Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Reppa

Well-Known Member
2010. június 4.
119
709
93
még áll az ajánlat én lecsapok néhány diplomára,veszek orvosit,azzal majd agysebészként befogadnak a svédek,meg veszek még néhány új személyazonosságot is,jó ha az ember amerikai,orosz,izraeli,svájci,német meg japán állampolgár,csak tudok majd vizum nélkül menni minenhova :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Kameruni volt. Mintha a múltkori spammer is onnan alakított volna - vagy legalábbis ottani proxyn keresztül :)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Kissé unom, hogy valaki álladóan belenyúl a leírt szövegeimbe, kulcsszavakat mondatrészeket és mondatokat írva át, vesz ki utólag. Az oldal biztonsága olyan mint egy ementáli. ( legutóbb az ukrán helyzet topikban tette valaki zagyvává az egyik mondatomat)
Ez tök gáz..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Kissé unom, hogy valaki álladóan belenyúl a leírt szövegeimbe, kulcsszavakat mondatrészeket és mondatokat írva át, vesz ki utólag. Az oldal biztonsága olyan mint egy ementáli. ( legutóbb az ukrán helyzet topikban tette valaki zagyvává az egyik mondatomat)
Ez tök gáz..
És a szóban forgó... Az első mondat.

https://dninews.com/article/thousands-gunmen-converged-kiev’s-governmental-quarter
Az ukrán kormány fokozta az int törvény ezen verziója nem felel megézkedéseket a Donbass reintegrációja törvénytervezet elleni tüntetés miatt. A Kijevi rendőrség sajtószolgálatának a tájékoztatása szerint, a rendőrség és a Nemzeti Gárda több mint 3800 munkatársa ellenőrzi a rend megőrzését.
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
A telefonos üzemmódban a "moderátor értesítése" és a "Like" túl közel van: minden harmadik Like-nál majdnem"feldobok" :p valakit a dícséret helyett.

Változtatást kérek!

Köszönet!!!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
Beszivárgott valami bot.
Ez úgy hangzik, mint valami erősen korhatáros filmecske címe...

Amúgy:
Ha több hozzászólást szeretnék idézni,a negyedik már nem fér el a kis ablakban, belelóg a "beillesztésbe", és így nem tudom azokat beszúrni, csak ha kidobok egyet.
Hol lehet a hiba?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ahelyett, hogy az oldal biztonsági résével kapcsolatos (nem először jelzett) problémára reflektálnátok, az Ukrán biztpol topikból lett törölve egy bejegyzésem, melyben egy ukrán elemző leírta, hogy működésképtelen lesz az elfogadott Donbassi reintegrációs törvény, és szerinte minden marad a régiben, és nem fogják. azt végrehajtani. Én pedig ehhez hozzáfűztem, hogy ebben reménykedni felesleges, mert pl a Donbassi blokád teljesen kontraproduktív volta ellenére is megvalósult.

Megjegyezném, a
Donbassi reintegrációs törvény gyakorlatilag egy rejtett háborús salátatörvény, mely gyakorlatilag egész Ukrajna területére kiterjeszti a " konfliktus zónát", semmissé teszi a minszki megállapodásokat, nem tekinti tárgyaló partnernek DNRLNR-t akikkel hadban állnak ,és Oroszországot Ukrajna ( Krím és Donbass- tehát DNR/LNR területe is) területét megszálló hadban álló félnek nyilvánítja. Hogy ez aháborús rejtett salátatörvény megvalósul e vagy sem, az nem belpolitika, hanem óriási nagy betűkkel maga a konfliktus, és egy nyílt Orosz-Ukrán háború azonnali lehetősége, pláne abban az esetben, ha Oroszország ezt hadüzenetnek értelmezné.

Ha napról napra állítólagos Ukrán humanitárius segélyekről írnák, sajtófotókat tennék be Porosenkóról és Klimkinről.. ( rengeteg ennek megfelelő szaki/orosz hír van, de azokat nem tartom relevánsnak a konfliktus közvetlen témájában) az jobb lenne, de legalábbis politikailag korrekt?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 342
24 617
113
Tiszteletem!

Mostanában [ korábban igen ] a Chrome böngészőm nem jelenítette meg a belinkelt Twitter bejegyzéseket. Az Edge igen, viszont itt több funkció nem volt általa elérhető, nem részletezem.

A Chrome újra lett telepítve, az eredmény nem változott.

Ma viszont újra megjelentek.

Valami csavarhúzóval, vagy potméterrel :)eek::D) állítgattatok mostanában, vagy keressem az okot magamnál? Ez biztonsági kérdés. Mostanában nem nagyon foglalkoztam a szgép programjaival, csak kipucoltam fogkefével és porszívóval. :)

Én csak egy kezdő vagyok.

Amit úgy láttam, annak az indulását letiltottam a
https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

progival.

Jelenleg a Win10 nálam 34 sec alatt indul a "glary utilities" kiírása szerint.

Köszönöm a választ előre is. :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Kissé unom, hogy valaki álladóan belenyúl a leírt szövegeimbe, kulcsszavakat mondatrészeket és mondatokat írva át, vesz ki utólag. Az oldal biztonsága olyan mint egy ementáli. ( legutóbb az ukrán helyzet topikban tette valaki zagyvává az egyik mondatomat)
Ez tök gáz..

Esetleg valaki tudja a jelszavadat. Igaz, hogy elég gyorsan le kell csapnia az illetőnek a kommentedre, mert rövid ideig lehet csak szerkeszteni beküldést követően.
Ha tudsz linkelni egy konkrét hozzászólásodat, amibe elvileg belenyúltak az hasznos lenne, mert látszana, hogy lett-e szerkesztve egyáltalán, vagy valami más a probléma.


Tipp #1: tud a fórummotor kétlépcsős beléptetést, azzal azt nagyjából ki tudod védeni, hogy valaki belépjen helyetted. Hacsak nem tudja az email jelszavadat is, vagy nem fér hozzá a telefonodhoz :)
Tud emailre is küldeni kódot, de én javasolnám helyette mondjuk a Google Authenticator (Google Hitelesítő) alkalmazással való összepárosítását és annak használatát kódgeneráláshoz.

Beállítása a felhasználói profil oldalon lehetséges: https://forum.htka.hu/account/two-step

Tipp #2 (mindekinek aki még nem használt ilyesmit): a 2 lépcsős azonosítás esetén a fórum által a bekapcsoláskor adott backup beléptető kódok elmentése, a saját magad esetleges kizárásának elkerülése érdekében :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Valami csavarhúzóval, vagy potméterrel :)eek::D) állítgattatok mostanában, vagy keressem az okot magamnál? Ez biztonsági kérdés. Mostanában nem nagyon foglalkoztam a szgép programjaival, csak kipucoltam fogkefével és porszívóval. :)

Nem volt frissítve mostanában semmi. Majd februárban talán... Szóval nálad tért valami jobb belátásra :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A telefonos üzemmódban a "moderátor értesítése" és a "Like" túl közel van: minden harmadik Like-nál majdnem"feldobok" :p valakit a dícséret helyett.

Változtatást kérek!

Köszönet!!!

Én már meg nem hegesztem ezt a theme-et, majd a fórummotor frissítéssel jön a friss :)

Mondom talán februárban, mert addig még magyarosítani is kéne az új verziót, mert a "múltkor" is majdnem meglincseltek egyesek, hogy angol nyelven mert kommunikálni itt-ott a fórum :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Egyeztessük óráinkat....

Csak nálam siet egy órát a HTKA.hu vagy mindenki másnál is?

Most 21:15 van a Windows rendszerideje szerint. A hozzászólásom keletkezésére meg azt írja hogy 22:15.
 
Status
Not open for further replies.