Kínai szárazföldi erők fegyverzete, felszerelése és szervezeti felépítése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Élesben még semmit nem láttunk az újabb cuccaikból (kivétel az UAV-k a szaudiaknál, elvileg nem volt nagy gond velük), konkrét választ erre szerintem nemigen lehet adni. Azt viszont látni, hogy milyen, megfelelő minőségű civil cuccokat tudsz venni, miket állítottak rendszerbe, szerintem nincs minőségbeli gond velük, akár ide a környékre is bőven jók lennének.
Meg persze az irakiaknál. Ott azért elég sok éles bevetésük volt. Egyiptomiak is használtak kínai UAV-ket a mostani sínai-félszigetes balhé alkalmával, de ők inkább tüzérségi megfigyelésre.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Arra gondoltam hogy egy Szerbia, Finnország, Szaúd-Arábia, esetleg NATO országok (Horvátország Szlovákia, Bulgária Magyarország) számára opció lehetne-e kínai fegyver(rendszer) vásárlása (most a tekintsük el a politikai akadályoktól), megérné-e számukra vagy inkább a hazai fejlesztés, vagy a "nyugati" technika mellett érdemes maradniuk (tudják - e a kínai termékek a valóságban azokat a paramétereket mint a nyugati cuccok, érdemes-e rájuk bízni egy ország védelmét)?
Ha eltekintünk a geopolitikai helyzettől akkor lehetne pár tipus ami kimondottan jó lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and szuvorov

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 860
113
img-a99650e6da5f2cb4720850c7a9c38759-jpg.494223

img-c5df47a79c53a20acf2f498ed1a19a2b-jpg.494221

img-f7d3470da77ea381b351a4361e2bfbf2-jpg.494220

img-080e63a9d357d05db45036523ce70445-jpg.494219
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 860
113
Az a baba benne hogy ez eljutott a csaptokhoz és nem 2020-meg egyéb kamu ígéretekkel hanem láthattuk is már sokszor náluk .
Ez úgy jelent meg (még ha kis db számban is) hogy a nyugati HT oldalak sem csináltak belőle hírszenzációt .
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Az a baba benne hogy ez eljutott a csaptokhoz és nem 2020-meg egyéb kamu ígéretekkel hanem láthattuk is már sokszor náluk .
Ez úgy jelent meg (még ha kis db számban is) hogy a nyugati HT oldalak sem csináltak belőle hírszenzációt .
Kivéve a HTKA oldalt. Már 4 NÉGY!!! éve írtam róla.
https://htka.hu/2014/04/12/zh-05-oicw/
:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
:D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 860
113
A nice high-resolution photo of QLZ-04.
42993364281_1f05151c2f_o.jpg

The Snow Leopard Commando unit is sporting some new kit (helmet cams and monocle display, and some of kind of forearm mounted display or computer?)... Does anyone recognize the scope?
29781770117_a42973147e_h.jpg

30847981158_9fa2799bab_h.jpg

30847984498_0e6ab36e22_h.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Van 4 vagy 5 különböző mintájuk, szerintem ez a sötét eddig is volt. Az az alap ami a csajon van.

Nem jól fejeztem ki magam. Tudom, hogy volt korábban is ez a sötétebb zöldes digitális kamuflázs minta, de ahhoz képest is egy kicsit sötétebbnek tűnik nekem. A csajszin az alap mintázat van, ezeken kívül van még a "sivatagi" (?) meg a tengerészeti/tengerészgyalogos kék "szépség". :p ;)

chinese-m-08-digicam-variants.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Nem jól fejeztem ki magam. Tudom, hogy volt korábban is ez a sötétebb zöldes digitális kamuflázs minta, de ahhoz képest is egy kicsit sötétebbnek tűnik nekem. A csajszin az alap mintázat van, ezeken kívül van még a "sivatagi" (?) meg a tengerészeti/tengerészgyalogos kék "szépség". :p ;)

chinese-m-08-digicam-variants.jpg
Ez meg a dzsungel.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Nem jól fejeztem ki magam. Tudom, hogy volt korábban is ez a sötétebb zöldes digitális kamuflázs minta, de ahhoz képest is egy kicsit sötétebbnek tűnik nekem. A csajszin az alap mintázat van, ezeken kívül van még a "sivatagi" (?) meg a tengerészeti/tengerészgyalogos kék "szépség". :p ;)

chinese-m-08-digicam-variants.jpg
Meg talán a légierőnek is van egy kékes szürke ami más mint a tengerész.