T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Ez lemaradt, összehasonlítás:
image011.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 496
113
A minap láttam egy T-90 videót,aTagil verzióról,nem értem,hogy a torony mögött is van lőszer tároló,meg alul is van a teknőben az autoloaderben is van lőszer,akkor onnan is tölt az autoloader,meg a toronyból is?
Mi értelme van így ennek?
Egyébként mutatták animáción,hogy komoly(abb) tűz,és repesz védelmet kapott az autoloader,majd ha nem telefonról sz rakodok,belinkelem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
A minap láttam egy T-90 videót,aTagil verzióról,nem értem,hogy a torony mögött is van lőszer tároló,meg alul is van a teknőben az autoloaderben is van lőszer,akkor onnan is tölt az autoloader,meg a toronyból is?
Mi értelme van így ennek?
Egyébként mutatták animáción,hogy komoly(abb) tűz,és repesz védelmet kapott az autoloader,majd ha nem telefonról sz rakodok,belinkelem.
Úgy tudom, hogy nem tölt onnan. A személyzet kiszáll és azokból a dobozokból feltölti a forgó lőszertározót.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Az automata töltő csak a forgó tárból tölt.
A torony hátuljában csak plusz lőszereket szállít, arra az esetre ha kifogyóban lenne a forgótár. És pont az a lényege a torony mögötti tárolásnak, hogy ne a páncél testen belül keljen. Ettől függetlenül persze van a páncéltestben is hely továbbra is, de ugye ott azért nem életbiztosítás lőszert tárolni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
A minap láttam egy T-90 videót,aTagil verzióról,nem értem,hogy a torony mögött is van lőszer tároló,meg alul is van a teknőben az autoloaderben is van lőszer,akkor onnan is tölt az autoloader,meg a toronyból is?
Mi értelme van így ennek?
Egyébként mutatták animáción,hogy komoly(abb) tűz,és repesz védelmet kapott az autoloader,majd ha nem telefonról sz rakodok,belinkelem.

A tartalék lőszert száműzték a küzdőtérből a torony mögé mert a hiedelmekkel ellentétben az orbbant be a legtöbbször nem a tárban lévő.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Miért hiedelem,nem ott robbant be legtöbször?

A tár a harckocsi legvédettebb reszén van a harckocsi közepén a padlón.Statisztikák szerint az alsó 1 méterre csupán a találatok pár százaléka érkezik(ezért gyengébb a test frontjának alsó lemeze)és a lőszertároló ebben az alsó 1 méterben van,ellenben a tartalék lőszer a toronyban(meg minden szabad helyen )volt így gyakorlatilag nem tudtad úgy eltalálni a tornyot hogy ne kapott volna belőle a tartalék lőszer.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 243
93
A tár a harckocsi legvédettebb reszén van a harckocsi közepén a padlón.Statisztikák szerint az alsó 1 méterre csupán a találatok pár százaléka érkezik(ezért gyengébb a test frontjának alsó lemeze)és a lőszertároló ebben az alsó 1 méterben van,ellenben a tartalék lőszer a toronyban(meg minden szabad helyen )volt így gyakorlatilag nem tudtad úgy eltalálni a tornyot hogy ne kapott volna belőle a tartalék lőszer.

Így már tiszta.Köszönöm!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Akkor szerinted a linkelt video a Leo2ről megfelel egy euro4/5/6nak? Ne nevettesd ki magad.

Komolyan nem értelek!Ki a bűbánat írt olyat,hogy bármilyen Euro normának megfelel a Leopard 2?Egyáltalán mi köze van ennek ahhoz,hogy bizony ellenőrzik őket.
Attól,hogy ez nem fér a fejedbe még nem UL csak szerinted.
 
M

molnibalage

Guest
Ez szerinted Euro hány? És mennyit küzdöttek az Euro standard betartásával? K*ra semmit?
3 napja Margitszigeten füstölt előttem ennyire papíron egy Euro nagyonsokas busz... Azt hitttem, hogy én valami, mert a buszt elsőre nem láttam csak a füstöt és mikor utolértam, akkor volt az, hogy kishíján megfulladtam, mikor gázt adott...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Úgy tudom, hogy nem tölt onnan. A személyzet kiszáll és azokból a dobozokból feltölti a forgó lőszertározót.
Azért számomra elgondolkodtató, hogy ha a külső dobozt éri találat(Eleve az nem lehet annyira védett) az mekkora sérülést okoz vajon?
 
T

torsen

Guest
T90 motorja éppenséggel a T34 V2 motorjának sokadik továbbfejlesztése
.Az a motor már a BT-7-ben is benne volt.
De az,hogy hk motor,elég tág fogalom.T64 TD5 motorja pl ellendugattyus,ha jol emlékszem 17literes motor,egy Junkers repülőgépmotor leszármazottja.
https://forum.htka.hu/threads/t-64.845/page-4#post-332791

TATRA 815 meg van vagy 30 éves,vagy több.Hk motorok meg képessek lennének ugyanolyan jó fajlagos fogyasztásra,mint a polgári teherautómotorok.Katonai teherautokban általában a párhuzamossan gyártott polgázi tgk motozja van,de a hajtáslánc miatt eleve többet fogyaszt

A hk motorok esetében van még egy fontos "képesség" , ez pedig a többféle üzemanyag használatának lehetősége. Emiatt sem lehet olyan mértékben "kihegyezni" őket, mert nem ideális üzemanyag esetén szinte azonnal tönkre mennének, Amikor az USA kereste az M1 átmotorizálásának lehetőségét és tesztelték az MTU 883-t. akkor az egyik legfontosabb szempont az volt, hogy az egyik legelterjedtebb üzemanyaggal a JP-5-tel mire képes. Ennek cetánszáma (öngyulladási hajlam) jóval kisebb mint egy átlag gázolajé, és a kenőképessége (adagoló rendszer) is sokkal gyengébb.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Komolyan nem értelek!Ki a bűbánat írt olyat,hogy bármilyen Euro normának megfelel a Leopard 2?Egyáltalán mi köze van ennek ahhoz,hogy bizony ellenőrzik őket.
Attól,hogy ez nem fér a fejedbe még nem UL csak szerinted.

Várom a linkeket, hogy MBTknek milyen környezetvédelmi normákat kell teljesíteniük Németországban.

A videok alapján kb semmilyet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Várom a linkeket, hogy MBTknek milyen környezetvédelmi normákat kell teljesíteniük Németországban.

A videok alapján kb semmilyet.

Ne nevettesd már ki magad!Ez szerinted fent van bárhol is a neten?Amúgy gondolom a gyártó meghatározta annak idején a motor károsanyag kibocsájtását és azt az értéket kell hoznia a motornak.Ez nyilván Euro -10 de attól még ennek kell megfelelnie.
De,hogy még jobban megbotránkoztassalak a német táborokban a rendész feljelent ha csöpög valamilyen folyadék a motorból és nem raksz alá tálcát.Igen afganisztánban ahol az afgán autószerelő a földre folyatja a motorolajat.