Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113

Az enyém jobb/szebb/nagyobb.
Elképzelem, ahogy az USAF pilótái a hangár sarkában reszketve tagadják meg a felszállási parancsot a rettenetes orosz haditechnika iránti félelmükben :D

Mondjuk az egész igen hasznos - az F-35 nagyjából sinen van, B-21 épül, kell az újabb nagy program vagyis az NGAD - egy sikeres Szu-57 és J-20 pedig pont meg is adja azt az indokot, hogy a kungresszus megszavazza erre a pénzt...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Jaaaj, mi folyik itt... :eek: Ha az oroszok tesztelni/reklámozni akarják élesben is... Hát, így döntöttek. Majd kiderül, hogy megérte-e.

Ide is berakom

Telegramon olyan infók terjednek, hogy a Szu-57-k érkezése óta nem repülnek az amerikai F-22-k. Egyelőre semmilyen megerősítés nem érkezett az infóról.

Még ha így is lenne, akkor sem igazán látom az összefüggést a két dolog között. Eddig egyik fél sem lőtt a másikra, sőt kínosan ügyeltek (egyeztettek) arra, hogy ne legyen konfrontáció (a Wagneres Deir-ez-Zor-i téma más ügy és nem véletlenül nem volt pl. orosz légitámogatása annak a "műveletnek"). Ez nekem inkább szimpla netes propagandaszövegnek tűnik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Jaaaj, mi folyik itt... :eek: Ha az oroszok tesztelni/reklámozni akarják élesben is... Hát, így döntöttek. Majd kiderül, hogy megérte-e.



Még ha így is lenne, akkor sem igazán látom az összefüggést a két dolog között. Eddig egyik fél sem lőtt a másikra, sőt kínosan ügyeltek (egyeztettek) arra, hogy ne legyen konfrontáció (a Wagneres Deir-ez-Zor-i téma más ügy és nem véletlenül nem volt pl. orosz légitámogatása annak a "műveletnek"). Ez nekem inkább szimpla netes propagandaszövegnek tűnik.
Egyértelmű, ez kb. szóra sem érdemes. Az egész sztorinak annyi a valós lényege, hogy merik reptetni a Szu-57 et Szíriában, amivel engem pl. megleptek, mert arra utal hogy nem csak attól a vélt ponttól vannak előrébb a fejlesztésben, amit az itteni "nyugatos - kínai" fórumiták sulykoltak a közösségbe, de még attól is mint amit a "keleti" szurkolótábor várt. Szerintem ezzel azért megleptek nagyjából mindenkit, hogy oda merték vinni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Az enyém jobb/szebb/nagyobb.
Elképzelem, ahogy az USAF pilótái a hangár sarkában reszketve tagadják meg a felszállási parancsot a rettenetes orosz haditechnika iránti félelmükben :D

Mondjuk az egész igen hasznos - az F-35 nagyjából sinen van, B-21 épül, kell az újabb nagy program vagyis az NGAD - egy sikeres Szu-57 és J-20 pedig pont meg is adja azt az indokot, hogy a kungresszus megszavazza erre a pénzt...
Ez már hamarabb megtörtént, Trump papa önti a pénzt a tábornok urak nagy elégedettségére a haderőbe.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Egyértelmű, ez kb. szóra sem érdemes. Az egész sztorinak annyi a valós lényege, hogy merik reptetni a Szu-57 et Szíriában, amivel engem pl. megleptek, mert arra utal hogy nem csak attól a vélt ponttól vannak előrébb a fejlesztésben, amit az itteni "nyugatos - kínai" fórumiták sulykoltak a közösségbe, de még attól is mint amit a "keleti" szurkolótábor várt. Szerintem ezzel azért megleptek nagyjából mindenkit, hogy oda merték vinni.


Engem is megleptek. De tényleg csak ők tudják, hogy:
a; már ennyire késznek ítélik meg a gépet/rendszert
b; ennyire szükségét érzik a promónak
De ez tényleg az ő dolguk. Elemezni lehet, de emiatt egymásnak esni itt szerintem totál értelmetlen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Engem is megleptek. De tényleg csak ők tudják, hogy:
a; már ennyire késznek ítélik meg a gépet/rendszert
b; ennyire szükségét érzik a promónak
De ez tényleg az ő dolguk. Elemezni lehet, de emiatt egymásnak esni itt szerintem totál értelmetlen.
Meg ahogy leírtam több napja, s most ahogy nézem TE is, ebből még egy olyan orbitál szopacs is lehet nekik, mint a Kuznya volt. Jöttek láttak leesett két gép hazamentek.
Itt is ha csinálnak valami érdemlegeset, VAGY csak el tudják hitetni pl. ilyen hírekkel hogy remegve a földön dekkol az F-22/35 flotta mert jött 2(4?) Szu-57, és valaki pénzeszsák befektető ezt megkajálja, már nyertek.

Ha lehullik 1 gép mostanában, műszaki hiba/török F-16/Manpads miatt, akkor meg lehet magyarázni a magyarázhatatlant.

Ők tudják, mi meg várjunk még egy kicsit a nagy konklúziókkal :p.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Meg ahogy leírtam több napja, s most ahogy nézem TE is, ebből még egy olyan orbitál szopacs is lehet nekik, mint a Kuznya volt. Jöttek láttak leesett két gép hazamentek.
Itt is ha csinálnak valami érdemlegeset, VAGY csak el tudják hitetni pl. ilyen hírekkel hogy remegve a földön dekkol az F-22/35 flotta mert jött 2(4?) Szu-57, és valaki pénzeszsák befektető ezt megkajálja, már nyertek.

Pontosan. Egyébként a TVC-nek is ez a legfőbb értelme. A laikusok/politikusok(meg pláne a szavazópolgárok) kajálják a légibemutatós látványos figurákat.

Ha lehullik 1 gép mostanában, műszaki hiba/török F-16/Manpads miatt, akkor meg lehet magyarázni a magyarázhatatlant.

Egyébként én is ettől tartok... Az, hogy lelövik, nem túl valószínű (azért az oroszoknak van annyi eszük, hogy ne menjenek 6000 méter alá, vagyis a MANPADS-zónába), de ha műszaki hibás lesz és a pilótának a Nuszra/ISIS/Zinki, stb. területe felett kell katapultálnia... Hát, emlékszünk arra a jordán F-16 pilótára...

Ők tudják, mi meg várjunk még egy kicsit a nagy konklúziókkal :p.

Egyetértek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Pontosan. Egyébként a TVC-nek is ez a legfőbb értelme. A laikusok/politikusok(meg pláne a szavazópolgárok) kajálják a légibemutatós látványos figurákat.



Egyébként én is ettől tartok... Az, hogy lelövik, nem túl valószínű (azért az oroszoknak van annyi eszük, hogy ne menjenek 6000 méter alá, vagyis a MANPADS-zónába), de ha műszaki hibás lesz és a pilótának a Nuszra/ISIS/Zinki, stb. területe felett kell katapultálnia... Hát, emlékszünk arra a jordán F-16 pilótára...



Egyetértek.
A TVC-t hagyjuk, ebben nem értünk egyet :p. Jó az másra is, mint üzembiztonság, nagy magasságban - ritka légtérben extra segítség irányváltásokhoz, stealth vs stealth VWR etc... Ne arra helyezd a hangsúlyt amiben nem értünk egyet, a többi amit írsz korrekt :D!
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
A TVC-t hagyjuk, ebben nem értünk egyet :p. Jó az másra is, mint üzembiztonság, nagy magasságban - ritka légtérben extra segítség irányváltásokhoz, stealth vs stealth VWR etc... Ne arra helyezd a hangsúlyt amiben nem értünk egyet, a többi amit írsz korrekt :D!


"Legfőbb". ;) Nem pedig kizárólagos értelme. De ritka légtérben, az átesés határán, pont nem túl előnyös. Mert a használatával az orrát ugyan "irányba teszi", de közben szépen át is esik... Szerintem kicsit túlértékeled. De szerintem is lehet bizonyos szitukban hasznos pluszképesség, amennyiben nem megy más képességek kárára, vagy nem aránytalanul drága megcsinálni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
"Legfőbb". ;) Nem pedig kizárólagos értelme. De ritka légtérben, az átesés határán, pont nem túl előnyös. Mert a használatával az orrát ugyan "irányba teszi", de közben szépen át is esik... Szerintem kicsit túlértékeled. De szerintem is lehet bizonyos szitukban hasznos pluszképesség, amennyiben nem megy más képességek kárára, vagy nem aránytalanul drága megcsinálni.

Nyilván nem átesés előtt van igazán értelme, de ritka légtérben nagy magasságban is lehet gyorsan repülni, s akkor azért segít a gyenge hatásfokú aero kormányfelületeken, illetve ha át is esel, ezzel pont nem olyan nagy probléma egy dugóhúzó mint e nélkül.
Szerintem kicsit alulértékeled, de a többivel egyet értek :p.

Van egy olyan érzésem,hogy telerakták robbanóanyaggal arra az esetre ha lezuhanna.
Ezt biztosra veszem én is.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Van egy olyan érzésem,hogy telerakták robbanóanyaggal arra az esetre ha lezuhanna.

Hátööö... Ha a belső fegyverkamrákat nem használják, akkor talán ott lehet. Mert a gép többi része eléggé ki lehet centizve, szóval robbanóanyag max valamilyen rendszerek helyén-helyett férne el.

Nyilván nem átesés előtt van igazán értelme, de ritka légtérben nagy magasságban is lehet gyorsan repülni, s akkor azért segít a gyenge hatásfokú aero kormányfelületeken, illetve ha át is esel, ezzel pont nem olyan nagy probléma egy dugóhúzó mint e nélkül.
Szerintem kicsit alulértékeled, de a többivel egyet értek :p.

Könnyebb vele átejteni és könnyebb vele kihozni belőle. Viszont, TVC használatával a gép (mindenkori hossztengely szerinti) sebessége (és ez által a térbeli helyzete változásának mértéke) jobban fog csökkenni irányváltoztatáskor, mint az aerodinamikai felületek használatával. Vagyis egy légiharcrakétának annál könnyebb célpont lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Hátööö... Ha a belső fegyverkamrákat nem használják, akkor talán ott lehet. Mert a gép többi része eléggé ki lehet centizve, szóval robbanóanyag max az egyéb rendszerek helyén férne el.



Könnyebb vele átejteni és könnyebb vele kihozni belőle. Viszont, TVC használatával a gép (mindenkori hossztengely szerinti) sebessége (és ez által a térbeli helyzete változásának mértéke) jobban fog csökkenni irányváltoztatáskor, mint az aerodinamikai felületek használatával. Vagyis egy légiharcrakétának annál könnyebb célpont lesz.
Ez azért elég sarkos kinyilatkoztatás, elég erősen függ egy raklap paramétertől, mint indítási távolság, a TVC-s gép magassága, sebessége, a 30-as hajtóművekkel való gyorsulásának mértéke, a rakéta paraméterei etc.

Az biztos továbbá hogy ha 1v1 van, előny az VWR-ben is ha hamarabb meg tudsz fordulni/irányt váltani, még ha vesztesz is vele sebességet, mint ha mehetsz egy irányba szép nagy elnyújtott hatalmas fordulókörökkel kevésbé lassulva...