[HUN] Rendőrségi helikopterek és drónok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
mh8drg9lg47u1sm9dj08.jpg


pfn2fj0x92vowpsi63hw.jpg


kt7wsp45p19qujqmibr7.jpg
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Szép színük lett a gépeknek, nekem nagyon tetszik... mondjuk azért magyarúl is ráírhatták volna, hogy "rendőrség".
Arról tudunk valamit, hogy a korábban beszélt extra cuccok vannak-e bennük?
 
T

torsen

Guest
Szép színük lett a gépeknek, nekem nagyon tetszik... mondjuk azért magyarúl is ráírhatták volna, hogy "rendőrség".
Arról tudunk valamit, hogy a korábban beszélt extra cuccok vannak-e bennük?

A #4340-es hsz-ben Panzer linkelt egy cikket, abban a végén ez van: "A helikoptereket műszeres repülésre alkalmas navigációs rendszerrel, éjjellátóval, robotpilótával, digitális képtovábbítóval és TCAS-szel, azaz ütközéselkerülő rendszerrel is felszerelték."
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
T

torsen

Guest
Eközben a Belügyminisztériumban....

"Az Országos Rendőr-főkapitányság hat darab, korábban az angol rendőrségnél szolgálatot teljesítő MD902 típusú helikoptert vásárolt 2017. július 7-én az International Defense & Aerospace Group LLC (USA) vállalatcsoporttól."

http://www.aeromagazin.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=1326:nem-mentőhelikopterek-lesznek-a-brit-md-902-esek-rendőrségi-helikopterek&Itemid=79

Akkor így már van 11 darab a típusból...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
G-SYPS lajstrommal jelölt MD-900-as repül nem messze Ferihegytől. Gondolom, a rendőrség újabb gépeinek egyike, amelyeket az angoloktól vettek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
Az angol gépeknél az orr alá van beépítve a Flir torony, "gyárilag", nem olyan utólagos megoldás, mint a németeken. Elvileg ez alapján lehet megkülönböztetni őket

Köszönöm, ott voltam én is Szolnokon, láttam a 907-est élőben...

Nem biztos hogy minden gépen van/lesz FLIR.

Itt a gép lajstroma volt az új infó szerintem. Hogy már ezzel is elkezdtek repülni. Ez lett az R-908. De ezek szerint lehet, hogy csak nekem volt ez új infó.


Ez volt a hír a második (angliai) beszerzésről:

http://www.aeromagazin.hu/index.php?option=com_k2&view=item&id=1326:nem-mentőhelikopterek-lesznek-a-brit-md-902-esek-rendőrségi-helikopterek&Itemid=79

900-904-ig lettek átnevezve a német MD902-esek
905-910-ig lesznek átnevezve az angol MD900/902-esek

Lassan halad a rendszerbe állításuk....

G-BXZK (R-905)
00057_GBXZK_1C.png



G-SUSX (R-906)

???


G-YPOL (R-907)

00078_GYPOL_4C.png



G-SYPS (R-908)

00104_GSYPS_1C.png



G-CMBS (R-909)
24318152257_37ea7160b3.jpg



G-GMPX (R-910)

???
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and fishbed

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 836
65 444
113
Ez a G-,,,,, szóval a G-t követő 4 betű az honnét, miből következik? Mert korábban az olyanok mint a HAL-... az ok, de ez G. Meg az a 4 betű nekem olyan mintha valamelyik brit megye nevének rövidítése lenne, a G meg a GB-nek.
Pl CMBS Cumbria, SUSX Sussex, vagy csak én hallucinálok?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
Ez a G-,,,,, szóval a G-t követő 4 betű az honnét, miből következik? Mert korábban az olyanok mint a HAL-... az ok, de ez G. Meg az a 4 betű nekem olyan mintha valamelyik brit megye nevének rövidítése lenne, a G meg a GB-nek.
Pl CMBS Cumbria, SUSX Sussex, vagy csak én hallucinálok?

Annyit találtam róla, hogy ezek az angoloknál soron kívüli lajstromok (out-of-sequence registration) voltak, ezt kérték az üzemeltetők. Valószínűleg azért, amit megláttál benne, az adott körzet/megye rendőrségi helikopteri voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
Még néhány videó műszerfal témában:

Bundeswehr H145M



UH-72 Lakota




H145M HForce prototípus. Itt jól látható, hogy melyik kijelzővel egyezik meg az "extra" kijelző képe.




Ha már a műszerfalról volt szó... épp most csodálkoztam rá, hogy a rendőrségi MD902-esekben mekkora kijelző van... (nem saját fotó)

38142785_2198640030150745_3245887599415394304_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 582
113
2019/S 131-322185

Ajánlati/részvételi felhívás

Helikopterjavítási és -karbantartási szolgáltatások

"A Készenléti Rendőrség által használt 11 db MD902 és 4 db MD500E típusú helikopter (melyek száma a teljesítés során változhat) és berendezéseinek javítása, karbantartása és üzemidő hosszabbítása keretmegállapodás keretében. Az elvégzett szolgáltatásokra minimálisan 12 hónap vagy 100 repült óra (amelyik előbb bekövetkezik) jótállás vállalása szükséges. A szolgáltatások teljesítéséhez szükséges fogyó-kopó alkatrészek biztosítása ajánlattevő feladata, melyek költségét az ajánlati árnak tartalmaznia kell. A javításhoz szükséges alkatrészeket, fődarabokat Ajánlatkérő biztosítja (saját raktárból, egyéb szerződés alapján), Ajánlatkérő telephelyén történő átvétellel."

Becsült teljes érték áfa nélkül: 1 735 907 552 HUF
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and borisz

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Kővári László cikke