Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A Marco Póló Netflix sorozatot látta valaki? Szerintem nagyon jó lett, izgalmas, kellő mértékben keveri a harci, politikai és mindennapi jeleneteket. Hogy mennyire korhű, azt nem tudom megítélni, de nem tűnik túlzónak. :D

Marco Polo az egészet kitalálta anno, Közel-keleten írta a "megemlékezéseit" a kereskedőktől hallott sztorik alapján. Annyi pozitívuma lett a dolognak, hogy a történetei sarkalták a nyugati hatalmak vezetőit a világ felfedezésére...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Marco Polo az egészet kitalálta anno, Közel-keleten írta a "megemlékezéseit" a kereskedőktől hallott sztorik alapján. Annyi pozitívuma lett a dolognak, hogy a történetei sarkalták a nyugati hatalmak vezetőit a világ felfedezésére...

Ez nagyon offtopic, de azért ilyen markáns véleményt nehéz lenne minden kétséget kizárólag alátámasztani vagy akár cáfolni is. Ami biztos, hogy a maga idejében Marco Polo messze részletesebb leírást adott Kínáról, mint a korabeli utazók (ideértve a perzsa és arab utazókat is), jól és részletesen írt a pénzegységekről, sókitermelésről és a dolgozók béreiről. Ahogy az sem vitás, hogy számtalan téren hibásak voltak a történetei, illetve amit sokan emlegetnek, hogy nemes egyszerűséggel szóba se kerül a kínai nagy fal. Ahogy az sem könnyíti meg a történetek igazolását vagy cáfolását, hogy alapvetően szóban lefestett történetek utólagos írásbeli rögzítései maradtak csak fent.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Na, hétvégén megolv az Altered Carbon utolsó része. Röviden és tömörem, ez az összes eddigi sorozat közül amit eddig életem során láttam a sorozatkészítés csúcsa több szempontból is. Ha készült valaha 10/10-es sorozat, akkor ez kilóg a skálából nálam.

A film természetesen nem hibátlan, de olyan leverhetetlen magasságban van jelenleg nálam, hogy arra szavak alig vannak. Egyedül a Black Mirror rúg labdába, csak ott egymástól teljesen független részek, ha az utolsó rész pár "cameo" snittjét nem számítjuk.

A sorozat tempója valami eszméletlenül jó mem ül le egy pillanatra sem. Egyetlen egy színész volt, aki sajnos tényleg nagyon kilógott a sorból a többiekhez képest, pont aki az egyik lényeges fő/mellékszereplőt alakította (Falconeer), de mindenki mással tökéletesen meg voltam elégedve.

A sorozat egyszerre sci-fi, akció, nyomozós film noir szerű film úgy, hogy elég durva társadalomkritika is van benne ami összefonódik a többivel. A történet szuper, csavaros, gyak minden részre jutott egy WTF pillanat, a mellékszereplők is érdekesek. (Poe a kedvenc.)

Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
Mi most tartunk a 8. résznél.
Röviden:
Big+eyed+cats+funny+animals+picture.jpg

(igen, amúgy marha jó, de a gülü szemű macska-érdemrendet megérdemli a sorozat eddig úgy minden részéért... :eek::eek::eek::eek::eek:)
 
M

molnibalage

Guest
Megvolt a Deadpool 2. Nagy átlagban nem érte el az első rész szintjét, az újdonság varázsa már nem volt meg és helyenkét túl sokszor használták újra ugyanazon elemeket. Ettől függetlenül voltak benne sírva röhögős pillanatok. Főleg a stáblista alatti utolsó két bevágás. Könnyed szerdai szórakozásnak simán jó volt.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Roni

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Megvolt a Deadpool 2. Nagy átlagban nem érte el az első rész szintjét, az újdonság varázsa már nem volt meg és helyenkét túl sokszor használták újra ugyanazon elemeket. Ettől függetlenül voltak benne sírva röhögős pillanatok. Főleg a stáblista alatti utolsó két bevágás. Könnyed szerdai szórakozásnak simán jó volt.

Nekem az első rész nem tetszett annyira viszont a második nagyon jó lett.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
A deadpool 2 nekem is nagyon bejött :)
Szerintem tele van jó karakterekkel és vicces/kikacsintós szituációkkal.
Az X force bevetése például zseniális. Tök, jól és viccesen bemutatták, hogy milyen eredménnyel zárulna a valóságban egy ilyen tipikus filmes akcióhősös bevetés.
"Kábel" karaktere szerintem nagyon zord és "cool". Nagyon jó ellenpontja Deadpool-nak.
E mellet külön tetszett az, hogy kb. annyi sztorija van csak a filmnek, mint a való életnek (vagyis semmi lényeges) és az is nagyon fontos, hogy a filmben senki sem gonosz vagy rossz. Pont, mint az életben, mindenki csak a saját emlékeinek és személyiségének megfelelően akarja tenni a legjobbat/leglogikusabbat. Szerintem nagyon jól vegyítették ezt a fantáziavilággal.
E mellet azért kicsit Terminátor 1 is a történet, de ez nem zavart :D
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Humorból:


Mondjuk ezért is nem tetszett az JW2. Elsőben még elment a raptorokkal való bohóckodás, de az új film végén sugallt jövőkép (dinók visszafoglalják a földet) eléggé baromság.

Anno láttam egy ZS kategóriás hulladékot (Jurassic City talán), abban egy nagyváros közepén szabadultak el a dögök amiknek a tojásait időgéppel hozták el (asszem csak oda tudtak visszatérni ahonnan indultak, előrefelé nem tudtak utazni az időben és a cselekedeteiknek nem volt hatása a saját idősíkjukra). Kisebb dinókkal már a helyi rendvédelmi erők is elbírtak, a T-rex-et végül az egyik öreg tudós által a 2. világháborúból előrehozott fiatalabb önmaga győzte le egy osztag gépesített gyalogossal karöltve (bazooka + jármű M2-ese).
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ooorky

Én nem láttam még a filmet de a beszámolók alapján gender propaganda + Zs-kat az egész.
Most őszintén, sima AK-val kinyírsz egy T-Rex-et :D
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Ooorky

Én nem láttam még a filmet de a beszámolók alapján gender propaganda + Zs-kat az egész.

Próbálták a háttérben tartani, nem SJ Wars szint.

A beszari ultraokos feka informatikus elment, de a "tökösöbb a legtökösebb tökösnél" doktor csaj iszonyat irracionálisra és irritálóra lett írva.
Kb. mindkettejüknek van 1-1 jelenete meg itt-ott feltűnnek és ennyi.

Természetesen az összes gonosz fehér vagy ázsiai férfi (ez a legújabb hóbort hollywood-ban, kezdik őket is összemosni velünk), meg az aukción 3 db néger, akik semmit se csinálnak csak ott ülnek.
A 3. filmre előrejelzett fő-fő-főgonosz egy orosz milliárdos.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ooorky

"A 3. filmre előrejelzett fő-fő-főgonosz egy orosz milliárdos."

Imádom ahogy az amcsi filmek lekövetik a világpolitikájukat :D
Amúgy:
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
dudi

"Lőttél már T-Rexere? :D"

Nem, de abból kiindulva, hogy az Afrikai orrvadászok lazán nyírnak ki elefántokat AK-val, minimális lövés számból, hát a T-Rexnek se lenne több esélye. Vagy fejre vagy lábra céloznék. Ellőném az óriás őscsirke lábát, azt megnézném, hogy utána hogy kotkodál :D
A Raptorok meg a valóságban 80 cm-s magasak voltak maximum. De attól senki se fosna be, szóval a filmekben vagy 2 méteresek. (Meg tele voltak tollakkal....)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A Raptorok meg a valóságban 80 cm-s magasak voltak maximum. De attól senki se fosna be, szóval a filmekben vagy 2 méteresek. (Meg tele voltak tollakkal....)

Regényben Deinonychus volt, de leírja, hogy akkoriban gyakran azt is Velociraptor-nak hívták, mert jobban hangzott.
+3 fajról is kiderült, hogy valójában a Triceratops különböző növekedési szakaszait találták meg és nevezték el önálló fajnak, szal lehet, hogy a Velociraptor is valójában egy kölyök Deinonychus.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Ooorky

Még az is lehet. Gyerek koromban voltam nagy "dínó szakértő" , rengeteg könyvem volt róluk :):):)
Azóta erősen kopott a tudásom, meg szerintem el is avult. Tudtommal az se egyértelmű, hogy hideg vagy meleg vérű állatok voltak ezek egyáltalán.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
dudi

"Lőttél már T-Rexere? :D"

Nem, de abból kiindulva, hogy az Afrikai orrvadászok lazán nyírnak ki elefántokat AK-val, minimális lövés számból, hát a T-Rexnek se lenne több esélye. Vagy fejre vagy lábra céloznék. Ellőném az óriás őscsirke lábát, azt megnézném, hogy utána hogy kotkodál :D
A Raptorok meg a valóságban 80 cm-s magasak voltak maximum. De attól senki se fosna be, szóval a filmekben vagy 2 méteresek. (Meg tele voltak tollakkal....)
Pont tökön harapna... :/
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
@Cifu A legutóbbi 2 részben nem spóroltak az Expanseben a fizikán.
inertia-fail_o_997961.jpg

Mondjuk az se normális, aki mörájnokat küld be egy idegen civilizáció által épített űrállomásba...
(jó, Gunny-t leszámítva, de ő már kellő mértékben tapasztalt)
A pap néni viszont badass, látszik, hogy addig se csak cicasimogatóban dolgozott.
A belter hajó XO-ja viszont mind inkább belopja magát a szívembe azzal a Motörhead-Lemmy-s bajszával.
(Holden meg úgy járt mint a Jack O'Neil, amikor elkapta az "okosító gép" a Star Gateben :D )
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
@Cifu A legutóbbi 2 részben nem spóroltak az Expanseben a fizikán.

Szvsz már megvárom a maradékot a 3. évad végéig, és majd egyben ledarálom. Őszintén szólva amíg a Földi / Marsi / Övbéli politikai sz@rkavarásról volt szó, nagyon tetszett a történet, és megelégedtem azzal, hogy na, itt-ott becsúszik pár hiba a megvalósításban. De a 3. évad egyre inkább az idegen faj(ok)ról szól, és egyre kevésbé érdekelt, mert a Földi sz@rkavarás egyre unalmasabb volt (egy nagy csavartól eltekintve), az Övbéliről alig, a Marsbéliről meg semmit sem tudunk.

Ha már úgy is eltértek a könyvsorozattól, lehetett volna ezt jobban is megoldani.

Plusz utólag már érzem, hogy az idő múlásának érzékeltetése is eléggé gyatrán ment / megy sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd
M

molnibalage

Guest
Hasracsapás: Oxigén-generátor meghibásodás / robbanás / égés a lakódmodulban (ahol Whatney is tartózkodik), ami az űrruhák / ugróhajó készleteire redukálja a lehetőségeiket, márpedig a Mars körül keringő bolygóközi űrhajó pályája miatt szűkös időablak áll rendelkezésre az induláshoz. Ha elmulasztják, órák, esetleg egy-két Sol (Marsi nap) idő múlva van újra lehetőség rá (vagyis csak ennyi idő múlva lesz újra megfelelő pozícióban a fent keringő űrhajó), ami vállalhatattlan kockázatot jelent. Tehát gyorsan felmérik a helyzetet: van egy összedőlt lakómodul, egy megsemmisült / hasznavehetettlen(nek hitt) oxigén generátor, és valahol a törmelékhalom alatt egy ember, akiről esetleg azt hitték, hogy nincs űrruhában (a robbanás miatt az űrruhák telemetriai adatait átjátszó antennák és rendszer is ki lett lőve). Innen kezdve nincs sok választásuk.

Igen, ez az egész alapsztorit alaposan megcsavarná, mert ez esetben Whatney-nak első körben az oxigénhiánnyal kell megküzdenie, de hát amúgy is ő volt a műszaki technikus a személyzetben, lehet, hogy nélküle a személyzet nem tudta volna megjavítani az oxigén-generátort, talán még azt sem tudták volna megállapítani, hogy a készülék valóban menthetettlen-e...

Hogy hangzik?
Nem jól. Mert a teljesen összedőlt modul nélkül is alig élt túl a film szerint. Egy ilyen helyzet után W. kb. azonnal meghal, amin az űrruhájából elfogy az oxigén. Nem fog két kis kezével pár óra alatt lakóteret építeni.
Én elfogadtam a filmnél ezt a pontatlanságot és a könyvnél is.

(Mitől robbana fel egy oxigéngenerátor képes rá...????)