Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Valojaban a Nap zold. :)
Éreztem, hogy lesz aki beírja ezt, pedig ebben a formában ez nem igaz.

A spektrumában az a legerősebb, de a teljes energiatartalom nagyobb része a sugárzásnak az nem a zöld és mivel a spektruma széles a valódi színe fehér. Idelent sárgásfehér narancs és vöröses a légköri torzítástól függően és a zöld szín az csak egy jelenséghez kötlhető pillanatokra..
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A spektrumában az a legerősebb, de a teljes energiatartalom nagyobb része a sugárzásnak az nem a zöld és mivel a spektruma széles a valódi színe fehér. Idelent sárgásfehér narancs és vöröses a légköri torzítástól függően és a zöld szín az csak egy jelenséghez kötlhető pillanatokra..
Tudom. Barcsak arrol cikkeznenek az indexen, hogy miert zold/sarga/feher a nap.
Lilat kellett volna irnod es akkor egyertelmubb lett volna.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Egyébként szerintem van egy köztes megoldás is, ami a tartalom terjesztésében nagyjából egyenértékű lehet azzal, mintha a HTKA-n jelenne meg közvetlenül, de nem hordozza magában azt a potenciális problémát, hogy valamelyik kiadó jogilag rágerjed, ahelyett hogy felülvizsgálná a saját publikálási "minőségbiztosítását".

Ilyen formáció szerintem működhet:
  • a HTT ugyan különálló blogként funkcionál, de
  • egyrészt ajánlóba be van húzva a HTKA főoldalra
  • másrészt a posztjai promózva, osztva vannak a HTKA facebook oldalon is
Ettől az aktualitástól függetlenül egy főoldali ajánló blokkban egyébként már gondolkozom egy ideje. Olyasmire gondoltam, hogy konzisztensen magas minőségű / érdekes tartalmat előállító kissebb HT blogok RSS hírfolyamait lehetne berántani, aggregálni egy XY darabot megjelenítő blokkba.

Akár olyan módon, hogy a főoldalon egy picit csavarnánk mondjuk úgy, hogy:
  • a FullHD felbontású kijelzőkön perpillanat görgetés nélkül pont nem látsző "Rövid hírek" 1x4 rács -> 2x2 gridbe rendeződne, mellé 2x2 gridben meg az ajánló blokk
  • és az egész feljebb csúszna, hogy görgetés nélküöl is látszódjanak.

Kinek mi a véleménye erről?
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon and Cifu
M

molnibalage

Guest
Egyébként szerintem van egy köztes megoldás is, ami a tartalom terjesztésében nagyjából egyenértékű lehet azzal, mintha a HTKA-n jelenne meg közvetlenül, de nem hordozza magában azt a potenciális problémát, hogy valamelyik kiadó jogilag rágerjed, ahelyett hogy felülvizsgálná a saját publikálási "minőségbiztosítását".

Ilyen formáció szerintem működhet:
  • a HTT ugyan különálló blogként funkcionál, de
  • egyrészt ajánlóba be van húzva a HTKA főoldalra
  • másrészt a posztjai promózva, osztva vannak a HTKA facebook oldalon is
Ettől az aktualitástól függetlenül egy főoldali ajánló blokkban egyébként már gondolkozom egy ideje. Olyasmire gondoltam, hogy konzisztensen magas minőségű / érdekes tartalmat előállító kissebb HT blogok RSS hírfolyamait lehetne berántani, aggregálni egy XY darabot megjelenítő blokkba.

Akár olyan módon, hogy a főoldalon egy picit csavarnánk mondjuk úgy, hogy:
  • a FullHD felbontású kijelzőkön perpillanat görgetés nélkül pont nem látsző "Rövid hírek" 1x4 rács -> 2x2 gridbe rendeződne, mellé 2x2 gridben meg az ajánló blokk
  • és az egész feljebb csúszna, hogy görgetés nélküöl is látszódjanak.

Kinek mi a véleménye erről?
Az első három opciót értem. Az RSS hírfolyamról fogalmam sincs, hogy micsoda így annak levezetését nem értem.

Összerakom akkor az F-15X rövid válasz cikket egy bevezetővel még ma, ha lesz rá időm.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Akár olyan módon, hogy a főoldalon egy picit csavarnánk mondjuk úgy, hogy:
  • a FullHD felbontású kijelzőkön perpillanat görgetés nélkül pont nem látsző "Rövid hírek" 1x4 rács -> 2x2 gridbe rendeződne, mellé 2x2 gridben meg az ajánló blokk
  • és az egész feljebb csúszna, hogy görgetés nélküöl is látszódjanak.
Kinek mi a véleménye erről?
Szerintem jó ötlet, a designt sem túrná szét, maradna ez az igényes, letisztult forma és akkor bele integrálódna az oldalba.

a HTT ugyan különálló blogként funkcionál, de
Tehát akkor Molni hol hostolja a blogját kérdése nem oldódik meg, mert nem a HTKA, hanem egy külső oldal ami csak promózva van itt.
Szóval ott tartunk mint egy oldallal ezelőtt, hogy melyik a legjobb host ami nem töröl, ráadásul akkor az is bejön extra kitételnek, hogy a blog motor gyártson olyan feedet amit a XenForo megeszik.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Szóval ott tartunk mint egy oldallal ezelőtt, hogy melyik a legjobb host ami nem töröl, ráadásul akkor az is bejön extra kitételnek, hogy a blog motor gyártson olyan feedet amit a XenForo megeszik.

Igazából nem használtam soha bloghoszt szolgáltatást, mindig saját hosztolású dolgaim voltak, így nem vagyok képbe melyik mennyire épkézláb, de a blog.hu mellett a wordpress.com-ot esetleg meg lehet nézni. Bizonyos dolgokban persze le van korlátozva a free csomag egy saját hosztolású WordPress-hez / a fizetős csomagjaikhoz képest, de mégiscsak alád tolnak azzal is egy közel teljes értékű wordpress-t, ha jól emlékszem.
https://wordpress.com/pricing/

Az RSS feeddel azért elég valószínűtlen, hogy probléma lenne, akárki is lesz a blog szolgáltató végül.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 666
12 374
113
A T-14 Armata topicban kibontakozott egy érdekes beszélgetés a mikrodrónokról, jó lenne, ha át lehetne mozgatni ide.
Köszi!
 

endre

Well-Known Member
2016. december 7.
263
296
63
Persze, de ha n+1 más oldal tévedését is javítom, akkor nehéz lenne azért lelőni, mert "csak rájuk szálltam rá". Mindezt úgy, hogy n+1-szer felajánlottam a segítségem. Ingyen...

Eléggé réteg igény, tudom, de személy szerint én annak örülnék, ha a blog.hu-n, vagy itt a HTKA-n tolnád, ezeket ugyanis vpn nélkül is elérem.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Elvileg megoldható. Gondolok itt arra, hogy ha több theme lenne telepítve a fórumra és választhatónak lennének bejelölve, akkor mindenki azt állíthatná be magának, amelyiket akarja. Ha minden igaz alapból a fórum láblécében, vagy az oldalsávban van ilyenkor egy lenyitható lista - ami most 1 db aktív style mellett nem jelenik meg... :)
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Srácok, másnál nincs olyan probléma, hogy a fórum 'gyökérre' kattintva szerverhibát ír ki?

Tesztelve:
Windows 10 / Firefox 61.0.1 és Opera 54.0.2952.64
Linux 18.04.1 / Firefox 61.0.1 és Waterfox

Szóval nem böngészőfüggő...

owBcoOB.jpg
 
Status
Not open for further replies.