Orosz repülőgép-hordozó tervek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Harmatosak....?
Több légvédelim rakétája és célcsatornája van összességében 360 fokos lefedéssel, mint a nála vagy 30%-kal nagyobb cirkálónak. Pedig ez csak egy romboló...

Ez nagyon jó dolog de azzal senki nem nyert még,hogy csak védekezett márpedig 8 darab szubszonikus ASM még egy közepesen modern légvédelmű hajónak sem akadály.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ez nagyon jó dolog de azzal senki nem nyert még,hogy csak védekezett márpedig 8 darab szubszonikus ASM még egy közepesen modern légvédelmű hajónak sem akadály.
Félre tetszik érteni egy légvédelmi romboló feladatát...
Az AB esetén, ha valaki arra vágyik, akkor megtömheti a VLS-t egy rakás Harpoon-nal, mert a jenkik erre is használhatnák, mert van belőle nekik elég. Az HT légierő részt meg okkal jegyeztem meg. Az F2 gépek 4 db ASM-mel támadnának gépenként SAM HMZ-n kívül...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ezzel a tűzerővel egy Admiral Grigorovics osztályú fregattot(!!!) sem tudna legyőzni csak piszok nagy mázlival.Pedig az csak egy fregatt a japán hajó meg egy romboló!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Félre tetszik érteni egy légvédelmi romboló feladatát...
Az AB esetén, ha valaki arra vágyik, akkor megtömheti a VLS-t egy rakás Harpoon-nal, mert a jenkik erre is használhatnák, mert van belőle nekik elég. Az HT légierő részt meg okkal jegyeztem meg. Az F2 gépek 4 db ASM-mel támadnának gépenként SAM HMZ-n kívül...

Az a hajó aminek ilyen szegényes ASM fegyverzete van csak félkarú óriás önálló feladatvégrehajtásra alkalmatlan mert bár elsüllyeszteni marha nehéz épp csak ő is képtelen kárttenni bármiben is ami közepesen modern.A másik meg az,hogy minek egy pusztán légvédelmi romboló egy olyan országnak ami nem támad meg senkit tehát csak saját országa közelében harcol a földi telepítésű légvédelem és a saját vadászai oltalma alatt?Ha meg a Hyugát kell kísérnie akkor is kevés ez az ASM erő mert nem tud mit kezdeni egy felszíni ellenséggel azon kívül,hogy lelövöldözi a baejövő rakéták döntő többségét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ez a hajó alkalmatlan Japán partjainak védelmére mert szinte képtelen hajót elsüllyeszteni.Partvédelemre pont olyan hajó kell ami potens ASM fegyverzettel bír mert azzal lehet hajót esüllyeszteni a légvédelemről meg gondoskodnak a repülők meg a földi telepítésű légvédelem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Értem a légvédelmi romboló feladatát csak azt nem értem,hogy Japánnak minek mert partvédelemre tök felesleges.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Az ABM az oké arra jó főleg mert az ÉK-i rakéták ellen hatékony lehet de ez sem partvédelem!
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 090
113
A JMSDF elsődleges feladata a Japán körüli vizek ellenőrzése és a tengeralattjáró elhárító harc. A partvédelem elsődlegesen a JGSDF rakétás egységeinek s feladata, légi fedezet mellett.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
A JMSDF elsődleges feladata a Japán körüli vizek ellenőrzése és a tengeralattjáró elhárító harc. A partvédelem elsődlegesen a JGSDF rakétás egységeinek s feladata, légi fedezet mellett.

Ezzel az ASM fegyverzettel hajók ellen impotens(tehát csak azokat a vizeket nem tudja uralni amiket kéne hajókkal szemben) ellenben légvédelemre szinte a legjobb felszíni egység.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 090
113
Ez bizonyos szempontból történelmi öröksége, a felszíni hadihajók elleni harc sokadrangú feladata csak. Viszont pont egy nagyobb átalakulás küszöbén állnak, új ASM fejlesztés, robotrepülőgép fejlesztés. Erre a kérdésre érdemes lesz 5 év múlva visszatérni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Fade

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Harmatosak....?
Több légvédelim rakétája és célcsatornája van összességében 360 fokos lefedéssel, mint a nála vagy 30%-kal nagyobb cirkálónak. Pedig ez csak egy romboló...

Atago... anti ship képességei azért ennyire harmatosak mert Japán. Saját vizek, anyaország védelme a cél és ennyi.

Légvédelemben Atago és AB egyértelműen a legek között van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Atago... anti ship képességei azért ennyire harmatosak mert Japán. Saját vizek, anyaország védelme a cél és ennyi.

Légvédelemben Atago és AB egyértelműen a legek között van.
De az agató surface-surface képessége vicc!
Innentől kezdve nem tudja ellátni a rá bízott vizek védelmét felszíni egységekkel szemben.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
De az agató surface-surface képessége vicc!
Innentől kezdve nem tudja ellátni a rá bízott vizek védelmét felszíni egységekkel szemben.

Láttál már olyan hülyét aki az Udolaynak rója fel, hogy a "surface-surface képessége vicc" és ezért nem képes ellátni "a rá bízott vizek védelmét felszíni egységekkel szemben"?
Igen most ez pont te vagy Atago esetén. :p
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Láttál már olyan hülyét aki az Udolaynak rója fel, hogy a "surface-surface képessége vicc" és ezért nem képes ellátni "a rá bízott vizek védelmét felszíni egységekkel szemben"?
Igen most ez pont te vagy Atago esetén. :p

Megjegyezném,hogy nem én írtam,hogy erre is használják a japánok!Én azt írtam,hogy nem értem minek egy légvédelmi romboló egy olyan országnak ami csak védekezi akar.Légvédelmi romboló olyan flottacsoportoknak kell amik a saját országuk légvédelmén kívül operálna és ezt a japán haditengerészetnek az alkotmány tiltja!Az ABM szerep az oké azt értem.
De bakker ez egy olyan romboló ami egy közepesen modernfregattot nem képes lenyomni.Az orosz példád azért nem jó mert nekik voltak olyan felszíni egységeik amik brutál surface-surface képességgel bírtak viszont ilyen hajói Japánnak nincsenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Ha már Udaloj akkor az Udaloj II pont surface-surface alkalmazásra volt kihegyezve.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Megjegyezném,hogy nem én írtam,hogy erre is használják a japánok!Én azt írtam,hogy nem értem minek egy légvédelmi romboló egy olyan országnak ami csak védekezi akar.Légvédelmi romboló olyan flottacsoportoknak kell amik a saját országuk légvédelmén kívül operálna és ezt a japán haditengerészetnek az alkotmány tiltja!Az ABM szerep az oké azt értem.
De bakker ez egy olyan romboló ami egy közepesen modernfregattot nem képes lenyomni.Az orosz példád azért nem jó mert nekik voltak olyan felszíni egységeik amik brutál surface-surface képességgel bírtak viszont ilyen hajói Japánnak nincsenek.

Hogy mégszebb legyen több osztályuk is van aminek nincs értelmezhető anti-ship képessége, amúgy meg nagyon potensek.
Légvédelem egy Japánnál nem ott kezdődik, hogy Japán. Hanem a felségvizeik határa. Oda halyó kell. Tengeri államoknál nem ritka, hogy így legyen Japánnál meg egyértelműen nem. Történelmi okok. Kicsit mint "Britteknél".

Amúgy kiváncsi vagyok, hogy tényleg egy "nagyobb átalakulás küszöbén áll"unk e. VLS indítokba bármikor lehet anti-ship fegyvereket rakni.

"Az orosz példád azért nem jó mert nekik voltak olyan felszíni egységeikamik brutál surface-surface képességgel bírtak viszont ilyen hajói Japánnak nincsenek."

Japánnak meg ott a légierő, tengok. És én nem vagyok biztos, hogy ez a felosztás annyira hülyeség lenne.

Udolajnal nem 2est írtam. A lényeg meg uaz. Ha doktrina szerint nem feladata akkor nem kell rajta számonkérni.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 090
113
A válasz egyszerű, a feladat a US NAVY-re várna egy esetleges konfliktusban. Évtizedekig a japán haihajóknak gyakorlatilag légvédelme sem volt, azt is az amerikaiak biztosították volna, a japánok feladata az ASW és az aknák felkutatása, felszedése volt. A 70-es évek végén, 80-as évek elején volt az első nagyobb váltás, amikor fokozatosan megteremtették az új hadihajóik légvédelmi kapacitását, plusz az említett szintű hajóelhárító képességet. Mostanában folyik a következő váltás, amiről már írtam.

A fejlett, komoly légvédelem pedig értelemszerűen azért szükséges, hogy a japán rombolók megvédhessék a saját kötelékeiket az ellenséges rakétáktól, gépektől, besegíthessenek a szárazföldi légvédelemnek pl CM-ek ellen.
 
M

molnibalage

Guest
Láttál már olyan hülyét aki az Udolaynak rója fel, hogy a "surface-surface képessége vicc" és ezért nem képes ellátni "a rá bízott vizek védelmét felszíni egységekkel szemben"?
Igen most ez pont te vagy Atago esetén. :p
Dudinak lehet magyarázni, akkor sem ért meg semmit. Sajnos...