A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ha Tomikán múlik, a BV továbbra is más fegyveres testületek által levedlett fegyverek "temetője" lesz, ott úgy sem kell használni semmit, meg nem is szabad, mert jujj, szegény fogvatartottak megijednek (lásd pl bizonyos helyeken már kutyát se szabad körletre, sétára vinni, csak kábítószer keresésre használható). Szóval jók oda az AMD-k, meg a KGP-9-esek még pár tíz évig. Vannak pl a Mossbergek is, de azok is minek? Azt sem szabad használni, egyszerűen nincs törvényi lehetőség a használatára. Jogszabály egyébként traumatikus fegyverek használatát engedné, de pl taser sem kell, mert az új meg van értelme. Szóval a BV marad úgy ahogy van, oda nem kell semmi. Szerintem a P9RC-k is maradnak, azok sem lesznek CZ-re cserélve.
Ez igy oke is szerintem, minek modern fegyver BV-nek amikor masra kell a penz. Es en nem vagyok benne biztos, hogy annyira foloslegesen van naluk fegyver, egyreszt azert az elitelt latja, masreszt biztos vagyok benne, hogy ha megtamadja a rab akkor vedekezhet vele (jo, nem ugy, hogy 3-szor fejbelovi mert a nezesevel megtamadta...), ha meg nem kell magat vedenie akkor meg ne is hasznalhassa, mert az eliteltet mondjuk 8 evre iteltek, nem golyora. (Mas kerdes, hogy egynehanyat golyora kellene itelni...)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ez igy oke is szerintem, minek modern fegyver BV-nek amikor masra kell a penz. Es en nem vagyok benne biztos, hogy annyira foloslegesen van naluk fegyver, egyreszt azert az elitelt latja, masreszt biztos vagyok benne, hogy ha megtamadja a rab akkor vedekezhet vele (jo, nem ugy, hogy 3-szor fejbelovi mert a nezesevel megtamadta...), ha meg nem kell magat vedenie akkor meg ne is hasznalhassa, mert az eliteltet mondjuk 8 evre iteltek, nem golyora. (Mas kerdes, hogy egynehanyat golyora kellene itelni...)
Igen, a KGP is csak azért van, mert hűha, géppisztolyos "kommandósok" viszik a fogvatartottat. Csak pszichológiai okok miatt van szinte minden, mert Magyarország szerencsére nem amerika, itt nagyon nem támadja senki a börit, meg erőszakos szöktetések se nagyon voltak, esetleg zendülések. Részben ezért is teljesen elavult/használhatatlan a BV arzenálja.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 197
93
Igen, a KGP is csak azért van, mert hűha, géppisztolyos "kommandósok" viszik a fogvatartottat. Csak pszichológiai okok miatt van szinte minden, mert Magyarország szerencsére nem amerika, itt nagyon nem támadja senki a börit, meg erőszakos szöktetések se nagyon voltak, esetleg zendülések. Részben ezért is teljesen elavult/használhatatlan a BV arzenálja.
Nem tudom mennyire vágod a BV témát. Nyilván a körleteken belül nem lehet fegyver az őrnél. A falon a toronyban van csak sörétes. Oldalfegyver akkor van náluk, ha a börtönön kívül kell vinni a rabokat.

Nekem volt még régen ,hogy kísérni kellett BV-seket, mert nem tudták hol volt a temető. Ha egy rabnak meghal a közvetlen hozzátartozója, pl édesanyja, akkor engedélyezhetik hogy részt vegyen a temetésen. Ilyenkor előzetes megbeszélés van a családdal, aztán kimegy 8-10 BV-s. Ott pl. volt náluk fegyver, az egyik kb 20 méterrel hátrébb állt, nála volt a sörétes. Mondták is, hogy nekik csak annyi a dolguk, hogy ha gáz van, a rabot a kocsiba visszategyék és elmennek. Szóval használhatnak fegyvert, a fogolyszökés és fogolyszöktetés esetére van lőfegyverhasználati pont, nem akadály.

Abban mondjuk én is egyetértek, hogy a BV-ben aztán bőven elfér a régi fegyver is. Esetleg majd megkapják a MEKTO meg egyéb beavatkozó csoportok régi UZI és mini UZI géppisztolyait. Azok úgyse jók már semmire összehasonlítva az újakkal. Arra majd kíváncsi leszek, hogy azok az egységeknél ahol már most is normális fegyver van, pl. HK USP, meg Glock vagy épp a TEKnél a majdnem új MP5-ösök meg a HK416-osok, ott lesz e csere. Kinézem belőlük, hogy megtartanak mindent mint a hörcsög :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 822
65 382
113
K.k.f háza tiszta Cseh város lesz...
Már eddig is volt ott Cseh cég az Andrej Babis milliárdos érdekeltségébe tartozó napraforgó olajjal foglalkozó NT Kft.
A Bungésok helyett szoktam venni, gondoltam magyar cég... :/
Na mindegy, lehet Babis nyomott a latba valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Zord szerint a business-jet alapú futár-felderítőgépek bemutatkozása a küszöbön áll:

http://legiero.blog.hu/2018/06/24/airbus-bemutatkozas_budapest_felett
"A nemzeti légi szállító képesség folyamatban lévő helyreállításának első lépéseként beszerzett Airbus A319-esek egyik példányának - a második, a business-jet alapú futár-felderítőgépeké küszöbön áll - bemutatkozása volt a RB Air Race zárásaként sorra került honvédségi légi parádé fénypontja. A Gellért-hegyről követtük a "katolikus" áthúzást, és a többi elemet." -azert nem semmi mondatszerkesztes... a gondolatjeles reszt boven hatrebb kellett volna tenni, vagy inkabb ujabb mondatba, hiszen az elso tagmondatban szerepel az amire a gondolatjeles resz utal, de pont kettobevagja a gondolatjellel kozbeiktatott resz a "peldanyanak bemutatkozasa"-t. Es Zordnal nem ez az elso ilyen. A masik mondatban szereplo "katolikus athuzasrol" meg meg lengyelkent se tudom, hogy mit jelenthet, szoval...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 057
4 009
113
"A nemzeti légi szállító képesség folyamatban lévő helyreállításának első lépéseként beszerzett Airbus A319-esek egyik példányának - a második, a business-jet alapú futár-felderítőgépeké küszöbön áll - bemutatkozása volt a RB Air Race zárásaként sorra került honvédségi légi parádé fénypontja. A Gellért-hegyről követtük a "katolikus" áthúzást, és a többi elemet." -azert nem semmi mondatszerkesztes... a gondolatjeles reszt boven hatrebb kellett volna tenni, vagy inkabb ujabb mondatba, hiszen az elso tagmondatban szerepel az amire a gondolatjeles resz utal, de pont kettobevagja a gondolatjellel kozbeiktatott resz a "peldanyanak bemutatkozasa"-t. Es Zordnal nem ez az elso ilyen. A masik mondatban szereplo "katolikus athuzasrol" meg meg lengyelkent se tudom, hogy mit jelenthet, szoval...

Ami igaz az igaz, jól megbonyolította. A katolikusra pedig rákerestem: általánost, egyetemest jelenthet. Szóval szerintem arra gondolt, hogy egy szimpla áthúzás volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ami igaz az igaz, jól megbonyolította. A katolikusra pedig rákerestem: általánost, egyetemest jelenthet. Szóval szerintem arra gondolt, hogy egy szimpla áthúzás volt.
OMG... erre sose gondoltam volna...
Egyetemes valoban, de nem altalanos. Ez igy nagyon-nagyon eroltetett. Ennyibol lehetett volna "univerzalis" athuzas is, vagy "vulgaris" athuzas is. De koszi. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
"A nemzeti légi szállító képesség folyamatban lévő helyreállításának első lépéseként beszerzett Airbus A319-esek egyik példányának - a második, a business-jet alapú futár-felderítőgépeké küszöbön áll - bemutatkozása volt a RB Air Race zárásaként sorra került honvédségi légi parádé fénypontja. A Gellért-hegyről követtük a "katolikus" áthúzást, és a többi elemet." -azert nem semmi mondatszerkesztes... a gondolatjeles reszt boven hatrebb kellett volna tenni, vagy inkabb ujabb mondatba, hiszen az elso tagmondatban szerepel az amire a gondolatjeles resz utal, de pont kettobevagja a gondolatjellel kozbeiktatott resz a "peldanyanak bemutatkozasa"-t. Es Zordnal nem ez az elso ilyen. A masik mondatban szereplo "katolikus athuzasrol" meg meg lengyelkent se tudom, hogy mit jelenthet, szoval...
A repülős szlengben a "katolikus" manőver az a szabványos, szabályos, minden szélsőségtől mentes, tehát se nem túl gyors/túl lassú, se nem túl alacsony/magas, nem túl nagy túlterheléssel végrehajtott , tehát "nyugisan" végrehajtott manővert jelenti.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A repülős szlengben a "katolikus" manőver az a szabványos, szabályos, minden szélsőségtől mentes, tehát se nem túl gyors/túl lassú, se nem túl alacsony/magas, nem túl nagy túlterheléssel végrehajtott , tehát "nyugisan" végrehajtott manővert jelenti.
Koszi!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113
A repülős szlengben a "katolikus" manőver az a szabványos, szabályos, minden szélsőségtől mentes, tehát se nem túl gyors/túl lassú, se nem túl alacsony/magas, nem túl nagy túlterheléssel végrehajtott , tehát "nyugisan" végrehajtott manővert jelenti.

Tényleg használják ezt a kifejezést? Sose hallottam még pilóta szájából. Pedig még B737 pilóta rokonom is van. Vagy ez valamelyik katonai bázis "speciális szakkifejezése" és van háttértörténete?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 042
73 525
113

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 057
4 009
113
Ha rákeresel hogy hányszor írta le ezt az elmúlt években.... egyszer csak eltalálja végre :)

Izgatottan várom, hogy végül milyen típus lesz a kormánygép.

Nem szabad elárulni hogy kormánygépek, mert akkor kiadnák rájuk nyugaton a kilövési engedélyt!
Kár lenne a gépekért, és a személyzetért! ;)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Valaki emlgetette az Ancsát, hogy az még milyen Nato-kompatibilis, mert ugyan azt a kerót, stb.
Valamiért elfelejtette a böngészú olvasás közben azt az idézetet, szóval csak így üzenem, hogy rohadtul nem mindegy, hogy a tüza. hány százaléka fordul egyes tevékenységekre. A jó öreg Ivcsenkók a felszabaduló energia túlnyomó részét hanggá, a maradékot korommá alakítják. egyszerűen eljárt felette az idő. Lemosni, lekenni, aztán múzeumba vele. Az utódja meg azért kell, hogy nyugati legyen, mert se a C-295-el, se a C-27J-vel nem lehet mellé lőni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and antigonosz

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem tudom mennyire vágod a BV témát. Nyilván a körleteken belül nem lehet fegyver az őrnél. A falon a toronyban van csak sörétes. Oldalfegyver akkor van náluk, ha a börtönön kívül kell vinni a rabokat.

Nekem volt még régen ,hogy kísérni kellett BV-seket, mert nem tudták hol volt a temető. Ha egy rabnak meghal a közvetlen hozzátartozója, pl édesanyja, akkor engedélyezhetik hogy részt vegyen a temetésen. Ilyenkor előzetes megbeszélés van a családdal, aztán kimegy 8-10 BV-s. Ott pl. volt náluk fegyver, az egyik kb 20 méterrel hátrébb állt, nála volt a sörétes. Mondták is, hogy nekik csak annyi a dolguk, hogy ha gáz van, a rabot a kocsiba visszategyék és elmennek. Szóval használhatnak fegyvert, a fogolyszökés és fogolyszöktetés esetére van lőfegyverhasználati pont, nem akadály.

Abban mondjuk én is egyetértek, hogy a BV-ben aztán bőven elfér a régi fegyver is. Esetleg majd megkapják a MEKTO meg egyéb beavatkozó csoportok régi UZI és mini UZI géppisztolyait. Azok úgyse jók már semmire összehasonlítva az újakkal. Arra majd kíváncsi leszek, hogy azok az egységeknél ahol már most is normális fegyver van, pl. HK USP, meg Glock vagy épp a TEKnél a majdnem új MP5-ösök meg a HK416-osok, ott lesz e csere. Kinézem belőlük, hogy megtartanak mindent mint a hörcsög :)
JB és SZB kapun is van oldalfegyver.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 612
5 315
113
A repülős szlengben a "katolikus" manőver az a szabványos, szabályos, minden szélsőségtől mentes, tehát se nem túl gyors/túl lassú, se nem túl alacsony/magas, nem túl nagy túlterheléssel végrehajtott , tehát "nyugisan" végrehajtott manővert jelenti.

Lol...azt hittem elírás : "kaotikus" :)