[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kiowa helyett AH-6 nem praktikusabb? Kisebb, de mintha ugyan annyi fegyvert elvinne.
Igazábol mindkettőt folyamatossan továbbfejlesztik,és naggyábol ugyanazt tudják.A legutóbbi szaudi tenderen,meg jordániában az AH6os nyert.Én is ugyvagyok vele(de az ami 160as különleges osztag is),hogy az AH6 kissebb mérete ugyanazzal a képességgel előnyt ielent.És a felderitő-páncélvadász könnyűtámogató heliknek jóval nagyobb a feladatköre a csapatlégvédelem kiiktatásánál.Teljessen önnálló harcfeladata,csatahelikkel vagy éppen tüzérséggel,merevszárnyú harci gépekkel is eggyutmüködésben végzet feladata is lehet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
"possible Foreign Military Sale to Bahrain of 12 AH-1Z attack helicopters for an estimated cost of $911.4 million."

The Government of Bahrain has requested twelve (12) AH-1Z attack helicopters, twenty-six (26) T-700 GE 401C engines (twenty-four (24) installed and two (2) spares), fourteen (14) AGM-114 Hellfire Missiles, and fifty-six (56) Advance Precision Kill Weapon System II (APKWS-II) WGU-59Bs. This request also includes fifteen (15) Honeywell Embedded Global Positioning System (GPS) Inertial Navigation System (INS) (EGI) w/Standard Positioning Service (SPS) (including three (3) spares), twelve (12) Joint Mission Planning Systems, twelve (12) M197 20mm gun systems, thirty (30) Tech Refresh Mission Computers, fourteen (14) AN/AAQ-30 Target Sight Systems, twenty six (26) Helmet Mounted Display/Optimized Top Owl, communication equipment, electronic warfare systems, fifteen (15) APX-117 Identification Friend or Foe (IFF), fifteen (15) AN/AAR-47 Missile Warning Systems, fifteen (15) AN/ALE-47 Countermeasure Dispenser Sets, fifteen (15) APR-39C(V)2 Radar Warning Receivers, support equipment, spare engine containers, spare and repair parts, tools and test equipment, technical data and publications, personnel training and training equipment, U.S. government and contractor engineering, technical, and logistics support services, and other related elements of logistics and program support. The total estimated cost is $911.4 million.
Azt a rohadt mindenit!
Én értem hogy fel lehet sorolni külön külön fél oldalon keresztül, hogy mivel a 12 db Zulu Cobrának 24 hajtóműve van, és még kapnak ezen kívül 2! db tarcsit is, meg mivel két fős a személyzet, minden gép minden legénysége kap HMD top Owlt, PLUSZ még két darab tarcsit is, meg gyakorlatilag az összes szirt szart tételesen felsorolják ami odáig elmegy pofátlanul hogy még a 12 géphez a 12 db széria 20mm-es 3 csövű gépágyút is felsorolják tételesen, meg navigációs rendszereket etc. hogy látszódjék nem szarral gurítanak, de ez gyakorlatilag akkor is nagyjából számomra annyi ez a hír, hogy a 12 db zulu cobra majdnem egy milliárd dollár.

Nem tudom hogy sírjak, vagy nevessek ezek után, mikor valaki fikázni kezdi a Mi-24 felújításunkat, annak árköltségeit, meg jönnek az ilyen nagyszerű ötletek, hogy vegyünk UH-1 est 52 millió dollár per darabért, vagy AH-1Z-t alig több mint 75 millióért.

VICC.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Azt a rohadt mindenit!
Én értem hogy fel lehet sorolni külön külön fél oldalon keresztül, hogy mivel a 12 db Zulu Cobrának 24 hajtóműve van, és még kapnak ezen kívül 2! db tarcsit is, meg mivel két fős a személyzet, minden gép minden legénysége kap HMD top Owlt, PLUSZ még két darab tarcsit is, meg gyakorlatilag az összes szirt szart tételesen felsorolják ami odáig elmegy pofátlanul hogy még a 12 géphez a 12 db széria 20mm-es 3 csövű gépágyút is felsorolják tételesen, meg navigációs rendszereket etc. hogy látszódjék nem szarral gurítanak, de ez gyakorlatilag akkor is nagyjából számomra annyi ez a hír, hogy a 12 db zulu cobra majdnem egy milliárd dollár.

Nem tudom hogy sírjak, vagy nevessek ezek után, mikor valaki fikázni kezdi a Mi-24 felújításunkat, annak árköltségeit, meg jönnek az ilyen nagyszerű ötletek, hogy vegyünk UH-1 est 52 millió dollár per darabért, vagy AH-1Z-t alig több mint 75 millióért.

VICC.

Hát nem ócsó! De pl vadiúj, fullextrás Ka-52-vel kéne összehasonlítani némi fegyverzettel hozzácsapva. Meg ugye a fegyverek ára mindig politikai ár is, Bahrein ráadásul gyanítom jól lehúzható is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Hát nem ócsó! De pl vadiúj, fullextrás Ka-52-vel kéne összehasonlítani némi fegyverzettel hozzácsapva. Meg ugye a fegyverek ára mindig politikai ár is, Bahrein ráadásul gyanítom jól lehúzható is.
Mind igaz amit írtál, szerintem is Bahrein lehúzható jobban mint az átlag, már csak azért is mert nekik VAN erre ennyi pénzük, de a Csehek új UH-1-eit is marha drágának találtam 50+ milláért/db.

Valóban nem ócsó...
Ezek után már én is nagyon kíváncsi vagyok hogy mibe kerül egy full extrás Ka-52 némi fegyverzettel. Hozzáteszem, ebben a csomagban minden van de fegyverzet az pont nem sok, mert a 14 db Hellfire + 56 db (APKWS-II) WGU-59Bs az nem egy nagy tétel. A beépített gépágyút meg ne vegyük már külön fegyverzetnek...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Irak és Algéria is megvan vele elégedve egyik sem nyafog
A mi esetünkben a "szövetségeseink" nyafognának. Sőt, szankciót vezetnének be.
A törököknek is hogy nekiestek, és mi messze állunk az ő tökösségüktől meg a jelentőségüktől.
Képzeld mit tennének ezzel a kis országgal.
Nah lehet gondolkozni, hogy mi a xarért léptünk is be. Egy svéd/osztrák modell nem lett volna jó ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Népszava? Érdekes, miből ilyen jól értesültek a múltkor nem megszűntek? Logikus volna az Airbus többféle tipussal, de úgyis folyton varialnak, meg az utolsó pillanatban változtatnak úgyhogy itt semmi sem biztos hiába írják. Na meg már vagy nyolc éve tervezgetik hogy helikopter kéne és ez is most csak terv. Nem adok egy hónapot és bekopog valami amcsi ajánlat szép szóval vagy erős rahatassal hogy jenki cuccot vegyenek és mindjárt kezdődik az egész előről.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Népszava? Érdekes, miből ilyen jól értesültek a múltkor nem megszűntek? Logikus volna az Airbus többféle tipussal, de úgyis folyton varialnak, meg az utolsó pillanatban változtatnak úgyhogy itt semmi sem biztos hiába írják. Na meg már vagy nyolc éve tervezgetik hogy helikopter kéne és ez is most csak terv. Nem adok egy hónapot és bekopog valami amcsi ajánlat szép szóval vagy erős rahatassal hogy jenki cuccot vegyenek és mindjárt kezdődik az egész előről.
Meg a különlegesek nagyon blekkhókkot szeretnének, hogy még különlegesebbnek érezzék magukat.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Népszava? Érdekes, miből ilyen jól értesültek a múltkor nem megszűntek? Logikus volna az Airbus többféle tipussal, de úgyis folyton varialnak, meg az utolsó pillanatban változtatnak úgyhogy itt semmi sem biztos hiába írják. Na meg már vagy nyolc éve tervezgetik hogy helikopter kéne és ez is most csak terv. Nem adok egy hónapot és bekopog valami amcsi ajánlat szép szóval vagy erős rahatassal hogy jenki cuccot vegyenek és mindjárt kezdődik az egész előről.

Szerintem most mindenkitől veszünk valamit aki számít (fura "harmóniát" érzek az erőben :) )

V4: -ALCA v. NG +valami nyeles autó
Eu: -H145
Orosz: -felújítások
Br: - C-390 ?
usa -most akkor mégsem lesz Blackhawk? :)
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Meg a különlegesek nagyon blekkhókkot szeretnének, hogy még különlegesebbnek érezzék magukat.

Miért kell nekik pont az? Nem mindegy nekik miből másznak elő? ;)
(Szerintem az ő kívánságaikat egy EC-n is kivitelezheti a gyártó,bár nem ismerem az igényeiket.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Miért kell nekik pont az? Nem mindegy nekik miből másznak elő? ;)
(Szerintem az ő kívánságaikat egy EC-n is kivitelezheti a gyártó,bár nem ismerem az igényeiket.)
A legfőbb különleges igény: BLACKHAWK !!! legyen, mert az nagyon amerikai, tehát nagyon cool és trendi, no meg nagyon drága (mit számít az nekik?), ergo nem gagyi??!! :p
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz