MIM-104 Patriot (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1945

Guest
Na hogy volt, én nem tudom mikor és mi ellen szerepelt le, viszont sosem mondtam arra sem hogy csodafegyver, illetve mindíg azt gondoltam hogy a védekező van hátrányban. Akire már lőnek, annak van nehezebb dolga, hogy hozza a lőtéren elért szép statisztikákat, s ez általában nem szokott sikerülni senkinek. Se a keleti, se a nyugati védelmi rendszereknek. Ezt láttam beigazolódni eddig mindenhol, legyen az patriot/öbölháború vagy most jemen, vagy panzir tomahawk salvo viszonylat most szíria. De még harckocsi aktív védelmi rendszerek vs pct atgm ek kapcsán is kb. erre számítok.

Ööö, valamiből kimaradtam?
o_O
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Tegnap a rijadi repteret lőtték a hutik. A szaudiak Patriot rakétákat indítottak. A videón a második- indítás után meghibásodik és a földnek csapódik.

 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Általában ha megszakad a kapcsolat, vagy más ilyen jellegű hiba van, nem felfelé tereli a rakétát a vezérlés?!
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Általában ha megszakad a kapcsolat, vagy más ilyen jellegű hiba van, nem felfelé tereli a rakétát a vezérlés?!


Szerintem es csak tippelek. A gyorsitas elso szakaszaban nincs manover aztan jon egy iranyba allitas. Ezt lathattuk is hogy az egyenes szakaszon minden oke de aztan a kanyar az a foldfele tortent. Szerintem gyartasi hiba. Egy giro vagy csatlakozo rossz bekotese. Volt mar ilyen a tortenelemben nem egyszer. A Britek tobbek kozott lyen hibanak koszonhetik hogy a Falkland az ovek maradt.

De lehet tevedek szoval erdemes megkerdezni dudit. O nagyon spiller legvedelem teruleten.

:)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Most akkor mi is a különbség a Patriot és a THAAD között?
Melyik Patriot és THAAD között? A mezei PAC-3 előtti Patriot az egy Sz-300PMU1 szerű légvédelmi rendszer a

1984, Patriot
MIM-104 Standard rakéta 68,5km lőtáv
analóg közelségi gyújtó
(150 km ballisztikus lőtávolság elérhető lenne az 1100 m/s égésvé
de a radar korlátozza a maximális elérhető céltávolságot.)


Ez kb. a Sz-300PSz és PT közötti képességű rendszer, a rakéta sebessége kisebb, a HMZ a kettő között, de ez már TVM volt és nem tisztán RPK (RCG), mint az Sz-300PT.


1990, Patriot PAC-2 MIM-104C ATM rakéta 160km lőtáv, égésvégi sebesség 1700 m/s,
Új harci rész és kettős üzemmódú közelségi gyújtó

Ez kb. Sz-300PMU1 HMZ terén. ABM képessége kb. alig nagyobb területvédelmet tesz lehetővé, mint az Sivagai Vihar alatt használt PAC-1.

1995, Patriot GEM MIM-104D GEM rakéta 220km lőtáv
MIM-104E GEM+ rakéta 220**km lőtáv
**C rakéta [ATM] upgrade D [GEM] képességre, jele GEM+

Sz-300PMU2 szerű HMZ.

A PAC-3 változatnál jött a mellékeltben is látható HMZ növekedés ABM ellen és szét lehet telepíteni.
A Patirot nem csapatlégvédelem, de akként működött volna statikus védelemben, amolyan hadsereg-font szintűként szovjet-orosz terminológiával

A THAAD dedikált front/hadszíntér jellegű ABM rendszer, aminek orosz megfelelője mai napig még nincs. Az Sz-300VM-et messze meghaladó területvédelmi képessége van papíron.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Melyik Patriot és THAAD között? A mezei PAC-3 előtti Patriot az egy Sz-300PMU1 szerű légvédelmi rendszer a

1984, Patriot
MIM-104 Standard rakéta 68,5km lőtáv
analóg közelségi gyújtó
(150 km ballisztikus lőtávolság elérhető lenne az 1100 m/s égésvé
de a radar korlátozza a maximális elérhető céltávolságot.)


Ez kb. a Sz-300PSz és PT közötti képességű rendszer, a rakéta sebessége kisebb, a HMZ a kettő között, de ez már TVM volt és nem tisztán RPK (RCG), mint az Sz-300PT.


1990, Patriot PAC-2 MIM-104C ATM rakéta 160km lőtáv, égésvégi sebesség 1700 m/s,
Új harci rész és kettős üzemmódú közelségi gyújtó

Ez kb. Sz-300PMU1 HMZ terén. ABM képessége kb. alig nagyobb területvédelmet tesz lehetővé, mint az Sivagai Vihar alatt használt PAC-1.

1995, Patriot GEM MIM-104D GEM rakéta 220km lőtáv
MIM-104E GEM+ rakéta 220**km lőtáv
**C rakéta [ATM] upgrade D [GEM] képességre, jele GEM+

Sz-300PMU2 szerű HMZ.

A PAC-3 változatnál jött a mellékeltben is látható HMZ növekedés ABM ellen és szét lehet telepíteni.
A Patirot nem csapatlégvédelem, de akként működött volna statikus védelemben, amolyan hadsereg-font szintűként szovjet-orosz terminológiával

A THAAD dedikált front/hadszíntér jellegű ABM rendszer, aminek orosz megfelelője mai napig még nincs. Az Sz-300VM-et messze meghaladó területvédelmi képessége van papíron.

A Patriot volt olyan mobil,hogy ugyan olyan formában lehessen csapatlégvédelmi rendszer mint a csapatlégvédelmi szerepkörre optimalizált S300 verziók?
Ha nem akkor hohyan tervezték a csapatokkal való együtt mozgást?
 
M

molnibalage

Guest
A Patriot volt olyan mobil,hogy ugyan olyan formában lehessen csapatlégvédelmi rendszer mint a csapatlégvédelmi szerepkörre optimalizált S300 verziók?
Ha nem akkor hohyan tervezték a csapatokkal való együtt mozgást?
Nem tervezték a mozgást. A HAWK kurva mobil volt és azok is fix TÁS-ban várták volna az összescsapást, pedig Kub feletti mobilitása volt amíg nem kellett terepre menni, sőt légiszállítható volt akár helivel is. A Kub ennek közelében nem volt, de terepen tudott jól mozogni.

A Patriot is fix TÁS-okat kapott, nem volt Sz-300V szintű mobilitása főleg, ha a low level digitális térképet is el akarták készíteni, lásd az Összefoglalóban. A finneknek megmutatták a '90-es évek eleji Buk-M1 előtt az Sz-300V-t is. Állkapcsuk volt a földön, hogy járműből kiszállás nélkül 5 perc alatt tűzkész volt a full ABV védett rendszer. Csak persze az árral voltak bajok...

A HT Összefoglalóban mellékletében levő manualok hosszan taglalják, hogy a Patriot osztályokat hogyan kell telepíteni adott példa esetekben. A Patriottal is lehetne mozogni, de erre is igaz az, mint a HAWK-ra, hogy egyetlen eleme sem volt páncélozott. A szovjet-orosz megközelítés szerint emiatt nem kategorizálható csapatlégvédelemnek. Ezzel szemben 2003-ban mozogtak az osztályokkal rendesen.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 809
113
Nem tervezték a mozgást. A HAWK kurva mobil volt és azok is fix TÁS-ban várták volna az összescsapást, pedig Kub feletti mobilitása volt amíg nem kellett terepre menni, sőt légiszállítható volt akár helivel is. A Kub ennek közelében nem volt, de terepen tudott jól mozogni.

A Patriot is fix TÁS-okat kapott, nem volt Sz-300V szintű mobilitása főleg, ha a low level digitális térképet is el akarták készíteni, lásd az Összefoglalóban. A finneknek megmutatták a '90-es évek eleji Buk-M1 előtt az Sz-300V-t is. Állkapcsuk volt a földön, hogy járműből kiszállás nélkül 5 perc alatt tűzkész volt a full ABV védett rendszer. Csak persze az árral voltak bajok...

A HT Összefoglalóban mellékletében levő manualok hosszan taglalják, hogy a Patriot osztályokat hogyan kell telepíteni adott példa esetekben. A Patriottal is lehetne mozogni, de erre is igaz az, mint a HAWK-ra, hogy egyetlen eleme sem volt páncélozott. A szovjet-orosz megközelítés szerint emiatt nem kategorizálható csapatlégvédelemnek. Ezzel szemben 2003-ban mozogtak az osztályokkal rendesen.

Alapvetően támadás közben gondoltam mondjuk ezt pont nem írtam le.Ugye nem csak védekezésből állt volna a 3.vh.
 
M

molnibalage

Guest
Alapvetően támadás közben gondoltam mondjuk ezt pont nem írtam le.Ugye nem csak védekezésből állt volna a 3.vh.
Ha megnézed a HAWK övet az NSZK-ban milyen távolságban tették le a NATO-VSz határtól? Azért ez elárul valamit arról, hogy a NATO hogyan képzelte el a dolgokat...

A Patriotok ennek a sávnak megfelelően kapták a TÁS-okat.
 
M

molnibalage

Guest
Én szimplán nem csak nem így látom, hogy pazarlás lenne az is. Ha így nézed, csak pazarolnak az amcsik, oroszok, kínaiak is, mert hát kurva sok pénzt elköltenek azok is, aztán néha mekkora blama lesz ott is egy egy program?
A 14,5 milliárd egy korszerű és maga korában forradalmi kompozit alacsony észlelhetőségű harci heli programra az honnan nézve sok? Csak azért kérdem mert a Lengyelek csak Patriotokra elköltik ennek kapásból a felét, és ott azzal ők nem lesznek semmi plusz tudásnak a birtokában...
Mert ilyen szintű tudásnak nem kerülnek közelébe csak ripsz rosz középhatalom alatti szereplők, akik 25 éve a világ szimpandán a 0-át képviselték. Mert a KGST színvonala az volt az USA-hoz képst.

Most megint azt van, hogy el lehet dönteni, hogy ma akarsz ABM képességet és légvédelmet X áron, vagy majd 10-15 év múlva 3X-ért.
Képtelen vagy megérteni. Lehet saját fejlesztést tolni, de nem ennyire 0-ról.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Mert ilyen szintű tudásnak nem kerülnek közelébe csak ripsz rosz középhatalom alatti szereplők, akik 25 éve a világ szimpandán a 0-át képviselték. Mert a KGST színvonala az volt az USA-hoz képst.

Most megint azt van, hogy el lehet dönteni, hogy ma akarsz ABM képességet és légvédelmet X áron, vagy majd 10-15 év múlva 3X-ért.
Képtelen vagy megérteni. Lehet saját fejlesztést tolni, de nem ennyire 0-ról.
Szerintem azért ennyire nem kéne lebecsülni a Francia-Német-Olasz iparral fémjelzett EU HT vonalat, én nem a KGST-ről beszéltem, nem tudom neked hogy jött most ez ide... Vagy valamit nagyon félreértettél, vagy nem jó helyre írtál választ, mert a Tigeres beszélgetésünket beidézted a Patriot topikba, és válaszoltál valami nekem értelmetlen módon.
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem azért ennyire nem kéne lebecsülni a Francia-Német-Olasz iparral fémjelzett EU HT vonalat, én nem a KGST-ről beszéltem, nem tudom neked hogy jött most ez ide... Vagy valamit nagyon félreértettél, vagy nem jó helyre írtál választ, mert a Tigeres beszélgetésünket beidézted a Patriot topikba, és válaszoltál valami nekem értelmetlen módon.
Nem néztél félre, mert a Tiger után meg a lengyel Patriot beszerzésről kezdél kommentelgetni. Csapongsz összevissza.