[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
North Korea parades two classes of ICBM for the first time

Hwasong-14:
DVgT6IIU0AIHc84-1-1-1024x547.jpg


Hwasong-15:
DVgUNjlV4AA0Wdj-1024x571.jpg

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Ezzel véget is ér az a fel állás hogy majd a jenki megszállja őket

10 évvel ezelőtt lett volna alkalom rá de mára már elkéstek vele .Szerintem!

Szerintem csak demonstrálták, hogy ha esetleg ismét olimpiai huncutságra szánná magát a fejlett nyugat legfejlettebb demokráciája (Grúzia, Ukrajna), akkor ez van.

"mára már elkéstek vele"
Ez akkor történt, amikor Eisenhower leállította MacArthurt.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
A
Ha jól tudom ez a Kim Jong Nam Kim Dzsong Un testvére. Húúú de micsoda önelégült arckifejezése van. Tuti pszichopata lehet a csaj.

A Kim Jongnam az öreg, a Legfelsőbb Népi Gyűlés Prezídiumának 12. elnöke, nem összekeverendő Kim Dzsong Nam-mal, akit már eltettek láb alól, és a csaj pedig Kim Jo Dzsong, Kim Dzsong Un testvére. Pszichopata, vagy sem, bevállalós kis dögnek tűnik.
 
T

Törölt tag 008

Guest
De szánalmas, hogy az első ÉK látogatás közben Pence csakazért is a disszidensekkel találkozik. Sértődötten toporzékolhatna is, hogy akkor sem békültök kiiiiii
Nem véletlen az amcsi hiszti. Sokkal közelebb van egymáshoz a két Korea mint valaha. Ma Mundzse és a kishúg együtt ebédelnek. Bármit megbeszélhetnek. Azt is tudni kell, hogy Kim Dzsong Un a kishúgával rendkívül jó kapcsolatban van. Nem lesz olyan, hogy ezt meg azt nem lehet elmondani a nagyvezérnek, mert lefejez. Sőt valószínűleg a kisdagi azért küldte őt, mert üzenetet visz és biztos akart benne lenni, hogy át lesz adva. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz.

Amúgy pár napja volt egy hír, hogy betegség miatt 1200 biztonsági őrt hazaküldenek és katonák vigyázzák a rendet. Ez így semmi extra. Asszony szólt be egy érdekeset erre..... lehet megtudtak valamit, hogy valaki készül tönkretenni a bulit, és így könnyebb lecserélni megbízható katonákra a védelmet. Meglepődtem, mert még én sem gondoltam erre.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem véletlen az amcsi hiszti. Sokkal közelebb van egymáshoz a két Korea mint valaha. Ma Mundzse és a kishúg együtt ebédelnek. Bármit megbeszélhetnek. Azt is tudni kell, hogy Kim Dzsong Un a kishúgával rendkívül jó kapcsolatban van. Nem lesz olyan, hogy ezt meg azt nem lehet elmondani a nagyvezérnek, mert lefejez. Sőt valószínűleg a kisdagi azért küldte őt, mert üzenetet visz és biztos akart benne lenni, hogy át lesz adva. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz.

Amúgy pár napja volt egy hír, hogy betegség miatt 1200 biztonsági őrt hazaküldenek és katonák vigyázzák a rendet. Ez így semmi extra. Asszony szólt be egy érdekeset erre..... lehet megtudtak valamit, hogy valaki készül tönkretenni a bulit, és így könnyebb lecserélni megbízható katonákra a védelmet. Meglepődtem, mert még én sem gondoltam erre.

Ezt az asszony tartsd meg!
Amelyiknek ilyen agya van arra nagyon vigyázz, el ne veszítsd!
:)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az elmúlt évtizedekben a nyugati hatalmak – élükön az Egyesült Államokkal – igyekeztek minél határozottabban fellépni Észak-Koreával szemben, rábírni a kommunista diktatúrát, hogy legalább az atomprogramját állítsa le. George Bush úgy beszélt Észak-Koreáról, mint ami „a Gonosz Tengelyének” tagja, és Obama sem tudta elrettenteni Kim Dzsongunt az atombomba megépítésétől. Ezek után Donald Trump rátett még egy lapáttal, ő már háborúval fenyegetőzik, és arról beszél, hogy nem is lenne olyan rossz ötlet megöletni az észak-koreai diktátort.
Mára azonban mindennél nyilvánvalóbb, hogy az Észak-Koreát elítélő ENSZ-határozatok, a kemény diplomáciai üzengetés és az ország elleni szankcióke teljesen hatástalanok.
Éppen ezért nyugati és kínai akadémiai körökben egyre terjed az álláspont, hogy valami mással kellene próbálkozni. Egyre többen vetik fel: mi lenne, ha megpróbálnánk nem egyre erősebben Észak-Korea torkára lépni, hanem inkább megnyugtatni a rezsimet?
Észak-Korea megfékezéséhez talán meg kellene kérni Oroszországot és Kínát, hogy vonuljanak be
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113