F-35 Lightning II (Lockheed Martin)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Miért is omlott össze Szerbia?? .. és a Szerb légvédelem?? Nem ezt mutatják a tények..
Mert nem volt egybefüggő, összeghangolt és rétegekbe tagolt, azért?

Az egy dolog hogy bújkálással, álcázással, folyamatos relokációval a LEHETŐSÉGEKHEZ képest szépen helyt álltak(Dávid és Góliát harca volt az, parittya nélkül), de azért ki ne találd már hogy az egy komoly légvédelem volt, egyenlő fél a NATO-nak az AWACS nélkül, agyon zavart és HARM-okkal folyamatosan támadott vadászirányítás nélküli néhány Mig-29, meg SA-2, 3, 6, a minden földi jóval ellátott másik oldal ellen...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 675
32 307
113
Dania maga szereli ossze f35 oseit /sajat felyleszesu osszetevoket is kapnak majd a gepek../
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 534
113
Úgy rémlik Európában is szerelnek majd össze F-35-öt, de Olaszországra emlékszem. Persze az nem zár ki más lehetőséget.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
M

molnibalage

Guest
Mert nem volt egybefüggő, összeghangolt és rétegekbe tagolt, azért?

Az egy dolog hogy bújkálással, álcázással, folyamatos relokációval a LEHETŐSÉGEKHEZ képest szépen helyt álltak(Dávid és Góliát harca volt az, parittya nélkül), de azért ki ne találd már hogy az egy komoly légvédelem volt, egyenlő fél a NATO-nak az AWACS nélkül, agyon zavart és HARM-okkal folyamatosan támadott vadászirányítás nélküli néhány Mig-29, meg SA-2, 3, 6, a minden földi jóval ellátott másik oldal ellen...
SA-2. Jaj.. Ebbol latszik lövésed sincs szokas szerint...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
SA-2. Jaj.. Ebbol latszik lövésed sincs szokas szerint...
Nem volt rendszerben a Szerbeknél már akkor? Simán lehet, utána nem néztem, azon amit írtam kb. lényegében ez változtat?
Elavult és mennyiségben csekély légvédelem nézett szembe egy korszerű világválogatottal. Így jó?
 
M

molnibalage

Guest
Nem volt rendszerben a Szerbeknél már akkor? Simán lehet, utána nem néztem, azon amit írtam kb. lényegében ez változtat?
Elavult és mennyiségben csekély légvédelem nézett szembe egy korszerű világválogatottal. Így jó?
Majd otthon kifejtem. Addig meg olvasgasd az osszefoglalot.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
180317-_N-_FK070-0053.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arcas
M

molnibalage

Guest
Volt időm végre nagyjából végighallgatni a F-35: Pierre Sprey vs (ret.) Lt Col David 'Chip' Berke debate videót. Édes istenem, P.S még annál is ostobább lett, mint gondolotam. Még az érvelésre sem veszi a fáradságot... Csak állít dolgokat és ennyi...

Erről a videóról van szó.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Volt időm végre nagyjából végighallgatni a F-35: Pierre Sprey vs (ret.) Lt Col David 'Chip' Berke debate videót. Édes istenem, P.S még annál is ostobább lett, mint gondolotam. Még az érvelésre sem veszi a fáradságot... Csak állít dolgokat és ennyi...

Erről a videóról van szó.

Bővebben, néhány példát lepötyöghetnél...a kedvünkért
 
M

molnibalage

Guest
Bővebben, néhány példát lepötyöghetnél...a kedvünkért
  • Az elején jön a szoksásos dogfightos marhasággal. Persze még annyi fáradságot sem vesz, hogy akkor mondja már, hogy mi a baja. Tehát a manőverezőképességre és SA-ra sem mond semmi műszakit. Csak felböfögi, hogy nem képes rá. Kész, passz. Talán mondta a szárnyterhelés faszságot, mire a pilóta azzal reagálta le, amivel én. Aki ezzel érvel, csak azt mutatja, hogy nem érti a problémát sem...
  • Aztán a pilóta azt is kifejti, hogy a dogfightot amúgy is mindig igyekeznek elkerülni, de az F-35 nagy előnye ekkora is a szenzorfúzió, úgy megy bele, hogy azért többet tud, mint a legacy gépek. (A pilótának van a két szép szeme és MAWS semmi. Ezt nem monda a pilóta, de erreől van szó.). Ezt P.S úgy reagálja le, hogy akkor a pilóta kimondta, hogy szerinte soha nem kell - nem mondta - és nem is tud. Én már ekkora kezembe temettem arcom...
  • A legelemibb aerodnimaikai összefüggéssegbe sem megy bele, mert akkor persze kiderülne, hogy nettó hülye. A pilóta is kifejteti azt, amit a HT összefoglalóban ott van. Airshow konfigban a gépek kvázi azonosak, csak éppen mivel az F-16 mindent külsőleg vissz, az F-35 meg azonos BVR és AG konfigban jobb EW-val mindent bent, ezért az F-16 teljesítménye jobban romlik. (Azt már nem is említette, hogy a relatív tömegnövekedés is kisebb. Az F-16CJ supplementben látható, hogy pusztán a légellenállás mit művel az F-16-nál, lásd HT összeefoglaló.) A pilóta úgy fogalmazott, hogy a függesztményekkel teleaggatott vadászokkal igencsak meg kell gondolni, hogy légiharcba kezdjen, amíg az F-35 esetén a teljesítményromlás sokkal kevésbé érezhető úgy, hogy az F-16 belső kapacitásánál magasabb az F-35 50% belsője...
  • P.S. csak hajtogatja, hogy "nem működik", de példát nem, mond rá, hogy melyik részegysége.
  • Ezután a hajtogatás után nekiállt azzal, hogy van ilyen teszt és van olyan teszt, hogy hiába működnek a gép egyes komponensei - amit még egyébként tagad is - akkor is szerinte a gép "nem működik" nem használható. Erre a pilóta azt mondta, hogy "ok", a gép végleges képességeit tényleg nem érte el MÉG. A probléma az, hogy már most "félkészen" is inkább ezzel mennének harcba, mert annyival többet tud. Meg, hogy P.S úgy viselkedik, mintha a gép örökre ebben az állapotban ragadna. (Én itt vágtam volna a képébe, hogy a F100 hajtóműbotránya miatt a volt olyan, hogy évekig hajtómű nem volt kész sárkányokba. Na, azok a gépek mennyire nem működtek? Felszállni nem tudtak... Ehhez képest ma ezeket a gépeket tekinti etalonnak. Epic fail...)
  • A legszebb pont az volt, amikor PS gyakorlatialg kétségbevonta és megkérdőjelezte a pilóta közösség professzinalizmusát, hogy nem minden pilóta veszi annyira komolyan a munkát, mint az interjúalany. (Én ezen a ponton biztos elvesztettem volna a hidegvérem és pofáncsapom hajlott kora ellenére.)
Ilyen marhaságokkal van tele. Ez az ember az én szememben teljesen lerombolta, amit elért. Bár hozzá tenném, anno nem tervezőként vett részt, lényegében csak lobbizott és műszaki specifikációkat írtr ki tudtommal a Fighter Mafiában. Tehát kicsit azért túl van hypolva a szerepe a történetbe, ebből él a mai napig. Ennyire telik neki. Vagy kretén, vagy lefizették. Nem nagyon értdekel, hogy melyik. Faszságokat beszél. Ennyi.