A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azzon se lepődnék meg. Ha felajánlják azt a lehetőséget. Hogy aki érettségi után elmegy egy 120 órrás vagy egy 8-10 hetes alapkiképzésre azzokat felvételi plusz pontokba jutalmaznàk.
Pont ezt irtam par hete, hogy kell plusz pontot adni oszt csokolom. Mondjuk 4-5 pontot. Lanyok meg ezt valthassak ki olyan gyakorlattal, kepzessel amit egy no csinalna haboru allatt, mondjuk egeszsegugyi kepzes, vagy loszergyarban szakmai gyakorlat. Ugy tudom Mo-n ma is kotelezo az erettsegihez valami tarsadalmilag hasznos munka/gyakorlat egy ideje, ezt kellene kicsit kiboviteni, atalakitani.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
l, kepzessel amit egy no csinalna haboru allatt, mondjuk egeszsegugyi kepzes, vagy loszergyarban szakmai gyakorlat.

ezt errefele ne terjeszd, mert a csajok betörik az orrod....
vagy felétek még tart a jégkorszak?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
l, kepzessel amit egy no csinalna haboru allatt, mondjuk egeszsegugyi kepzes, vagy loszergyarban szakmai gyakorlat.

ezt errefele ne terjeszd, mert a csajok betörik az orrod....
vagy felétek még tart a jégkorszak?
Mondod te a mindentudó. Én meg pont két napja találkoztam katonalányokkal ... és nem Izraelben, ahol még jégkorszak van!! :p
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
basszus 2017-van,
erre előáll valaki egy olyannal, hogy gyertek csajok, ha tanulni akartok egy kis pluszpontért háborúban cserélgethetitek az ágytálat a hazáért. Esetleg Sirokon(?) tőtögethtitek a lőszert a sörétbe....
epic
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 817
65 346
113
Pont ezt irtam par hete, hogy kell plusz pontot adni oszt csokolom. Mondjuk 4-5 pontot. Lanyok meg ezt valthassak ki olyan gyakorlattal, kepzessel amit egy no csinalna haboru allatt, mondjuk egeszsegugyi kepzes, vagy loszergyarban szakmai gyakorlat. Ugy tudom Mo-n ma is kotelezo az erettsegihez valami tarsadalmilag hasznos munka/gyakorlat egy ideje, ezt kellene kicsit kiboviteni, atalakitani.
Minek? Egyenjogúság van meg feminizmus.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
basszus 2017-van,
erre előáll valaki egy olyannal, hogy gyertek csajok, ha tanulni akartok egy kis pluszpontért háborúban cserélgethetitek az ágytálat a hazáért. Esetleg Sirokon(?) tőtögethtitek a lőszert a sörétbe....
epic
Basszus 2017 van ... az elmaradott, középkori Izraelben meg éppen a hetekben fejezték be az első tizenvalahány női harckocsizó kiképzését!! Vagy ott a Merkavában nem kell tőtögetni az ágyút?!! Igaz, ott még talán plusz pont se jár érte, hiszen nekik is kötelező a katonai szolgálat. Akkor mit kell csodálkozni itt?!!
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
- hadsereg van, és kötelező katonai szolgálat.
- pár évtizeden keresztül a fegyveres szolgálat nem volt engedélyezett a hölgyeknek, ez megváltozott. Nem csak kedvesnővérkedés, meg aktatöltögetés, ahogy fentebb javasolta a hozzászóló.

- a harckocsizó fegyvernem harci egységei eddig nőknek zárva volt, de most engedélyezték ezt az ÖNKÉNTES kísérleti programot, nem véletlenül, olvass csak utána.

- nem jár pluszpont a felvételin.

Kettő: felszerelés és képzettségi szint alapján ha választanom kell, hogy éles helyzetben, egy izraeli Merkava legyen mellettem, női személyzettel, vagy a Bortisissza János bandérium egy hasonlója, egy másodpercig se tart döntenem. 1000 százalékkal jobbak akkor az esélyeim, hogy élve hazakerülök.

Többire térjünk vissza, ha már lesz női pilóta a magyar égierőnél, pld.

(jelezem, olvasom egy nyári hírt, miszerint már oroszok is bejelentették, hogy elindítják as női pilóták képzését harci gépekre)




-
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Basszus 2017 van ... az elmaradott, középkori Izraelben meg éppen a hetekben fejezték be az első tizenvalahány női harckocsizó kiképzését!! Vagy ott a Merkavában nem kell tőtögetni az ágyút?!! Igaz, ott még talán plusz pont se jár érte, hiszen nekik is kötelező a katonai szolgálat. Akkor mit kell csodálkozni itt?!!


Ráadásul a (sorkatonai ;) ) képzést fel lehet tölteni olyan tudásanyaggal, ami a civil életben is használható. (A mai generáció :( ... ).

A "régi" katonaságot is azért sírják vissza sokan, mert az utolsó oktatási lépcső volt a "szabad" felnőttkor előtt, amikor jelentős rosszul/nem nevelt(szocializált) rétegeknek lehetett megmutatni a csapatmunka, együttműködés, igazán fontos szabályok/dolgok... előnyeit (és még pár dolog +ban : - ). Sokan kerülték el emiatt a börtönt és a "csillogó"-nak látszó bűnözői életet.

Még úgy is, hogy a honvédségnél is ment a "seft" :D:p

Mi lett volna, ha az sincs :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
- hadsereg van, és kötelező katonai szolgálat.
- pár évtizeden keresztül a fegyveres szolgálat nem volt engedélyezett a hölgyeknek, ez megváltozott. Nem csak kedvesnővérkedés, meg aktatöltögetés, ahogy fentebb javasolta a hozzászóló.

- a harckocsizó fegyvernem harci egységei eddig nőknek zárva volt, de most engedélyezték ezt az ÖNKÉNTES kísérleti programot, nem véletlenül, olvass csak utána.

- nem jár pluszpont a felvételin.

Kettő: felszerelés és képzettségi szint alapján ha választanom kell, hogy éles helyzetben, egy izraeli Merkava legyen mellettem, női személyzettel, vagy a Bortisissza János bandérium egy hasonlója, egy másodpercig se tart döntenem. 1000 százalékkal jobbak akkor az esélyeim, hogy élve hazakerülök.

Többire térjünk vissza, ha már lesz női pilóta a magyar égierőnél, pld.

(jelezem, olvasom egy nyári hírt, miszerint már oroszok is bejelentették, hogy elindítják as női pilóták képzését harci gépekre)




-
Képzeld el volt női Mi-24 es pilótánk. A nők megfelelő végzetséggel és alkalmassági szempontból úgyan úgy jelentkezhetnek pilótának vagy bárhová ahová a beosztás nem ír elő csak férfiakat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
l, kepzessel amit egy no csinalna haboru allatt, mondjuk egeszsegugyi kepzes, vagy loszergyarban szakmai gyakorlat.

ezt errefele ne terjeszd, mert a csajok betörik az orrod....
vagy felétek még tart a jégkorszak?
Eppenhogy felenk nem, oseink, a hunok kozott a nok lovagoltak es nadragok hordtak, mig az indoeuropaiak (pl.: ciganyok) kozott meg mindig olyanok vannak, hogy a no a ferfi mogott megy az utcan meg ilyenek. En csak az irtam, hogy egy no valaszthasson ("kivalthassa" , de nem "kotelezo kivaltani" -ugye milyen bonyolult a magyar nyelvtan?), hogy fegyveres szolgalat, vagy fegyvertelen, ennyi. Egy ferfi meg nem valaszthat, ha kell a plusz pont, akkor fegyveres szolgalat, oszt csokolom. Ertem en, hogy egy Azsiainak nehez felfogni, hogy egy nonek tobb joga is lehet az elet bizonyos teruletein, esetleg valaszthat dolgok kozott, de ez ugye Europa...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Mondod te a mindentudó. Én meg pont két napja találkoztam katonalányokkal ... és nem Izraelben, ahol még jégkorszak van!! :p
Ezt én is írtam már párszor, hogy megdöbbentően sok katonalánnyal találkoztam, mind a Ludovikások, mind a "kopaszok" közt. És nem ilyen tenyeres-talpas asszonyokkal, hanem olyanokkal, akik után nem győztem megfordulni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
sőt, szavazati jogot is csak a nemesek kapjanak.
Miert, szerinted mi jo van a feminizmusban?! Az egy neomarxista iranyzat, ami foleg a noknek okoz szenvedest. A nok tulnyomo tobbsege ellene van, csak az iszonyatosan igenytelen ronda boszorkanyok, meg a totalsegghulyek kozott talalnak kovetoket, de a nok tobbsege ugyanugy ellene van mint a ferfiak. Sot, atlagban egy not kevesbe lehet "atgenderelni", mint egy ferfit.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 817
65 346
113
- hadsereg van, és kötelező katonai szolgálat.
- pár évtizeden keresztül a fegyveres szolgálat nem volt engedélyezett a hölgyeknek, ez megváltozott. Nem csak kedvesnővérkedés, meg aktatöltögetés, ahogy fentebb javasolta a hozzászóló.

- a harckocsizó fegyvernem harci egységei eddig nőknek zárva volt, de most engedélyezték ezt az ÖNKÉNTES kísérleti programot, nem véletlenül, olvass csak utána.

- nem jár pluszpont a felvételin.

Kettő: felszerelés és képzettségi szint alapján ha választanom kell, hogy éles helyzetben, egy izraeli Merkava legyen mellettem, női személyzettel, vagy a Bortisissza János bandérium egy hasonlója, egy másodpercig se tart döntenem. 1000 százalékkal jobbak akkor az esélyeim, hogy élve hazakerülök.

Többire térjünk vissza, ha már lesz női pilóta a magyar égierőnél, pld.

(jelezem, olvasom egy nyári hírt, miszerint már oroszok is bejelentették, hogy elindítják as női pilóták képzését harci gépekre)




-
Az idf-ben a pilóták hány százaléka nő? Amúgy ha ez a vagyad miért nem küldted el az asszonyt pilótának?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 817
65 346
113
Képzeld el volt női Mi-24 es pilótánk. A nők megfelelő végzetséggel és alkalmassági szempontból úgyan úgy jelentkezhetnek pilótának vagy bárhová ahová a beosztás nem ír elő csak férfiakat.
Azt hiszem Mi-8-on repül még ha épp nincs szülési szabin. Szóval van rá példa Sharidnak jó is hogy említetted. Meg a Malév el is volt női pilóta anno.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo