T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
381171_original.jpg

380271_original.jpg



http://discussio.ru/military/mnenie-pro-novye-rossijskie-tanki-armata


@boki, ha összefoglalnád nekünk. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
Roviden.
Az Armata búvonyílásainak védettségét is elemzi a cikkíró. Osszehasonlítja-elemzi a szovjet tankoknál és az Armatánál.....stb.
A vezeto fedelén D3 páncél van míg a parancnoknál nincs.
A korábbi képen pedig atoronynállévo kérdojeles kérdés pedig, hogy van -e búvonyílás a toronyban.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
hiryu
Ha olvasnád ezt a topikot, akkor tudnád, hogy az Armatához egy új innovácios radart fejleszt a Tichomirov iroda (Pak-Fa AESA radar fejlesztoje) Errol volt már hír és linkek is.
és ez mennyiben fog megváltoztatn olyan dolgokat mint 2+2=4?
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Nekem bejön az armata, és az lenne a legjobb ha kukáznák végre az összes t72 8millió változatát csak a t90maradna meg az armata nemkéne egy fillért se költeni a t72re de gondolom ezt a b3verziót eröltetik de minek?
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Nekem bejön az armata, és az lenne a legjobb ha kukáznák végre az összes t72 8millió változatát csak a t90maradna meg az armata nemkéne egy fillért se költeni a t72re de gondolom ezt a b3verziót eröltetik de minek?

Melyiket ki-hol gyártja? Lehet, hogy így magasabb termelőkapacitást érnek el. Boki?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Ha jól emlékszem 3 nagy páncélozott jármű gyár is van Oroszországban.
(Más gyártja a T-90-et, a BMP-3-at és a BTR szériát.)

Szerintem az lenne az ésszerű ha mind a 3 gyár gyártaná az alvázak közös elemeit is, és a sepcifikus részek szét lennének osztva 3 részre.
Így szerintem lenne kapacitás bőven.

A régebbi technikák gyártását már nem tartanám meg, csak az alkatrész gyártást. Ami exportra menne az meg a saját használtból mehetne.
(Mint anno a Németeknél)
Az Armatát meg úgy sem fogjak exportálni még vagy 15 évig, hiszen nekik sem lesz elég belőle.
Szóval az oroszok helyében a régebbi technikát pedig fokozatosan selejtezném/eladnám.
Biztos lenne vevő a használt BMP-2, BMP-3, T-72, T-80, T-90, MSTA-S járműveikre.
(Akár kis hazánk is.)
Az ebből befolyt + pénzt meg bele nyomnám az új technika gyártásába.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
Armata tank T-14 - Uralvagonzavod Nyizsnij Tagil
Armata BMP T-15 -Uralvagonzavod Nyizsnij Tagil

Kurganyec-25 BMP - Kurganmaszavod , Kurgan
Kurganyec-25 BTR-Kurganmaszavod,Kurgan

Bumerang BTR- VPK(Gaz csoport), Nyizsnij Novgorod
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
A napokban jott a hír , hogy tobb pénzt kapnak az orosz szárazfoldi erok az ukrán konfliktus kapcsán.Tehát korábban johetnek a megrendelések az Armatára, Kurganyecra és a Bumerangra. Sot már a T-80 at is elkezdték modernizálni, eddig az volt, hogy teljesen kivonják a hadrendbol és csak a T-72B3 és T-90 marad....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@boki
A T-14 és T-15 akkor moduláris, átépíthető egyik a másikba? Avagy csak egy "platform", csereszabatos alkatrészek, stb. (pl. Mi-8-24 ha jól tudom)

Kiknek készül, lehet tudni? Mindhárom új lánctalpas nagy a légi szállításhoz, de akkor miért van Kurganec-25 is? Kicsit összezavarodtam :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
boki

Köszi a kiegészítést a gyárakhoz :)

<i>".Tehát korábban johetnek a megrendelések az Armatára, Kurganyecra és a Bumerangra."</i>

Azért először még 100%-ban el kellene készülniük és át kell menniük még jó pár teszten. A siettetés sokba fájhat később!

<i>" Sot már a T-80 at is elkezdték modernizálni, eddig az volt, hogy teljesen kivonják a hadrendbol és csak a T-72B3 és T-90 marad...."</i>

A T-80 jó harckocsi, viszont én se látom értelmét a megtartásuknak. Így folyik szét a pénzük.
Már írtam, én ezeket minimális felújítás után eladnám.
Szerintem a teljes 3. világ vevő lenne ezekre a tankokra ha jutányos áron passzolnák el őket.
Mi is leakaszthatnánk 40-50 db T-72B-t ilyen esetben.
 

seleya

Member
2015. február 7.
42
0
6
A leo2a6 kb 5.7-6 millió $
m1a2 6.2-8 millió $
Merkava 4 6 millió$
Challenger 2 4,2 millió £
Ariete 6,5 millió €
K2 8,5 millió $
t-90ms 4.5 millió $
T-14 7.4 millió $

kb számok


Kiváncsi vagyok mit kapnak a pénzükért
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
@boki
A T-14 és T-15 akkor moduláris, átépíthető egyik a másikba? Avagy csak egy "platform", csereszabatos alkatrészek, stb. (pl. Mi-8-24 ha jól tudom)

Kiknek készül, lehet tudni? Mindhárom új lánctalpas nagy a légi szállításhoz, de akkor miért van Kurganec-25 is? Kicsit összezavarodtam :)

Az Armata nehéz lánctalpas egységes platform (tank, BMP, onjáró loveg..stb)
El lesz osztva szárazfoldi erok, tengerészgyalogosok, VDV-sek kozott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
boki



Azért először még 100%-ban el kellene készülniük és át kell menniük még jó pár teszten. A siettetés sokba fájhat később!

Ez természetes, úgy van ahogy írtad, de szerintem ezt már mindenkinek tudni kell...
Ez még eltarthat 1-2 évig, nem is holnap írják alá a szerzodést.....:)

Szerintem se kellene "kínlodniuk" a T-72B modernizálásával B3 szintre. Inkább a meglévo T-90A -kat modernizálnák AM-re és rendelnének belole további 1000-2000 darabot amíg érkezik az Armata...De az orosz védelmi minisztérim a kompetens ez ugyben és ok dontenek a pénz fuggvényében. A tobb pénzt a szárazfoldi eroknek a haditengerészettol elvont pénzzel tudják biztosítani. (Valoszínu a haditengerészet számít a franciáktol visszakapott Mistral pénzre)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 989
113
Na a t80ba se érdemes pénzt dobálni azt nemlehet tudni mennyibe fáj nekik?

Nincs róla info, hogy mit akarnak változtatni, de szerintem is értelmetlen, annak fuggvényében , hogy az oroosz vezérkar elemzése arra a kovetkeztetésre, jutott, hogy túl nagyok a veszteségek mindkét oldalon(ukrán konfliktus) az ott harci alkalmazásban lévo tankoknál. Tehát , ha találatott kap a T-64, T-72, T-80 a személyzet túlélési esélye szinte egyenlo a nullával, hogyha a loszerek is felrobbannak a toronyban...
Szerintem ez egy koztes megoldás-a T-80 jobb a T-72 -tol és olcsóbb mint a T-90AM filozofia szerint.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 265
76 824
113
és ez mennyiben fog megváltoztatn olyan dolgokat mint 2+2=4?

Vagy nem annyi...Ha elolvasod molni F-15 írását akkor lesz benne pár olyan dolog amire a gép képes annak ellenére,hogy elvileg képtelen rá.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az az oldalsó plusz páncél v. ERA azért elég vastag. Meg a ledesnek tűnő fényszórók, az egyik kitörve...!

attachment.php