Gépkarabélyok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

andris.7

Well-Known Member
2016. szeptember 17.
82
424
53
Nagyon kínainak tűnik. Ha gyanúm nem csal, akkor nem fejlesztettek ők semmit, hanem megvették a licencet. Még egy bizonyíték számomra a fehérorosz kínai közeledésre.
Üdv, én még új vagyok itt a HTKA fórumon, remélem nem írok nagy hülyeséget de szerintem az az új Fehérorosz lőfegyver inkább amerikai erdetű lehet. Mert szinte teljesen megegyezik az Arsenal firearms "switch" gépkarabélyal (legalábbis külsőre és kaliberre és működési elvben egyformának tűnnek)
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/04/07/arsenal-firearms-switch-rifles/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Üdv, én még új vagyok itt a HTKA fórumon, remélem nem írok nagy hülyeséget de szerintem az az új Fehérorosz lőfegyver inkább amerikai erdetű lehet. Mert szinte teljesen megegyezik az Arsenal firearms "switch" gépkarabélyal (legalábbis külsőre és kaliberre és működési elvben egyformának tűnnek)
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/04/07/arsenal-firearms-switch-rifles/
Üdvözöllek a fórumon!
Igen, nagyon jó észrevétel. Hát, míg nem látjuk őket szétszedve, addig nyugodtan találgathatunk :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 674
32 303
113
Szerimtem a tar szemolcs miatt nem okes bele az ak tar. Ugye az ak tar be illetve ki pattintasahoz "elorre hatra mozgat kell" vag hogy irjam? Nem azt mondom hogy megoldhatatlam lenne de szerintem elege megbomyolitana a dolgot mert ugy a masik oldalt meg horony van ami fog.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Szerimtem a tar szemolcs miatt nem okes bele az ak tar. Ugye az ak tar be illetve ki pattintasahoz "elorre hatra mozgat kell" vag hogy irjam? Nem azt mondom hogy megoldhatatlam lenne de szerintem elege megbomyolitana a dolgot mert ugy a masik oldalt meg horony van ami fog.
Hát az AK táras változatot olyan akasztóval csinálják majd. Itt inkább az a kérdés, hogy végül a fehéroroszok, honnan inspirálódtak. Kétlem, hogy 0-ról nekiálltak maguknak új gépkarabélyt tervezni. Vagy az van, hogy kínától vettek licencet, vagy az amit andris.7 mond és egy amerikai fejlesztéshez nyúltak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Üdv, én még új vagyok itt a HTKA fórumon, remélem nem írok nagy hülyeséget de szerintem az az új Fehérorosz lőfegyver inkább amerikai erdetű lehet. Mert szinte teljesen megegyezik az Arsenal firearms "switch" gépkarabélyal (legalábbis külsőre és kaliberre és működési elvben egyformának tűnnek)
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017/04/07/arsenal-firearms-switch-rifles/

Jó ez az oldal! :)

Ki játszott a METRO2033-al? :rolleyes:

Illegal Firearms Seized in Odessa, Ukraine

Illegal-Gun-Shop-and-Firearms-Seized-in-Odessa-Ukraine-1.jpeg

Illegal-Gun-Shop-and-Firearms-Seized-in-Odessa-Ukraine-2.jpg
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Akkor már inkább az arab háziipar
Carlo-k, azaz Carl Gustaf mg klónok a brkácsműhelyekből:

CGm45BET-870.jpeg


At0B7ABNdIKQW3U7m9i57ZhazElYFrWqA1NLWbyrU9wt-1-e1458127257384-1024x640.jpg


israel45742improguns.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ez így faszság. Mitől lenne "caseless" ha egy fém tokban van ugyanúgy, mint az elmult 100 évben az összes lőszer? Abban látnék rációt, hogy maga a töltényhüvely is elégjen a tüzeléskor, így megtakarítanának némi súlyt meg helyet és költséget is, talán a szerkezet is egyszerűbb lenne és üzembiztosabb.
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Ez így faszság. Mitől lenne "caseless" ha egy fém tokban van ugyanúgy, mint az elmult 100 évben az összes lőszer? Abban látnék rációt, hogy maga a töltényhüvely is elégjen a tüzeléskor, így megtakarítanának némi súlyt meg helyet és költséget is, talán a szerkezet is egyszerűbb lenne és üzembiztosabb.

Igen, én is érzek benne egy jó adag marketing dumát.
És mit gondoltok a beharangozott fő előnyéről, miszerint az öt csővel és azzal, hogy öt lövésenként kidobják a töltényűrt, a melegedési problémákat gyokorlatilag teljesen kiküszöbölték?
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Ez így faszság. Mitől lenne "caseless" ha egy fém tokban van ugyanúgy, mint az elmult 100 évben az összes lőszer? Abban látnék rációt, hogy maga a töltényhüvely is elégjen a tüzeléskor, így megtakarítanának némi súlyt meg helyet és költséget is, talán a szerkezet is egyszerűbb lenne és üzembiztosabb.

Nekem tetszik. Gondolj bele csak, ez egy mozgó alkatrészek nélküli DMR . 5 lövedékes töltényűr kötegekkel , kvázi mint egy mini 5-ös tár ami újra tölthető, elektromos elsütéssel. Teljesen semleges viselkedés lövésközben. -Nagy like.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

andris.7

Well-Known Member
2016. szeptember 17.
82
424
53
Vagy azert mert a 556 nak sokszor nem eleg a teljesitmenye
Ha annyira gond lenne a 5.56x45 teljesítményével, akkor már rég lecserélték volna. Például valami olyasmire mint a .277 wolverine:
https://en.wikipedia.org/wiki/.277_Wolverine
Ez egy elég érdekes lőszer, csak a fegyvercsövet kell cserélni az 5.56 -ról erre és minden más alkatrész maradhat. A 6.8 SPC lőszer teljsítményének 90% -át hozza az 5.56 súlyával, méretével és visszarúgásával és subsonic lőszer is van belőle.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ha annyira gond lenne a 5.56x45 teljesítményével, akkor már rég lecserélték volna. Például valami olyasmire mint a .277 wolverine:
https://en.wikipedia.org/wiki/.277_Wolverine
Ez egy elég érdekes lőszer, csak a fegyvercsövet kell cserélni az 5.56 -ról erre és minden más alkatrész maradhat. A 6.8 SPC lőszer teljsítményének 90% -át hozza az 5.56 súlyával, méretével és visszarúgásával és subsonic lőszer is van belőle.

Ej ti fiatalok! Kit erdekel a teljesitmeny meg a praktikum amikor penz es hirnev forog kockan!

Beismerni higy tevedtunk es a NATO szabvannya tett loszernek komoly hianyossagai vannak? Na meg az egig magasztalt M16/M4 parosnak?

Egy birodalom nem csinal ilyet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Ej ti fiatalok! Kit erdekel a teljesitmeny meg a praktikum amikor penz es hirnev forog kockan!

Beismerni higy tevedtunk es a NATO szabvannya tett loszernek komoly hianyossagai vannak? Na meg az egig magasztalt M16/M4 parosnak?

Egy birodalom nem csinal ilyet.

Igazából beismerték amikor áttértek a belga lőszerre.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Mint az elmúlt évek fejlesztései bizonyították, azért még van fejleszthetőségi lehetőség az 5,56 milliméteres lőszerben.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Mint az elmúlt évek fejlesztései bizonyították, azért még van fejleszthetőségi lehetőség az 5,56 milliméteres lőszerben.

Mack!

Az 556 nal ket szempont hatarozta meg a fejlesztest. A 300 meteres lotav es a 20 collos cso.

Lehet es kell is tuningilni ld. M855 es A1 de itt lenne az ideje a cserenk. Mert a technilogia mar lehetove teszi.
 
  • Tetszik
Reactions: andris.7 and fip7