Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Az emberek többsége ma Mo-on,nem beszél angolul.Speciel én még oroszt tanultam.Nye pomenáju.Kb erre még emlékszem is.És nyelvében él a nemzet.Ha magyarul nem tudsz valamit érthetően megindokolni,akkor angolul sem fogod tudni.Bissem sprechte deutze,nur nicht gestudiren

Nem az indoklást a lényeg. Egyszerűen elképesztő mennyiségű forrást, szórakozást, tudást nem tudsz elérni ha nem tudsz angolul. Esetleg igen kishazánkban még elég fontos a német is de amúgy az alfaomega jelenleg az angol.

Hogy a magyarok nagyja fiatalok nagyja se tud jellemzően egy idegen nyelvet sem az meg vhol rémítően szomorú. Álláspiacon is talán a legfontosabb készség.
 
M

molnibalage

Guest
OFF

Ma rendet raktam a tárhelyemen, megvoltak a biztonsági mentései a nagy műnek. Totálisan nem tudtam felidézni, hogy mit mikor írtam, kicsit durva volt visszanézni.

Dátum és az írás akkori hossza 2018-ban.

03.07. - 387 oldal
08.25. - 529 oldal
09.17. - 557 oldal
10.31. - 612 oldal
11.30. - 694 oldal
12.08. - 749 oldal
12.18. - 781 oldal
12.20. - 793 oldal

Azért látszik, hogy a végén mekkora rush volt mikor Cifu és Hpasp is becsatlakoztak ismét direktben a hajrába. 5 hónap (márc - aug) között még 150 oldal bővülés sem volt, aztán, 4 hónap alatt meg kb. 230 oldal.

(Meg az, hogy 1 év alatt mennyit hízott az írás...)

ON
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
OFF

Ma rendet raktam a tárhelyemen, megvoltak a biztonsági mentései a nagy műnek. Totálisan nem tudtam felidézni, hogy mit mikor írtam, kicsit durva volt visszanézni.

Dátum és az írás akkori hossza 2018-ban.

03.07. - 387 oldal
08.25. - 529 oldal
09.17. - 557 oldal
10.31. - 612 oldal
11.30. - 694 oldal
12.08. - 749 oldal
12.18. - 781 oldal
12.20. - 793 oldal

Azért látszik, hogy a végén mekkora rush volt mikor Cifu és Hpasp is becsatlakoztak ismét direktben a hajrába. 5 hónap (márc - aug) között még 150 oldal bővülés sem volt, aztán, 4 hónap alatt meg kb. 230 oldal.

(Meg az, hogy 1 év alatt mennyit hízott az írás...)

ON
Az angolul nemtudók nevében köszönetet mondok ezért a munkáért.De azért az Airbusok képességnövelése terén nem göztél meg......:)
 
M

molnibalage

Guest
Az egyedüli trollmegjegyzés itt tiéd, egy, a minimális tudományos követelményekről szemmel láthatóan teljesen fogalmatlan nettó hőzöngés.
Feltételezem eddig nem kellett semmilyen akár minimális tudományos igényességű irományt prezentálnod, ezért nem is ismered annak általánosan elfogadott kereteit.

Ha bármilyen műnek bármilyen tudományos súlyt akarsz tulajdonítani, arra ekként hivatkozni, legalapvetőbb feltétel, hogy az
a) a forrásokat megjelölje
b) a kindulópontokat, feltételezéseket, tényeket egymástól világosan szétválasztva szabatosan leírja
c) alaposan elsajátított szakszerismeret alapján ismertesse és levezesse a következetéseit
d) elismerten szakismerettel rendelkező azt ellenőrizze, lektorálja.

Mivel itt egyik sem teljesül, ez így marad egy laikus vélemény. A stilisztikai része, az olyan amilyen, de itt alapvető dolgok hiányoznak. Persze enélkül is lehet - akár érdekes/értékes - laikus vélemény, amely lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni csak épp úgy hivatkozni rá, mint valamilyen komoly szakmai forrásra egyszerűen nevetséges.
Ja értem. De böfögsz egy mondatos hülyeséget smyleval tőlem meg egyből kisdoktorit vársz...

BTW az idézet kék keretes írásra a NATO OBB doksi a forrás a mellékletek között meg más is Jó lenne befejezni a trollkodást. Pedig kb. 2 perce vagy csak itt...
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
M

molnibalage

Guest
Na, most bánom, hogy nem mentettem le minden linket és videó az összefoglalóhoz. Már nem aktív 1-2...
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Sziasztok ezer éve pontosabban 5 éve írtam utoljára jól elment az idő...
Na mindegy bele olvastam nagyon jó szép munka de a csöves légvédelemnél van egy pontatlanság

"Hasonló kategóriás önjáró légvédelmi tüzérségi járművet nem csak a Szovjetunió és a VSz tagországok, de nyugati országok is alkalmaztak számottevő mennyiségben, mert ezek költsége viszonylag szerény volt főleg lőszer oldalról nézve. Ilyen például a 2 db 30 mm-es lövegcsővel rendelkező német Flakpanzer Gepard,"

A gepárd 35mm Oerlikon légvédelmi gépágyút használ és a tűz vezetése plusz minden egyéb paramétere jobb mint a Silka
 
M

molnibalage

Guest
Sziasztok ezer éve pontosabban 5 éve írtam utoljára jól elment az idő...
Na mindegy bele olvastam nagyon jó szép munka de a csöves légvédelemnél van egy pontatlanság

"Hasonló kategóriás önjáró légvédelmi tüzérségi járművet nem csak a Szovjetunió és a VSz tagországok, de nyugati országok is alkalmaztak számottevő mennyiségben, mert ezek költsége viszonylag szerény volt főleg lőszer oldalról nézve. Ilyen például a 2 db 30 mm-es lövegcsővel rendelkező német Flakpanzer Gepard,"

A gepárd 35mm Oerlikon légvédelmi gépágyút használ és a tűz vezetése plusz minden egyéb paramétere jobb mint a Silka
Igen, más is észrevette már az kaliber elütést. Az angol fordítás közben néhány apró hibát találtam. Egyszer majd talán kijavítom őket és kiteszem újtra. A nagy összképen semmit sem változtat.

A tűzvezetés és más paramétereket nem tudom forrás hiányában megítélni.
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Rendben igazad van sokat nem oszt nem szoroz.

A parancsnokommal(légvédelemi,őrnagy) átnézzük és segítünk javítani ha kell.