A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Jogos.Erre nincs jó válaszom.
Viszont én azok miatt hiszek a könyvnek,akiket nevesít.Persze ez sem szentírás tudom. :)
Olyanokat nevesit akiket ismersz? Csak mert lehet megvennem a konyvet. Amugy vannak benne durva haborus bunok emlitve? Ha igen, akkor inkabb kihagynam.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Álmodozz csak.A határ tuloldalán dolgoztak pl a szolnokiak is.Nem egyszer,nem kétszer.De gondolom az nem számít katonainak,mert biztos kirándulni mentek.Vagy falu látogatásra.Beszélgessél öregekkel akik ott szolgáltak akkor,és ha elnyered a bizalmukat,lefog esni az állad.Igérem!;)
Melyik hatar tuloldalan? A szerb vagy a horvat oldalon?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Oke, ugyanilyen, de az usanka nem hianyzik telen?

Hát anno, a Néphadsereg időkben az usnakáról jut eszembe. Laktanyában téli sapka viselet volt. Kimenő ruhához is az volt. Harcászaton viszont sisak volt a fejünkön, usankára azt nem lehetett felvenni. Ott tehát nem volt, max egy símaszk szerű valami, de ugyanakkor az is rendszeresített cucc volt. Viszont arra mehetett a sisak. Szerintem nem volt rossz, de nem is igazán volt indokolt a hazai viszonyok között. Egy normálisabb, magyarosabb, téli sapka is megtette volna. Mivel sisakot úgysem húzhattunk rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
Hát anno, a Néphadsereg időkben az usnakáról jut eszembe. Laktanyában téli sapka viselet volt. Kimenő ruhához is az volt. Harcászaton viszont sisak volt a fejünkön, usankára azt nem lehetett felvenni. Ott tehát nem volt, max egy símaszk szerű valami, de ugyanakkor az is rendszeresített cucc volt. Viszont arra mehetett a sisak. Szerintem nem volt rossz, de nem is igazán volt indokolt a hazai viszonyok között. Egy normálisabb, magyarosabb, téli sapka is megtette volna. Mivel sisakot úgysem húzhattunk rá.
Van itthon abból a zöld simaszkbol egy originális állapotú. Viszont Rába mintás anyagból volt egy sapka legyartva, van ez is itthon, ami olyasmi mint az ernyosok sapkája és egy usanka kereszteződése. Nem szögletes hanem gömbölyű a teteje , megvan a két felhajtható fül oldalt, elől viszont nincs a szemellenzo. Belül ugyanolyan bélelt és muszormes mint az usanka. Elől és hátul van rajt egy műbőr bujtato mintha valamit körbe lehetne fűzni a fej körül. Na erre simán rá tudom húzni a vassisakot , érdekes darab , nem mondom hogy holnap lefenykepezem de idén még felteszem ide a képet mert nem tudom kik használhatták. Tippelni tudom hogy valami helikopteres alakulat esetleg mert több olyan cucc között találtam egy nagy kiarusitason ahol repülős cuccok is voltak. Vettem is itt két kivehetos vatelin belesu kerteszgatyat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Olyanokat nevesit akiket ismersz? Csak mert lehet megvennem a konyvet. Amugy vannak benne durva haborus bunok emlitve? Ha igen, akkor inkabb kihagynam.

Személyesen nem,csak már máshol is hallottam a nevüket.Nincs,legalábbis én nem emlékszem rá.Inkább érdekes dolgokat ír.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Van itthon abból a zöld simaszkbol egy originális állapotú. Viszont Rába mintás anyagból volt egy sapka legyartva, van ez is itthon, ami olyasmi mint az ernyosok sapkája és egy usanka kereszteződése. Nem szögletes hanem gömbölyű a teteje , megvan a két felhajtható fül oldalt, elől viszont nincs a szemellenzo. Belül ugyanolyan bélelt és muszormes mint az usanka. Elől és hátul van rajt egy műbőr bujtato mintha valamit körbe lehetne fűzni a fej körül. Na erre simán rá tudom húzni a vassisakot , érdekes darab , nem mondom hogy holnap lefenykepezem de idén még felteszem ide a képet mert nem tudom kik használhatták. Tippelni tudom hogy valami helikopteres alakulat esetleg mert több olyan cucc között találtam egy nagy kiarusitason ahol repülős cuccok is voltak. Vettem is itt két kivehetos vatelin belesu kerteszgatyat is.

Engem érdekelne a kép! :):)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hallottam hogy beszéltek mélységében aláaknázott hidakról, vegyi üzem biztosításáról/veszély elhárításról, ilyesmik.
De persze csak azt tudom mondani, amit nekem pletykáltak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Meg azokról a szerencsétlen falusi emberekről akik kimentek a határszélre gombászni és fél lábal jöttek, tértek haza. Mert véletlenül taposóaknára léptek. Igen sajnos ilyen is megesett akkoriban. De akkoriban részben élt még valamelyest a cenzúra.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Meg azokról a szerencsétlen falusi emberekről akik kimentek a határszélre gombászni és fél lábal jöttek, tértek haza. Mert véletlenül taposóaknára léptek. Igen sajnos ilyen is megesett akkoriban. De akkoriban részben élt még valamelyest a cenzúra.
Az van most is. Pl az egyik hírportálon volt egy cikk a szendrőládi várról, én meg balgán odaírtam, hogy még szerencse, hogy kb senki nem ismeri azt, mert a településnek kb nincs magyar lakossága, a cigányok meg ha ismernék, már rég széthordták volna. Erre nem moderálták ezt?

Ja, ezt olvastátok már?

"A Magyar Nemzet szerint hamarosan bejelentik, hogy a kormány többfunkciós repülőgépeket szerez be a Honvédség számára. A lap úgy tudja, hogy a két A319-es a nemrég csődbe ment Air Berlin flottájához tartozott, és a Eurowings lízingelte őket. A gépek szervizelésében a mostanában kapacitásfelesleggel küzdő, a magyar állam tulajdonában álló Aeroplex karbantartó cég is szerephez juthat."
http://index.hu/belfold/2017/12/13/10_eves_airbusokat_vesz_a_kormany/
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Az van most is. Pl az egyik hírportálon volt egy cikk a szendrőládi várról, én meg balgán odaírtam, hogy még szerencse, hogy kb senki nem ismeri azt, mert a településnek kb nincs magyar lakossága, a cigányok meg ha ismernék, már rég széthordták volna. Erre nem moderálták ezt?

Ja, ezt olvastátok már?

"A Magyar Nemzet szerint hamarosan bejelentik, hogy a kormány többfunkciós repülőgépeket szerez be a Honvédség számára. A lap úgy tudja, hogy a két A319-es a nemrég csődbe ment Air Berlin flottájához tartozott, és a Eurowings lízingelte őket. A gépek szervizelésében a mostanában kapacitásfelesleggel küzdő, a magyar állam tulajdonában álló Aeroplex karbantartó cég is szerephez juthat."
http://index.hu/belfold/2017/12/13/10_eves_airbusokat_vesz_a_kormany/
Amugy a Mo-i varak tulnyomo resze azert romos, mert a tuzero novekedesevel ertelmuk mar nem volt, igy parazlas lett volna mindegyikben egy kisletszamu katonasagot allomasoztatni, csak, hogy vigyazzanak ra, igy a lakossag lassan de biztosan szethordta. Az "osztrakok felrobbantottak" teoria nagyon el lett tulozva a kommunizmus alatt, noha volt olyan is de csak par esetben (Szigliget) a szanalasra itelt varakat az egykor azokat birtoklo nemesi csaladok mindosze egy egyszeru kerelem kitoltesevel megmenthettek volna (volt is ra pelda) de altalaban nem torodtek vele, a kor emberenek csak teher volt, ahogy ma is sokan csak egy parkoloban ott hagyjak a regi kocsit aztan par evtized mulva egy gyujto csak fogja a fejet...
A fontos varakat viszont (Szigetvar, Eger,...) nem hagytak lerohadni, hanem oda oszpontositottak a sok kicsi vacakbol az eroket.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Az van most is. Pl az egyik hírportálon volt egy cikk a szendrőládi várról, én meg balgán odaírtam, hogy még szerencse, hogy kb senki nem ismeri azt, mert a településnek kb nincs magyar lakossága, a cigányok meg ha ismernék, már rég széthordták volna. Erre nem moderálták ezt?

Ja, ezt olvastátok már?

"A Magyar Nemzet szerint hamarosan bejelentik, hogy a kormány többfunkciós repülőgépeket szerez be a Honvédség számára. A lap úgy tudja, hogy a két A319-es a nemrég csődbe ment Air Berlin flottájához tartozott, és a Eurowings lízingelte őket. A gépek szervizelésében a mostanában kapacitásfelesleggel küzdő, a magyar állam tulajdonában álló Aeroplex karbantartó cég is szerephez juthat."
http://index.hu/belfold/2017/12/13/10_eves_airbusokat_vesz_a_kormany/
Csak 2db a319? 10 mrd-ért?
Anno 30 mrd elkülönítéséről volt írva 3 gépért. Kölönbözetet ki és mire fogja költeni?
Kiváncsi vagyok mennyi repórával, ill. leszállással.
Botrányszagot érzek. Miért nem lehet rendesen gépet beszerezni?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
A fennmaradó 20 milliárdból vásárolnak majd egy C295 öst vagy C 27 spartant :)
Vagy ez a 20 milliárd megyen el majd tűzérségre/radar fejlesztésekre :D