[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Mióta Magyarországon működött "jóbarát"- barátunk??, azóta nem kell több bizonyíték az USA beavatkozására az ország belügyeibe. Legfeljebb kevésbé harsányak az utódjai, de nem tudom mitől változtak volna a céljaik?!

1944 óta működött a jóbarát, nyiltan 1989-ig. azóta sunnyog vissza, hála a korrupt, megvásárolható (pártfüggetlen) vezetésnek.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 865
113


Tőlem kérdezed?

1 Puytin mára :https://444.hu/2018/02/19/ezek-a-fiatalok-egesz-eletuket-putyin-uralma-alatt-toltottek


Egy fidesz mára
https://444.hu/2018/02/19/tokeletes...er-hogy-a-fidesz-kinevezte-szinhazigazgatonak

És egy egy Orbán is
https://tldr.444.hu/2018/02/19/orbannak-nemsokara-dontenie-kell-bekemenyit-vagy-elengedi-a-hatalmat


Hát hallod ne haragudj de ehez a kérdéshez kellet arc! Jó hogy nem azt nem modod hogy sose szokott orbánról meg putyinról cikkezni a 444 gyűlöletkeltő oldal.
 
  • Tetszik
Reactions: boki and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
1944 óta működött a jóbarát, nyiltan 1989-ig. azóta sunnyog vissza, hála a korrupt, megvásárolható (pártfüggetlen) vezetésnek.
1989-ig tudjuk tapasztalatból milyen volt itt a világ (emlékeim szerint bevallottan is külső vezénylésű diktatúra volt), azóta viszont állítólag demokrácia van, mégis van külső Goodfriend aki úgy viselkedett mint császár az alattvalóival (ha nem emlékeznél rá, az USA bp.-i képviseletének vezetője volt).
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
úgy érted hogy lefejeztette őket, különadót vetett ki rájuk, elvitte az asszonyaikat első éjszakára?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Tőlem kérdezed?

1 Puytin mára :https://444.hu/2018/02/19/ezek-a-fiatalok-egesz-eletuket-putyin-uralma-alatt-toltottek


Egy fidesz mára
https://444.hu/2018/02/19/tokeletes...er-hogy-a-fidesz-kinevezte-szinhazigazgatonak

És egy egy Orbán is
https://tldr.444.hu/2018/02/19/orbannak-nemsokara-dontenie-kell-bekemenyit-vagy-elengedi-a-hatalmat



Hát hallod ne haragudj de ehez a kérdéshez kellet arc! Jó hogy nem azt nem modod hogy sose szokott orbánról meg putyinról cikkezni a 444 gyűlöletkeltő oldal.

Ha befejhezted: az a gond, hogy normál országban, az ELIOS féle közpénzek, egy szervilis színigazgató törleszkedése, vagy bármely ilyen cikk nem csak egy két,- a kormányzati, kézivezérlésű média, ill demokráciát az ördögtől való széljobb által folyamatos (na meg az egyéb szervilisek) által folyamatosan támadott újságban/netes oldalon jelenne meg.

Sőt.

Tudom vannak itt is-másokat okolók - akik szerint a demokrácija rossz, és úgy vélik egy autoraktikus vezetés- majd mindent rendbehoz, és mindenki más ellenség.

Ami fájni, fog, az a felébredés.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
úgy érted hogy lefejeztette őket, különadót vetett ki rájuk, elvitte az asszonyaikat első éjszakára?
Az elsőt és a harmadikat a kommunista elvtársak se csinálták (ugye milyen jó volt nekünk anno?!!), különadókról meg mintha a gengszterváltás óta is tapasztaltam volna ezt-azt, max hivatalosan nem így hívták őket.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Az elsőt és a harmadikat a kommunista elvtársak se csinálták (ugye milyen jó volt nekünk anno?!!), különadókról meg mintha a gengszterváltás óta is tapasztaltam volna ezt-azt, max hivatalosan nem így hívták őket.

Ez az "első éjszaka joga" a baloldali történészek egyik kedvenc fordulata. Ha valakit érdekel a dolog javaslom a szélsőjobbossággal nem vádolható Hahn Péter írásait a történelmi legendákról és azok terjedéséről.

Sharidot én már rég ignore-ra tettem. Amúgy kíváncsi vagyok mikor veri ki a rámenős hasbarával amit 0-24-ben tol, másodszor és remélem végleg a biztosítékot. Sajnos a hozzá hasonlók erőszakos, lerázhatatlan, tudálékos, és nagyképű stílusa pont azt a képet, azokat a sztereotípiákat erősíti, amit 100 jó ember jótettei sem tehetnek jóvá.

Adj egy kanál szennyvizet egy hordó borhoz és szennyvizet kapsz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez az "első éjszaka joga" a baloldali történészek egyik kedvenc fordulata. Ha valakit érdekel a dolog javaslom a szélsőjobbossággal nem vádolható Hahn Péter írásait a történelmi legendákról és azok terjedéséről.

Sharidot én már rég ignore-ra tettem. Amúgy kíváncsi vagyok mikor veri ki a rámenős hasbarával amit 0-24-ben tol, másodszor és remélem végleg a biztosítékot. Sajnos a hozzá hasonlók erőszakos, lerázhatatlan, tudálékos, és nagyképű stílusa pont azt a képet, azokat a sztereotípiákat erősíti, amit 100 jó ember jótettei sem tehetnek jóvá.

Adj egy kanál szennyvizet egy hordó borhoz és szennyvizet kapsz.
NAGYON OFF

Csak érdekesség képen. Ez egy urban legend, soha nem létezett az első éjszaka joga

ON (és bocsánat)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Lehet hogy ezért bukkant fel Sharid mint "új" erő??! :p

Ezt én nem tudhatom, mindenesetre eddig nem találtam közöttük párhuzamot. Az meg, hogy más a véleménye mint nekem vagy neked, az teljesen természetes. Hülyén is nézne ki a világ ha mindenki folyton mindenben egyetértene :) No meg baromi unalmas lenne az élet :D
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja and emel

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt én nem tudhatom, mindenesetre eddig nem találtam közöttük párhuzamot. Az meg, hogy más a véleménye mint nekem vagy neked, az teljesen természetes. Hülyén is nézne ki a világ ha mindenki folyton mindenben egyetértene :) No meg baromi unalmas lenne az élet :D
Ebben (is) igazad van, ezért is nem tettem még senkit IGNORE-üzemmódba. ;)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Pár éve beszélgettünk itt Kijev és Bp. hasonlatosságokról. Akkor azt mondtam, h amig nem borúl 1más nyakába a ballib meg a szélső jobb mint Kijevben 2013 ban, addig nincs gond. Szerintem 3 éve mindenkit kiröhögtünk volna aki ezt állítja. Ma viszont rossz érzés fog el, főleg ha nyer a fidesz. Hogy mi lesz utána az utcákon...