BMPT / BMPT-72 / Object 199 Ramka / Terminator (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 429
18 851
113
DaL5TUEX4AEX_CB.jpg
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Ezek a termintorok valami újabb verziói? Mert olyan mintha ha az "1" és "2" övözete lenne.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

Ilyen is van? Én eddig nem hallottam róla.

Volt a BMPT, BMP-T, stb. jelölésű eredeti változat.
Aztán jött a BMPT-72-esek, amelynél a teknő megegyezett alapvetően az alap T-72-essel, és a lánctalp felett nem volt gránátvetője, gondolom Luthero ezért vetette fel, hogy ezek valami hibridek lehetnek.

Nekem is úgy tűnik, hogy ez valami hibrid megoldás lehet, a BMP-T teknője a BMPT-72-nél látott toronnyal.
 

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Ilyen is van? Én eddig nem hallottam róla.

Volt a BMPT, BMP-T, stb. jelölésű eredeti változat.
Aztán jött a BMPT-72-esek, amelynél a teknő megegyezett alapvetően az alap T-72-essel, és a lánctalp felett nem volt gránátvetője, gondolom Luthero ezért vetette fel, hogy ezek valami hibridek lehetnek.

Nekem is úgy tűnik, hogy ez valami hibrid megoldás lehet, a BMP-T teknője a BMPT-72-nél látott toronnyal.

Neked van igazad, annyit hozzátennék, hogy ezt a frissített változatot az első felbukkanásakor(tavaly nyár) néhányan rosszul azonosították, és ebből kifolyólag azóta is következetesen "terminator 2"-nek nevezi a legtöbb bulvár-katonai oldal, orosz-nyugati egyaránt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ilyen is van? Én eddig nem hallottam róla.

Volt a BMPT, BMP-T, stb. jelölésű eredeti változat.
Aztán jött a BMPT-72-esek, amelynél a teknő megegyezett alapvetően az alap T-72-essel, és a lánctalp felett nem volt gránátvetője, gondolom Luthero ezért vetette fel, hogy ezek valami hibridek lehetnek.

Nekem is úgy tűnik, hogy ez valami hibrid megoldás lehet, a BMP-T teknője a BMPT-72-nél látott toronnyal.

Szerintem ez az eredeti változat, még a torony is, csak egy-két elemet átemeltek a torony tekintetében BMPT-72 -ről. Mondjuk szerintem bődületes hülyeség is lett volna kihagyni a 40mm -es gránátvetőket egy ilyen, alapvetően a csecsenföldi tapasztalatok alapján létrehozott konstrukciónál! ;) :)
 
  • Tetszik
Reactions: luperator and fip7

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Szerintem ez az eredeti változat, még a torony is, csak egy-két elemet átemeltek a torony tekintetében BMPT-72 -ről. Mondjuk szerintem bődületes hülyeség is lett volna kihagyni a 40mm -es gránátvetőket egy ilyen, alapvetően a csecsenföldi tapasztalatok alapján létrehozott konstrukciónál! ;) :)

Én viszont értelmét nem látom. A két gránátvetős plusz 2 főt jelent a legénységnél, a gránátvetők korlátozott tűzívvel rendelkeznek, csak előre tüzelhetnek. A koncepció ugye régi, még csecsenföld előtti, a BMD-4 és a BMP-3 esetében is van mód a lánctalp felett elhelyezett fegyverek kezelésére - csakhogy azokat a szállított raj géppuskásai kezelték.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én viszont értelmét nem látom. A két gránátvetős plusz 2 főt jelent a legénységnél, a gránátvetők korlátozott tűzívvel rendelkeznek, csak előre tüzelhetnek. A koncepció ugye régi, még csecsenföld előtti, a BMD-4 és a BMP-3 esetében is van mód a lánctalp felett elhelyezett fegyverek kezelésére - csakhogy azokat a szállított raj géppuskásai kezelték.
Már afganisztáni tapasztalat.Kell az ellen gyalogságának lefogására,szegdelt terepen nagyon veszélyessek tudnak lenni a mai kézi páncéltörő eszközökkel.M1 hk eredeti pályázati kiirásában is szerepelt,hogy a pk ngp-vel és 40milis automata gránátvetővel is rendelkezzen.Kifejezetten hatékony gyalogsági lefogás céljábol.Csak az Mk19 túl nagy volt erre a célra.Talán a mai kissebb orosz/kinai gránátvetőkkel,egy távirányitott toronyban(vagy egy M60 jellegű zárt pk toronyban,ha befér) ngp-vel párositva megoldható lenne.A mai programozhat gránát tecchnológiával egész érdekes lehetőségeket nyithatna meg.Mid gondolsz rola?Mérnöki szemmel,megodható lenne a mai technikával?Lényegében kiválthatná a BMPT tüzlefogó szerepkörét
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

Ez az igazi ping-pong. A TASzSz kitesz valamit, a The National Interest elemzi, majd a vpk kirakja az orosz hír amerikai elemzését oroszul. :confused:

Röviden és tömören a The National Interesttől Dave Majumdar úgy gondolja, hogy a BMPT-re igazából nincs szüksége az Orosz Hadseregnek, ezért is rendelt kis mennyiséget belőle (ebben egyébként lehet valami), azt is főleg azért, hogy az exportot elősegítse, mondván, hogy ha az Orosz Hadsereg is letette mellette a voksát, akkor csak nem lehet olyan rossz (eddig ugyebár Kazaksztán kapott 10db-ot és Algéria rendelt egy adagot belőle, de egyik sem az a példa, ami potenciálisabb vásárlók számára jó indok a BMPT mellett).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 327
113
Szuksege szerimtem lenne ra az orpszoknak csak ugye az ara nemtudom mennyi elorre leszogezem de ugy gondolom t 90 korul lehet.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

Talán az Armata topicban volt már kielemezve ugyanez, ugyanígy. :)
Ha én leírtam, hogy a torony gyengén páncélozott, és jelen formájában nem sok értelme van a Terminator koncepciójában (mivel nincs és nem volt olyan harci körülmény, ahol valóban előnyt élvez a harckocsi / lövészpáncélos páros mellett), akkor le lettem hurrogva.

Biztos most is sokan le fogják hurrogni, hogy márpedig a Terminator a jövő. :hadonaszos: