Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Egyelőre még kezelhető szerintem a dolog. Ha naponta elözönlenének, lehet nehezíteni kéne a reggelést, de egyelőre szerintem nyugi van.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63
Sziasztok!

Nekem olyan gondom van már egy jó ideje, hogy a htka főoldalon mutat olyan hozzászólásokat, amelyeket utána a fórum főoldalon (https://forum.htka.hu/find-new/2789066/posts) nem látok. Pl. gykran olvasom a Ny-Európa, Ukrajnai konfliktus és még 1-2 topikot, amelyek nem jelennek meg a fórum listában, akkor se, ha lejjebb tekerek. A főoldalról meg nem igazán jó megnyitni ezeket (már ha épp látszanak ott), mert akkor ugye a legújabb hozzászólást hozza be és tekerhetek vissza oda, ahol tartottam :)
Ha csak nekem nem világos a rendszer működése, akkor bocsi.
Illusztráció:
http://kephost.com/image/E32o
htka.png
 
M

molnibalage

Guest
Sziasztok!

Nekem olyan gondom van már egy jó ideje, hogy a htka főoldalon mutat olyan hozzászólásokat, amelyeket utána a fórum főoldalon (https://forum.htka.hu/find-new/2789066/posts) nem látok. Pl. gykran olvasom a Ny-Európa, Ukrajnai konfliktus és még 1-2 topikot, amelyek nem jelennek meg a fórum listában, akkor se, ha lejjebb tekerek. A főoldalról meg nem igazán jó megnyitni ezeket (már ha épp látszanak ott), mert akkor ugye a legújabb hozzászólást hozza be és tekerhetek vissza oda, ahol tartottam :)
Ha csak nekem nem világos a rendszer működése, akkor bocsi.
Illusztráció:
Szándékosan van ez így, ez nem működési hiba.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Oké, de akkor mi a megoldás, hogyan olvassam az engem érdeklő témákat ha nem akarok folyton keresgélni visszafelé? Továbbá még mindig itt van az eltűnő topikok kérdése.
Az világos hogy a fooldalrol az utolsó hsz-hez visz.

Sehogy. Nemkívánatos elem vagy a HTKA-n az érdeklődéseddel együtt. Ezt már párszor kinyilvánították itt másoknak is hasonló érdeklődéssel.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 345
113
Oké, de akkor mi a megoldás, hogyan olvassam az engem érdeklő témákat ha nem akarok folyton keresgélni visszafelé? Továbbá még mindig itt van az eltűnő topikok kérdése.
Az világos hogy a fooldalrol az utolsó hsz-hez visz.
A Biztpol témák rejtettek a friss hozzászólások között, mert feltűnően jobban mentek, mint a szakmai topikok és ez bántotta a tisztán szakmai érdeklődésű közönség ízlését. (Merje valaki azt mondani, hogy ez nem igaz... :D:D ) Így most ezek a témák csak a https://forum.htka.hu/forums/biztonságpolitika.92/ útvonalon érhetőek el. (Fórumok\Biztonságpolitika)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Oké, de akkor mi a megoldás, hogyan olvassam az engem érdeklő témákat ha nem akarok folyton keresgélni visszafelé?

2 lépésben megoldható a dolog:

#1: a Téged leginkább érdeklő témákat bejelölöd követett témának.
Ha bemész 1-1 topicba, akkor az adott oldal legelső hozzászólása feletti sávban lesz egy olyan link, hogy "Téma követése". De arra is van mód, hogy 1 fórum összes témájára beállítsd a követést. Példul ha a Biztpolt követnéd nyomon, akkor a Biztol fórumban a témák felett van egy olyan link, hogy "Fórum követése"

#2: használod a "Követett témák" és/vagy "Követett fórumok" füleket: fent találod a menüsorban
Ezeken szépen látszani fog, hogy hol van olvasatlan tartalom.
 

fulcrum11

Well-Known Member
2015. április 17.
246
293
63

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Sziasztok!

Nekem olyan gondom van már egy jó ideje, hogy a htka főoldalon mutat olyan hozzászólásokat, amelyeket utána a fórum főoldalon (https://forum.htka.hu/find-new/2789066/posts) nem látok. Pl. gykran olvasom a Ny-Európa, Ukrajnai konfliktus és még 1-2 topikot, amelyek nem jelennek meg a fórum listában, akkor se, ha lejjebb tekerek. A főoldalról meg nem igazán jó megnyitni ezeket (már ha épp látszanak ott), mert akkor ugye a legújabb hozzászólást hozza be és tekerhetek vissza oda, ahol tartottam :)
Ha csak nekem nem világos a rendszer működése, akkor bocsi.
Illusztráció:
Sziasztok!

Nekem olyan gondom van már egy jó ideje, hogy a htka főoldalon mutat olyan hozzászólásokat, amelyeket utána a fórum főoldalon (https://forum.htka.hu/find-new/2789066/posts) nem látok. Pl. gykran olvasom a Ny-Európa, Ukrajnai konfliktus és még 1-2 topikot, amelyek nem jelennek meg a fórum listában, akkor se, ha lejjebb tekerek. A főoldalról meg nem igazán jó megnyitni ezeket (már ha épp látszanak ott), mert akkor ugye a legújabb hozzászólást hozza be és tekerhetek vissza oda, ahol tartottam :)
Ha csak nekem nem világos a rendszer működése, akkor bocsi.
Illusztráció:
Gondolom, hogy anyagot gyűjtesz, valamilyen eladni valódhoz.

Úgy gondolom, hogy az innen ellopott információk után, már nem ártana [Réges-régen, (Nem a Ronald :D)]

fizetned

az itteni népeknek, legalább egy KÖSZÖM-et!

Részemről annyi, hogy mindig megvettem az Aranysirályt, amely nem a TOPGUN lett.

Le fogom mondani Magamnál a megvételt.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Szeretném megkérdezni,hogy nem lehetne csinálni valamit 1-2 renitenssel akik rendszeresen flame-nek az összes orosz topikban?Tudom ignore--de akarva akaratlanul néha elolvassa az ember....95% arról szól,hogy éppen miben gyökerek a ruszkik? Miben hazudnak..stb...
 
Status
Not open for further replies.