradásnak főleg annak fényébn, hogy mennyire kedvező és rugalmas a munkahelyen. Elég sokat emelktek és, ha ehhez képest esetleg +10-15%-ért nem éri meg a váltás kockázata. Megkeresem már azt átlagbért, ami a tapasztalatom megér.

Az angol út előtt vagy angol út után volt a béremelésed? Mert én még mindig azon csodálkozom, hogy akkor azt írtad, nagyon drága volt az út magyar szemmel és nem érte meg. Nekem meg éveken keresztül azt mondták a tnáraim, hogy az energiaszektorba kell menni dolgozni, mert ott nagyon jól fizetnek.
 
D

danielblack

Guest
21_t.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 980
113
Kicsit unom már, hogy ennyire fáziskésésben van mindenki. Azóta rendeződött ez a bérkérdés. Nem éri meg váltani. Kicsit sem. A kockázata váltásnak messze nagyobb, mint a maradásnak főleg annak fényébn, hogy mennyire kedvező és rugalmas a munkahelyen. Elég sokat emelktek és, ha ehhez képest esetleg +10-15%-ért nem éri meg a váltás kockázata. Megkeresem már azt átlagbért, ami a tapasztalatom megér.

Dudi nettó 140k-s fizetése olyan szinten nevetséges, hogy arra szavak nincsenek. 2006/07-ben DIÁKIMUNKÁVAL kerestem TESCO-ban éjszakai műszakban 5500 HUF-ot 8 órás műszakban. Nettóban. 10 éve. Ennék fényében nagyon elvihatottnak vagy béketűrőnek kell lenni, hogy bárki a Honvédségnél maradjon, nemhogy odamenjen. Halál kényelmes árufeltőltői és pénztárosként ennél többet lehet keresni úgy, hogy nem kell hidegbn, esőben, kánikulában a terepen szopni, hanem légkondis épületben dolgozhatsz.
Helyes, nem gonoszkodásból írtam, csak még emlékeztem arra tavalyi beszélgetésre. :)
Másrészt én inkább lennék katona mint pénztáros, az azért kevésbé stresszesebb mint azzal a rengeteg idiótával foglalkozni akik ott türelmetlenkednek a kassza előtt.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Egyébként a TESCO-s árufeltöltést is nevezhetjük fizikai munkának. 8-10 órán keresztül pakolgathatod az árukat megállás nélkül, leülni sem lehet, ezért megfájdul az ember háta, és volt összesen ha jól emlékszem 2x10 percnyi evés szünet.

Válasz: talán a logisztikai központban.

Elviselhető, anno csináltam ilyesmit, elviselhető. a szünet annyi mint a munka törvénykönyve, viszont a TESCO és tsai aMTk-ra hivatkozva ott szopatnak majd ahol lehet... (szünet pld náluk NEM tartozik bele a munkaidőbe)... plusz be fog az átlagdolgozó vállalni annyi túlmunkát,amennyit amennyit tud mert -
- munkahelyi terror-kényszerítés erősen jelen van, a fizetés alapban éhenhalni sok, megélni kevés...
- nem akar, de inkább nem tud váltani...
- vezetők a felelősséghez etc képest nincsenek megfizetve, így a két legjobb előrejtási lehetőség a hosszú nyelv, és vagy a könnyen nyíló comb, a lojalitás pedig keverve a szervilitással...

mo
 
  • Tetszik
Reactions: Pal