Csapatlégvédelmi rendszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
  • Te belátsz a rakéta burkolata alá? Látod, hogy milyen szilárd hajtóanyagot használ a kínai és milyet az orosz?
  • Te látod azt, hogy a rendszer számítógépei milyen eredetűek?
  • Hát a szoftvert az ki és milyen programnyelvben írta és milyen hardverre?
  • A vezérlésre sem reagálták. Akkor most mit mivel házasítottak össze?
  • Talán az Osza AKM helyett az alap osztád nézted volna meg... A torony a lényeg, te folyamatosan a külső hasonlósággal érvelsz...
Külsőre az Sz-300 és Patriot egy laikusnak hasonló mégis tök máshogy működikegy Patriot PAC-1 zl. és egy Sz-300PSz vagy PU1 ezred/dandár. Te mégis pusztán külső alapján ítélsz...
Nem látok bele. De azok után pláne azt mondom hogy még az is le van írva hogy 9M311 KÓPIA a rakétája a SKYDRAGON 12 nek, hogy koppintás. NEM 100% ban ugyan az, csak úgy kb. mint az adidas meg az adidos cipők három csíkkal. Próbáld meg elmagyarázni bárkinek hogy az eredeti termék, miután az aktulális adidas termékpaletta formájával és színeivel is rendelkezik mellé.

Na tényleg befejeztem, ezzel kapcsolatban írhattok amit akartok, azért mert sokan mondjátok a hülyeséget még nem hajlok meg előttetek.
EZ egy koppintás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Rendben, nem is értem minek vitatkozom veletek. HA csak az elrendezés meg úgy nagyjából az egész koncepció megegyezik, azonos a rakéta, kurvára hasonlít még szemre is minden, és a gépágyú sem 30 hanem 25 milis, és raktak rá saját radart, akkor az eredeti kínai, koppintásnak nyoma sincs.

Azért a GVH-nál ezzel a mentalitással szerintem nem jutnátok messzire.
Én csak annyit mondtam, hogy a kép jóval árnyaltabb. Egy 100% másolat pont olyan lenne mint az eredeti az utolsó csavarig. Ez meg messze nem olyan, tehát nem lehet 100% koppintásnak nevezni. Azt sem mondtam, hogy 0-ról fejlesztették. Az igazság valahol középen van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Próbáld meg elmagyarázni bárkinek hogy az eredeti termék, miután az aktulális adidas termékpaletta formájával és színeivel is rendelkezik mellé.
Várjál, várjál, ki a fene mondta, hogy echte eredeti dologról van szó?
Amúgy keress rá mondjuk a másik rendszer rakétájára, és habár látható, hogy az orosz vas az alap, azért ezt is reszelgették egy kicsit.
Szóval az én szememben, orosz rendszert alapúl véve, létrehoztak agy ahhoz nagyon hasonlót és ott ahol hiányzott az orosz részegység kipótolták a sajátjukkal. Nem 100% koppintás és nem 0-ról kezdett saját fejlesztés.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
Én csak annyit mondtam, hogy a kép jóval árnyaltabb. Egy 100% másolat pont olyan lenne mint az eredeti az utolsó csavarig. Ez meg messze nem olyan, tehát nem lehet 100% koppintásnak nevezni. Azt sem mondtam, hogy 0-ról fejlesztették. Az igazság valahol középen van.
Ez már szimpatikusabb hozzáállás, nyilván nem 100% szolgai másolat mint anno a B-29 Tu-4 kapcsolat volt.
Viszont szerintem az igazság nem középen, hanem kb. ha ezt mondjuk egy korrekt civil eljárás keretében megnézné egy hivatal, kihoznák úgy 85% -ra. Ez egy koppintás, némi kis saját továbbgondolással/más megoldással.
Ez annyiban különbözik csak az alap rendszertől, mint az oroszok két eltérő saját Panzir generációja/megoldása.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 455
113
Nah, még ez is:
FB-10%2BSurface-to-Air%2BMissile%2BSystem%2BCHINESE%2BEXPORT%2B%2Bshort-range%2Bair%2Bdefense%2Bsystem%2B(1).jpg

Innen: https://defence.pk/pdf/threads/paki...ssiles-from-russia.346370/page-8#post-6511679
Ezt láttad?
ZBL-09+Self-Propelled+30mm+&+MANPADS+Short+Range+Air+Defense+(SHORAD).jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
Várjál, várjál, ki a fene mondta, hogy echte eredeti dologról van szó?
Amúgy keress rá mondjuk a másik rendszer rakétájára, és habár látható, hogy az orosz vas az alap, azért ezt is reszelgették egy kicsit.
Szóval az én szememben, orosz rendszert alapúl véve, létrehoztak agy ahhoz nagyon hasonlót és ott ahol hiányzott az orosz részegység kipótolták a sajátjukkal. Nem 100% koppintás és nem 0-ról kezdett saját fejlesztés.
Ez így oké, a másik rendszert is megnéztem, abban több a saját szellemi termék egyértelműen.
Tartom hogy a SD-12 az ha nem is szolgai, de bőven koppintás. Aki ezt nem ismeri el, az vagy hülye, vagy vak.
 
M

molnibalage

Guest
Ez már szimpatikusabb hozzáállás, nyilván nem 100% szolgai másolat mint anno a B-29 Tu-4 kapcsolat volt.
Viszont szerintem az igazság nem középen, hanem kb. ha ezt mondjuk egy korrekt civil eljárás keretében megnézné egy hivatal, kihoznák úgy 85% -ra. Ez egy koppintás, némi kis saját továbbgondolással/más megoldással.
Ez annyiban különbözik csak az alap rendszertől, mint az oroszok két eltérő saját Panzir generációja/megoldása.
A szolgai lemásolás több okból sem ment. Metrikus rendszereben kellett ergo minden picit vastagabb és nehezebb lett. Ezen felül a szovjet motorok sem voltak jenki szinten. Inkább fogd fel úgy a B-29-est, hogy egy kész knocepció és arra húzták rá a szovjet ipart, egy valamire kioptimalizált megoldásra. a Tu-4 nem érte el az eredeti minőségét.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
A szolgai lemásolás több okból sem ment. Metrikus rendszereben kellett ergo minden picit vastagabb és nehezebb lett. Ezen felül a szovjet motorok sem voltak jenki szinten. Inkább fogd fel úgy a B-29-est, hogy egy kész knocepció és arra húzták rá a szovjet ipart, egy valamire kioptimalizált megoldásra. a Tu-4 nem érte el az eredeti minőségét.
JÓ veled vitatkozni :D.
A lényeg azért remélem átment, hogy ott ők ahogy akkor tudták, nem gondolkoztak szart sem, letolták egy az egyben ahogy sikerült.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Balázs, tényleg csak apud miatt nem osztalak meg az utóbbi időben, mert őt kedvelem az itteni hozzászólásai alapján.

Jól értem itt van Balázs apja ? Milyen néven van fent ? Nem rossz szándékból kérdem :)Ő neki miylen a stílusa ? :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezt egyébként én is furcsálom, hogy nem ütik az AHEAD vonalon a vasat, pláne úgy hogy írtátok itt hogy megvan nekik a licensz.
Szerintem a jövőben ez lehet a leginkább költséghatékony megoldás a mindenféle kis csipp csupp felderítő drónoktól egészen a Harpy/Harop öngyilkos drón vonalig. Ezekre egyszerűen nem kéne más, és ár/érték arányban szerintem nem lehet jobban kijönni, mint egy irányított repeszfelhőt generáló "okos" 30-35mm-es lövedékkel.
Főleg a kis szutykokra az ilyen 300.000 ft körüli phantom 3 kategóriás felderítő akármikre nem lehet érdemben mindig irányított rakétát lőni mert a gatya rámegy.
Kacsalövő puska kell oda.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 024
113
Én nem tudom, hogy ő honnan tudja, mert én nem mondam el senkinek.
De egyébként te is és Ő is elmondta mindenkinek aki nem csak nézi hanem látja is ezt az oldalt. Meglepően eltérő a stílusotok, de mivel engem tényleg érdekel hogy ki mit gondol, általában figyelmesen olvasom a kommenteket. Van itt olyan ember aki Szigszentmiklóson él, van három gyermeke, van köztük mérnök, és repülőgépszerelőként dolgozott, s igen jól is érti/szereti is a repülést - hogy ez beléd is átöröklődjön, meg magadba tudd szívni a tudást. Mit tesz isten még egy kis logikával az is kijön a nevéből hogy Molnár XY, ami valami csoda folytán összecseng azzal hogy molnibalage aki szintén miklósról indult, 2 tesója van és mérnök úgy, hogy apu repülőgépszerelő volt a PG-ben.

Tudni nem tudok én semmit, csak ha egyikőtök sem hazudik folyamatosan a kommentjeiben, akkor azt mondanám hogy 99% ra sejtem hogy ki az apád, pusztán azért mert bár nem hiszed, de általában érdekel az amit írsz, és figyelmesen olvasom(ez nem csak rád igaz).

Őt kedvelem, úgyhogy azóta nem szállok beléd stoplissal ha nem muszáj.
Ebben nálam ennyi van,