G.222 / C-27A / C-27J / MC-27J / C-27 Spartan (Alenia/Leonardo)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 509
72 504
113
Amíg mi itt az utolsó repülőképes magyar An-26-os állapotán vitatkozunk, a szlovákok kedden megkapták az első Spartanjukat...

http://www.mod.gov.sk/40735-sk/prve-z-dvoch-lietadiel-spartan-je-uz-na-slovensku/


40736_obr6.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Amíg mi itt az utolsó repülőképes magyar An-26-os állapotán vitatkozunk, a szlovákok kedden megkapták az első Spartanjukat...

http://www.mod.gov.sk/40735-sk/prve-z-dvoch-lietadiel-spartan-je-uz-na-slovensku/


40736_obr6.jpg


Amíg mi 5(3) évre Mi-24et újítunk fel, fegyverzet nuku addig a Szlovákok megkapták az első Black Hawkokat is.
Mondjuk inkább az ütős, hogy nekik van egy hunyorogva valósnak mondható nehézdandárjuk, nekünk meg papíron. (S-300, Gripen nálam döntetlen)

Fele akkora ország jóval nagyobb katonai erő.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Amíg mi 5(3) évre Mi-24et újítunk fel, fegyverzet nuku addig a Szlovákok megkapták az első Black Hawkokat is.
Mondjuk inkább az ütős, hogy nekik van egy hunyorogva valósnak mondható nehézdandárjuk, nekünk meg papíron. (S-300, Gripen nálam döntetlen)

Fele akkora ország jóval nagyobb katonai erő.

Hogy a mákba hasonlítod az S-300-at a Gripenhez?! Hány éve is üzemeltetünk gripent?...neki pár napja van egyik is, másik is. Vannak dolgok amire időben költöttek és fejlesztettek, igen. De egy csomó dolog botrányosan végződött náluk (is). Semmivel sem komolyabb haderő mint a magyar, elhiheted.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 072
113
Hogy a mákba hasonlítod az S-300-at a Gripenhez?! Hány éve is üzemeltetünk gripent?...neki pár napja van egyik is, másik is. Vannak dolgok amire időben költöttek és fejlesztettek, igen. De egy csomó dolog botrányosan végződött náluk (is). Semmivel sem komolyabb haderő mint a magyar, elhiheted.
Így van, kb. mi szintünk ők is. Ahogy egyébként ez igaz kb. minen szomszédra addig, amíg a románok nagyon be nem vásárolnak tényleg. Az Ukránoknak meg jelenleg van elég baja...
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and marton

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
...emlékszem a méregdrágán vásárolt gumicsónakokra, lehetett vele rohamozni vízen meg olajzöld volt, csak ép motor nem volt hozzá, evezzen a szlovák XD Ja és a szupertitkos katonai kommunikációs hálózat, melynek elemeit, konténereit a legyártásuk után nem tudták gépjárműre helyezni, 2x sem. Meg a Zuzana és a többiek, egyszer egy évben lőnek vele...azzal az egyel.Add hozzá dettó a vízfejet meg a 4 éves futamidejű ismétlődő korrupciót, és tadám...A Spartanokra is miért kellett várni?...eez van
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and marton

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
zuzana 170 példány szlovákoknál, h jól emlékszem
beszéltem olyan magyar tiszttel, aki látta hogyan vannak tárolva:: szakszerűen tárolva, csomagolva, állandó páratartalmú "fóliasátorban"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 556
113
zuzana 170 példány szlovákoknál, h jól emlékszem
beszéltem olyan magyar tiszttel, aki látta hogyan vannak tárolva:: szakszerűen tárolva, csomagolva, állandó páratartalmú "fóliasátorban"

Dehogy van 170 . Mindössze 16 darab van nekik, 12 meg a Cipruson.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
zuzana 170 példány szlovákoknál, h jól emlékszem
beszéltem olyan magyar tiszttel, aki látta hogyan vannak tárolva:: szakszerűen tárolva, csomagolva, állandó páratartalmú "fóliasátorban"

Nem tudom, egy országról beszélünk-e?!...ő
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 827
113
Nem tudom, egy országról beszélünk-e?!...ő
Nem lehet, hogy 170 eredeti Dana változathoz jutottak hozzá az osztozkodáskor?
Sharid meg nagyon nagyot akart mondani, csak véletlenül összekeverte a modernizált változattal...

Más:
Jól látom, hogy az UH-60, meg most ez is jelenleg meztelen?
Úgy értem, hogy a rakéták közeledésére figyelmeztető, meg ellentevékenység eszközöket majd csak később építik fel rájuk, vagy egyelőre anélkül vették meg és valamikor lesz külön bevásárolva ezekből a berendezésekből?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
De, az ősrégi első változattal keveri szerintem is...
A Blackhawkon nem lepődnék meg, de én is csak egy röpke sajtóképet láttam...nem is figyeltem a részletekre.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 827
113
Mit értesz "előbekötés" alatt?
Előbeépítés.

Minden olyan hajtogatott, préselt, szegecselt, stb szerkezetet, ami a sárkányszerkezethez van erősítve és oldható kötéssel tudsz rá berendezést, műszert, antennát, csatlakozót stb. felszerelni, nos ezeket közös néven előbeépítésnek szoktuk hívni.
http://www.repulestudomany.hu/tdk/2008_Kovacs_Janos.pdf
A fenti linken pl. 4.1.2


Ezen a képen pl. az előbeépítés „tele van” MWS szenzorral. :)
https://img-fotki.yandex.ru/get/47776/5684310.ec/0_16eb9e_5aa569a3_orig.jpg
A tót helikopteren meg hiány van ott.... Egyelőre.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
s_Janos.pdf
A fenti linken pl. 4.1.2
??? ez a link valami lőtorony keretre mutat.???
Hogy a fenébe kerülne lőtorony egy szlovák helikopterre??

A szlovákok szimplán nem rendelték meg a gépeikhez a radar / lezer besugárzásjelző rendszereket. Azok helyei.a gép orrán és a főfutó mellett símán le vannak lemezelve.
A gép törzsén az infracsapda szórónak is csak a kerete van meg.

Volt szó mostanában erről egy másik topikban... nézz utána.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 827
113
??? ez a link valami lőtorony keretre mutat.???
Hogy a fenébe kerülne lőtorony egy szlovák helikopterre??

A szlovákok szimplán nem rendelték meg a gépeikhez a radar / lezer besugárzásjelző rendszereket. Azok helyei.a gép orrán és a főfutó mellett símán le vannak lemezelve.
A gép törzsén az infracsapda szórónak is csak a kerete van meg.

Volt szó mostanában erről egy másik topikban... nézz utána.
Látom, valamiért direkt kekeckedsz... o_O
a linket azért tettem be, mert rákérdeztél, hogy szerintem mi az az „előbekötés”.
Erre elmagyaráztam hogy mi az előbeépítés, meg hoztam rá példát (egy linket), hogy nem én találtam ki a szót, hanem ez a rendes neve....

Egyébként, igen. a 70-es hozzászólásban azt kérdeztem, hogy akkor jelenleg meztelen-e gép.
Azok helyei.a gép orrán és a főfutó mellett símán le vannak lemezelve.
Vagyis az előbeépítések megvannak, csak fel kell szerelni a berendezéseket, ha lesz hozzá.

De igazából ráuntam, úgyhogy azt képzelsz bele az általam leírtakba, amit akarsz.... ;)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Hogy a mákba hasonlítod az S-300-at a Gripenhez?! Hány éve is üzemeltetünk gripent?...neki pár napja van egyik is, másik is. Vannak dolgok amire időben költöttek és fejlesztettek, igen. De egy csomó dolog botrányosan végződött náluk (is). Semmivel sem komolyabb haderő mint a magyar, elhiheted.

nem hasonlítom. Írtam egy imhot. Mármint S-300 milyen rég óta van nekik? Igen BH.. csak "pár napja" cserélik a kiöregedett Orosz haditechnikát. AN-26 -> Spartan. MI8 -> BH.

van egy bár elavult, foghíjas de létező nehézdandárjuk. Igen RM-70, Zuzanna nem csúcstech, de van és az elmúlt 30év alapján közép europai viszonyok közt újabb imo lehet felháborodni a legfontosabb fegyvernem a tüzérség. Mi mit tudunk ilyen téren felmutatni?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Korábban szó volt róla hogy Bulgária leállítja a három gépes C-27J flottáját mert nincs pénz az üzemeltetésére.
www.janes.com/article/76366/bulgaria-to-ground-c-27j-spartan-fleet-in-2018

Nos ez most megtörtént, bár nem úgy ahogy a bolgárok tervezték. Az utolsó üzemképes gép Jan.19-én súlyosan megsérült a Graf Ignatievo légibázison. (valami rádli lehetett mert a jobb szárny és a légcsavar belevert a földbe)
www.janes.com/article/77279/bulgarian-c-27j-fleet-grounded-after-last-operational-aircraft-is-damaged

Innen nehéz lesz visszajönni...