Kínai harckocsik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Ezen jól létszik a hosszú gyúcső
T59.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Python and tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Pár száz ezer dolláért szórják a kínaiak a Type 59 et. A normál korszerűsitett D változatokat. Az még ide is tűztámogatásnak tarcsisoknak tőkéletes lenne.
Egyébként meg egyetértek veled. Itt a térségben nagyobb tankcsatákra legfeljebb az alföldek ideáliasak. Azok is inkább a belvíz után. Tehát egy ilyen ütközetekre meg új modern MBT kellenének. Dandár szinteken. Ehhez a követelményhez legfeljebb a nagyhatalmakkon kívül még lengyelország felelne meg. Tehát a térségben inkább támogató szerepkörre van a tankoknak. Ahhoz meg egy réggebbi modernizált vas is bőven elegendő lenne. Ha meg ne adj isten nagyobb tank ütkőzetekre kerülne sor akkor az már 3 ig világégés lenne.
Belegondolva hogy egy jelentősen modernizált T-55 AM el is arra a tűztámogatos feleadatkörre tőkéletes elég lenne. Plusz egy kis feljavított T-72 el. Elég lett volna az egyikből is 3-4 zszl meg a másikból is.
Nem beszélve a BMP ről. Modern 30 mm tornyokkal. Vagy szlovák sakál szintre felfejleszteni. Már rögtön lenne egy pöpec nehézdandárunk. Vagyis az alapja.
Erről jut eszembe a kínaiak Type 59 alvázzon csináltak IFV. VN-11 néven asszhem. Érdemes megnézni.
T55AM már nem felelne meg.Felderitő-tűzvezető rendszerei elavultak,datalinkje nincs.Inkább csak alapja lehetne egy korszerűsitésnek.Ez a NATO kategorizálás szerinti nehéz besorolást meg eléggé faramucinak érzem.Csak a futmű alaján kategorizál,ami közel sem pontos.PT76,vagy hamár kinai hk-k rovat,Type63okbol kiállitott dd messze van egy nehéz dd-tol.Régimódi súlyra/képességre kategriáz módszert jobbnak érzem.
Nekün szerintem egyébbként sem a hk hiány a legnagyobb problémánk.Hanem az,hogy semmink ninccs.HM lényegében gépesitett csendöörség.
Szerintem nekünk inkább egy úszképes 8x8as,korszerű járműcsaládra alapozott közepes dd-vel kéne kezdenünk,rendessen kiépitve.A kinaiak 8x8as ccsaládja jó minta erre.A járműcsaládnak le kellene fedni az alap páncéloziott szállitótol a csapatlégvédelmi jármn át a REH harcjárműig mindent,amit a mérete lehetővé tesz.Hk-k önmagukban csak egy páncélkesztyűs ököl.Nekünk elösszőr a test kéne,amihez kapcsoldik ez az ököl.
És szerintem sincs szükségünk a legújabb méregdrága 70tonnás csodára.Korlátolt forrásainkat nem erre szpontositanám.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Köszi Mac! A kép alapján akkor a 105 ös nél maradtak a G-nél is. Jó kis ágyú lehet az :)
Valami olyasmiket olvastam, hogy új lőszerrel az ilyen hosszú ágyú már alulról karcolgatja a korai 125 mm teljesítményét.
???
Élvonalbeli MTB-ket leszámítva (azok is szemből) nagyjából mindenre jó.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
T55AM már nem felelne meg.Felderitő-tűzvezető rendszerei elavultak,datalinkje nincs.Inkább csak alapja lehetne egy korszerűsitésnek.Ez a NATO kategorizálás szerinti nehéz besorolást meg eléggé faramucinak érzem.Csak a futmű alaján kategorizál,ami közel sem pontos.PT76,vagy hamár kinai hk-k rovat,Type63okbol kiállitott dd messze van egy nehéz dd-tol.Régimódi súlyra/képességre kategriáz módszert jobbnak érzem.
Nekün szerintem egyébbként sem a hk hiány a legnagyobb problémánk.Hanem az,hogy semmink ninccs.HM lényegében gépesitett csendöörség.
Szerintem nekünk inkább egy úszképes 8x8as,korszerű járműcsaládra alapozott közepes dd-vel kéne kezdenünk,rendessen kiépitve.A kinaiak 8x8as ccsaládja jó minta erre.A járműcsaládnak le kellene fedni az alap páncéloziott szállitótol a csapatlégvédelmi jármn át a REH harcjárműig mindent,amit a mérete lehetővé tesz.Hk-k önmagukban csak egy páncélkesztyűs ököl.Nekünk elösszőr a test kéne,amihez kapcsoldik ez az ököl.
És szerintem sincs szükségünk a legújabb méregdrága 70tonnás csodára.Korlátolt forrásainkat nem erre szpontositanám.
T-55 AM. L-7 es 105 mm es ágyúval. Lehetőleg a Hosszú val. Éjszakai és thermo optikával. 730 lóvas motorral. Besúgárzás jelzővel. A BDD páncélt a tornyon és a teknőn kiegészíteni. S lám megkaptuk volna a Type-59 D. Még az is meglehet hogy jobb kieg páncélzattal. Én ezt értettem volna a modernizálás alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valami olyasmiket olvastam, hogy új lőszerrel az ilyen hosszú ágyú már alulról karcolgatja a korai 125 mm teljesítményét.
???
Élvonalbeli MTB-ket leszámítva (azok is szemből) nagyjából mindenre jó.
km alatti távrol szerintem még szemböl is van esélyük,a korszerű 105ös hk-ágyuknak.És az átlagos eurpai terep kedvez a hk "közelharcnak".De kina is a déli,dél-nyugati hegyvdéki terepre szerintem okossan életben tartja a knnyű hk koncepciot.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
T-55 AM. L-7 es 105 mm es ágyúval. Lehetőleg a Hosszú val. Éjszakai és thermo optikával. 730 lóvas motorral. Besúgárzás jelzővel. A BDD páncélt a tornyon és a teknőn kiegészíteni. S lám megkaptuk volna a Type-59 D. Még az is meglehet hogy jobb kieg páncélzattal. Én ezt értettem volna a modernizálás alatt.
Megvolt rá a lehetőségünk,anno C+D kiállitáson még modelt is láttam,szép ékalakú felségjellel.Nem éltünk vele.Az adatátviteli képességet nagyon nem hagynám ki a felsorolásbol.A hálózati hadviselés,a magas fokú eggyütműködési képesség ma már fontossabbnak tartom,mint az ágyú csúcsszinvonalú voltát.És még egy dolgot,amit meg szerintem a zsidok nem véletlenűl aplikálnak a hk-ikra,a 60milis aknavetöt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
km alatti távrol szerintem még szemböl is van esélyük,a korszerű 105ös hk-ágyuknak.És az átlagos eurpai terep kedvez a hk "közelharcnak".De kina is a déli,dél-nyugati hegyvdéki terepre szerintem okossan életben tartja a knnyű hk koncepciot.
Hát meg van egy csomó olyan szomszédos állam, akik amúgy sem akarnak semmit tőlük, de, hogy legyen valami mégis a határ közelében, ez is több mint elég.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and endre

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Valami olyasmiket olvastam, hogy új lőszerrel az ilyen hosszú ágyú már alulról karcolgatja a korai 125 mm teljesítményét.
???
Élvonalbeli MTB-ket leszámítva (azok is szemből) nagyjából mindenre jó.

Én azért ide tenném a modern nehéz IFV-ket is szemből (test és nem a torony esetében). Azért a PUMA például kiegészítő páncélzattal szvsz lehet, hogy megfogna egy 105mm-es APFSDS-t, vagy korai 125mm-es APFSDS-t...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Én azért ide tenném a modern nehéz IFV-ket is szemből (test és nem a torony esetében). Azért a PUMA például kiegészítő páncélzattal szvsz lehet, hogy megfogna egy 105mm-es APFSDS-t, vagy korai 125mm-es APFSDS-t...
Naigen, valami hatalmas ERA blockok lehet megállítják.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Megvolt rá a lehetőségünk,anno C+D kiállitáson még modelt is láttam,szép ékalakú felségjellel.Nem éltünk vele.Az adatátviteli képességet nagyon nem hagynám ki a felsorolásbol.A hálózati hadviselés,a magas fokú eggyütműködési képesség ma már fontossabbnak tartom,mint az ágyú csúcsszinvonalú voltát.És még egy dolgot,amit meg szerintem a zsidok nem véletlenűl aplikálnak a hk-ikra,a 60milis aknavetöt.
Adatátvitelre igen arra is gondolni kell a mai világban. Egyébként digitális térképhez már a mai világban egy jobb minőségű ipari tablet is megfelelne. A lényeg a program rajta.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Naigen, valami hatalmas ERA blockok lehet megállítják.

Inkább NERA / kompozit / kerámia páncélzat a varázsszó szvsz. Az AMAP-B-nél használt kerámiákra azt írják, hogy KE lövedékek esetén is 5-6x hatékonyabb tömegarányosan, mint az acél. De a lényeg, hogy nem ok nélkül nő a nehéz IFV-k tömege 40 tonnás szintre, vagy a fölé.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Inkább NERA / kompozit / kerámia páncélzat a varázsszó szvsz. Az AMAP-B-nél használt kerámiákra azt írják, hogy KE lövedékek esetén is 5-6x hatékonyabb tömegarányosan, mint az acél. De a lényeg, hogy nem ok nélkül nő a nehéz IFV-k tömege 40 tonnás szintre, vagy a fölé.
Amit láttam IFV-ken ilyen kerámiákat az inkább gépágyú ellen van. Az én logikám szerint, ahhoz, hogy egy IFV ellenálljon a harckocsilőszernek, akkor szemből olyan páncélzata kéne legyen mint egy MBT-nek. Szóval akkor a PUMA tornya szemből kb akkora kéne legyen mint egy LEO2-nek.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Naigen, valami hatalmas ERA blockok lehet megállítják.
A 105 ös APFSDS-t lőszert jóformán csak az új (újabb) generációs ERA, kieg páncélok fogják meg. A romi TR et reggelire megenné. Úgyan úgy a Pirahnja 8x8 at is. Remmélem jól írom. Kiegészítő reaktív páncélzatt nélkül.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Amit láttam IFV-ken ilyen kerámiákat az inkább gépágyú ellen van. Az én logikám szerint, ahhoz, hogy egy IFV ellenálljon a harckocsilőszernek, akkor szemből olyan páncélzata kéne legyen mint egy MBT-nek. Szóval akkor a PUMA tornya szemből kb akkora kéne legyen mint egy LEO2-nek.
Az új LEO2 A7 es szemből a tornya legalább egy fél méteres Kompozit páncélzattal rendelkezik. Legalábbis ez az én tippem. Nem hiábba.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Amit láttam IFV-ken ilyen kerámiákat az inkább gépágyú ellen van. Az én logikám szerint, ahhoz, hogy egy IFV ellenálljon a harckocsilőszernek, akkor szemből olyan páncélzata kéne legyen mint egy MBT-nek. Szóval akkor a PUMA tornya szemből kb akkora kéne legyen mint egy LEO2-nek.

Ezért írtam azt, hogy a test, és nem a torony szempontjából értékelhető a páncélzatuk. Márpedig például a PUMA-nak egy szép lapos szögben álló upper glacis áll a rendelkezésére, a lower glacis pedig egy vastag tárolót rejt a kompozit páncélelemek számára. Szóval én el tudom hinni, hogy egy PUMA teste teljesen felpáncélozva képes ellenállni egy nem top-notch APFSDS lövedéknek.

De rakok be képet a PUMA topicba...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 475
113
Mondjuk a képen úgy 125 mint 105 milliméteres lőszer is szerepel. De kb valami ilyesmit kéne kibírnia a PUMA-nak is.
mqBUJdb.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezért írtam azt, hogy a test, és nem a torony szempontjából értékelhető a páncélzatuk. Márpedig például a PUMA-nak egy szép lapos szögben álló upper glacis áll a rendelkezésére, a lower glacis pedig egy vastag tárolót rejt a kompozit páncélelemek számára. Szóval én el tudom hinni, hogy egy PUMA teste teljesen felpáncélozva képes ellenállni egy nem top-notch APFSDS lövedéknek.

De rakok be képet a PUMA topicba...
A lapos szög miatti eklivalaens páncélvastagság miatt szerintem is van esélye,nagyobb távrol.De az elnehezülés lassan kezdi kikezdeni a mozgékonyságot.És az ár is egyre jobban korlátozó tényező lesz.Kicsit olyan,mint a II.vh-s helyzet,amikor Guderian mozgékonyság-tüzerő-védettség rangsorolása helyett,elkezték túltolni a védettséget és a tzerőt.Gyárthatságrol már nem is beszélek.nekem az az érzésem,kezdenek megint kiesni az eggyensúlybol.