Sz-400 Triumf / S-400 Triumf / SA-21 Growler (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Úgy értem, hogy földrajzilag a tenger fölött mindenképpen rá kellett látniuk a Tomahawkokra. Nem jöhettek radarhorizont alatt. Tartusztól 50 km-re van a határ.

Csakhogy eddig a két Sz-400-as (a harmadik még csak mostanában érkezett) Latakiában (a reptéren), és Maszjáf mellett a Vega TÁS-ban települt.
Tartuszban eddig legalábbis nem volt Sz-400 -as, így nehezen láthatott rá bármire is a határ környékén.
(pláne Libanonban)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Csakhogy eddig a két Sz-400-as (a harmadik még csak mostanában érkezett) Latakiában (a reptéren), és Maszjáf mellett a Vega TÁS-ban települt.
Tartuszban eddig legalábbis nem volt Sz-400 -as, így nehezen láthatott rá bármire is a határ környékén.
(pláne Libanonban)
Hát ez az. Tartuszban sem volt ott az Sz-300as saját felderítő radarja. Szír viszont volt ott három is. Ráadásul az indítási fázisban, amikor magasan repül, Latakiából is látni kellett volna. Mondjuk nincs konkrét tényközlés arról, hogy nem látták, de a jelek erre mutatnak.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Hát ez az. Tartuszban sem volt ott az Sz-300as saját felderítő radarja. Szír viszont volt ott három is. Ráadásul az indítási fázisban, amikor magasan repül, Latakiából is látni kellett volna. Mondjuk nincs konkrét tényközlés arról, hogy nem látták, de a jelek erre mutatnak.

Nem tudom miről beszélsz; "Sz-300as saját felderítő radarja", "Sz-400as célpont kiosztó".
A fenti kijelentések számomra értelmezhetetlenek.
Olvasd el a Haditechnika Összefoglalót, és hívd nevén a technikát.
:(
Ismétlem - Tartuszban én még nem láttam Sz-300/400-ast, csak Latakiában (a reptéren), és Maszjáf mellett a Vega TÁS-ban.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 831
113
Úgy értem, hogy földrajzilag a tenger fölött mindenképpen rá kellett látniuk a Tomahawkokra. Nem jöhettek radarhorizont alatt. Tartusztól 50 km-re van a határ.

A Tomahawk nem ballisztikus azaz röppálya alapján nem lehet megmondani hová csapódik.Tehát ha látták is az oroszok a Tomahawkokat azt nem láthatták mik a célpontjaik így lőni sem lőttek rájuk.Ugye az amerikaiak nem csak Asszadékat lövik hanem az IÁ-t is.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A Tomahawk nem ballisztikus azaz röppálya alapján nem lehet megmondani hová csapódik.Tehát ha látták is az oroszok a Tomahawkokat azt nem láthatták mik a célpontjaik így lőni sem lőttek rájuk.Ugye az amerikaiak nem csak Asszadékat lövik hanem az IÁ-t is.
Persze. Ez tiszta ügy. Csak az jött le nekem az ügyből, hogy nem is látták. Tartuszban, a legközelebbi radart közösen használták. Latakiában a helyi legjobbat meg az oroszok. A HKSzt meg el se rendelték. Azóta meg azt nem értem, miért nem vitték oda kipróbálásra a legújabbat. Élőben nézhetnék rajta a semmit az F22es helyén.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 555
113
Persze. Ez tiszta ügy. Csak az jött le nekem az ügyből, hogy nem is látták. Tartuszban, a legközelebbi radart közösen használták. Latakiában a helyi legjobbat meg az oroszok. A HKSzt meg el se rendelték. Azóta meg azt nem értem, miért nem vitték oda kipróbálásra a legújabbat. Élőben nézhetnék rajta a semmit az F22es helyén.

Látták az indítást legalábbis azt nyilatkozták.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem tudom miről beszélsz; "Sz-300as saját felderítő radarja", "Sz-400as célpont kiosztó".
A fenti kijelentések számomra értelmezhetetlenek.
Olvasd el a Haditechnika Összefoglalót, és hívd nevén a technikát.
:(
Ismétlem - Tartuszban én még nem láttam Sz-300/400-ast, csak Latakiában (a reptéren), és Maszjáf mellett a Vega TÁS-ban.
Úgy tudja az internet, Tartuszban Sz-300as légvédelem van.
Russia's airbase in Latakia province and its naval facility in Tartus are protected by S-300 and S-400 air missile defense systems, a Russian lawmaker was quoted as saying by RIA news agency on Friday. "The S-300 and S-400 missile complexes....adequately guarantee the security of our armed forces on ...
Az összefoglalót elolvastam, és nagyon érdekesnek találtam. Épp csak nem magoltam be a sok értelmetlen nevet. Az a baj, hogy abból csak azt tudhatnánk meg, hogy minek kellene ott lenni, nem azt, hogy mi van ott. Még azt is megnéztem, milyen magasan van a tartuszi radar.
A részleteket épp tőletek akartam megtudni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
http://www.ausairpower.net/Google-Earth/SYRIAOVERVIEW2010.jpg
SYRIAOVERVIEW2010.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem rosszul, és innentől a legtöbb pre-koncepciód meg is dőlt.

A battery of Russian S-300V4 air defense missile launchers has been transported to Syria, Russia’s Defense Ministry said in a statement. Its stated purpose is to defend a Russian naval base and warships.[128]
Itt épp azt írják, amit mondok. A launchereket telepítették az orosz haditengerészeti bázisra.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A battery of Russian S-300V4 air defense missile launchers has been transported to Syria, Russia’s Defense Ministry said in a statement. Its stated purpose is to defend a Russian naval base and warships.[128]
Itt épp azt írják, amit mondok. A launchereket telepítették az orosz haditengerészeti bázisra.

Értem én hogy ezt írja a Pravda, de én akkor sem láttam még arra Sz-300-ast, miközben a többi helyen könnyen megtalálható a Google Earth-en.
Latakia
Maszjaf

Szóval én továbbra is abban hiszek amit látok!

Ne csak szajkózzátok amit mások írnak, hanem járjatok utána a saját szemetekkel a dolgoknak.
Ha tényleg lenne Tartuszban 300-as, mutassátok meg, és akkor elhiszem.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Értem én hogy ezt írja a Pravda, de én akkor sem láttam még arra Sz-300-ast, miközben a többi helyen könnyen megtalálható a Google Earth-en.
Latakia
Maszjaf

Szóval én továbbra is abban hiszek amit látok!
Linuxom van, és nem műxik a Google Earth.
Ne csak szajkózzátok amit mások írnak, hanem járjatok utána a saját szemetekkel a dolgoknak.
Ha tényleg lenne Tartuszban 300-as, mutassátok meg, és akkor elhiszem.