[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Daraya, folytatódik a katlanosdi...
9EsMDn2n-s0.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and Pal

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ez már vagy 100x le volt írva, de látod mindig vannak emberek, akik ezt képtelenek fefogni, elemezni, megérteni. Csak azt mondja, hogy valami nem jó , de nem tudja mi a megoldás. Nincs hosszútávú koncepciója mert képtelen erre.
A nyugatnak azt kellene végre agyilag felfognia, hogy az emberek, népek, társadalmak és civilizációk nem egyformák, hovatovább nem egyenlőek. HA ezt a gondolatot magukévá tennék sok kellemetlenségtől megóvhatnák a világot és saját magukat is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért kíváncsi leszek, hogy ha Asszadék elérik a Golán környékét lesz e szárazföldi villongás közte és Izrael között.
Ha van eszük, akkor nyugton maradnak. Szerintem nem hiányzik nekik hogy az Iszlám Államnál sokkal erősebb haderőt magukra szabadítsanak, mikor éppencsak kimásztak a lekvárból - külső segítséggel. Ebben szerintem Ivánék se támogatnák őket.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szerintem nem, van elég baja, bármennyire is szeretné kiprovokálni ezt Izrael. Egyébként sem hiszem, hogy bármiben is szabad keze lenne Asszadnak...
Jelenleg ott tartunk, hogy Sziria (Egyiptommal es Jordaniaval kozosen) megtamadta Izraelt es miutan Izrael alaposan visszautott (nem csak visszaverte az egyesitett iszlamista csapatokat, hanem visszavetette oket a golanon tulra) most varunk arra, hogy Sziria eldontse vegre, hogy targyaloasztalhoz ul (mint Egyiptom es Jordania tette) vegre vagy nem. Addig meg folyik tovabb a haboru, megha neha alacsony intenzitason is. Szerintem oruljenek neki, hogy Izrael eddig onmersekletet tanusitott es nem Damaszkuszig vetette vissza az iszlamista tamadokat. Van amiben nem a zsidoknak van igazuk, de a kettos merce nem szep dolog. Te hogy allnal hozza, ha pl. ugyanaz Mo es mondjuk Ausztria kozott esik meg? Ausztria megtamad minket, mi visszavetjuk oket, sot meg Varfoldet is felszabaditjuk majd felajanljuk, hogy kezdjunk el targyalni a bekerol, ok meg azt mondanak, hogy addig nem targyalunk amig vissza nem adjatok Burgenlandot... hat pofam leszakadna. Le kell ulni targyalni es lehet, hogy meg lehet egyezni, ahogy pl. Egyiptomnak is vissza adtak a sinai felszigetet, noha Egyiptom tamadott es Egyiptom vesztett. HA meg nem akarna kbeket akkor meg folyik tovabb a haboru amit elkezdtek. Sok mindnert lehet utalni a zsidokat de itt boven nekik van igazuk. Akar azt is mondhatnak, hogy az osszes arab takarodjon vissza arabiaba ahonnan jottek.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and rappali_

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Jelenleg ott tartunk, hogy Sziria (Egyiptommal es Jordaniaval kozosen) megtamadta Izraelt es miutan Izrael alaposan visszautott (nem csak visszaverte az egyesitett iszlamista csapatokat, hanem visszavetette oket a golanon tulra) most varunk arra, hogy Sziria eldontse vegre, hogy targyaloasztalhoz ul (mint Egyiptom es Jordania tette) vegre vagy nem....

A megszállás az megszállás, DE tudtommal az akkori konfliktust nemzetközileg lezárták érvényes és jogerős ENSZ határozatokkal, amit mindkét félnek ugye be kellene tartani. Nos, itt zavart érzek az erőben, mert valahogy Golán még mindig valahogy nem Sziria, noha jogilag - a vesztett háború után is - annak kellene lennie.
Az egész fenti gondolatmeneted igy megdőlni látszik...

Az arab országok ugráltak és megszopták,...láthatóan nem tanultak és továbbra is meg fogják szopni. Ugyanakkor ha Sziria eljut a Golánhoz teljesen jogosan vehetné (!) közigazgatásilag birtokba az érvényes nemzetközi jog és a korábbi háborút lezáró határozatok és szerződések szerint. Ezért Izraelnek semmi érdeke, hogy a szirek eljussanak idáig. És mivel Izraelről van szó - akiről jót vagy semmit - nem fog lépni semmit Sziria, mert magasabb szinteken döntenek ilyenekről, teljesen más érdekek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A megszállás az megszállás, DE tudtommal az akkori konfliktust nemzetközileg lezárták érvényes és jogerős ENSZ határozatokkal, amit mindkét félnek ugye be kellene tartani. Nos, itt zavart érzek az erőben, mert valahogy Golán még mindig valahogy nem Sziria, noha jogilag - a vesztett háború után is - annak kellene lennie.
Az egész fenti gondolatmeneted igy megdőlni látszik...

Az arab országok ugráltak és megszopták,...láthatóan nem tanultak és továbbra is meg fogják szopni. Ugyanakkor ha Sziria eljut a Golánhoz teljesen jogosan vehetné (!) közigazgatásilag birtokba az érvényes nemzetközi jog és a korábbi háborút lezáró határozatok és szerződések szerint. Ezért Izraelnek semmi érdeke, hogy a szirek eljussanak idáig. És mivel Izraelről van szó - akiről jót vagy semmit - nem fog lépni semmit Sziria, mert magasabb szinteken döntenek ilyenekről, teljesen más érdekek szerint.
ENSZ-nek mi koze hozza? Az ENSZ tamadta meg Izraelt? Izreal azzal kell hogy beket kosson aki megtamadta. De van ilyen, egy csomo haboru hosszan huzodik ha tetszik a muszlim tobbsegu ENSZ-nek, ha nem. Csak ne legyen kettos merce, a dzsihadista akkor is dzsihadista ha zsidot ol es akkor is ha magyart, szerintem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
ENSZ-nek mi koze hozza? Az ENSZ tamadta meg Izraelt? Izreal azzal kell hogy beket kosson aki megtamadta. De van ilyen, egy csomo haboru hosszan huzodik ha tetszik a muszlim tobbsegu ENSZ-nek, ha nem. Csak ne legyen kettos merce, a dzsihadista akkor is dzsihadista ha zsidot ol es akkor is ha magyart, szerintem.

Csak nagyhirtelen a lényeg:
"A BT 242. és 338. Határozata alapján az izraelieknek ki kell vonulniuk a fennsík teljes területéről és át kell adniuk a területet a Szíriai Arab Köztársaságnak beleértve a Tibériás-tó északkeleti részét is. "
Sziriának per pill. joga (!) van a saját területéhez, Izraelnek per pill jogilag nincs mit keresnie ott. Ennyit mondtam. Ha van egy csepp eszük -leginkább a szireknek- igen, megegyeznek Izraellel, közigazgatásilag visszatér a terület Sziriához, maradnak a zsidó telepesek és az azóta felhúzott városok, különleges státuszt kap az egyébként is külön kezelt terület, és demilitarizált zónaként kezelik, amit az Ensz felügyelhet. Ez senkinek sem fájhat, mégis komoly előrelépés lenne. Valóban csak akarat kérdése...de él a gyanúm, hogy ez a "béke" leginkább a zsidóknak nem érdeke. És ez nem kettős mérce.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Csak nagyhirtelen a lényeg:
"A BT 242. és 338. Határozata alapján az izraelieknek ki kell vonulniuk a fennsík teljes területéről és át kell adniuk a területet a Szíriai Arab Köztársaságnak beleértve a Tibériás-tó északkeleti részét is. "
Sziriának per pill. joga (!) van a saját területéhez, Izraelnek per pill jogilag nincs mit keresnie ott. Ennyit mondtam. Ha van egy csepp eszük -leginkább a szireknek- igen, megegyeznek Izraellel, közigazgatásilag visszatér a terület Sziriához, maradnak a zsidó telepesek és az azóta felhúzott városok, különleges státuszt kap az egyébként is külön kezelt terület, és demilitarizált zónaként kezelik, amit az Ensz felügyelhet. Ez senkinek sem fájhat, mégis komoly előrelépés lenne. Valóban csak akarat kérdése...de él a gyanúm, hogy ez a "béke" leginkább a zsidóknak nem érdeke. És ez nem kettős mérce.
1.muszlim tobbsegu ENSZ-nek tovabbra is mi koze hozza? Melyik felet tamadta meg az ENSZ?
2. Lehet, hogy Izraelnek valoban jobb igy, ha mar egyszer megtamadtak.
3. Ettol fuggetlenul Szirianak hogy van pofaja ahhoz, hogy elvert tamadokent o szabjon felteteleket a targyalasok megkezdesehez?? Foleg amikor Egyiptom is visszakapta Sinait, amit Izrael okupalt, a beketargyalasok soran.
4. Izraelnek igy joga van akar a torok hatarig nyomulni elore es azutan megint megkerdezni, hogy na most mar targyalhatunk a bekerol?
5. persze ugyanigy Szirianak is joga van tovabb kuzdeni es mondjuk elfoglalni Jeruzsalemet, aztan felajanlani, hogy targyaljanak a bekerol. Sziria ezt az utat valasztotta, szive joga.
6. lehet hogy a beketargyalasok soran pont a te javaslatod szuletne meg. Valahogy megsem akar leulni Sziria targyalni. Szerintem azert nem, mert igy jatszhatja a sok muszlim orszag elott az Izrael elleni szent harc vezetojenek a szerepet. De lehet, hogy masmiatt nem, nem tudom.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
1.muszlim tobbsegu ENSZ-nek tovabbra is mi koze hozza? Melyik felet tamadta meg az ENSZ?

Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni. Az általad emlitett háborút nemzetközi határozatokkal zárták le (nem véletlen a többes szám!). Ha felnőtt ember vagy -márpedig én eddig igy ismertelek- értened kell miről van szó. Nem értem minek szajkózod a fenti értelmezhetetlen ostobaságot.

2. Lehet, hogy Izraelnek valoban jobb igy, ha mar egyszer megtamadtak.

Erről beszéltem,...és mivel "érinthetetlen" kihasználja a lehetőségeket.

3. Ettol fuggetlenul Szirianak hogy van pofaja...

Mond meg kinek a nyialtkozatára gondolsz és az milyen összefüggésben hangzott el. Kérlek. Link is jó lesz.
(Egyébként Te is tudod, hogy ha hazafiságot kell élénkiteni mert polgárháború van, akkor nem a tárgyalósdival szoktak példálózni, egy olyan etnikailag és vallásilag is sokszinű országban mint Sziria.)

4. - 5. ...szive joga.

A "szive jogát" nem ismeri a nemzetközi jog. Kicsit olyan "homkozós" a hasonlatod, irtam már korábban, ennyi erővel miért nem vagytok már felvidéken? Én tárt karokkal várlak benneteket ;).

6. lehet hogy a beketargyalasok soran pont a te javaslatod szuletne meg. Valahogy megsem akar leulni Sziria targyalni. Szerintem azert nem, mert igy jatszhatja a sok muszlim orszag elott az Izrael elleni szent harc vezetojenek a szerepet.

Lehet. De képzeld el ugyanezt MO helyébe. Mit rikácsolnának a Molni által aposztrofált "turbómagyarok", az általam emlegetett "romkocsmás" liberális agymosottak, és a "narancsos" "hülyék" vagy már nem is tudom minek voltak nevezve, ha egy hasonló szituban kellene a Te képleted szerint cselekedni:

Ki akarna tárgyalni? Ki akarna békülni és inkább örökre lemondani magyar lakta területekről? Ki akarna elköltözni 1milla like után inkább...? Vagy ki akarna csak háborúzni...

Sziria előbb utóbb tárgyalni fog, mert nem akkora muszlim ország az, mint aminek Te beállitod. Az emberek ha már egyszer béke lesz, nem akarnak majd több háborút. Mondhat a vezetés bármit.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Vagy nem érted, vagy nem akarod érteni. Az általad emlitett háborút nemzetközi határozatokkal zárták le (nem véletlen a többes szám!). Ha felnőtt ember vagy -márpedig én eddig igy ismertelek- értened kell miről van szó. Nem értem minek szajkózod a fenti értelmezhetetlen ostobaságot.



Erről beszéltem,...és mivel "érinthetetlen" kihasználja a lehetőségeket.



Mond meg kinek a nyialtkozatára gondolsz és az milyen összefüggésben hangzott el. Kérlek. Link is jó lesz.
(Egyébként Te is tudod, hogy ha hazafiságot kell élénkiteni mert polgárháború van, akkor nem a tárgyalósdival szoktak példálózni, egy olyan etnikailag és vallásilag is sokszinű országban mint Sziria.)



A "szive jogát" nem ismeri a nemzetközi jog. Kicsit olyan "homkozós" a hasonlatod, irtam már korábban, ennyi erővel miért nem vagytok már felvidéken? Én tárt karokkal várlak benneteket ;).



Lehet. De képzeld el ugyanezt MO helyébe. Mit rikácsolnának a Molni által aposztrofált "turbómagyarok", az általam emlegetett "romkocsmás" liberális agymosottak, és a "narancsos" "hülyék" vagy már nem is tudom minek voltak nevezve, ha egy hasonló szituban kellene a Te képleted szerint cselekedni:

Ki akarna tárgyalni? Ki akarna békülni és inkább örökre lemondani magyar lakta területekről? Ki akarna elköltözni 1milla like után inkább...? Vagy ki akarna csak háborúzni...

Sziria előbb utóbb tárgyalni fog, mert nem akkora muszlim ország az, mint aminek Te beállitod. Az emberek ha már egyszer béke lesz, nem akarnak majd több háborút. Mondhat a vezetés bármit.
1. Neked hogy tetszene, hogy egy orszag megtamad, te sikeresen vedekezel majd az ENSZ ugy dont, hogy meg te kerj bocsanatot, adj teruleteket, mert csak. Az ENSZ maga az ostobasag. Izrael megteheti, hogy szarik ra, remelem egyszer Mo is megteheti majd. Vagy hoppa, epp most teszi meg, hisz Szijjarto naponta elmondja, hogy hulyeseg az ENSZ migracios dontese, a migracio nem alanyi jog es tovabbra is fenntartja a hatarzarat. Ha Mo megteheti, hogy ne torodjon az ENSZ-el, akkor a megtamadot Izrael is. Az ENSZ mindig csak kamu szervezet volt, korabban amcsi, ma meg iszlamista kezben, ennyi. Persze felolem aki akarja az kovetheti az utasitasait, szivuk joga.
2. nem erinthetetlen. Ha ilyeneket irsz, azzal azt fejezed ki, hogy az erzelmeid iranyitanak, nem a jozan eszed. A zsido is csak egy nep a sok kozul. Igen, fejlettebb kultura mint sok masik, igen az atlagosnal erosebb a hadsereguk is, meg a diplomacioajuk is, de nem szuperlenyek ok sem.
3. hat en linket nem fogok keresni, de eddig te sem tagadtad, hogy a Szir allaspont az, hogy addig szo sem lehet semmirol sem amig nem adjak vissza a golant. Tehat megtamadnak egy masik orszagot, majd sirnak hogy az visszaut, erre az aldozat felajanlja, hogy jo, uljunk le , beszeljuk meg, mire a tamado kozli, hogy "veled ugyan en nem beszelek, te szemet vissza-uto". De ha rosszul tudom es volt olyan pont az utobbi 30 evben, hogy Sziria belement a targyalasok megkezdesebe (aminek elvileg az is lehetne a vege, hogy az altalad javasolt rendezes lenne) akkor ezt a pontot elismerem neked.
4-5. ezt nem ertem, lehet felreertetted a fenti soraimat. Vagy arra gondolsz, hogy Sziria addig sem harcolhat amig nincs beke? Szerintem addig harcolhat amig nincs bekeszerzodes. Gondolom kuldtek hivatalos haduzenetet mikor elkezdtek... De lehet felreertelek. Lo meg miert is tamadna meg a Felvideket, ha Mo erre nem keri fel? Es ugy tunik nekem, hogy a Mo-i tarsadalom mar amugyis tul keson szabadult ki a szocializmusbol, sokak fejeben mar menthetetlenul az ragadt meg, hogy Mo a bunos sztalin remtetteiert (komolyan, a nemetekbe nem szorult ennyi on-gyulolet...), eros gyuloletet is sikerult az orosz ugynokoknek elultetni Mo-n a lengyelek, keresztenyek ellen (lasd sok itt kommentelo kukacot), szoval gondolom ha Mo hivna is Lo-t akkor is max csak azon par maradek magyar ellen akiknek meg van pofajuk nem voroscsillagot viselni a sapkajukon 30 evvel a rendszervaltas utan... azert meg had ne menjunk.
6. De hat a bekulessel pont VISSZAKAPOTT TERULETET Egyiptom, aki egyutt tamadta meg Sziriaval Izrealt. Es ha nem alakul jol a targyalas, a zsidok nem akarjak megbocsajtani a tamadast, es meg akarjak tartani a golant, akkor meg mindig felallhatnak az asztaltol es folytathatjak a sivatagban a faszmeregetest... de ha le sem ulsz targyalni, akkor biztos nem lesz bekes elorelepes. DE vegulis akkor egyetertunk, azt mondod Sziria elobb-utobb targyalni fog. Oke, uljenek le targyaljanak a bekerol. Addig viszont haboru van.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Neked hogy tetszene, hogy egy orszag megtamad, te sikeresen vedekezel majd az ENSZ ugy dont, hogy meg te kerj bocsanatot, adj teruleteket, mert csak.

Még mindig nem érted. Nem a saját területéből kell valamit visszaadnia, és nem mert csak...Trianonból (is) tudhatnád, hogy egy ország elszakított / megszállt részei egy következő háború csíráját jelentik.
Izrael kérhetne háborús jóvátételt és a szírek semmit sem mondhatnának rá.

eddig te sem tagadtad, hogy a Szir allaspont az, hogy addig szo sem lehet semmirol sem amig nem adjak vissza a golant.

Én mindvégig a véleményemet írtam le, ill. azokra a történelmi tényekre hívtam fel a figyelmed amiket ismerned kellene. Ezt a kijelentést sem támasztottad alá vmi. linkel...mert ilyen kijelentésről Aszad szájából én nem tudok - persze javíts ki vagy írd meg ha volt ilyen...

Én bízom abban, hogy ebből a bordélyból egyszer egy normális közel-kelet lesz. És ebben az oroszok által támogatott Aszad szíriáját nagyobb partnernek tartom mint a kiismerhetetlen Izraelt (amivel eggyébként semmi bajom)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Még mindig nem érted. Nem a saját területéből kell valamit visszaadnia, és nem mert csak...Trianonból (is) tudhatnád, hogy egy ország elszakított / megszállt részei egy következő háború csíráját jelentik.
Izrael kérhetne háborús jóvátételt és a szírek semmit sem mondhatnának rá.



Én mindvégig a véleményemet írtam le, ill. azokra a történelmi tényekre hívtam fel a figyelmed amiket ismerned kellene. Ezt a kijelentést sem támasztottad alá vmi. linkel...mert ilyen kijelentésről Aszad szájából én nem tudok - persze javíts ki vagy írd meg ha volt ilyen...

Én bízom abban, hogy ebből a bordélyból egyszer egy normális közel-kelet lesz. És ebben az oroszok által támogatott Aszad szíriáját nagyobb partnernek tartom mint a kiismerhetetlen Izraelt (amivel eggyébként semmi bajom)

1. meg nem tartunk ott, hogy lehet belole egy kovetkezo haboru, hiszen az elso sincs lezarva. Ugy tunik egyik fel sem akar nagyon bekulni. Akkor oljek tovabb egymast, ha nekik ez tetszik. Ugyan en azon az allasponton vagyok, hogy a labda Szir terfelen pattog, de azt is elismerem, hogy ha Izrael nagyon szerette volna mar lezarni ezt a haborut akkor nem all meg Damaszkuszig es targyaloasztalhoz kenyszeriti Sziriat. De nem tette meg, szoval valszeg mindket felnek ez a kisebbik rossz...
2. Izraelt eleg egyszeru kiismerni: nem tamadod meg, nem fenyegetozol naponta (lasd Iran) akkor beken hagy. Ha meg megtamadod, vagy fenyegeted, akkor oda ut. En nem bizom benne, hogy ott valaha tartos beke lesz, bar nyilvan jo lenne. Vegulis Toroko is meg Egyiptom is ugy tunik tartosan tud Izrael mellett elni.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Szir terfelen pattog, de azt is elismerem, hogy ha Izrael nagyon szerette volna mar lezarni ezt a haborut akkor nem all meg Damaszkuszig es targyaloasztalhoz kenyszeriti Sziriat.
Izrael csak korlátozottan tud területszerző háborút folytatni.Nincs meg hozzá az anyagmennyisége. Ahol és amikor teheti kegyetlenül foglal és kisajátít.Ennek persze van oka,de attól még így van.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken