[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 173
113
Milyen képek legyenek a támadásról, ha dec. 31-én éjszaka volt a támadás? ;)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Milyen képek legyenek a támadásról, ha dec. 31-én éjszaka volt a támadás? ;)
Hát azért láttunk mi itt szép éjszakai felvételeket...... Fura, hogy maguk a szakállasok erre nem fordították se figyelmet, se erőt..... pedig ebben az egészben ez lenne a lényeg, csak egy civil fotós kell egy jó optikával valami magaslaton.....
 

Szpéter

Member
2017. augusztus 5.
57
75
18
sz-300 mindennel Szíriának teljes területi lefedéssel.
Szíria teljes területét hogyan fednéd le?
Egyébként szeretem, amikor leírják itt, amikor megállapítják itt a "szakértők", hogy nem lehetek a fejkendősök, mert azok ezek hüléxk, mert úgy se értenek hozzá, csak kecskét tudnak izélni . Ez gondolom a Frunze katonai akadémia és a VSZ öröksége lehet? "Elvtársak, a feketék, a zarabok eccerűen ostobák a modern teknyikához!!"
Tévedés. Tetszik vagy nem, ezek egy része jól képzett intelligens, ért a modern eszközökhöz.

(Anno egy komplett Shayetet 13 egységet csaltak csapdába, úgy hogy feltörték az egységet támogató UAV kódolt adatátvitelét)

Ja és üzenem, amelyik még mindig életben van arrafele, az Darwinnak hála, azok közül kerül ki amelyik képes volt túlélni a szar helyzeteket...
Ha izrael ellen harcolnak,akkor kecskeizélők,ha nem nyugatbarát erőket támadnak akkor szuperintelligens különleges egységek.Nálad is működik a kettős mérce........
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 179
61 059
113
ÁLLÍTÓLAGOS

DSs_4JxWsAEmmpQ.jpg
Ez a sérülés érdekes. Ha egy gépről oldott bomba nekiverődik a vezérsíknak alulrol, az tud ilyet csinálni, főleg, ha vastagfalu típus.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Ez a sérülés érdekes. Ha egy gépről oldott bomba nekiverődik a vezérsíknak alulrol, az tud ilyet csinálni, főleg, ha vastagfalu típus.
Idézet VK-ról szabad fordításban
"A képek elemzése alapján az azokon szereplő Szu-24-k nem a december 31-i támadásban sérültek meg. Egyrészt a gépek borításán nem láthatóak repeszek által okozott, illetve robbanáskor keletkező sérülések, melyek az aknavetős támadást lehetőségét támasztanák alá. Másrészt, ahogy a legelső képen (ezen: https://pp.userapi.com/c840628/v840628423/3ccf1/n2mQHNJn0rg.jpg) is látható a Szu-24 felfüggesztményként minimum két darab FAB-500M62 bombát hordoz, melyeket a parkoló gépekre nem szokás felfüggeszteni.
Valószínűleg a sérülések bevetés közben keletkezhettek a gépeken nagy kaliberű gépágyútűz által, vagy esetlegesen pont egy leoldott bomba került "túl közeli kapcsolatba" a vízszintes vezérsíkkal.
A képeket pedig valószínűleg a sérüléseket vizsgáló technikai személyzet készítette."
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 919
21 473
113
Én még mindég egy kur. szót se hiszek az egészből.Erőltetett képek egy darab szemtanú nincs egy vacak telefonos videó se + az egészről senki se tudott csak maguk az oroszok még a terroristák is tőlük értesültek a dicső tettről.
Szerintem kell egy nyomós ok nekik,hogy az elkövetkező hónapokban porig bombázzák majd Idlibet....(csak nem értem minek az ok. felőlem meg a világ egyik fele szerint a foszfor lenne az egyetlen amit be kéne vetni a másiknak meg tök mindegy mert ha naponta vágnának le gyerekfejeket akkor is őket akarnák Aszad helyett.)

Hasonloan gondolom magam is. Egy k`rva buldozer kilovesenel is van video es ugy orulnek, mint egy lotto otosnek. Itt pedig...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Vagy épp egy parancsnoki UAZ neki repült.... :hadonaszos:
Most őszintén fiúk! Én csípem őket de nem pont úgy fest ez a történet,hogy kur..mód bebasztak aztán elvitték a parkoló gép farkát a daruskocsival rodeózás közben.
És ha már ez meg esett hasznot próbálnak ebből kovácsolni.Ha ez Putyin fülébe jut seggek lesznek szétrúgva :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 838
65 452
113

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Most őszintén fiúk! Én csípem őket de nem pont úgy fest ez a történet,hogy kur..mód bebasztak aztán elvitték a parkoló gép farkát a daruskocsival rodeózás közben.
És ha már ez meg esett hasznot próbálnak ebből kovácsolni.Ha ez Putyin fülébe jut seggek lesznek szétrúgva :)

Elsején délután felébredve látták a borzalmas rombolás,- arra persze nem emlékezhettek, hogy mi történ- valami magyarázatot meg mégiscsak ki kellet találni.................
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 838
65 452
113
Én még mindég egy kur. szót se hiszek az egészből.Erőltetett képek egy darab szemtanú nincs egy vacak telefonos videó se + az egészről senki se tudott csak maguk az oroszok még a terroristák is tőlük értesültek a dicső tettről.
Szerintem kell egy nyomós ok nekik,hogy az elkövetkező hónapokban porig bombázzák majd Idlibet....(csak nem értem minek az ok. felőlem meg a világ egyik fele szerint a foszfor lenne az egyetlen amit be kéne vetni a másiknak meg tök mindegy mert ha naponta vágnának le gyerekfejeket akkor is őket akarnák Aszad helyett.)
Arra is gondoltam hogy mi van ha belógatták az újságírókat? Nagy veszteség, akkor mikor már elvileg kivonultak de mégsem. Mi van ha az a cél hogy legyen egy kis közfelháborodás és emiatt Oroszország több csapatot vonjon ki onnan? Most mikor a feketéknek már csak nyomai vannak, és a zöldeknek lesz végük hamarosan, minden pénzelés ,fegyverexport stb ellenére? Most hogy jé, lassan Szíriában ismét a kormány felügyel lassan minden területet (kivéve a sárgát)? Na és persze oroszban választás is lesz nem?