Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Sokszor hallottam már ezt, de kicsi kutakodás után nekem valahogy városi legendának tűnik ez. Forrás?

Mert ezzel szemben a Milgram kísérlet során simán halálra sokkolták a civileket másik civilek. Úgy, hogy azonos kultúrában és nemzetbe tartoztak...

Nem ér össze a két történet, de nagyon nem...

A Milgram más körülmények között vizsgálta az emberölést, nem lehet összehasonlítani. Nem városi legenda amúgy, sok régi katona említi, pl. a Rongyos Gárda első nyugat-magyarországi harcairól írta valamelyik vezető (olvastam egy pár emlékiratot róla, majd ha eszembe jut megmondom kiét), hogy egymás feje fölé lőttek, nem akarták egymást megölni eleinte. De ez csak egy példa.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
utána nézek, de valami history vagy discovery csenölös dokfilmben volt asszem. Azért sem írtam konkrét értékeket, mert sajnos releváns forrással nem rendelkezem, de utána járok
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest
M

molnibalage

Guest
A zombi-vámpíros Black Mirror részben mondták ezt, én sem találtam semmit róla.
Annál a résznél még nem tartok.

utána nézek, de valami history vagy discovery csenölös dokfilmben volt asszem. Azért sem írtam konkrét értékeket, mert sajnos releváns forrással nem rendelkezem, de utána járok
Én is kb. innen hallottam, más is ezt hivatkozta be. Tanulmányt, bizonyítékot erre nemigen láttam.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Jó lenne pedig néha egy-egy mély levegő a részéről, mert sok hírt hozott a lengyelektől.
És tisztában lenne néhány fogalommal... Még hogy én libsi..

Elōbb lesz 240-es atomtömegű hidrogén-izotóp a hidegfúzió végterméke, mint nálam ez a tényállás. Amúgy sem szeretem az izmusokat
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Egyre többször látom -vagy csak "bosszant?-, hogy idegen nyelvű (általában angol) idézetet szúr be a hozzászóló, majd hozzáteszi a véleményét.

Ha angolul akarok fórumozni, akkor nem ide jövök, hanem valószínűleg barátom (Mr. Google) segítségével az eredeti helyre.
De nem az ő véleményük érdekel, hanem a híreik, ... és a Mi szempontjaink!

Ezért -ha lehet- az idézet mellé/után a "röpke" fordítást is tegyétek oda, és ha szükséges a szövegkörnyezetre is némi utalást -mert ugye abból kiragadva félreérthető lehet-!

1: Köszönet!
2: ha túl sokan nem értenek egyet, akkor legyen a többségi kérésnek megfelelően!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A katonákból igenis ki KELL hozni az állatot, vagyis inkább a pszihopatát. A 2 VH ban kezdték vizsgálni, hogy a bevetett katonák mindössze pár %-a volt képes ténylegesen ölni, és csak alig negyedük használta a fegyverét egyáltalán. Vietnamban is hasonló eredményekre jutottak. Ezután kezdték el a minél életszerűbb kiképzést és elméleti, pszichológiai szintre emeljék. Az öbölben már a tényleges fegyverhasználó katonák száma meghaladta a 70%-ot is. A modern seregekben, is egyre inkább az a cél, hogy a katona öljön. Pedig ez teljesen ellentétes az ösztöneinkel. Ehez szó szoros értelemben pszihopatának kell lenni.

Nem csak pár% volt képes ölni hanem csak pár % ölt embert,nagy a különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Lator

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 241
113
Semmiféle pszichopatának nincs helye semmilyen hadseregben. Aki szeret ölni az nem egészséges és valószínűleg ki is szórják. A hadsereg nem punisher szerű emberekből áll
 
M

molnibalage

Guest
Egyre többször látom -vagy csak "bosszant?-, hogy idegen nyelvű (általában angol) idézetet szúr be a hozzászóló, majd hozzáteszi a véleményét.

Ha angolul akarok fórumozni, akkor nem ide jövök, hanem valószínűleg barátom (Mr. Google) segítségével az eredeti helyre.
De nem az ő véleményük érdekel, hanem a híreik, ... és a Mi szempontjaink!

Ezért -ha lehet- az idézet mellé/után a "röpke" fordítást is tegyétek oda, és ha szükséges a szövegkörnyezetre is némi utalást -mert ugye abból kiragadva félreérthető lehet-!

1: Köszönet!
2: ha túl sokan nem értenek egyet, akkor legyen a többségi kérésnek megfelelően!
Nos, ennek két oka is lehet.
  1. A kommentelő nem akar fordítani, mert az is időbe kerül.
  2. Az eredeti szöveg betételével nem torzít el semmit a fordítás által.

Orosz szöveget is szoktak betenni, betolom Google fordítóba, ami áttolja angolra, azt meg megértem.
Egy megjegyzés a végére. Aki ma nem tud alapszinten angoul az olyan, mintha félig süket és vak lenne. Szerintem sokan lehet, hogy emiatt nem is fordítják le. Számunkra evidens, hogy az emberek akikkal gyakran kommunkálnuk tudnak annyira angolul, hogy megértsék az idézeteket. Az orosz már sokkal neccesebb.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nos, ennek két oka is lehet.
  1. A kommentelő nem akar fordítani, mert az is időbe kerül.
  2. Az eredeti szöveg betételével nem torzít el semmit a fordítás által.

Orosz szöveget is szoktak betenni, betolom Google fordítóba, ami áttolja angolra, azt meg megértem.
Egy megjegyzés a végére. Aki ma nem tud alapszinten angoul az olyan, mintha félig süket és vak lenne. Szerintem sokan lehet, hogy emiatt nem is fordítják le. Számunkra evidens, hogy az emberek akikkal gyakran kommunkálnuk tudnak annyira angolul, hogy megértsék az idézeteket. Az orosz már sokkal neccesebb.
Én oroszt tanultam 8évig,nemnagy sikerrel.Lenin legjobb mondását azért még megértem.Ucsitca,ucsitca,ucsitca.Németül elgagyogok,angolt leirod nékem német irásmóddal,elolvasva megértem(angolszász,germán népség).Dehogy egy szakszöveget megértseg,ahol egy nüansznyi félreértelmezés is problémás,,,még hockdeuts-ul se vállalkozom reá.És ahogy most a napokban olvasgatom itt a beirásokat,még magyarul is sok a félreértés,egymás mellet való elbeszélés
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek
M

molnibalage

Guest
Hpasp szeretne beregelni ide, csak nem kapott konfirmációs emailt. Meg tudnátok nézni, hogy mi a gond?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Hpasp szeretne beregelni ide, csak nem kapott konfirmációs emailt. Meg tudnátok nézni, hogy mi a gond?

Lehet elkallódott a mail, mindenesetre jóváhagytam a regisztrációját, így már nem kell várnia a megerősítő emailt, elvileg be fog tudni jelentkezni.
Ha valami mégsem klappolna, akkor jelezzétek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Már több kommentedet is láttam, amiben csak egy pont van. Ez mi? Vagy csak nálam jelenik meg így? :)

Ha rossz helyre írok valamit vagy rájövök hogy már más linkelte korábban, akkor nem tudom törölni a hozzászólást, csak módosítani. Szerintem ez így egyszerűbb és gyorsabb megoldás, mint szólni a moderátornak hogy törölje. Bocsánat, ha zavaró.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Ha rossz helyre írok valamit vagy rájövök hogy már más linkelte korábban, akkor nem tudom törölni a hozzászólást, csak módosítani. Szerintem ez így egyszerűbb és gyorsabb megoldás, mint szólni a moderátornak hogy törölje. Bocsánat, ha zavaró.

Oké, köszi. Nem zavaró, nem azért kérdeztem
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ha rossz helyre írok valamit vagy rájövök hogy már más linkelte korábban, akkor nem tudom törölni a hozzászólást, csak módosítani. Szerintem ez így egyszerűbb és gyorsabb megoldás, mint szólni a moderátornak hogy törölje. Bocsánat, ha zavaró.

Off:
Én volt, hogy szóltam. Törölte.Meg volt oldva.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Van humorérzéke a moderátornak, tudtam, hogy repül a kommentem (tiszta matek, written - deleted), de az indoklás az vitt mindent :D;) ,erre nem számitottam. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A harctéri képekről:
a nem mutatunk halottat szerkesztői érzékenység, vagy van valami magyar sajtótörvény, ami tiltja ezt?
nem lenne egyszerűbb kitenni egy figyelmeztetést a lap elejére, a fórumfejlécére vagy valami?

Rendszeresíteni a 18+ "emoji-t?

más. van egy rakás téma, ami sehogy se illeszkedik a rendszerbe, nem hadtech, nem biztpol.

ld pld, ami érdekelhetne embereket, a hadseregek belső ügyei, fejlesztési irányelvektől, elemzéseken belső történésekig..
pld hová tegyem a vegyes férfi-nő alakulatokról szóló cikkeket, a költségvetési híreket, a tanulmányokat?
 
Status
Not open for further replies.