[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Tudom, hogy a bannolast kockaztatom, de ezt most hatareset:

https://www.hirado.hu/belfold/kekfe...ki-szegedi-csanad-volt-jobbikos-ep-kepviselot

"Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt hallgatta ki gyanúsítottként a Központi Nyomozó Főügyészség Szegedi Csanád volt jobbikos európai parlamenti képviselőt. ... "


... A humor topikba is elfrene par vicces jelzovel. :)

... esetleg a ny-europa vagy a k-kelet topikokbol lehetne meg valasztani. :D
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Tudom, hogy a bannolast kockaztatom, de ezt most hatareset:

https://www.hirado.hu/belfold/kekfe...ki-szegedi-csanad-volt-jobbikos-ep-kepviselot

"Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt hallgatta ki gyanúsítottként a Központi Nyomozó Főügyészség Szegedi Csanád volt jobbikos európai parlamenti képviselőt. ... "


... A humor topikba is elfrene par vicces jelzovel. :)

... esetleg a ny-europa vagy a k-kelet topikokbol lehetne meg valasztani. :D

Simán köztörvényes tolvaj! Nekem is lenne egy két jelzőm rá, de akkor örökre kitiltanának :)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Tudom, hogy a bannolast kockaztatom, de ezt most hatareset:

https://www.hirado.hu/belfold/kekfe...ki-szegedi-csanad-volt-jobbikos-ep-kepviselot

"Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt hallgatta ki gyanúsítottként a Központi Nyomozó Főügyészség Szegedi Csanád volt jobbikos európai parlamenti képviselőt. ... "


... A humor topikba is elfrene par vicces jelzovel. :)

... esetleg a ny-europa vagy a k-kelet topikokbol lehetne meg valasztani. :D
A vizsgálattal nincs semmi probléma, viszont azzal igen, hogy elég egyoldalúan végzi az ügyészség a dolgát! Farkas Flóriról, Tiborcz Istvánról, a "zöld dossziéban" szereplő adócsalásokról, az FBI által védett, az EU-s pénzek lenyúlásáról, a korrupcióról, pénzmosásról nyilatkozó közvetítő ki(nem)hallgatásáról, kivizsgálásáról miért nem hallani a híradó.hu-n? Ja, mert ezek a jelenleg regnáló kormánypárthoz kapcsolódnak? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and minszk2

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A vizsgálattal nincs semmi probléma, viszont azzal igen, hogy elég egyoldalúan végzi az ügyészség a dolgát! Farkas Flóriról, Tiborcz Istvánról, a "zöld dossziéban" szereplő adócsalásokról, az FBI által védett, az EU-s pénzek lenyúlásáról, a korrupcióról, pénzmosásról nyilatkozó közvetítő ki(nem)hallgatásáról, kivizsgálásáról miért nem hallani a híradó.hu-n? Ja, mert ezek a jelenleg regnáló kormánypárthoz kapcsolódnak? o_O
Ne vedd mar ilyen komolyan. Csak viccbol linkeltem be.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Kovács Béla jobbikos politikus kémügye harapófogóba szorította a hatalmat. Úgy akarták ütni a Jobbikot, hogy közben ne sérüljön az oroszokhoz fűződő baráti viszony. Megoldották, de ezt Magyarország biztonsága bánta.
Kb 5 percig néztem. Nekem néhány dolog nem klappol.
1. épp az Eu parlamenti választások hajrájában jött ez ki.
2. Az érintett már előre gyanította, hogy baj lesz. (a videó szerint legalábbis)
3. Mintha azóta is több hasonló lett volna már.
+1: Orbán szavait idézve: Az Európai Parlamenti választások, nem csak politikai ügy,hanem családi ügy (mire gondolhatott a költő, ha figyelembe vesszük a miniszterálnok úr családi ügyeit?)

Aki így játszik, nem érdemel hatalmat. Remélem lesz még olyan szobájuk ahol csak kívulről van kilincs.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 917
113
Kovács Béla jobbikos politikus kémügye harapófogóba szorította a hatalmat. Úgy akarták ütni a Jobbikot, hogy közben ne sérüljön az oroszokhoz fűződő baráti viszony. Megoldották, de ezt Magyarország biztonsága bánta.

EP képviselő. Morvai ma mondta el, hogy az volt az alku, hogy nem tartóztatták le, de a mentelmi jogát elvették. De nem két perc alatt, és a magyar nyomozás is folyamat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 917
113
Kb 5 percig néztem. Nekem néhány dolog nem klappol.
1. épp az Eu parlamenti választások hajrájában jött ez ki.
2. Az érintett már előre gyanította, hogy baj lesz. (a videó szerint legalábbis)
3. Mintha azóta is több hasonló lett volna már.
+1: Orbán szavait idézve: Az Európai Parlamenti választások, nem csak politikai ügy,hanem családi ügy (mire gondolhatott a költő, ha figyelembe vesszük a miniszterálnok úr családi ügyeit?)

Aki így játszik, nem érdemel hatalmat. Remélem lesz még olyan szobájuk ahol csak kívulről van kilincs.

Oké, de ha mégis megdugnak a migrik téged, vagy a "csapatodból" valakit, nem ám!

 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 290
10 338
113
Most àllitòlag a megmrgezett volt orosz kém hàzànak kilincsén van az idegmèreg legnagyobb koncentràciòja. Volt màr vendéglö, nyilvànos park, koffer...most az ajtòkilincs a soros.
Erre 3 het utàn jönnek rà?

(Kiemelések önkényesen tőlem)
Hm, hm...már csak a fotocellás ajtóban bízhatunk?:eek:

Vagy abba sem, hiszen lehet, hogy a Kreml utasítására egyszer csak az is szeletelős gyilkossá válik:eek:
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
Tavaly 17 alkalmommal repültem és 14 alkalommal lettem szúrópróba jelleggel alapos ellenōrzésnek alávetve, ami szerencsére csak végigmotozás, teljes csomag kipakolás meg kikérdezés volt (olasz, német, svájci repterek).

Az okot sosem mondták meg. Három alkalommal láttam, hogy más, magyar útlevelest vittek el. Valami azt súgja, hogy lehet valami az amerikaiak nyűgjével meg az ecccerű hazai útlevél-szerzéssel
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Tavaly 17 alkalmommal repültem és 14 alkalommal lettem szúrópróba jelleggel alapos ellenōrzésnek alávetve, ami szerencsére csak végigmotozás, teljes csomag kipakolás meg kikérdezés volt (olasz, német, svájci repterek).

Az okot sosem mondták meg. Három alkalommal láttam, hogy más, magyar útlevelest vittek el. Valami azt súgja, hogy lehet valami az amerikaiak nyűgjével meg az ecccerű hazai útlevél-szerzéssel
nem titok hogy egy csomo szerb meg ukran kapott magyar utlevelet nem ottani magyar hanem olyanok akik meg csak nem is beszelnek magyarul
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
A török lira mélyrepülésben. Az olaszoknál a piac biztosan meg fogja büntetni az új kormányt. Usa védővám kivetése az eus termékekre. A részvényem -15 euró db ént bukta.
Az unióba a migránsok ellátása közel 20-23 milliárd euróba fog fájni.
Olajár emelkedik közben a forint is vergődik. Attól tartók hogy a következő fél év plusz jövőre a gazdasági számok részünkre is gyengülni fognak. Főleg egy esetleges déli csőd miatt pláne. Pont most mikor a hadikiadásokat fel kellene valahogy tornászni 2% ra. Attól tartok hogy ez jövőre még sőt jó pár évig nem fog menni.
Az eunak gyorsan nyitni kell újból kelet főleg az oroszok "kínaiak" felé. Mert pillanatokon belül gebasz lesz (lenne). Olyan lufi durranás amit már a gyenge eu nem tudna kezelni.
Számunkra ha ez bekövetkezne. Az eu források elapadását jelentené. Plusz mivel erősen a német gazdaságra építünk. Ez további jelentős veszélyeket hordozna magában. Bezony erős tesóra lesz majd szükség. Csak kérdés hogy ez keleten vagy a távoli nyugaton fogjuk megtalàlni e?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg